ENDLESS SWARM / FARŠAS 7"

Dead heroes
Ďalší sedempalec z dielne DeadHeroes Records. Chalani nelenia a sypú to do nás. Tak je to dobre a toto nám treba. Niekto musí odviesť aj tú nepríjemnú prácu a jebať sa s vydávaním nahrávok. DH to robia už dlho a ich releasy treba jednoznačne sledovať.

Medzi posledné prírastky patrí aj tento split na sedempalci. Prvú stranu obsadili ENDLESS SWARM. Jedna z najaktívnejších kapiel z Britských ostrovov, ktorú mám fest rád. Prvotriedny power-violence, ktorý recykluje to najlepšie zo SPAZZ. A toto nie je výčitka, ale lichôtka. Dostrihané zvraty a zmeny, momenty totálneho nasadenia striedajú skočné motívy. Nálada sa mení každou sekundou a muzika ťa hocikedy kopne z nečakaného uhla a na nečakané miesto. Vokály ukričané v klasickej PV polohe. ENDLESS SWARM nechcú byť kompozične najoriginálnejšia kapela (aj keď ich zvukovo identifikuješ po pár sekundách), ale vedia čo majú namiešať, aby ti výsledok vytlačil samorezky z nábytku. Srší z toho strašná pohoda a muzikantský nadhľad.

FARŠAS sú z Litvy a kde k nich chalani prišli, ani netuším. Na mňa je to vlastne dosť exotika, čo sa týka krajiny pôvodu. Hudobne je to skôr ale v takom klasickejšom strihu. Grindcore, ktorý primieša tu a tam nejaký skočnejší riff. Natrieskané je to tiež kvalitne, gitary hryzú a vokál je štandardne ukričaný lomeno zahuhlaný. Všetko je tak, ako má byť, ale musím sa priznať, nejak to vo mne nedokáže zanechať trvalejšiu stopu. Nechýba tomu nič, ale asi na druhú stranu by tam nezaškodilo prihodiť niečo svojské, čo by ich dokázalo troška odlíšiť. Niečo, čo by okrem "exotického" pôvodu primiešalo aj troška vlastného charakteru.

Vo finále je to výborný release. U mňa síce dominujú ENDLESS SWARM, ale to som ja. Niekto to môže mať hodené inak. Však link nájdeš nižšie, tak to prebehni a rozhodni sa, čo šmakuje viac tebe.

endlessswarmpv.bandcamp.com
farsas.bandcamp.com

  1. ENDLESS SWARM - A. F. A. T.
  2. ENDLESS SWARM - Sgurr a'Greadaidh (Peak pf torment)
  3. ENDLESS SWARM - 37025
  4. ENDLESS SWARM - Squat rot
  1. FARŠAS - Nei šilta, nei šalta
  2. FARŠAS - Nacumo prezumpcija
  3. FARŠAS - Neperšikęs griovio
  4. FARŠAS - RIP in piece

Autor: Fog
Počet videní: 207

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:
Email:
Antispam: A+Z+F
Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

20.04. 11:57
Stockpot:
Zdravím komunitu Punkgenu,

rád chodím na tento web, lebo sú tu zaujímavé články a ako vidím, stavili ste na nový imidž, avšak jedna vec ktorá mi tu chýbala a nebola oprave ..
(guestbook)

19.04. 04:15
Scheby:
aj ja som sa zlakol, ze uz neni domena :D :D
(novinka)

19.04. 04:13
Scheby:
kurva, tiez mi chyba stary dizajn :(( tento je chladny a bleh!
(novinka)

16.04. 14:10
fog:
novy desing bolo treba ako sol. nech to nie je ako ms skicar. je rok 2021. prehladne to je aj teraz a stary design bol hocico len nie skvely :D
(novinka)

16.04. 00:43
krut:
Boha satana jeho, to čo sa stalo s punkgenom ? posledním true old school punk style strankou ve vodách střední Evropy ? :D Stary dizajn byl naprosto skvělý a přehledný... :(
(novinka)

15.04. 15:41
Hedrik:
Dobre to je kurva!!!...ako zaklad vyborne, este sa to urcite bude vylepsovat...ale konecne responzivny dizajn, co sa da citat aj na telefone. Vsetko naj PUNKGEN, vitaj do dospelosti aj s novou ofinkou ..
(novinka)

10.04. 00:52
Prasiak:
kamo vrať ten dizajn nazad ciboha :D
(novinka)

02.04. 17:34
Theresa:
Ahojte, koupim vinyl od Neurosis - A Sun That Never Sets

Diky
(guestbook)

01.04. 11:42
Elramon:
ja by som bol aj za moznost nastavenia si stareho templatu
(novinka)