PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:
... ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

SMRT MLADÉHO SEBEVRAHA (PHR)
16.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
AHOJ, NULAJEDNANULANULA, ZMAR (1.3.2020, Žilina)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Muco (SANGRE DE CRISTO, SIGNA SINISTRA, KACZYNSKI, LAKKA)

NAJNOVŠÍ REPORT:
VOLE, DEGENS, BAHRATAL (23.2.2020, Brno, Bajkazyl)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
DAVOVÁ PSYCHÓZA - Emancipácia 12"

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Setkání svobodných duší 2019

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Biosfear #7 / 2008

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Čili z TV Paprika


(23.11.2019) NÖ FEST - Trangoška (report)
Už na FFUDe Dášo nadhodil, že by nás rád videl na najbližšom Nö feste. Ponuka od tohto pána sa zásadne neodmieta. Navyše, tento dvojdňový fest na horskej chate je už pre mnohých stálica v kalendári a mne sa sem nikdy nepodarilo dostať. Takže v podstate už v Seredi som potvrdil našu účasť. Bohužiaľ skrz moje čerstvé rodičovské povinnosti to dáme určite len na jeden deň a priebežne sa to ustáli na sobote.

Na miesto prichádzame za tmy, ale nájdeme to hneď. Už sa tu motajú ľudia. Prostredie je pekné. Síce tma ako v riti, ale má to takú príjemne tlmenú atmosféru odrezaného miesta. Všetky chaty a izby okupujú festivaloví ľudia. Vo vzduchu cítiť očakávanie z večera. Ideme obzrieť hraciu miestnosť, kde práve prebieha kvíz. Zakotvíme v backstagi s Dášom, ktorý popri debate trhá kadejaké papiere na framforce a pchá si to do vreciek. Zaregistrujem, nekomentujem. Zrejme vie, prečo to robí.

Troška posedíme v teple, preberieme si kľúče od izby a ideme si po chálo. Polievku vysŕkame v jedálni, hlavné jedlo berieme do zálohy na izbu. Tá je tip top a dneska len pre nás. Cítim sa poctený. Luxus. Nakoniec popri debate na izbe vybúchame aj donášku, chalani vytnú za jeden, ja ubalím a  ideme späť. Pomaly sa schyľuje k hraciemu času. Otvárajú ĎAS. Za mňa veľmi dobré. Malo to nápady, melodiku a pestré aranže. Pri takejto hudbe je to dosť kľúčové a tu to nechýbalo. Celé to potom spravilo potrebnú atmosféru, ktorú pekne prenášali ďalej do priestoru. Silný a nápaditý set.

Nasleduje Dášov nový projekt VLOČKA. Fuh, ako to opísať. Odídený elektro punk z kompu, do ktorého reve svoje uletené texty, tentokrát všetky na tému bežkovanie. Za ním oltár z dreva a bežiek, malý maják a Dášo v odeve lyžiara edícia sedemdesiatosem. V jednom bode siahne do vrecka a nahádže na ľudí konfety, ktoré pracne trhal v backstagi. Už to dávalo zmysel. Na konci roztrieskanie bežky o odposluch. Riadny kabaret. Dvadsaťminútové šialenstvo. Tento človek je blázon. Multi talentovaný čávo a prvotriedny showman. Čo dodať. To bolo treba vidieť.

Pred FAT naisto ubaliť. Prichádzame dnu pri prvých tónoch. Táto kapela je úkaz. Veľa im podobných tu nemáme, ale aj to málo postačí, keď je tam kvalitná produkcia. Čo tu rozhodne je. Hutný, temný sound zabaľujúci pomalé, plazivé a zákerné riffy, nabalené na primitívnu rytmiku. Viac bahno, menej bong. Proste žiadne psychadelic výlety, len lopata do ruky a vyznačené jamy. Opäť si neodpustím prirovnanie k PRIMITIVE MAN. Je to správne zahustené. Pevne verím, že táto kapela je ešte len na začiatku. Treba nám tu zapĺňať túto sludge medzeru a FAT je (popri MÖBIUS) ďalší výborný kandidát.

Kubík je plodné miesto, ktoré tu a tam vypľuje novú kapelu. AHOJ je na tomto zozname. Relatívne čerstvá formácia, pozostávajúca z časti absolútnej nuly (Kočo s basou väčšou ako on je pohľad pre bohov) a Alici na vokále. Pre mňa premiéra. Do piče, odišiel som z toho. Najebané, agresívne, útočné, ale nie prvoplánované. Taká dobrá emařinka, ale v štýle kapiel ako ORCHID či PG. 99. Skrátka, žiadne uplakané veci, ale nenávistný vreskot cez tri izby. Hudobne pestré, rýchlym tempom poháňané krátke songy zaklincované Aliciním jačaním. Bolo to skvostné a bavilo ma to od prvej do poslednej sekundy.

Ideme my. Nazvučíme sa relatívne rýchlo, klasicky ma ale dobehne sranie, tak to musím obhenúť, než si finálne sadnem za bicie. Je niečo pred polnocou tuším, keď začneme. Alebo skončíme? Ani neviem. Každopádne miestnosť je dosť plná z môjho pohľadu, hralo sa dobre a ohlas bol. V jeden moment dokonca končí Oliver na rukách. Pre mňa osobne veľmi sympatický gig s dobrou atmosférou. Akonáhle je dohraté, ľudia sa priebežne tratia v chatách a izbách, niektorí sa motajú na bare. My pobalíme auto a ideme na izbu vypliaskať nejaké panáky.

Večer sa potom odohráva v scenári izba-bar-izba. Meníme pozície. Na izbe v pohode a kľude drinkujeme, debatíme, aby sme sa následne presunuli na afterku do baru. Tu mám klasický problém. Afterka má mať tému. Respektíve zaradenie. Zaťažko udržať hype, keď dostaneš dobrú feťácku elektroniku, aby sa to o tri songy neskôr zmazalo nejakým punkom či nedajboh nejakou recesiou. To potom celé kolíše. Sa naštartuješ, že dačo a keď si v najlepšom, tak strih niekde inde. Buď spravme rave. Alebo hiphop. Alebo dance. Len nehádžme furt všetko na seba. Za mňa to nefunguje a myslím, že odliv a príliv ľudí to vystihoval.

Každopádne zase skončíme na izbe. Pijeme rum, Doktora vypína na posteli. Oli už mŕtvy, a my tam ešte skupinka preživších vedieme debatu, kde najebaný polemizujem o tom, že my sa tu všetci len hráme na kapelovanie. Voľakedy, keď sa digitálom neupravovalo nič, každý musel mať taký skill, že čo sa od neho čakalo, musel dať v štúdiu na dva pokusy. Páskou sa šetrilo. Stevie Wonder vydal multiplatinový debut, keď mal dvanásť, do piče. Skús udržať basovú linku v šesťminútovom funku. Ti dekel odjebe. Tak to tam rozoberáme, v akom stave to bolo, je teraz, a aké máme šťastie, že sa môžeme takýmto niečím zabávať v podstate na hobby úrovni. V takých sedemdesiatych rokoch by sme bez dlhoročnej systematickej práce na svojich nástrojoch vybledli. Môj názor.

Noc sa preklenie k záveru a okolo štvrtej odpadávame. Na druhý deň máme relatívne skorý budíček. Jakub má nejaké povinnosti a potrebujeme byť naspäť pred dvanástou. Takže už o deviatej stepujeme pobalení na prahu a vyzerám Dáša, aby som vrátil kľúče a poďakoval za akciu. Nakoniec sa toho chopí Marek, ktorý sa pridáva na brko. Je s ním na izbe, takže kľúč a magická krabička zo včera ho nájdu. Podebatíme, ako bolo vo Vietname na tourku, ale podľa jeho slov viac sedel v lietadlách ako po kluboch. Dúfam, že čoskoro si tieto útržky prečítam v nejakom reporte. Doma sme po jedenástej, čo je skvelé. Jednak mi je plano po včerajšku, ale je sympatické byť doma takto skoro. Celý trip zbehol šialene rýchlo, ale tak mi teraz pripadá všetko. Dášo, díky. Bolo to celé výborné.

Tento report už bol zobrazený 589 krát!
 Autor: Fog
Späť na reporty
Oznámkuj tento report ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie reportu: 1

Pridaj komentár k reportu:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: B+Y+L
TEXT:


 #7674 dášo klemodasa@gmail.com wwwwločka.sk  napísal/a 13.02.2020 13:15:48
lukasukaz: dík. nie, v lete chodím na tour južnú pologuľu. ale Kvapka nie je zlý nápad, minimálne logo by som už mal.
 #7673 lukasukaz   napísal/a 12.02.2020 19:08:29
Vločka topka celého víkendu u mňa :D Keď sa začalo drbať bežkou o odposluch tak som myslel, že to niekto v predu naozaj schytá :D Dášo, v lete to premenuješ na kvapka? :D
 #7671 dášo klemodasa@gmail.com   napísal/a 04.02.2020 08:15:06
elramon: nie, je to (zatiaľ) výhradne koncertná záležitosť. vo februári doslova koncertný boom BB, ZA, SNV, BR.
 #7670 elramon   napísal/a 02.02.2020 15:52:54
ten dasov projekt ma uz nieco vonka?
ZAUJALO NÁS:

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
včera 22:44
Pissmaster: Do Márie bohovej. Toho prvého songu som sa normálne zľakol. Gospel of the future! :D >> (novinka)
31.03. 20:08
Ctib: Mišo: Absolutní souhlas, SMS je pecka! A z těch, co jmenuješ dál, se mi nejvíc líbil starý Masomlejn v pořadu Kozy paní prezidentky. .. >> (novinka)
30.03. 15:33
Mišo Štich: SMS - skvost CS punku. Kazetu som mal nahratú od Klausa, ktorý mi svojho času okrem nej zapožičal aj nahrávky kapiel HAPPYEND, KLEC, SLEPÉ STŘEVO, MASOMLEJN a iných...za čo mu patrí nehynúca vďaka. .. >> (novinka)
30.03. 12:20
Ctib: Na nahrávce se podílel Petr Fiala z Mňágy, ne Jiří.Hrál v SMS na basu. >> (novinka)
27.03. 20:32
Mišo Štich: Keď sme pri tých fanzinoch, kamoš Maťo naskenoval starý zin kapely NAŠROT:
https://zberatelp.blogspot.com/2020_03_25_archive.html .. >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)

27.03. 19:27
Deadbush: Mišo ty si Boh!!:) vďaka všetkým undergroundovým fanatikom v tomto vesmíre,a pome čítať... >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)
27.03. 10:39
Mišo Štich: Ahoj Deadbush.
Mám kompletne odfotené dve čísla fanzinu Revoltär, č. 1 (2003) a č.2 (2004). Nájdeš ich obe tu v tomto linku:
https://uploadfiles.io/xzavlpx1
Mám ešte aj č.6. Ak bude táto karanténa trvať ešte dlhý čas, tak je možné, že sa dostanem aj ku jeho odfoteniu, alebo oskenovaniu. Taktiež mám asi tri-štyri čísla fanzinu DIY Yourself. Inak možno ho má Mišo Mikšík, ktorý ho vydával, dakde v PC aj v Pdf. Skúsim mu napísať. M. .. >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)

26.03. 16:36
Deadbush: Naskenujte revoltär(všetko)a just do IT yorself,máte niekto?to bolo perfektné mega! >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)
26.03. 12:05
axc: dik Lichtle >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)
26.03. 12:04
axc: biosfear bol super zin..zlate 90-2000roky >> Biosfear #7 / 2008 (archív zinov)

ANKETA:
Slovenský UG vinyl roku pána 2019?

[0/0%]
BRAŇO ALEX - This is punkrock from Transylvania 12"

[1/20%]
DAVOVÁ PSYCHÓZA - Emancipácia 12"

[1/20%]
FYASCO - Kurva to je tlak / Nech žije smrť! 7"

[0/0%]
HAPPY COCKS - We don´t need anything special 12"

[1/20%]
PIVNICA - Fragmenty 12"

[2/40%]
TENDENCIE - Nedajme šancu beznádeji zmariť naše životy 12"

[0/0%]
SLOBODNÁ EURÓPA - Trojka 12"


PoČet hlasov: 5


(copyleft) 2003 - 2020 adrik punkgen@gmail.com