PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:
... ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

SMRT MLADÉHO SEBEVRAHA (PHR)
16.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
AHOJ, NULAJEDNANULANULA, ZMAR (1.3.2020, Žilina)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Muco (SANGRE DE CRISTO, SIGNA SINISTRA, KACZYNSKI, LAKKA)

NAJNOVŠÍ REPORT:
VOLE, DEGENS, BAHRATAL (23.2.2020, Brno, Bajkazyl)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
DAVOVÁ PSYCHÓZA - Emancipácia 12"

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Setkání svobodných duší 2019

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Biosfear #7 / 2008

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Čili z TV Paprika


(15.3.2014) BASAL BANAR, WYNSTON SMYTH, GROUND CONTROLL - Martin, Elefant (report)
Celý čas sme sa smiali z predpovede, že cez víkend má prísť ochladenie a s ním aj sneh. Deň predtým bolo v Tatrách na odpočívadle 17°. Vychádzame z Rožnova a za Bečvami začína krupobitie. Za 5 minút je všetko biele, do zákrut ideme tempom ako keby sme auto tlačili. Krupy sa menia na sneh a kalamita je na svete. Nasťastie za Bytčou sa sneh mení na dážď, takže s kľudom prichádzame do Martina. Nájsť Elefant na prvý krát je celkom sranda, navyše ak je z jednej strany Hlavná ulica. Dnes tu mali hrať HUMAN HUMUS a GORDON SHUMWAY (bohužiaľ rip), namiesto nich zaskočili ČAK NOJS a koncert je BEZ VSTUPNÉHO! Hrá sa na pódiu, ale kto môže alebo dočiahne, hrá dole pod ním. Celá krčma mi príde ako zastrešená autobusová zastávka - na zemi dlaždice, stoly a lavice ako keby pribetónované k zemi a výčap ako bufetové okienko, už som len čakal, kedy si niekto namiesto pálenky opýta 30 deka tresky alebo zemiakového šalátu. Ale vďaka aj za takýto priestor. Rozbaľujú to BASAL BANAR - nakopnutý bordel crust so šialenými bicími a obojpohlavným spevom, ale dnes bez basy. Aj tak je to brutálny mangel, nielen na vybitie agresie a nechýbajú ani príhovory - "Sója z pekla" vedie! Začiatok neslušný. ČAK NOJS idú ako druhí. Tentokrát crust punk s dvomi gitarami (a basou samozrejme). Sound špinavý, ako pri takejto hudbe má byť, ale zdalo sa mi, že spev bol dosť nevýrazný, takže v tej špine celkom zanikal tým pádom vám ani nepovie, o čom sa tam húkalo. Ináč celkom dlhý set. Po nich ideme my, s WYNSTON SMYTH, v priečkách popularity postupujeme, už zvykneme hrať aj tretí haha. Zvuk naechovaný masaker, cítim sa ako v nejakej severskej odysei, kde bájni krasteri v snehu a ľade hľadajú nejaký squat, kde by načerpali nové sily na ďalšiu cestu. Ani to neodignorovala väčšina ľudí, takže to možno k niečomu bolo. Hráčsky dnes oveľa lepšie, aj keď je ešte čo doháňať. Na záver nová Aveho kapela GROUND CONTROL. Ave spieva v maske a je to taký improvizovaný gore grind, v ktorom neviem kde sa stratilo heslo Grind is protest. Bubeník makač, dáva si klepačky ako keby sa nič nedialo. Ja mám zmiešané pocity, ostatní aj celkom chválili, ja veľmi takúto hudbu nevyhľadávam. Dnes sa akosi po tacchos plackách (dobre som to nazval?:) zakecávam viac než obvykle a pod tiahou pána Bechera sa ráno zobúdzam na nejakom byte (vďaka za nocľah!), kde sa oslavovalo do rána. Podopíjame zbytky, už aj aj sa to zvrháva k pchaniu alkoholom obohatených tampónov do telesných dutín, ale ideme radšej na pizzu. Potom už len nezáživná cesta domov (dlhoročným výskumom som zistil, že počet zastávok cestou tam je neporovnateľne vyšší ako počet zastávok cestou späť) a víkend zakončievame tromi plzňami v miestnom športovom centre.

Tento report už bol zobrazený 579 krát!
 Autor: Adrik
Späť na reporty
Oznámkuj tento report ako v škole:
1 2 3 4 5
Tento report ešte nik neznámkoval!

Pridaj komentár k reportu:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: K+W+T
TEXT:


ZAUJALO NÁS:

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
02.04. 22:44
Pissmaster: Do Márie bohovej. Toho prvého songu som sa normálne zľakol. Gospel of the future! :D >> (novinka)
31.03. 20:08
Ctib: Mišo: Absolutní souhlas, SMS je pecka! A z těch, co jmenuješ dál, se mi nejvíc líbil starý Masomlejn v pořadu Kozy paní prezidentky. .. >> (novinka)
30.03. 15:33
Mišo Štich: SMS - skvost CS punku. Kazetu som mal nahratú od Klausa, ktorý mi svojho času okrem nej zapožičal aj nahrávky kapiel HAPPYEND, KLEC, SLEPÉ STŘEVO, MASOMLEJN a iných...za čo mu patrí nehynúca vďaka. .. >> (novinka)
30.03. 12:20
Ctib: Na nahrávce se podílel Petr Fiala z Mňágy, ne Jiří.Hrál v SMS na basu. >> (novinka)
27.03. 20:32
Mišo Štich: Keď sme pri tých fanzinoch, kamoš Maťo naskenoval starý zin kapely NAŠROT:
https://zberatelp.blogspot.com/2020_03_25_archive.html .. >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)

27.03. 19:27
Deadbush: Mišo ty si Boh!!:) vďaka všetkým undergroundovým fanatikom v tomto vesmíre,a pome čítať... >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)
27.03. 10:39
Mišo Štich: Ahoj Deadbush.
Mám kompletne odfotené dve čísla fanzinu Revoltär, č. 1 (2003) a č.2 (2004). Nájdeš ich obe tu v tomto linku:
https://uploadfiles.io/xzavlpx1
Mám ešte aj č.6. Ak bude táto karanténa trvať ešte dlhý čas, tak je možné, že sa dostanem aj ku jeho odfoteniu, alebo oskenovaniu. Taktiež mám asi tri-štyri čísla fanzinu DIY Yourself. Inak možno ho má Mišo Mikšík, ktorý ho vydával, dakde v PC aj v Pdf. Skúsim mu napísať. M. .. >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)

26.03. 16:36
Deadbush: Naskenujte revoltär(všetko)a just do IT yorself,máte niekto?to bolo perfektné mega! >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)
26.03. 12:05
axc: dik Lichtle >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)
26.03. 12:04
axc: biosfear bol super zin..zlate 90-2000roky >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)

ANKETA:
Slovenský UG vinyl roku pána 2019?

[0/0%]
BRAŇO ALEX - This is punkrock from Transylvania 12"

[1/20%]
DAVOVÁ PSYCHÓZA - Emancipácia 12"

[1/20%]
FYASCO - Kurva to je tlak / Nech žije smrť! 7"

[0/0%]
HAPPY COCKS - We don´t need anything special 12"

[1/20%]
PIVNICA - Fragmenty 12"

[2/40%]
TENDENCIE - Nedajme šancu beznádeji zmariť naše životy 12"

[0/0%]
SLOBODNÁ EURÓPA - Trojka 12"


PoČet hlasov: 5


(copyleft) 2003 - 2020 adrik punkgen@gmail.com