PUNKGEN
| NOVINKY | KONCERTY | FOTOARCHÍV | RECENZIE | ROZHOVORY | ČLÁNKY | SÚŤAŽE |
| DISTRO | LABEL | ARCHíV FANZINOV | PREKLADY TEXTOV | RECEPTY | GUESTBOOK |
RSS
POZÝVAME:
So 23.12.2017
the WILDERNESS (SK), COCO BONGO (SK), NABOSOPOSKLE (SK)
benefit pre Food not bombs Košice

Košice, Collosseum

plagát
.. ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

V/A SCHMEICHEL KABINET 666 - LATINO & CZECH COMPILATION (TOTALITARIANISM STILL CONTINUES)
4.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
SAMORAST, GATTACA (9.12.2017, Trnava)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
BALKI: "To, že niekto pomaly schválne spieva falošne, prípadne vedome generuje otrasný zvuk, to nie je autentický punk, to je z hudobného hľadiska jednoducho pičovina."

NAJNOVŠÍ REPORT:
SAMORAST, GATTACA (9.12.2017, Trnava, Kubík)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
BROKEN DEAD - Extent of pain CD

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
V úzkostnej depresii vzbury

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Express your feelings #10 / KAZ #5 / 0

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
OI POLLOI - We dont need them

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Cuketa na kariRozhovor HOPSASALA: "NECHOĎTE NA KONCERTY HOPSASALA A NEOTRAVUJTE S PRÍDAVKAMI KEĎ UŽ DOJDETE."
KAPELA
Adrik: Tak sa na začiatok prosím tradične predstavte, kto a kým ste v civilnom živote. Napíšte aj o svojich iných kapelách a aktivitách.

Ozon: Momentálne hráme v zostave Bubak - vokály, Kaw - gitara, Podbel - gitara, Ozon - basa, Milky - Bubny. Hráme alebo sme hrávali v kapelách ako PUBLIC, SUPERAPES, LOS PUERCOS, GREEN MONKEY...

Adrik: Donedávna ste mali pauzu, čo sa stalo? A aký impulz Vás podnietil k tomu, že ste sa dali opäť dokopy?

Ozon: V pôvodnej zostave som bol ja, Kaw a Milky. Najskôr vypadol Milky, potom vypadával Kaw, lebo v tej dobe pracoval v Španielsku väčšinu roka, tak sa zostava začala látať s členmi VOCATIO INTERNA, lebo mali s nami spoločnú skúšobňu a ďalšiu kapelu LOS PUERCOS. Postupne sme sa ale všetci začali viacej venovať svojim druhým kapelám a HOPSASALA išla nejak stranou... Ale neviem prečo sme začali zasa hrať, to si už nepamätám... No myslím, že sme si chceli splniť chlapčenské sny a mať naozajstnú disbeatovú kapelu...

Adrik: Nahrávka, ktorú máte na bandzone je zatiaľ jediné, čo ste nahrali? Plány s ňou do budúcnosti? Nerozmýšľali ste aspoň nad kazetou?

Ozon: No vidíš, aj na to som zabudol, že máme nahrávku. Malo by to vyjsť ako free CD-R, ale neviem, asi nemáme peniaze na to to vydať zadara, keďže to ešte vonku nie je...

Adrik: No a čo tie plány do budúcnosti? Nie je chlapčenským snom každej kapely aj platňa? Vraj PUBLIC sa na nejakú novú chystá, či to malo byť prísne tajné?

Ozon: Myslím, že Twiggy nám čosi sľuboval, ani neviem ako a čo by to malo byť, ale každopádne nejaký 7" vydáme, keď sa nám bude chcieť... A čo sa týka PUBLIC, tak toto je rozhovor s disbeatovou kapelou HOPSASALA!

ČADCA
Adrik: Čadčianska "scéna" za posledné mesiace dosť ožila. Dokonca ste nedávno robili benefit, kde hrali len rýdzo lokálne kapely, Aké to celé dopadlo?

Ozon: Hodne dobre, vybrali sme okolo 200 eur a kúpili za to žrádlo pre psy a mačky do miestneho útulku. Rok predtým sme zas robili benefit na Vraha, tam sa vybrala tuším podobná čiastka a myslím, že aj tento rok čosi podnikneme. Je to celé iniciatíva PUBLIC, HOPSASALA a DISBEAT kolektívu..

Adrik: Dosť často sa konajú v Dejavu koncerty, neprišiel už aj k Vám ten trend presýtenosti a lenivosti ľudí? Kedysi sa na zahraničnú kapelu prišli pozrieť ľudia nielen kvôli hudbe, ale že to bola pre nich aj trochu exotika stretnúť cudzincov vo svojom meste. Dnes ľudí vstať od počítača nepresvečí skoro nič. Ako s tým bojujete Vy?

Ozon: Myslím, že sa s tým nejako bojovať nedá a je to zbytočné. Každý má právo si vybrať ako strávi večer. Niekedy príde ľudí 20, s tým sa ráta, inokedy 120 alebo aj viac, napr. na poslednom koncerte DOWNFALL OF GAIA a PUBLIC od určitej hodiny do klubu nepúšťali, lebo tam bol totálny nátresk. Nedeje sa nič čo by nikto nečakal, lebo na akcie chodia plus/mínus tí istí ľudia. Myslím, že to je v pohode, tam nie je čo riešiť...

Adrik: Otrepaná otázka: Nemáš po tých rokoch pocit, že "scéna" starne a na koncertoch sú viacmenej stále tie isté ksichty a žiadni noví mladí nepribúdajú?

Ozon: Scéna sa každopádne zmenšuje, tu nie je namieste otázka, že či starne alebo nie, tiež mám 35 a mám ten istý ksicht. A čo sa týka mladých, tak o čom je to teraz všetko? Koho zaujíma vegetariánstvo napríklad? Skús urobiť do toho svojho plátku kvíz s otázkou "Čo je to D.I.Y.?" a uvidíš o čom je scéna dnes. A samozrejme, urob to nejak jednoducho, s voľbou odpovedí a nech si ľudia iba klikajú na odpovede, aby nemuseli rozmýšľať a aby sa vôbec niekto zúčastnil...

Adrik: Príde raz podľa teba doba, kedy kapela bude hrať v prázdnom klube pred kamerami a ľudia budú pozerať koncerty len na počítači? A potom sa na čete budú baviť, aký bol koncert, kto bol prihlásený a pod.

Ozon: No to neviem a je mi to jedno... A nerobia to ľudia vlastne už dnes? Nejdeš na koncert, ale na druhý deň si pozrieš nejaké videá cez youtube, pretože to je väčšia zábava...

TEXTY Adrik: Máte song "CAxBA", nemáte radi hlavnú dedinu? Veď len tam sa predsa hrá jediný true d-beat na Slovensku nie?

Ozon: No ten song sa volá "This is CA not BA" podľa legendárnej kompilačnej LP "This is Boston not L.A." a je to vlastne najstarší song, ktorý máme a naopak je poctou pre bratislavské disbeat kapely, pretože v 90-tych rokoch tu disbeat nikto nehral okrem kapiel z Bratislavy ako HELL ON EARTH alebo AVGRUND a vtedy ovplyvnili celú scénu vrátane PUBLIC napríklad. Na kultovej kompilačke MAKE COMPOST NOT WAR III nájdeš cover HELL ON EARTH "Výkriky bolesti", ktorý sme vtedy s PUBLIC prerobili. A neskoršie kapely ako AGREGAT, BETON, DEAD IS SEXY,... sú alebo boli len logicky pokračovaním starej a nedocenenej éry!

Adrik: Taktiež máte skladbu s názvom "SxE war. Je založený na negatívnych skúsenostiach s touto "komunitou"? Prežije vôbec u Vás na severe nejaký strejdedžák?

Ozon: Samozrejme že je založený na negatívnych a trošku vtipných skúsenostiach so sXe. Tu sú sXe iba náckovia, ostatní ľudia žijú normálne. Profil severského sXe by bol asi hodne divný...

Adrik: A o čom sú ostatné texty? Všetky majú zaujímavé názvy, "Gigolo" alebo "Neobľúbená" .. Píšeš nejaké aj Ty?

Ozon: Nie, nepíšem, Bubak si to robí sám pravou rukou a o tom sú texty. Všetky!

HUMAN MEAT FOR SALE
Adrik: Prečo si vlastne predstal s distrom a vydavateľstvom? Nebolo o veci záujem alebo ťa to už prestalo baviť alebo si nemal čas?

Ozon: Distro mi proste prestalo ísť, mi to prišlo že je to zo dňa na deň. Bola to trošku taká kríza nejaká vtedy, aj ostatní vydavatelia/distribútori mali ten problém a zabalili to, hlavne v Čechách teda. Distro som robil s filozofiou D.I.Y. non profit, začal som s roztáčanými kazetami starých kapiel a pokračoval s vlastným vydavateľstvom a výmenami do zahraničia, takže som mal naozaj solídne veci a za dobré ceny hlavne. Teraz väčšina distier funguje klasicky kapitalisticky, nakúpia a predajú ďalej za vyššiu cenu. Nemám nič proti tomu, aj pred rokmi to niektorí tak robili, k niektorým titulom by sme sa aj vtedy možno vôbec nedostali, ale môj spôsob robenia distra a labelu to nebol a nikdy nebude.

Adrik: Výjde niekedy z nostalgie split LOS PUERCOS / SANGRE DE CRISTO alebo tvoja kompilačka slovenských kapiel? Kto na nej všetko vlastne mal byť? Prečo tieto veci nikdy nevyšli?

Ozon: Dosť pochybujem, že toto splitko ešte niekedy vyjde, prečo to nevyšlo je už minulosť a mohol som za to z časti aj ja. Trvalo mi dať dokopy peniaze atď. a keď už bolo všetko pripravené, tak Martin Valášek to z nejakého dôvodu nebol schopný poslať do Lodeníc. No trvalo mu to 2-3 roky až tak nejak došla trpezlivosť a chuť. Nemyslím si, že by niekto z ex-členov mal záujem, aby to vyšlo. Tá kompilačka mala vyjsť vtedy ako mi prestalo ísť distro a nemôžeš vydávať, keď nepredávaš, to proste nejde. Tak dopadla aj PUBLIC diskografia. Z kapiel tam mala byť AD ACTA, ČAD, the FLAME STILL BURNS, LOS PUERCOS, E-330, SUPERAPES, ILÚZIA, DIES IRAE,... Hej, je to škoda, pretože tá kompilačka by mala určite úroveň a kapely tam mali mať iba nové/nevydané songy. Prakticky od každej kapely som mal už všetko dodané a kapely zneli výborne! Keď to porovnám s nepodarenou kompilačkou "Dobré slovenské kapely už zomreli"...:)

ZÁVER
Adrik: Máš nejaký svoj nesplnený sen alebo životný cieľ, ktorý by si chcel ešte dosiahnúť? Môže byť zmyslom života to, že má človek po sebe niečo zanechať?

Ozon: Môj životný sen sa mi už splnil, hrám na base v disbeatovej kapele HOPSASALA. Neviem, čo by malo byť zmyslom života, ak vôbec nejaký má, ale zanecháš tu vždy dačo, či chceš alebo nie..

Adrik: Dík za tvoj čas, chceš niečo dodať? Baví ťa ešte stále odpovedať na tie všetky trápne otázky alebo máš doma 10 rozrobených rozhovorov, ktoré si nechávaš do dôchodku?

Ozon: Času mám vždy dosť a máš pravdu, nebaví ma odpovedať na trápne otázky jak do školského časopisu, k niektorým veciam sa bolo treba asi aj po dobe vyjadriť a vďaka týmto za priestor. 1 rozhovor na 10 rokov je viac ako dosť. Nechoďte na koncerty HOPSASALA a neotravujte s prídavkami keď už dojdete. Nekupujte si platne, ale tričká, nášivky a placky, nech dobre vyzeráte. Dík za tvoj čas a pokračuj v tom čo robíš!


Na otázky odpovedal Ozón z kapely HOPSASALA. 
Pýtal sa: Adrik

Tento rozhovor už bol zobrazený 1261 krát!
Späť na rozhovory
Oznámkuj tento rozhovor ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie rozhovoru: 1.78

Pridaj komentár k rozhovoru:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
G+1+G+G+8
TEXT:


 #5272 majto   napísal/a 02.06.2013 00:29:21
hehehe... fajn rozhovor, ale najsamlepší je záver... hehehe... nekupujte si platne ale tričká... hehehe
POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
včera 09:05
Twg: Super chcem viny >> (novinka)
12.12. 10:15
shupo: hlavne, ze ja so >> 9.12.2017 SAMORAST, GATTACA Trnava, Kubík (report)
11.12. 00:40
Peťa: Taky mi posílaly .. >> BROKEN DEAD - Extent of pain CD (recenzia)
08.12. 23:59
Mišo Štich: Tu je ešte demo .. >> EXTIP 12" (recenzia)
08.12. 19:26
sralkopal: KAZOSTROJ: to, ž .. >> EXTIP 12" (recenzia)

ANKETA:
Tlačíš si naskenované staré fanziny zo stránky?

[87/32.1%]
Tlačím, dobrá práca!

[121/44.65%]
Iba čítam

[38/14.02%]
Nestíham to všetko

[25/9.23%]
Staré ziny ma nezaujímajú


Počet hlasov: 271


Online: ... Autor: adrik punkgen@gmail.com: 2003 - 2017 ...