PUNKGEN
| NOVINKY | KONCERTY | FOTOARCHÍV | RECENZIE | ROZHOVORY | ČLÁNKY | SÚŤAŽE |
| DISTRO | LABEL | ARCHíV FANZINOV | PREKLADY TEXTOV | RECEPTY | GUESTBOOK |
RSS
POZÝVAME:
Pi 22.2.2019
CTIB (SK), JEŽIŠOVI PIVO NELEJ (SK), VLOČKA (SK), DISKOTERROR SS (SK)

Žilina, Hájovňa

plagát
.. ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

WARCOLLAPSE - DESERT OF ASH LIMIT (INSANE SOCIETY)
16.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
BILLOW, INCRIMINATE, MÖBIUS, TORPUR (9.2.2019, Trnava)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Peter Balázs (P.I.N.A.)

NAJNOVŠÍ REPORT:
DVERE, NABOSOPOSKLE, INCRIMINATE (25.1.2019, Banská Bystrica, Kaktus)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
FEROCIOUS X - Den grå sanningen E.P. 7"

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Hardcore is coming fest

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Bariéra #6 / 2001

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
OI POLLOI - We dont need them

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Čili z TV PaprikaLUCIFER EFEKT - MY CD (recenzia)
DIY
"... v reakci na působící situační síly se z dobrých lidí náhle stávají pachatelé zla, nebo patologicky pasivní oběti. Jakýkoliv skutek, jakkoliv je hrozný, jehož se někdy dopustila lidská bytost, může spáchat kdokoliv z nás - za správných nebo špatných situačních podmínek."
Citát od Philipa Zimbarda (Luciferův efekt). Na prednej strane obalu fotka zo Stanfordského väzenského experimentu, na zadnej strane fotka z podpisovania Anticharty. To určite nebude ľahké počúvanie ...
Rožnov žije! Veľa kapiel z tohto regiónu je už dávno preč. Sú dávno zabudnuté a na ich platne v zbierkach padá prach. Kde ale jedni končia, druhí začínajú.
COCA žije! Napadá ma hned pri tej známej hrdzavej gitare. Toto už nie je punk rock. Alebo práve toto je? Podané s úplnou ľahkosťou a kaloricky vyváženými porciami nálady a stále nevydolovanej nasranosti. Na takúto hudbu potrebuješ mať určité hráčske schopnosti a literárne vlohy. A tie rožnovsko-kapelné prepletence toto tvrdenie len dokazujú. Žiadne prvoplánované nápady, že sa zavrieš do skošúbne s kartónom Kelta a musíš dať jednu skladbu o náckoch, jednu o fízloch ... ALE! Aj toto má LUCIFER v repertoári, ale všetko, nebojím sa napísať, sofistikovane rozobrané. Kapely asi neradi čítajú prirovnania k ich predošlým počinom, ale ten rukopis COMPLICITÉ CANDIDE je tam naozaj cítiť. Kým ja si v hlave prehrávam album "Řád potvrzuje chyba!", z CD hučí strategicky gradujúci našľapaný punk rock s krásne sa doplňujúcim žensko - mužským spevom, v ktorom je naozaj všetko. Pomalé až melanchólické skladby, pri ktorých rozmýšľaš o živote ("Nu ra mo hey!", "Kytara", "Teď a tady"), rýchle nášľapy, ktoré si ani trošku nedávajú servítku pred ústa - a prečo by aj mali? ("Bilí Češi", "Bez dechu" = moje dve najobľúbenejšie na celom CD, ale tiež napríklad "Stokrát"), je tu dokonca aj jeden inštrumentálny song ("Blues narezlé míchačky") alebo vyhrávky z Karibiku ("Bezcenná") ... Takto si predstavujem rocknroll s náhľadom ("Vnitřní zranění"). Ako celok album vyznieva dosť smutne, bezúsmevne. "Nasaďte mi sedativa, chci vidět jen pozitiva ..."
Texty ... tak to by bolo na samostatnú dizertačnú prácu. Veľmi zjednodušene sa dá napísať, že kto hľadá, nájde. Ale nie na prvýkrát. To je na tom paradoxne najlepšie. Medzi osobnými pocitmi vydolovanými z nepreskúmaných hĺbin duše jednotlivých členov kapely sa dajú nájsť aj priamočiarejšie návaly zlosti. "Nikdo nikomu už nevěří, všichni špehujou všechny. Žádnou škvírou u dveří, ale otevřenými dveřmi" prekonalo aj to "staré" "Darovat krev policejní struktuře". Neviem, čo by si pomyslel niekto, čo by počul len fragment zo skladby "Bílí Češi": "Máme velký štestí, že jsme bílí Češi. Bíli, jak padlej sníh.". Haha, niečo podobné má aj RISPOSTA v "Nepřizpůsobiví občané". Notabene sa tu nájde aj crust! "Národní vlajky vlají, zuby ceníš pod tou svou. Bolest, šok a zkáza, hraniční pásma přesáhnou." Trpká je pasáž v skladbe venovanej Filipovi F.: "Chytne to rychlej konec, ta rýchlost zaráží. Tělem se ticho rozhostí. Já slyším ho až sem. A náš život plný malých malostí ..." Škoda tej angličtiny v ďalšej skladbe. Myslím, že 99% cieľovej skupiny sa narodila v Česko-Slovensku. Do konca sa opäť pokračuje v nastavených užalostneno - satirických témach.
Chcem vinyl!
"Kto mu v tomhle srabu pomůže?!"
Kedy bude vonku nahrávka ďalšieho rožnovského alter ega CHOROBOPOP?

luciferefekt.bandcamp.com
 1. Hraj to dál
 2. Bezcenná
 3. Bilí Češi
 4. Aligátor
 5. Bez dechu
 6. Nu ra mo hey!
 7. Liftboy
 8. Kov
 9. Stokrát
 10. Kytara
 11. Blues narezlé míchačky
 12. Urny
 13. Sedativa
 14. Teď a tady
 15. Vnitřní zranění

Táto recenzia už bola zobrazená 265 krát!
 Autor: Adrik
Späť na recenzie
Oznámkuj tento album ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie albumu: 1

Pridaj komentár k recenzii:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: C+E+Z
TEXT:


 #7455 dáša f.f. klemodasa@gmail.com www.burinarecords.blogspot.sk  napísal/a 24.08.2018 09:30:25
výstižná recenzia. u mňa momentálne jedna z top kapiel. PS: vinyl bude. sleduj Burina Rec...
POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
dnes 15:16
Mad Mechanic Deluxe: Peto ty spinavy .. >> 23.2.2018 MENTAL TENSION + MEDICATION TIME + FYASCO (Slovensko, Maďarsko, Chorvátsko, Slovinsko) (cestopis)
včera 11:04
axc: Super album a pe >> (novinka)
15.02. 19:46
Edùv syn: Zamiešam tu troc .. >> 23.2.2018 MENTAL TENSION + MEDICATION TIME + FYASCO (Slovensko, Maďarsko, Chorvátsko, Slovinsko) (cestopis)
14.02. 17:15
Roman.Véé: V Lučenci to bol .. >> 23.2.2018 MENTAL TENSION + MEDICATION TIME + FYASCO (Slovensko, Maďarsko, Chorvátsko, Slovinsko) (cestopis)
14.02. 16:33
fog: ak narazas na ti .. >> 23.2.2018 MENTAL TENSION + MEDICATION TIME + FYASCO (Slovensko, Maďarsko, Chorvátsko, Slovinsko) (cestopis)

ANKETA:
Slovenský UG vinyl vydaný v roku 2018?

[0/0%]
ABORTION - All you need is hate 12"

[0/0%]
ABORTION / PER CAPITA 7"

[0/0%]
ADACTA - Ad maiorem dei gloriam 12"

[0/0%]
ADACTA - Circullus viciosus 12"

[1/6.67%]
ADACTA - Zlo 12"

[1/6.67%]
BETON / ROXOR 12"

[2/13.33%]
CATASTROFY - Besnota 12"

[0/0%]
ČAD / LAHAR 12"

[2/13.33%]
MEDICATION TIME / MENTAL TENSION 7"

[1/6.67%]
NAČO NÁZOV - Old school punk rock

[1/6.67%]
NIČITEĽ / ZOZOO 10"

[1/6.67%]
SEDEM MINÚT STRACHU / Final exit 7"

[5/33.33%]
SOUND OF QUALM 12"

[1/6.67%]
SVEŤO KORBEĽ & PERSONÁL - Žiadny rešpekt! 12"


Počet hlasov: 15

Online: ... Autor: adrik punkgen@gmail.com: 2003 - 2018 ...