PUNKGEN
| NOVINKY | KONCERTY | FOTOARCHÍV | RECENZIE | ROZHOVORY | ČLÁNKY | SÚŤAŽE |
| DISTRO | LABEL | ARCHíV FANZINOV | PREKLADY TEXTOV | RECEPTY | GUESTBOOK |
RSS
POZÝVAME:
So 25.1.2020
ROTTEN SOUND (Fínsko), HUMAN HUMUS (SK), GRINDING JESUS BROTHERS (SK), CRUENT (SK)

Košice, Collosseum

plagát
.. ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

DAVOVÁ PSYCHÓZA - EMANCIPÁCIA (PHR)
16.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
Nö fest 2019 (22 - 23.11.2019, Horná Lehota)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Muco (SANGRE DE CRISTO, SIGNA SINISTRA, KACZYNSKI, LAKKA)

NAJNOVŠÍ REPORT:
KRAJNÉ ČIERNO, DVERE, THERAPIST, FAT, DECULTIVATE (16.11.2019, Košice, Collosseum)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
TENDENCIE - Nedajme šancu beznádeji zmariť naše životy 12"

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Setkání svobodných duší 2019

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Biosfere #5 / 2004

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
OI POLLOI - We dont need them

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Čili z TV Paprika


BOLLOCK SWINE / CHAPPA´AI MC (recenzia)
Tetsubishi gob-stopper
No počúvajce tu. Ja mám dnes narodeniny (piatok trinásteho, bacha, keď ma stretnete dakde, ta vám urobím zo života srandu) a som si povedal, že jak hovorí Labuda vo filme Vesničko, že "Oslavuj! Ale prací!" Tak ja idem tiež na vec. Už ráno som napísal report na Dášu a Napešoposkle. Ale chcelo by to niečo ešte oslavnejšie. Dačo viacej neviemčo. Dačo i domáce, i cudzokrajné zároveň. Tak som si spomenul na niečo čo už mám v hlave trochu rozpracované a teraz to dorazím. Aďo je síce teraz na Poopičnom bále, tak neviem kedy vám to tu naservíruje. Moment, ešte kaffe-smrťak. A ideme na to ...
s Kedysi už dávnejšie upozornil RadoKAZ na DEATHFISTe na veľmi pozoruhodné dielko Roscoe Mitchell with Craig Taborn and Kikanju Baku "Conversations II" CD (to ako som sa minule pri recke 7MS/SUPPRESSION ujebkával z teho, že každý druhý jazzový album sa volá conversations alebo dialogues, tak to som myslel trocha aj na tento album, ono to je možno aj tým, že (myslím) jazzmeni sami svoje hranie volajú, že to je language). Ja som si minule nahrával nejakú takú homemade freejazz mixtape kazeteriu a práve si na vyššie spomínané spolupráce Kikanju Bakua spomenul a uistil sa, že ide o fakt veľmi dobrý materiál. Hlavne to video, čo zverejnil RadoKAZ pri recke, Roscoe Mitchel a Kikanju Baku live, saxík a bicie, úplne parádne kombo. Keď už som sa do toho fajne dostal mi dokáplo, že veď poďme pokukať na pôvodnú tvorbu toho šialeného bicmena a jeho domovskú skvadru BOLLOCK SWINE. Na jutube som ponachádzal fajnové jazzfastnoisegrindcore výsypové videjká, kde tu zrazu pri jednom kukám na šestrunovom pádle drhne povedomá RadoKAZova tvár. No ty koxo! Po chvíľke šmejdenia po discogse hneď nachádzam (v distro koho asi?) kazetové splitko BOLLOCK SWINE a CHAPPA´AI. Objednávam a čakám. A je to tu.
Začnem obalom, lebo obal je to čo vidno a súdiť dobrú knihu (kazetu) podľa dobrého obalu je predsa prečonie. Obal je super, a to si môžete aj kuknúť na webe a možno ho aj Adrik zverejní ku recke (Adriku, buc dobry, daj tam aj obrázok), aby ste nemuseli šmejdiť po nete, bo zablúdite na dajake spravodajské stránky a dostanete depku. Začnem BOLLOCK SVINE. Tu na tejto kazete ide o zloženie Kanju-blitz n blur, Swan-screech n squawk a Rado-bazz n blisters. Neviem jak to mali BOLLOCK SWINE dakedy, či to malo pevné zloženie, či to furt sa dávali hocjak dokopy jak sa Bakuovi zachcelo. Nevím. Keď chcete vedieť opýtajte sa Rada on sa opýta Bakua a dá vám vedieť. Hneď ako všetko to začne, začne to sprudka, a keď to nevypnete do niekoľkých sekúnd, tak už to asi dopočúvate do konca, lebo na rozdiel od všetkých noizgrajndov, noizkôrov, bordelov, toto je také esenciálne trancoidné, že vás to chytí za vajca a ťahá až do cieľa. A skladby tu nie sú zopársekundovky, nene, tu sa ide na dlhé trate. A je to šprint (špurt). Normálne som videl Rada jak na jutube pri hraní normálne lapá po dychu. A normálne jak to počúvam, mám pocit, že aj ja občas sa nadýchnem a zistím, že taký som z toho vyhukaný, že až nedýcham. Tu si treba uvedomiť, že Kikanju Baku je nenormálny bicista robot. Ide jak šijací stroj a keď sa vám zdá, že už sa to rýchlejšie nedá, tak on si kľudne ešte strihne prechod po kdejakých zvonoch, či čo to tam má za hrkálky na tej súprave. No a ktomu gitaroiný bordel a velice hezké dievčenské vzdychy, vresky, kriky, sťažnosti. Ten rytmus vás ale totálne dostane. Úplne vás odpeckuje. Tranz. Bol som v robote sám v mojom kancli, a vypekal som si to dosť nahlas, a snažil som sa zo všetkých síl sa sústrediť na robotu, ale pristihol som sa pritom, že normálne robím do tej hudby nejaké dosť zvláštne pohyby, a neže sa nesústredím na robotu, ale ani sa nesústredím na to, že vo dverách stoja moji kolegovia a upozorňujú ma, že to je trocha nahlas (nie neupozorňovali ma, ale kľudne mohli, keby tam nejaký boli, resp. možno aj boli ale nevšimol som si). Čo by som ale troška vytkol je zvuk. Ja nejsom dajaký audiofil ale tu by to chcelo o ka-pičku lepšie. A teraz sa dostávame do finále tejto recky. Hlavné posolstvo: je to pecka! A ešte: je to náter! Úplne svetová vec. Keď si vezmete, že Rado hral s Kikanjuom Bakuom, ktorý hral s Roscoe Mitchelom a ten zase hrával s Albertom Aylerom, ktorý ovplyvnil napr. aj (u mňa numero uno) Petra Brotzmanna. Tak je to myslím, že vcelku povšimnutiahodné. hmm?
Na druhej strane sa na nás vyrútia južania CHAPPA’AI s ozaj fajnovou muzikou. Noizgraind jak víno. Čo si myslím je kus blbé, že BOLLOCK SWINE tu naložili porciu jak sa patrí a CHAPPA’AI nie len takú, že chuťovku, je to vcelku dlhý trek, ale oproti BxSx je to oveľa menej. Hučacie, husté, rýchle, pompézne, apokaliptické, ba až by som povedal, že nie len presvedčivé, ale až (z vlastného pohľadu) ohurujúce. Táto kazeta to je proste chuťovka.

jigokuki.org/bollockswine
  1. BOLLOCK SWINE - Extended orgasm etiquette
  2. BOLLOCK SWINE - Eonology endocrine
  3. BOLLOCK SWINE - Crash course in custard contetion
  4. BOLLOCK SWINE - Mermaid medallion, 11-537 points chagrin bonus
  5. BOLLOCK SWINE - Dotted on by dandelion doxy
  1. CHAPPA´AI vs 886VG - Untitled

Táto recenzia už bola zobrazená 203 krát!
 Autor: Ondrej ZINTAER
Späť na recenzie
Oznámkuj tento album ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie albumu: 1

Pridaj komentár k recenzii:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: B+Y+V
TEXT:


POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
09.12. 09:32
AxC: vymenim uplne no .. >> (guestbook)
14.11. 13:53
kočo: Davaj het! čakam >> MRAVCOLEV - Popol MC (recenzia)
12.11. 09:43
Mravcohlav: Aktivny sme robi >> MRAVCOLEV - Popol MC (recenzia)
11.10. 16:12
fog: pripadne ak pouz .. >> 17.7.2019 ZYKLONFILTER, HIGHER POWER, ANGEL DU$T Budapešť, Durer kert (report)
07.10. 09:27
Elramon: diky, pozriem na >> 17.7.2019 ZYKLONFILTER, HIGHER POWER, ANGEL DU$T Budapešť, Durer kert (report)

ANKETA:
Má to tu ešte zmysel?

[266/92.04%]
Má!

[12/4.15%]
Ako kedy, je tu aj plno píčovin.

[2/0.69%]
Je mi to jedno, som tu prvý krát.

[9/3.11%]
Nechaj tú mŕtvolu už konečne dôstojne pochovať, aj tak je všetko na facebooku a aktuálnejšie!


Počet hlasov: 289

Online: ... Autor: adrik punkgen@gmail.com: 2003 - 2018 ...