Pozývame:


So 8.6.2024
Žilina @ Hájovňa

FVCK_KVLT (SK), NABOSOPOSKLE (SK)
benefit na VLKa
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MASSA NERA, SNACKTHIEF (19.5.2024, Praha, Café Na půl cesty)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

ARCRA, SUKOB, KORIDOR (17.5.2024, Žilina @ Hájovňa)

Najnovšia recenzia:

KAZOSTROJ - Masopust MC

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #6 / 2014

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


POZVÁNKA NA HELVETE FEST 6

Autor: Róbert Smith | Pridané: 19.6.2010 | Počet videní: 958


Všetkým fanúšikom extrémnej hudby by som rád dal do povedomia o šiestom ročníku akcie na pamiatku Mieszka Talarczyka z kapely Nasum, o HELVETE FEST-e, ktorý sa uskutoční v sobotu 26.júna 2010. Tento ročník snáď prináša novú "éru" u HF, pretože je to prvýkrát open air celodenný festival plne nasadený grind core, fastcore, crust a rýchlymi punk kapelami, ktoré snáď potešia mnoho uší a očí na Slovensku. akcia sa bude opäť konať v Lučenci vo dvore mestskej knižnice na ulici J.Karmana 2. Privítame dokopy 13 kapiel z 8 krajín, vrátane Slovenska.

Hlavná kapela večera za relatívne krátku dobu ich existencie už dosiahla mnohé koncerty a tour po európe či amerike a tentokrát sa po prvý raz ukážu aj na Slovensku a to hneď ako headlineri šiesteho pokračovania HELVETE FESt-u. Kapela pochádza zo zalesnenej Škandinávie, konkrétne zo švédska a nesie názov Afgrund. Myslím, že nikomu nemusím už túto kapelu viac predstavovať, keďže zrejme mnohým, rovnako ako mne sa dostali do povedomia ich skvelým debutovým albumom "Svarta dagar" a uchvátili ním všetkých fanúšikov kvalitného grind core-u. Tentokrát ale zahrajú skladby už aj z nového počinu, ktorý nesie názov "Vid helvetets grindar" a ktorý jednoznačne ukazuje neskutočný posun a vývoj kapely dopredu a myslím, že to samé nám dokážu aj naživo a ani jeden z nás nebude sklamaný !!

Tak ako každý rok, aj tento privítame zopár českých susedov a zamerali sme sa na kapely, ktoré sa na slovensku neobjavujú v posledných časoch tak často. Jedným z nich bude už pekne stará a zabehnutá klasika s (ešte vlastne stále) novým bubeníkom a úplne novým počinom, grind core masaker Needful things. Fanúšikovia skutočne extrémnych žánrov vedia veľmi dobre čo môžu čakať od tejto kapely a tí, ktorí to náhodou nevedia...uvidíte a neuveríte !:) Ďalšou z kapiel je kapela Sheeva yoga, ktorá je už tiež klasikou medzi svojimi fanúšikmi a tak priaznivci grind core a fastcore-u určite nebudú sklamaní !! Čo sa týka dvoch posledných kapiel, tak jednou z nich je hodne stará kapelka, ktorá má už v názve náznak na svoj vek a volá sa Škoda 120 :) skurvene rýchly a rovnako hustý grind, ktorý poteší všetky špinavé ušká :) a nakoniec ich bratrská kapela 6mas, ktorá u nás ešte nemá až tak zabehnutú históriu ako ich starší brat Škoda 120, no poskytujú rovako skvelé potešnie všetkým crustovým fandom !

Novinkou tohto roku bude rakúska účasť a to v podaní skvelej grind core kapely Distate. Ich posledný počin je splitko s tiež rakúskou kapelou Bastard Peels, kde kapela Distate ukazuje svoje skvelé umenie a môžem potvrdiť, že ich živé vystúpenie stojí skutočne za to a je to ohromne úderný zážitok !! Rovnako skvelá novinka bude i nemecká účasť a to v podaní kapely Trigger, ktorá je vo fastcore kruhoch dosť známou kapelou aj napriek svojmu mladému veku a nezvyčajnou zostavou a to trio, ktoré obsahuje bicie, spev a neskutočne vraždiacu basu !! energia z tejto kapely ubije každého k zemi, tak ako ich speváka zvykne počas vystúpení :)

No snáď najväčšiu vzdialenosť prekonávajú chlapi a žena hrajúci pekne nasraný disbeat toho pravého zrna a to kapela Touched by nausea, ktorá pochádza z Juhoafrickej republiky ! myslím, že všetci budú s nimi maximálne spokojní :)

Po druhýkrát tu privítame pod "značkou" HF poľských susedov, no tentokrát v podaní ultra rýchlej fastcore kapely Suffering mind so ženským spevom, ktorý by ste počas hádky s druhou polovičkou určite nechceli pregĺgať, prípadne by vás to tak nabudilo, že by hádka v momente prešla do iných dimenzii :) ...fanúškovia ultra rýchlej hudby sa do tejto kapely zaručene extrémne zamilujú !!

Rovnako druhýkrát budeme mať česť privítať na HF kapelu zo susedného maďarska a tohto roku v podaní skvelej kapely Gyalazat, ktorá hrá pravoverný, rýchly a hustý grind core ! Určite nesklame ani jedno uško, ktoré pozná korene tohto žánru.

No a nakoniec a v neposlednom rade nás bude čakať vystúpenie 3 slovenských kapiel, z ktorých jedna na milión percent poteší všetkých slovenských (snáď aj mimoslovenských) fanúšikov, pretože táto kapela nevystupovala už niekoľko rokov a pritom je kapelou dosť dôležitou v chabučkej histórii slovenskej grind core "scény"...štvorica drtičov z Prievidze, ktorí vedia spraviť skutočne extrémny chaos v mysli a sú nimi už klutová kapela Embolism !! či toto vystúpenie rozbehne kapelu opäť do kolobehu koncertovania a pravidelného fungovania, to snáď ukáže čas, no každopádne tento festival nevynechajú a prídu nám všetkým ukázať ako sa to má robiť ! :) Nuž a okrem kapely Embolism ešte bude môcť privítať dve fantastické triá a to kapely Čad a Jakubysko, kde kapela Čad konečne všetkým vynahradí to, že im nebolo vlani umožnené sa dostaviť a som si istý, že vďaka tomu zahrajú minimálne dvojnásobne intenzívny koncert, z ktorého výjdeme všetci vyštudovaní :) všetci vieme aké sú vystúpenia kapely Čad úžasne energické a živé, takže sa máme na čo tešiť a to samé platí aj pre mladšiu kapelu Jakubysko, ktorá ale napriek svojmu veku už pobehala mnoho koncertov a prezentovala svoju krajinku i mesto svojím fešne nasraným fastcore-om !! Ani hovoriť snáď nemusím, že ich živé vystúpenia klincujú ľudí do zeme svojou energiou, takže si doneste statívy, nech to prežijete :)

Pevne dúfam, že tento ročník začne jednu dlhú tradíciu každého roku, kedy sa budeme môcť všetci stretnúť a dobre zabaviť v spoločnosti skvelých kapiel a pod širákem s dobrou a priateľskou náladou po celú dobu trvania akcie. Snáď sa tento rok teda stretneme všetci, ktorí tieto akcie máme radi! Bližšie informácie a detaily o akcii nájdete na stránkach www.bandzone.cz/fan/robinko alebo na www.myspace.com/helvetefest ... všetci ste vítaní a dúfam, že si to parádne všetci spoločne užijeme ! ...veľa zdaru priatelia !!!

Pridaj komentár k článku:

Meno:

Email:

Antispam: W+G+Y

Správa:

#1977 rikArdo napí­sal/a: 20.06.2010 13:21:04

kto nepríde, bude hniť v pekle!

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:20 Noro TT/Wien:


A bola tu otazka na tu Jedinu Moznost. Mysli sa JM z Kosic, kde hrali clenovia Nonc., tusim v 1989-91 (inac velmi potesilo, toto pocut po vyse 30 rokoch!)
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:17 Noro TT/Wien:


Dobre si to napisal kamo! Oplatilo sa z Viedne prist, aj ked boli namietky, ze Noncoformistisu nezohrati, ale u mna to atmosfera koncertu (aj pred koncertom) prevalcovala. Prach som predtym nepoznal ( ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 11:58 Majo:


A ktorej jedinej možnosti?lebo jedna je niekde z Handlovej,
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)