PUNKGEN
| NOVINKY | KONCERTY | FOTOARCHÍV | RECENZIE | ROZHOVORY | ČLÁNKY | SÚŤAŽE |
| DISTRO | LABEL | ARCHíV FANZINOV | PREKLADY TEXTOV | RECEPTY | GUESTBOOK |
RSS
POZÝVAME:
Pi 22.2.2019
CTIB (SK), JEŽIŠOVI PIVO NELEJ (SK), VLOČKA (SK), DISKOTERROR SS (SK)

Žilina, Hájovňa

plagát
.. ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

WARCOLLAPSE - DESERT OF ASH LIMIT (INSANE SOCIETY)
16.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
OUT OF PHASE (19.2.2019, Košice)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Peter Balázs (P.I.N.A.)

NAJNOVŠÍ REPORT:
DVERE, NABOSOPOSKLE, INCRIMINATE (25.1.2019, Banská Bystrica, Kaktus)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
FEROCIOUS X - Den grå sanningen E.P. 7"

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Hardcore is coming fest

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Bariéra #6 / 2001

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
OI POLLOI - We dont need them

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Čili z TV Paprika(23.5.2014) NIČITEĽ, GREEN MONKEY, SOUND OF QUALM - Spišská nová ves, Interactiv (report)
Ou jé. Ako dlho som necítil pach vlakových záchodov. Po dlhom čase volím vlak a ako už nie prvý krát idem sám. TVOJA CHYBA! Novinkou u ŽSR sú nové vozne, žiadne poprelepované sedačky a drevotriesky. Asi to bude český vlak. V kupé so mnou sedia dvaja Češi, ktorí si to rozdávajú s nejakou silnou domácou dobrotou. Okoštovať nedali, vlastne so mnou neprehodili ani len jedno slovo. A pritom som mal kraťasy roztrhané len pri rozkroku. V Spišskej si to mierim hneď na bagetu, pri žraní si okydávam tričko. Inak sa nedá. Po prechádzke centrom mením krásny slnečný večer za útroby pivnice Interactive clubu. Málo hodín, ešte tu nie je ani jedna mimospišská kapela. Je ale piatok, tak sa tu začínajú zjavovať nejakí smädní ľudia. Ako stále to vyzeralo biedne, ale nakoniec sa dovnútra dovalil slušný počet ľudí, takže je všetko v poriadku. Ako prví to odpaľuje domáci NIČITEĽ. Po krátkom čase opäť na scéne. Klasický set bez príhovorov s maskami, skladby ako na posledných koncertoch. Bass´n´popový violence, vhodný ako do pivnice, tak aj do výkladnej skrine. Pre mňa objav roka, na Ffude vám títo zasraní východniari natrhnú vaše jednosmerné vyprázdňovače. Kysuce sú ťažký a tvrdý kraj. V zime je snehu po strechu, po drevo sa chodí do hory a pije sa nepančovaná borovička. Kde inde ako tu mohli vzniknúť také divné spolky ako VOCATIO INTERNA alebo práve GREEN MONKEY. Prvé a posledné stretnutie som s nimi mal ešte pred troma rokmi na Okthober feste a bola to úplne iná kapela. Najnovšie (no boh vie od kedy je to novinka) už hrajú bez klávesov, výrazne spomalili, ale aj pri úplne pomalých pasážiach vedia zo seba vyventilovať nahromadenú zlosť. Nebolo to také epické ako s klávesami, na výbuchy si musel poctivo čakať v rade, ale pre fandov MAN IS THE BASTARD to musela byť fantázia, aj keď ku koncu mi už bolo pridlho. Ďalšia nedocenená unikátna kapela, za hranicami určite úplná neznáma, keďže koncertujú veľmi, ale veľmi sporadicky. Záver patrí ďalšej výnimočnej kapele, a to SOUND OF QUALM. O tejto pätici z Bardejova som už neraz písal, ale stále si ich veľmi rád pozriem. Dnes predstavujú samé nové skladby a je to veľmi intezívne, ba až prešpekulované. Všetkým textom a príhovorom by som veril, aj keby som ich roky nepoznal osobne. Fero sa so spevom prekonáva, pritom je to pán v rokoch. Najlepších. Nakoniec ešte hrali zimomriavkovú "Mamo neplač" a tuším aj "O deťoch". Jeden z najlepších koncertov, aký som od tejto kapely zažil. Po koncerte sa zakecávame až nás pani barmanka na záverečnej "vyhadzuje", akurát mi ide prvý ranný vlak, pekne načasované. Sadám do poschodového vlaku a hneď som doma. Kam sa hrabe Amerika.

Tento report už bol zobrazený 405 krát!
 Autor: Adrik
Späť na reporty
Oznámkuj tento report ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie reportu: 1

Pridaj komentár k reportu:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: I+I+V
TEXT:


POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
18.02. 15:16
Mad Mechanic Deluxe: Peto ty spinavy .. >> 23.2.2018 MENTAL TENSION + MEDICATION TIME + FYASCO (Slovensko, Maďarsko, Chorvátsko, Slovinsko) (cestopis)
17.02. 11:04
axc: Super album a pe >> (novinka)
15.02. 19:46
Edùv syn: Zamiešam tu troc .. >> 23.2.2018 MENTAL TENSION + MEDICATION TIME + FYASCO (Slovensko, Maďarsko, Chorvátsko, Slovinsko) (cestopis)
14.02. 17:15
Roman.Véé: V Lučenci to bol .. >> 23.2.2018 MENTAL TENSION + MEDICATION TIME + FYASCO (Slovensko, Maďarsko, Chorvátsko, Slovinsko) (cestopis)
14.02. 16:33
fog: ak narazas na ti .. >> 23.2.2018 MENTAL TENSION + MEDICATION TIME + FYASCO (Slovensko, Maďarsko, Chorvátsko, Slovinsko) (cestopis)

ANKETA:
Má to tu ešte zmysel?

[243/92.4%]
Má!

[11/4.18%]
Ako kedy, je tu aj plno píčovin.

[2/0.76%]
Je mi to jedno, som tu prvý krát.

[7/2.66%]
Nechaj tú mŕtvolu už konečne dôstojne pochovať, aj tak je všetko na facebooku a aktuálnejšie!


Počet hlasov: 263

Online: ... Autor: adrik punkgen@gmail.com: 2003 - 2018 ...