PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:
... ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

SMRT MLADÉHO SEBEVRAHA (PHR)
16.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
AHOJ, NULAJEDNANULANULA, ZMAR (1.3.2020, Žilina)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Muco (SANGRE DE CRISTO, SIGNA SINISTRA, KACZYNSKI, LAKKA)

NAJNOVŠÍ REPORT:
VOLE, DEGENS, BAHRATAL (23.2.2020, Brno, Bajkazyl)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
VARUKERS / SICK ON THE BUS 12"

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Setkání svobodných duší 2019

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Biosfear #7 / 2008

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Falošné bravčove mozgy na topinke


(5.11.2011) WYNSTON SMYTH, DISTAX, ROXOR, SEE YOU IN HELL - Vranov, Abaton (report)
Nebudem určite jediný, ktorý sa na tento deň brutálne tešil. Jednak sa konečne niečo deje vo Vranove - niekdajšej slovenskej crustovej centrále, v ktorej vzniklo heslo crust & chlast a za druhé sme tu mali prvý krát verejne vystúpiť s našou vraj kapelou (jeden súkromný koncert sme už absorbovali). Stretávame sa už o 11 s tým, že si dáme ešte pred koncertom jedno dve kolečká (hudobné, nie alkoholové). O 11 je v skúšobni až polovica kapely (ako keby som to netušil), zvyšok prichádza po 2 - 3 hodinách. Skúšku s nadčasom stíhame, dokonca aj doklepať rozrobenú skladbu. Presne po jej dohraní sa rozjebáva dvojšľapka, bude to dnes zaujímavé. Potom sa rozdeľujeme, gentlemani idú autobusom, aby sa ich dievčenský sprievod zmestil do auta. Pred Billu nás prichádza čakať Turčo s autom, takže sa konečne vezieme aj my. Dokonca nejakých 150 metrov! Nový rockový klub Abadon sa nachádza na druhom poschodí pri starom známom Družstve, kde sa kedysi robili koncerty. V klube okrem zvukára ešte nikto nie je. Dve veľké miestnosti, jedna na hranie s maličkým pódiom, zrkadlami (nechýba ani tyč pre striptérku) a backstage, druhá s viacerými zátišiami a biliardovými stolmi. Tak si dávame pivko a čakáme na posádku, ktorá šla autom. Odnášame pakšamenty na poschodie a vítame sa už s nejakými ksichtami, ktoré doma asi nemali čo robiť.
No a teraz k tej časti, ktorá ťa už možno začne zaujímať. Keďže ideme prví, dávame zvukovú skúšku, po nej ešte chvíľu pauzu, keďže to dnes nevyzerá na nejaký extrémny nátresk. Pomaly sa klub začína plniť ľuďmi, takže predstavenie a ide sa na to. Čudný pocit byť na druhej strane "barikády" po prvých klepačkách opadáva. Bohužiaľ údel prvej kapely sa podpísal na záujme ľudí, aj tak mnoho ľudí ešte neboli prítomní v klube. Ani naša krkolomná neprekúsnuteľná muzika tomu veľmi nepomohla, navyše vpredu sa z reprákov valila hluková guľa. Ale nejakí ľudia tlieskali a cvičili hlavami do rytmu, tak snáď to nebolo také zlé, u nás v celku spokojnosť. Dávame ešte prekvapenie pre českých hostí - kaver MRTVÁ BUDOUCNOST + nový song ako poslední a šichta. Druhou kapelou boli DISTAX zo Svitu, v ktorej môžeš nájsť ľudí z DEFAULT ASS FAULT alebo HUMAN HUMMUS. Jednoduchý nasraný tuc tuc crust punk s výraznou basou a dvoma gitarami a šialeným spevom. Po niekoľkých skladbách sa však pesničky stávali dosť predvídateľnými. Najväčšími hitmi boli "Saboteurs" a cover od DOOM. Na novú kapelu v pohode. Druhú polovicu už tancujúcej relácie otvára domáci ROXOR. Na muzike aj zohranosti vidieť, že už majú odohrané hodiny a hodiny, ak nie dni na pódiách. Zase sa musím opakovať, totálna disdeštrukcia pre sluchovody, nedá sa s kľudom na duši absolvovať koncert xeroxu. Ani ľudia už nečinne nestoja ako na prvých dvoch kapelách. Totálne šialenstvo sa začína, keď spevák Matúš vylezie na hliníkovú konštrukciu, na ktorých je osvetlenie. Haha za čias HIPPIE KILLER by so sebou vzal pol stropu. Hrajú sa skladby zo samostatnej sedmičky a splitka s RISPOSTOU, sem tam si niekto aj s kapelou zaspieva. SEE YOU IN HELL už majú poriadne zahriate a rozcvičené publikum, takže asi ani nemusím opisovať, že hneď od začiatku to bola totálna zverina. Ľudia sa miešali pomedzi členov kapely, spievali známe skladby hlavne zo starších nahrávok a aj Jožka si zacvičil na konštrukcii. Skladby z oboch LP, neodmysliteľne nechýbala japonská burning spirit škola, takže songy z posledných troch split singlov a aj nejaké nové, ktoré sa na seba dosť podobali; riff, zborové vokály, ďalší riff .. O žiadnom konci nikto ani len nechcel počuť, spotená kapela sa ešte dala ukecať na nejaké prídavky, medzi inými aj cover od RADEGASTu, na ktorý je najväčšia zverina, mikrofóny sa znárodnili pre ľudí, a tak spieva celá rodina. Povědz, žes tam nebyl!
Večer pokračuje v pod záštitou panákolympiády, ukazovaní prirodzení a pchaní cigariet do análnych otvorov istému spiacemu spevákovi. Nikto nie je ušetrený. Som rád, že sa vo Vranove našiel nový klub pre takúto zvrhlú mládež a senilných starcov, ktorí sa hrajú na pubertiakov a nestihli sa ešte znormalizovať. Osobne som nezažil vo Vranove zlý ani priemerný koncert, stále sa to po skvelých kapelách skončilo mnohými obskurdnými zážitkami. Škoda len, že sa tentoraz zatváralo už o nejakej druhej hodine v noci. Tak preto neseď doma a príď sa zajtra (10.12.) o tom presvedčiť sám na koncert SYSTEMIC DAMAGE, JAKUBYSKA a IDIOTS PARADE. Dúfam, že s takou vysokou latkou bude pokračovať aj naďalej. Vďaka patrí kolektívu crust & chlast za pozvanie a za postaranie sa o nás. Uvidíme sa zajtra!!

Tento report už bol zobrazený 1029 krát!
 Autor: Adrik
Späť na reporty
Oznámkuj tento report ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie reportu: 1.63

Pridaj komentár k reportu:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: V+A+F
TEXT:


 #3448 dis-man   napísal/a 12.12.2011 11:34:50
super bolo.. a distax bol dobry, ale nepripadal mi ako jednoduchy nasrany tuc tuc crust punk :D
 #3441 kraken von killer   napísal/a 09.12.2011 15:25:35
pekný report,takže kto nezažil a neverí,zajtra od 19:00 vás čakáme vo vra(H)ove
 #3440 innman   napísal/a 09.12.2011 14:53:12
like it at all, konečne zase raz peklo vo vranove
ZAUJALO NÁS:

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
včera 10:36
Lesbouš: Dobrá práce,chalani!!Už som skoro zabudol na náš(AVERZE)první rozhovor.Archiváři par excellence!!! >> Autonomie #4 / 1992 (archív zinov)
05.04. 02:51
JANO: Cau Adrik
Nezvyknem pisat alebo hodnotit druheho nazory,pocity a myslienky
cez internet ,nerad pisem,radsej sa rozpravam o veciach a velakrat je pisany text nepochopeny.Nuz ale musim v t .. >> DAVOVÁ PSYCHÓZA - Emancipácia 12" (recenzia)

02.04. 22:44
Pissmaster: Do Márie bohovej. Toho prvého songu som sa normálne zľakol. Gospel of the future! :D >> (novinka)
31.03. 20:08
Ctib: Mišo: Absolutní souhlas, SMS je pecka! A z těch, co jmenuješ dál, se mi nejvíc líbil starý Masomlejn v pořadu Kozy paní prezidentky. >> (novinka)
30.03. 15:33
Mišo Štich: SMS - skvost CS punku. Kazetu som mal nahratú od Klausa, ktorý mi svojho času okrem nej zapožičal aj nahrávky kapiel HAPPYEND, KLEC, SLEPÉ STŘEVO, MASOMLEJN a iných...za čo mu patrí nehynú .. >> (novinka)
30.03. 12:20
Ctib: Na nahrávce se podílel Petr Fiala z Mňágy, ne Jiří.Hrál v SMS na basu. >> (novinka)
27.03. 20:32
Mišo Štich: Keď sme pri tých fanzinoch, kamoš Maťo naskenoval starý zin kapely NAŠROT:
https://zberatelp.blogspot.com/2020_03_25_archive.html >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)

27.03. 19:27
Deadbush: Mišo ty si Boh!!:) vďaka všetkým undergroundovým fanatikom v tomto vesmíre,a pome čítať... >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)
27.03. 10:39
Mišo Štich: Ahoj Deadbush.
Mám kompletne odfotené dve čísla fanzinu Revoltär, č. 1 (2003) a č.2 (2004). Nájdeš ich obe tu v tomto linku:
https://uploadfiles.io/xzavlpx1
Mám ešte .. >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)

26.03. 16:36
Deadbush: Naskenujte revoltär(všetko)a just do IT yorself,máte niekto?to bolo perfektné mega! >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)

ANKETA:
Má to tu ešte zmysel?

[271/91.86%]
Má!

[12/4.07%]
Ako kedy, je tu aj plno píčovin.

[2/0.68%]
Je mi to jedno, som tu prvý krát.

[10/3.39%]
Nechaj tú mŕtvolu už konečne dôstojne pochovať, aj tak je všetko na facebooku a aktuálnejšie!


PoČet hlasov: 295


(copyleft) 2003 - 2020 adrik punkgen@gmail.com