PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:

So 29.2.2020

POP. 1280 (USA), NULAJEDNANULANULA (CZ), ZMAR (CZ), LAKKA (CZ)

Košice, Collosseum

... ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

GRIDE - HLUBOKÁ TEMNÁ MODŘ (INSANE SOCIETY)
13.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
NABOSOPOSKLE, DISTAX, CRIPPLED FOX, SEDEM MINÚT STRACHU (10.1.2020, Spišská Nová Ves)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Muco (SANGRE DE CRISTO, SIGNA SINISTRA, KACZYNSKI, LAKKA)

NAJNOVŠÍ REPORT:
NABOSOPOSKLE, DISTAX, SEDEM MINÚT STRACHU, CRIPPLED FOX (10.1.2020, Spišská Nová Ves, ex 52-jka)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
LIDSKÉ ZDROJE - Live demonstration MC

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Setkání svobodných duší 2019

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Biosfere #5 / 2004

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Čili z TV Paprika


FYASCO (SLOVENSKO)
Kapela vznikla začiatkom januára alebo februára, presne to nevieme. Začiatok FYASCA bol o dvoch členov, skúšali sme počas nudy v štúdiu popri nahrávaní našej druhej kapely DOWNSTREAM, kde hráva Galo na gitaru a ja Holup na bassu. Vo FYASCO to máme trochu inak, Galo hrá na basu a ja na bicie, no a k veci. Tam počas nudných večerov sme nahrali vlastne nás prvý song na dva mikrofony, narýchlo text a pieseň bola zhruba za 25 minút hotová aj nahrana a hrávame ju doteraz, song sa volá "Penaze" :) Sme z Trenčína, je tu dosť hudobníkov, ale nikoho sme nemohli nájsť s takou krvou, akú máme spolu s Galom až jedného dňa sme sa dozvedeli, že Štoty tottér sa sťahuje do TN, mimochodom náš kamoš! Ešte vtedy v jeho bývalej kapele MACUMBA, no a skúsili sme jednu skúšku a vedeli sme, že toto je náš človek. Bez problémov sme sa rozcvičili na NIRVANE :) a za prvú skúšku sme urobili 2 songy. Bolo to energetické a nadupane a vedeli sme, že sme doma :) Problém bol so spevom, zháňali sme zháňali, ale nejak to nešlo a nakoniec sme sa rozhodli, že každý zoberieme mikrofón a dáme to tak, ako cítime aj v trojke. Nahrali sme naše prvé demo, ktoré nájdeš na bandcampe a pomaly sa rozbiehame učíme a rastieme. Zostava: Galo - basa, Holup - bubny, Štoty - gitara a všetci bliakame jak zmyslov zbavení a robíme hudbu čisto na prvú šupu ako to cítime. Žiadne veľké hranie a strašne nás to baví! Miešame to a snažíme sa robiť hudbu trocha inak.
Holup


Adrik: Regulérna kapela alebo projekt? Plánujete aj nejaké ďalšie nahrávky a koncerty?

Holup: ​Sme regulérna kapela a koncerty sa kopia jedna radosť a teraz v oktobri plánujeme nahrať debutový album tak sme zvedavý čo to dá. Bude tam 9 songov.

Adrik: To ste až tak nudili alebo ste nevedeli zapasovať tie spontálnejšie nápady v DOWNSTREAM až ste dospeli k takejto menej predvídateľnej muzike? Ja tam trochu počujem aj tú spomínanú MACUMBU. Aký je podľa vás rozdiel medzi tými dvoma kapelami?

Holup: No rozdiely by som tu nehľadal, robíme veci jak to cítime a sme radi, že sme stále všetci spolu a sme radi, že stále hráme a je to jedno v akej zostave :-)

Adrik: Odkiaľ čerpáte nápady? Od kľudného chill outu až po klepačky. Či sa proste posadíte za bicie a zapnete nástroje a už to sype?

Holup: No my robíme hudbu tak, že v hlave máme veľké hovno a všetko máme viacmenej v maličku. Robíme hudbu tak ako to cítime, žiadne veľke hranie, takže máš pravdu, sadneme, naladíme a už to sype.

Adrik: O čom sú texty jednotlivých skladieb a kto ich píše?

Holup: Texty píšeme spolu alebo jednotlivo, a potom doladíme na skúške ... a texty sú viacmenej z nášho buranského života.

Adrik: V Trenčíne to posledné roky žije viac ako predtým. Milión koncertov. Chodia na ne ľudia? A čo kapely? Sú tam ešte nejaké po okolí?

Holup: No máš pravdu, je tu dosť koncertov a rôznych štýlov, ale jeden z klubov, kde to žilo a kde sme dali vlastne prvý koncert bol Boogie bar, ktorý sa bohužiaľ ruší, práve tento klub dal priestor veľa kapelám, bude nám za ním smutno! Kapely na okolí? Je ich tu dosť a držíme palce všetkým našim kamošom, ktorí pôsobia v týchto kapelách, ale ako vravím, bez Boogie baru to tu bude tažšie.

fyasco.bandcamp.com
 Autor: Adrik & Holup

Na túto kapelu sa už čumelo 1371 krát!

Späť na zvyšné kapely
Oznámkuj túto kapelu ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie kapely: 1

Pridaj komentár ku kapele:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: M+9+S+E+B
TEXT:


 #6055 vlado   napí­sal/a 02.10.2014 10:58:24
demo je super tesim sa na album..
ZAUJALO NÁS:

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
20.02. 17:34
HCST: No hlavně do ČR zavítají Hetze. A nezbývá než doufat, že vystoupí i na nějakém pro takový námrd důstojném místě (rozuměn...díře) .. >> (novinka)
13.02. 13:15
dášo: lukasukaz: dík. nie, v lete chodím na tour južnú pologuľu. ale Kvapka nie je zlý nápad, minimálne logo by som už mal. .. >> 23.11.2019 Nö fest Trangoška (report)
12.02. 19:08
lukasukaz: Vločka topka celého víkendu u mňa :D Keď sa začalo drbať bežkou o odposluch tak som myslel, že to niekto v predu naozaj schytá :D Dášo, v lete to premenuješ na kvapka? :D .. >> 23.11.2019 Nö fest Trangoška (report)
09.02. 10:44
Zintaer: HURK na krabičkách Zintaer a Noitt!! Dík za pozitívny report!!! Akcia bola celá super!!! >> 6.2.2020 POKORA, HURK, SZMEJ, DUDE THE WOLF Košice, Collosseum (report)
04.02. 08:15
dášo: elramon: nie, je to (zatiaľ) výhradne koncertná záležitosť. vo februári doslova koncertný boom BB, ZA, SNV, BR. .. >> 23.11.2019 Nö fest Trangoška (report)
02.02. 15:52
elramon: ten dasov projekt ma uz nieco vonka? >> 23.11.2019 Nö fest Trangoška (report)
11.01. 15:42
masskillah: Rišo vystopoval som tam alúziu na Rozpor?:) >> AHOJ (Slovensko) (predstavujeme kapelu)
11.01. 12:48
deegee: No však naviac pobúrený z Ahoj bol práve Adrik >> AHOJ (Slovensko) (predstavujeme kapelu)
10.01. 16:05
Raklo : Najobľúbenejšia kapela. >> AHOJ (Slovensko) (predstavujeme kapelu)
05.01. 21:02
Mx: xxx, však to vyzerá, že ju roman ešte nevypredal: https://amentma.bigcartel.com/product/wwhc-photobook .. >> (guestbook)

ANKETA:
Skúšaš aj recepty zverejnené na tejto stránke?

[81/26.64%]
Jasné, väčšina bola fantastická

[73/24.01%]
Niečo som už vyskúšal a boli fajn

[12/3.95%]
Vyskúšal som, ale nič moc

[78/25.66%]
Mne varí mama

[60/19.74%]
Niečo s mäsom by nebolo?


PoČet hlasov: 304


(copyleft) 2003 - 2020 adrik punkgen@gmail.com