PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:

So 29.2.2020

POP. 1280 (USA), NULAJEDNANULANULA (CZ), ZMAR (CZ), LAKKA (CZ)

Košice, Collosseum

... ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

GRIDE - HLUBOKÁ TEMNÁ MODŘ (INSANE SOCIETY)
13.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
NABOSOPOSKLE, DISTAX, CRIPPLED FOX, SEDEM MINÚT STRACHU (10.1.2020, Spišská Nová Ves)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Muco (SANGRE DE CRISTO, SIGNA SINISTRA, KACZYNSKI, LAKKA)

NAJNOVŠÍ REPORT:
NABOSOPOSKLE, DISTAX, SEDEM MINÚT STRACHU, CRIPPLED FOX (10.1.2020, Spišská Nová Ves, ex 52-jka)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
LIDSKÉ ZDROJE - Live demonstration MC

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Setkání svobodných duší 2019

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Biosfere #5 / 2004

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Čili z TV Paprika


INDEPENDENT (SLOVENSKO)
Tento mesiac je tu pre zmenu jedna akustická záležitosť, pre niekoho možno zaujímavá, pre niekoho nuda ..

Prvá zmienka o nejakej akustickej kapele bola možno niekedy v decembri roku 2010. Independent sme založili na základe takého veselšieho folk punkového songu ,,Mám ťa rád" v ktorom som sa vôbec prvý krát dostal na pozíciu ústneho harmonikára. Spravili sme pár nahrávok na ktoré sme od Dášu fon fľašu dostali celkom fajn názor. Pozdávalo sa mu to tak melancholicko punkové. Taktiež sme spravili aj Cover na Svetskú slávu od Dášu a myslím že urobíme ešte nejaké folkpunkové songy ale viac bude takých songov, nad ktorými sa bude dať zamyslieť, s textami ktoré majú hlavu aj pätu a s hudbou ktorá nebude na ľudí pôsobiť pesimisticky. Dúfam že sa to ľudom páči a budeme sa snažiť zlepšovať na kvalite aj spevu, aj hrania.

Adrik: Ideme hneď zhurta, na somariny nie je čas. Prečo práve akustická muzika? Nie sú ľudia do regulérnej kapely? Sú vôbec v Bytči nejakí pankáči? Kedy sa vám do hlavy začali tlačiť myšlienky, že je treba niečo tvoriť?
Konal sa už nejaký koncert Independentu? Alebo chystá sa niečo?
Tákato hudba je pre mňa predovšetkým o textoch. O čom sú tie vaše? Je tam aj jeden text proti škole, to máte k nej až takú antipatiu? A čo bez školy a s prázdnymi vreckami?


Matt: V Bytči je dosť punkáčov len je tu dosť problém zohnať volného bubeníka a doteraz s tým máme problém. Tak nás napadlo riešenie že založíme akustickú kapelu, takú ktorá bude hrávať po večeroch v kruhu priateľov, poprípade cez leto na akciách. Mali sme ponuku na koncert ale bolo to na nás moc rýchle, ale určite sa niečo prichystá ;). DO hlavy sa nám to začalo vtláčať niekedy na konci roku 2010 keď som Tomášovi (spev,gitara) poslal jeden starší text. Hodili sme do neho taku pomalú hudbu, dali to na bandzone a zatiaľ sa to ľuďom páči. Je to dobrý pocit keď vieš že si zložil text nad ktorým sa dá aj zamyslieť a ľuďom sa to páči. Asi práve preto sme založili Independent, niečo netradičné predstaviť ľuďom. Tie naše sú o rôznych témach. Ku tomu o škole poviem len tolko, že každý vieme že sa v škole dosť naučíme, ale niekedy je na nás toho dosť a treba trochu voľnosti, ved sme mladý treba si aj užiť :). Inak je v škole aj fajn pokiaľ nie je nejake moc dôležité obdobie ako je práve teraz že sa musím učiť na skúšky.

bandzone.cz/independent
the_fialka77@azet.sk
 Autor: Adrik & Matt

Na túto kapelu sa už čumelo 724 krát!

Späť na zvyšné kapely
Oznámkuj túto kapelu ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie kapely: 2.67

Pridaj komentár ku kapele:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: W+G+I+V
TEXT:


ZAUJALO NÁS:

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
20.02. 17:34
HCST: No hlavně do ČR zavítají Hetze. A nezbývá než doufat, že vystoupí i na nějakém pro takový námrd důstojném místě (rozuměn...díře) .. >> (novinka)
13.02. 13:15
dášo: lukasukaz: dík. nie, v lete chodím na tour južnú pologuľu. ale Kvapka nie je zlý nápad, minimálne logo by som už mal. .. >> 23.11.2019 Nö fest Trangoška (report)
12.02. 19:08
lukasukaz: Vločka topka celého víkendu u mňa :D Keď sa začalo drbať bežkou o odposluch tak som myslel, že to niekto v predu naozaj schytá :D Dášo, v lete to premenuješ na kvapka? :D .. >> 23.11.2019 Nö fest Trangoška (report)
09.02. 10:44
Zintaer: HURK na krabičkách Zintaer a Noitt!! Dík za pozitívny report!!! Akcia bola celá super!!! >> 6.2.2020 POKORA, HURK, SZMEJ, DUDE THE WOLF Košice, Collosseum (report)
04.02. 08:15
dášo: elramon: nie, je to (zatiaľ) výhradne koncertná záležitosť. vo februári doslova koncertný boom BB, ZA, SNV, BR. .. >> 23.11.2019 Nö fest Trangoška (report)
02.02. 15:52
elramon: ten dasov projekt ma uz nieco vonka? >> 23.11.2019 Nö fest Trangoška (report)
11.01. 15:42
masskillah: Rišo vystopoval som tam alúziu na Rozpor?:) >> AHOJ (Slovensko) (predstavujeme kapelu)
11.01. 12:48
deegee: No však naviac pobúrený z Ahoj bol práve Adrik >> AHOJ (Slovensko) (predstavujeme kapelu)
10.01. 16:05
Raklo : Najobľúbenejšia kapela. >> AHOJ (Slovensko) (predstavujeme kapelu)
05.01. 21:02
Mx: xxx, však to vyzerá, že ju roman ešte nevypredal: https://amentma.bigcartel.com/product/wwhc-photobook .. >> (guestbook)

ANKETA:
Má to tu ešte zmysel?

[270/91.84%]
Má!

[12/4.08%]
Ako kedy, je tu aj plno píčovin.

[2/0.68%]
Je mi to jedno, som tu prvý krát.

[10/3.4%]
Nechaj tú mŕtvolu už konečne dôstojne pochovať, aj tak je všetko na facebooku a aktuálnejšie!


PoČet hlasov: 294


(copyleft) 2003 - 2020 adrik punkgen@gmail.com