PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:

So 11.4.2020

RATO TRISTE (CZ / SK), LETS START WITH A FOREST LEVEL (Nemecko), ZWIST (Nemecko)

Bratislava, garáže pod Prístavným mostom

... ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

FAT - GRANUM (TOTALITARIANISM STILL CONTINUES)
15.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
AHOJ, NULAJEDNANULANULA, ZMAR (1.3.2020, Žilina)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Muco (SANGRE DE CRISTO, SIGNA SINISTRA, KACZYNSKI, LAKKA)

NAJNOVŠÍ REPORT:
VOLE, DEGENS, BAHRATAL (23.2.2020, Brno, Bajkazyl)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
DAVOVÁ PSYCHÓZA - Emancipácia 12"

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Setkání svobodných duší 2019

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Biosfear #7 / 2008

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Čili z TV Paprika


EMPTY HALL OF FAME - THE ROAD 7" (recenzia)
PHR
Spočiatku som k tejto doske v podstate nemal čo napísať. Počúval som ju kol dokola a myslím, že som narazil na to, o čom je. EMPTY HALL OF FAME je kapela z východných Čiech, hrajú klasický hardcore-punk a vzhľadom na to, že podľa bandzone profilu kapely sú členova z troch rôznych miest, myslím, že táto kapela je príkadlom toho, že ak človek chce, nájde si cestu, a ak nechce, nájde si výhovorku. Podľa toho, ako na mňa hudba pôsobí mi príde, že kapela si určila cieľ, a to šíriť skrz odkazy skrz hudbu. Presne tak, ako tomu bolo pri posi-core kapelách pred rokmi. Na tejto doske nájdeš dokopy 4 songy, jednoduchý obal a príjemnú, klasickú grafiku. Obal je kreslený a doska nesie názov prvej piesne - "The road". K tejto pesničke robil featuring Jiří Keclík z už neexistujúcej, tough hc/metalcore-ovej kapely xNIDALx. Všetky texty piesní sú v angličtine, pravdepodobne kvôli tomu, aby si kapelu mohlo vypočuť viac ľudí, i keď angličtina je lámavá, no skôr ohnutá do podoby, aby to čo najviac sedelo. Príde mi, že táto pieseň je o tom, ako všetko smeruje ku koncu a jediná nádej je práve v predávaní si pochodne kapelami, ako sú EHOF. Neviem čo si o nej myslieť, každopádne sa dobre počúva, hah. Viac konkrétna je ďalšia pieseň - "Dead inside" alebo ak chcete "Zvnutra mŕtvi". Bezcenné ľudské bytosti, prázdne, nenaplnené životy, kde miesto našla jedine hypotéka a práca, voľný čas ukradnutý televíziou a prehnité vnútro väčšiny z nás. Najviac ma z piesne zaujalo asi, že: "This modern life is our greatest failure / This modern life is our greatest war / This modern life is our self-destruction / Now it´is time to say no more ". Na druhej strane nájdeme opäť dve piesne, a to "The end" a "No friends". "The end" je zas kúsok všeobecnejšia a myslím, že každý, kto často pociťuje beznádej, ako ja, alebo ako ten, kto písal texty, si v nej nájde niečo svoje. Čo ma však zaujalo na tejto kapele je, že aj napriek tomu, ako príjemne pôsobí v nej nachádzam v každej piesni beznádej, pocit ľútosti, bezmocnosti a negativity, čo by som čakal viac pri hudbe ťahanej do d-taktu alebo crustovej temnoty. Je to možno tým, akým obdobím momentálne prechádzam ja, a jednoducho som si to v tej hudbe našiel, ale pri čítaní textov nemyslím, že z nich je cítiť niečo ako nádej alebo svetlé zajtrajšky. Posledná pieseń je venovaná všetkým týraným, trízneným a zotročovaným zvieratám. Ako vegán viem, o čom pieseň je a som rád, že sú všetci členovia kapely aspoň vegetariáni. Pieseň dosť depresívna, ale popravde - na tom, čo sa deje so zvieratami nie je pozitívne nič. Bez východu slnka, bez súmraku, bez priateľov, bez možnosti, aby boli ich výkriky vypočuté. Pri piesni si predstavujem stámilióny kričiacich zvierat o pomoc pred tým, ako ich zabijú a pieseň ma s často opakovaným "No friends, no friends!" viac ako dostala.
Celkovo na mňa táto doska a táto kapela pôsobí veľmi dobre. Našiel som si v nej kopu spoločného a myslím, že o tom by to malo byť. O tom, čo si v muzike nájdeš. Dosku síce zakladám späť, no viem, že sa k nej budem častejšie vracať.
Kto ju ešte nevlastní - pouvažujte. Už len kvôli tomu, aký prístup majú títo chlapci k hudbe, nehovoriac o tom, že hrajú hardcore, ktorý za to stojí. Osobne veľa hardcore kapiel ako je EHOF nepočúvam a aj napriek tomu je pre mňa príjemným poznaním. Čo je ešte príjemnejšie je, že celá EP sa dá stiahnuť na nete, alebo vypočuť na ich profilových stránkach.
Vidieť, že to kapela robí z jediného dôvodu - a to zo zdravého fanatizmu v určitom slova zmysle.

emptyhalloffame.bandcamp.com
  1. The road
  2. Dead inside
  3. The end
  4. No friends

Táto recenzia už bola zobrazená 516 krát!
 Autor: Večne nespokojný Viktor
Späť na recenzie
Oznámkuj tento album ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie albumu: 2

Pridaj komentár k recenzii:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: V+A+D
TEXT:


ZAUJALO NÁS:

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
27.03. 20:32
Mišo Štich: Keď sme pri tých fanzinoch, kamoš Maťo naskenoval starý zin kapely NAŠROT:
https://zberatelp.blogspot.com/2020_03_25_archive.html .. >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)

27.03. 19:27
Deadbush: Mišo ty si Boh!!:) vďaka všetkým undergroundovým fanatikom v tomto vesmíre,a pome čítať... >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)
27.03. 10:39
Mišo Štich: Ahoj Deadbush.
Mám kompletne odfotené dve čísla fanzinu Revoltär, č. 1 (2003) a č.2 (2004). Nájdeš ich obe tu v tomto linku:
https://uploadfiles.io/xzavlpx1
Mám ešte aj č.6. Ak bude táto karanténa trvať ešte dlhý čas, tak je možné, že sa dostanem aj ku jeho odfoteniu, alebo oskenovaniu. Taktiež mám asi tri-štyri čísla fanzinu DIY Yourself. Inak možno ho má Mišo Mikšík, ktorý ho vydával, dakde v PC aj v Pdf. Skúsim mu napísať. M. .. >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)

26.03. 16:36
Deadbush: Naskenujte revoltär(všetko)a just do IT yorself,máte niekto?to bolo perfektné mega! >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)
26.03. 12:05
axc: dik Lichtle >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)
26.03. 12:04
axc: biosfear bol super zin..zlate 90-2000roky >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)
23.03. 19:00
Mišo Štich: Darujem (za poštovné) nejaké čísla zinu/novín SLUG AND LETTUCE, konkrétne č. 65 a č. 84.

Info tu: http://muzika-komunika.blogspot.com/2018/06/slug-and-lettuce-fanzine-some-copies.html .. >> (guestbook)

21.03. 18:02
Richťo: Zo zbierky predávam staršie raritné ziny zo zahraničia. V dobrom stave.
REASON TO BELIEVE -D.I.Y. Hardcore Punk Zine #5, #4, #9, #1, #3, #?, Anglická odpoveď na legendárny HEARTATTACK fanzine. Kopec stĺpčekov , recenzií, reklám, úvah, zaujímavých článkov zo scény (squaty, eko, atd..) a samozrejme rozhovory s kapelami.Počet strán sa líši od čísla k číslu, ale je to taký velký zošit.Cena za kus 4€. (pre bližšie info píšte)
JOIN KAO - podobne ako REASON TO BELIEVE - velmi kvalitný časák s celosvetovým záberom - tentokrát z Dánska. Písaný v angličtine. Vo lemi dobrom stave sú k dispozícii #8,#7,#6,#5,#4,cena za kus 3€ (pre bližšie info píšte)
AVERSION legendárny plátok z Bradfordu. Klasický formát A5, kvalitná tlač. Vo vinikajúcom stave.
K dispozícii #5(rok 1997 - fleas and Lice,State Of Filth, Croatia scene report, Detestation atd 18 stran), #4 (rok 1996 State of Filth, Code 13, Spain scene report atd. 18 stran) cena 3€ za kus.
SCREAMINGLY TYPHON #2 Velmi pekne graficky spracovaný anglicky písany fanzin z Grécka A5. kapely Guts Pie Earshot, DOOM, Unhinged, Graue Zellen,1 in 12 Club, Schlossli Squat atd. Cena 3€
RIPPING TRASH #20 kultový fanzin z anglicka. A5. Rok 2000. Warsore, Trottel, Distopia, Pizda Materina, atd, atd... cena 3€ Pokial máte nejaké otázky kludne mi napíšte. richtárik.radovan74@gmail. com .. >> (guestbook)

17.03. 16:38
Balki: Aha tak to mi nedoslo :D >> DAVOVÁ PSYCHÓZA - Emancipácia 12" (recenzia)
17.03. 16:28
adrik: Balki: To nie je hodnotenie, ale piaty album z piatich (ak si pozrieš staré recenzie na Davovky). >> DAVOVÁ PSYCHÓZA - Emancipácia 12" (recenzia)

ANKETA:
Slovenský UG vinyl roku pána 2019?

[0/0%]
BRAŇO ALEX - This is punkrock from Transylvania 12"

[1/20%]
DAVOVÁ PSYCHÓZA - Emancipácia 12"

[1/20%]
FYASCO - Kurva to je tlak / Nech žije smrť! 7"

[0/0%]
HAPPY COCKS - We don´t need anything special 12"

[1/20%]
PIVNICA - Fragmenty 12"

[2/40%]
TENDENCIE - Nedajme šancu beznádeji zmariť naše životy 12"

[0/0%]
SLOBODNÁ EURÓPA - Trojka 12"


PoČet hlasov: 5


(copyleft) 2003 - 2020 adrik punkgen@gmail.com