PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:
... ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

SMRT MLADÉHO SEBEVRAHA (PHR)
16.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
AHOJ, NULAJEDNANULANULA, ZMAR (1.3.2020, Žilina)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Muco (SANGRE DE CRISTO, SIGNA SINISTRA, KACZYNSKI, LAKKA)

NAJNOVŠÍ REPORT:
VOLE, DEGENS, BAHRATAL (23.2.2020, Brno, Bajkazyl)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
VARUKERS / SICK ON THE BUS 12"

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Setkání svobodných duší 2019

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Biosfear #7 / 2008

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Falošné bravčove mozgy na topinke


(28.1.2011) FORK, GÔTTEMIA, ESA Z LESA, SAME OR DIFFERENT, DEPAKINE CHRONO - Rožnov pod Radhoštěm, Vrah (report)
Píše sa dátum 28.1.2011, od rána mi vyzváňa telefón, dohady s kamošom... ide, či nejde? Nakoniec som zistil, že si ešte ani nestihol premeniť nejaké eurá na CZK, takže mi o pár hodín zavolal, že nakoniec ho zviezol otec do zmenárne a mohli sme vyraziť. O vysokom počte dvoch kusov sme teda míňali hory, lesy, mestá ako Piešťany, Púchov, Horní Lídeč, Valmez a po nekonečných peripetiách dorazili do Rožnova pod Radhoštěm, konečne! Mraz hrozne štípal, ľudí sme sa márne pýtali ako trafiť k Vrahovi, no nakoniec nás jeden chlapík zaviedol priamo na miesto činu, týmto sa chcem aj poďakovať. Bolo asi okolo ôsmej hodiny večer, v podniku pár zblúdilých duší, tak sme popozerali distro Malárie, posedeli, pokecali, aby koncert o deviatej mohol začať. Prvá zahrala kapela z Valašska názvom Same or Different, pomalší hardcore punk s emo pasážami, texty mi časom prišli skôr hovorené ako spievané, no občas spevák dal pekný scream až niekde z päty a zakončili to rýchlym výplachom, kde sa všetci zapotili.
Hneď po ich sete bicie rozložili priamo uprostred ľudí, celkom som nechápal čo sa bude diať a zrazu prišli Depakine Chrono o dvoch chalanov, gitara, bicie, mohol sa začať inštrumentálny a naozaj zbesilý nájeb. Pre mňa osobne veľké prekvapenie, drevorúbač za bicími to strieľal do nás plnými dávkami, potom prechod na pomalšie tempo, gitara s ním nádherne synchronizovaná a zasa tá zbesilosť!!! Neviem vôbec k čomu by som to prirovnal, nič podobné som predtým asi nepočul, ani nevidel. Po nich nastúpili chlapíci z Chebu s názvom Esa z lesa. Miešali pomalší hardcore/screamo, dlhé inštrumentálne pasáže, temnejší nádych, občas šeptané slová a občas to vybalili, na pódiu sa trepali ako pri epileptickom, spevák škriekal o život a ľudia pod pódiom niečo podobné. Dovolil by som si to prirovnať k Mother, aspoň prejavom na pódiu a trošku aj zvukom, ale inak celkom zaujímavé, len časom ma to tými dlhými nastúpmi nudilo. Tak to by sme mali českú časť kapiel a nórska pred nami. Kapelka Gottemia sa nachystala a vyvalila to na nás energickým hc/pankom, spevák behal medzi ľuďmi, kábel sa motal ľuďom pod nohami, týmto spôsobom nakoniec aj odpálil mikrák...ale všetko sa dalo do poriadku a mohli pokračovať, pod pódiom sa konečne aj ľudia rozhýbali a bolo celkom slušné pogo, neviem čím to je, ale u nás na Slovensku takéto spolky snáď ani nevidno, jednoduchá, našlapaná muzička ktorá rozhýbe masy. Po ich účinkovaní už naskočila na idúci vlak opäť nórska kapela Fork, na plagáte bolo napísané punk rock, no bolo to tvrdšie a zasa ten energický hácé/pank, jeden z gitaristov bavil ľudí pod pódiom, trošku sa rozbehol aj stage diving, proste zasa nám ukázali, že to vedia... na konci čerešnička, bicie rozkopali po celom pódiu, niektoré časti poputovali aj medzi ľudí, gitary jebli o zem a šli do piče...:D
Celkovo koncert hodnotím dobre, ale aj tak mi tam čosi chýbalo, možno to bolo aj únavou a vedomím, že nás čaká ďalších skoro 6 hodín cestovania domov, peklo!...Takto som videl koncert ja, keby sa niekomu niečo nezdalo, nech napíše, bola to vôbec moja prvá recenzia...:)

Tento report už bol zobrazený 642 krát!
 Autor: Sajmon
Späť na reporty
Oznámkuj tento report ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie reportu: 1.25

Pridaj komentár k reportu:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: O+4+M
TEXT:


 #2481 ctib   napísal/a 30.01.2011 10:04:21
Zdar a sílu, tu Ctib z Vraha. Mě osobně moc potěšilo, že zas jednou někdo napsal o koncertě u nás - a taky si fakt cením toho, že jste k nám vážili ne zrovna krátkou cestu! Ať se vede!
ZAUJALO NÁS:

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
05.04. 02:51
JANO: Cau Adrik
Nezvyknem pisat alebo hodnotit druheho nazory,pocity a myslienky
cez internet ,nerad pisem,radsej sa rozpravam o veciach a velakrat je pisany text nepochopeny.Nuz ale musim v t .. >> DAVOVÁ PSYCHÓZA - Emancipácia 12" (recenzia)

02.04. 22:44
Pissmaster: Do Márie bohovej. Toho prvého songu som sa normálne zľakol. Gospel of the future! :D >> (novinka)
31.03. 20:08
Ctib: Mišo: Absolutní souhlas, SMS je pecka! A z těch, co jmenuješ dál, se mi nejvíc líbil starý Masomlejn v pořadu Kozy paní prezidentky. >> (novinka)
30.03. 15:33
Mišo Štich: SMS - skvost CS punku. Kazetu som mal nahratú od Klausa, ktorý mi svojho času okrem nej zapožičal aj nahrávky kapiel HAPPYEND, KLEC, SLEPÉ STŘEVO, MASOMLEJN a iných...za čo mu patrí nehynú .. >> (novinka)
30.03. 12:20
Ctib: Na nahrávce se podílel Petr Fiala z Mňágy, ne Jiří.Hrál v SMS na basu. >> (novinka)
27.03. 20:32
Mišo Štich: Keď sme pri tých fanzinoch, kamoš Maťo naskenoval starý zin kapely NAŠROT:
https://zberatelp.blogspot.com/2020_03_25_archive.html >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)

27.03. 19:27
Deadbush: Mišo ty si Boh!!:) vďaka všetkým undergroundovým fanatikom v tomto vesmíre,a pome čítať... >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)
27.03. 10:39
Mišo Štich: Ahoj Deadbush.
Mám kompletne odfotené dve čísla fanzinu Revoltär, č. 1 (2003) a č.2 (2004). Nájdeš ich obe tu v tomto linku:
https://uploadfiles.io/xzavlpx1
Mám ešte .. >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)

26.03. 16:36
Deadbush: Naskenujte revoltär(všetko)a just do IT yorself,máte niekto?to bolo perfektné mega! >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)
26.03. 12:05
axc: dik Lichtle >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)

ANKETA:
Slovenský UG vinyl roku pána 2019?

[0/0%]
BRAŇO ALEX - This is punkrock from Transylvania 12"

[1/20%]
DAVOVÁ PSYCHÓZA - Emancipácia 12"

[1/20%]
FYASCO - Kurva to je tlak / Nech žije smrť! 7"

[0/0%]
HAPPY COCKS - We don´t need anything special 12"

[1/20%]
PIVNICA - Fragmenty 12"

[2/40%]
TENDENCIE - Nedajme šancu beznádeji zmariť naše životy 12"

[0/0%]
SLOBODNÁ EURÓPA - Trojka 12"


PoČet hlasov: 5


(copyleft) 2003 - 2020 adrik punkgen@gmail.com