Pozývame:

Pi 14.6.2024 - 15.6.2024
Bardejov @ Basta

Forever Megashit XVIII:
piatok: MANON MEURT (CZ), the FREEBORN BROTHERS (Poľsko)
sobota: EGZEKUCJA (Poľsko), POSTEA (CZ), NAZI TAMPONS (SK), LUCIFER EFEKT (CZ), BODRUZAL (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MASSA NERA, SNACKTHIEF (19.5.2024, Praha, Café Na půl cesty)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

ARCRA, SUKOB, KORIDOR (17.5.2024, Žilina @ Hájovňa)

Najnovšia recenzia:

KAZOSTROJ - Masopust MC

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #7 / 2015

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Rozhovor: GOOD REASON

Autor: Adrik | Pridané: 1.6.2006 | Počet videní: 1163

AdRik: Zdravím Ta. Na začiatok predstav, kto ste, čo ste a predstav aj kapelu, čo, prečo hráte a podobne.

Andrew: Nazdar. Sme skupina Good Reason a pochádzame z malebnej dedinky na západe republiky, z Bratislavy. Naša hudba by sa v širšom zmysle dala charakterizovať ako punk rock a v užšom zmysle ako svižný melodický hardcore punk kalifornského štýlu . Good Reason tvorí – Peter (bicie), Luke (bass), Majo (gitara, vokály) a moja maličkosť (spev, gitara).

AdRik: V koľkých rokoch Vás táto hudba chytila za srdce?

Andrew: Bolo to strašne dávno, keď sa nám do ušú začali dostávať zhluky tónov od Ine Kafe (albumy Situácia, Vitaj!), staré veci od Offspring (Offspring, Ignition) a NOFX (Punk in drublic, So long and thanx for all the shoes) – dá sa povedať, že to boli také prelomové nahrávky – a bolo to asi okolo 13teho - 14teho roku veku.

AdRik: Ktoré kapely ovplyvnili prípadne ešte dodnes ovplyvňujú Vašu tvorbu?

Andrew: Dodnes sú to starí pardi NOFX, od nich máme hádam každý šum čo nahrali a sem-tam si ešte zahráme dáky ten ich song, BAD RELIGION, GOOD RIDDANCE, PENNYWISE, FURY 66, PROPAGANDHI, BELVEDERE v poslednej dobe aj dosť HC a SxE vecí ako IGNITE, COMEBACK KID, CHAMPION, CASEY JONES (to teda hlavne mňa), GORILLA BISCUITS a veľa veľa iných.

AdRik: V stručnosti, o čom sú hlavne Vaše texty? Pri písaní potrebujete inšpiráciu alebo to ide samo?

Andrew: Naše texty sú poväčšine sociálno – kritické až politické, ale za politickú kapelu by som si nedovolil nás označiť. Nemáme nijakú hlavnú tému, píšeme o čom chceme, čo nás trápi, štve, čo si myslíme a chceme ľuďom povedať. Máme texty o vojne, ľudskej nenažranosti, o scéne ktorá speje do sračiek, apatii voči dianiu vo svete a podobne. Inšpirácia je vo všetkom čo vidíme, čítame, zažijeme...každým koncertom a každou tour naberáme viac skúseností a námetov.

AdRik: Do akého štýlu by ste sa zaradili? Čo vravíte na to, že Vás niekedy ľudia označujú za neopankáčov?

Andrew: Asi najvystížnejší popis nášho štýlu som naznačil... načrtol, v prvej otázke. Čo vravím na „my – neopunk“? Že ľudia nevedia čo je neopunk a že neopunk je prijebaný termín do našich končín príduvší od nejakého českého novinára čo ani nemá páru o tejto muzike. Inak sa ako neopunk označovali punkové kapely ktoré prišli v 80tych rokoch po prvej vlne punku 77´...teda kapely ako Exploited a pod..

AdRik: Predsa len Váš štýl smeruje viacmenej k tomu „americkému“ .. aký je Váš názor na Ameriku?

Andrew: Veď to je zem slobody a kolíska demokracie! HAHAHA. Američania sú hlúpy národ žijúci z mozgov, krvi a práce občanov iných krajín. To je môj názor. Česť výnimkám. Ale to, že majú okrem debility a negramotnosti svetové prvenstvo aj v ekonomike a zbrojení z nich robí veľmoc ako sa patrí. Taktiež, čo je ale pozitívne, ak si rodený Američan (biely) z priemernej rodiny, máš o život postarané. Tam sa nemusia trápiť s vecami, že „nemám na aparát, musím 2 roky robiť aby som si kúpil kombo.“ Takže čo sa týka zábavného priemyslu, sú tiež na špici a my sa tu v tejto diere môžeme s otvorenou hubou učiť. Náš štýl smeruje k tomu americkému, lebo hráme hudbu, ktorá povstala v USA...na tom nevidím absolútne nič zlé. Ale snažíme sa nájsť vlastný zvuk, aby nás ľudia nemali za kopírku niekoho...

AdRik: Predstavte aj Vaše nahrávky a čo chystáte najbližšie.

Andrew: Nahrali sme dve demá, jedno EP s názvom Behind the wall a jedno splitko s hongkongskou kapelou King Ly Chee – „Under one flag“. Nepočítam nespočetné nahrávacie pokusy v skúšobni. Najbližšie sa chystáme na nahratie ďalšieho EP s úplne novým materiálom tvoriacim 6 piesní, čo sú asi najlepšie veci aké sme doteraz urobili po hudobnej aj textovej stránke, fakt sa z nich teším, a pomaly ale iste spejeme k prvému full lenght albu. A budeme sa snažiť hlavne veľa koncertovať...klasika... J

AdRik: Ako ste sa vlastne dostali ku kapele King Ly Chee, s ktorou máte split fošňu?

Andrew: Fuu, to je dlhá história... Raz nám napísali dáki Thajčania, že sa im ľúbi naša hudba a že sú pod dosť veľkým vydavateľstvom v Bangkoku a že či nepodnikneme dačo spolu. Tak som sa toho samozrejme hneď chytil, veď to bola príležitosť ako hrom pre mladú kapelu hneď sa odjebať do Ázie, ešte ani v BA nás nepoznali, hahaha. Tak týpci zháňali sponzorov a kapely a jednou z tých kapiel boli aj King Ly Chee z Hong Kongu, čo je mimochodom úplne prvá, najznámejšia a najobľúbenejšia hardcore kapela v Ázii. A i keď tour pre nezáujem sponzora padlo, ostali sme v kontakte. Keď vznikol label Broken Board Records, chceli sme na úvod spraviť hneď niečo veľké a spomenul som si na KLC, že chceli dojsť do Európy – tak sme sa o tom začali baviť a hneď nás aj napadlo, čo tak spraviť spoločné splitko, ktoré by sme my vydali v Európe a oni v Ázii a o oboch kapelách by sa ľudia dopočuli... Tak sme sa do toho pustili, nahrali splitko, KLC prišli do Európy, tu sme s nimi odohrali tour a ku dnešnému dňu sa v Ázii zo splitka predalo vyše 3000 kusov. U nás tak asi 100 hahaha.

AdRik: S ktorými kapelami ešte dobre vychádzate?

Andrew: Snažíme sa udržiavať dobré vzťahy s každou kapelou, nemusí byť rovno punková/HC. Ak dotyční majú radi hudbu, sú to naši ľudia. Neviem, či by som mal menovať aby si, ak niektorých náhodou opomeniem, nemysleli, že s nimi dobré vzťahy nemáme. Ale tak z toho kvanta: slovinskí IN – SANE sú naši super kamoši, poľskí CF98 a nitrania NO CHOICE s ktorými ideme na tour, českí SELFISH, kapela IMUNITA (teraz už tuším GRAYOUT), bývalá kapela PEACE IS GUN s Hlohovca atď. ... pracujeme na ďaľších kamarádšaftoch J

AdRik: Čo máte spoločné s labelom Broken board records okrem toho, že Vám vybavuje letné turné?

Andrew: No....ja som jeho zakladateľom, heee!!! Asi pred rokom sme ho založili spolu s novým basákom PLUS MINUS Blinkerom, aby sme podporovali HC/punk u nás vydávaním a podporovaním kapiel, organizáciou koncertov aj zahraničných spolkov a pomaly sa to pekne rozrástlo... Dopadlo to tak, že robíme túto tour, vydali sme nejaké to CD (split s KLC, EP kapely Peace is gun) a už tretí ročník pravidelného klubového festu PUNK IN PUBLIC VOL.III budeme robiť v LJUBLJANE, v Slovinsku.

AdRik: Kde všade ste už koncertovali a kde by ste sa ešte chceli pozrieť? S ktorými známejšími kapelami ste mali koncerty?

Andrew: Hrali sme s mnohými známejšími aj neznámejšími kapelami... zo známejších napr. Plus Minus, Jaksi Taksi, Selfish, Suffer, SPS, Sitňan, Hasiaci prístroj, Abhorrence, Desmod, Chikiliki tu – a, Waltari, Firestars, Smola a hrušky a s milión ďalšími punk/HC a všelijakých iných štýlov... Zatiaľ máme na konte Slovensko pravdaže, Česko, Poľsko, Rakúsko, Slovinsko, Chorvátsko a Nemecko. Pracuje sa na Taliansku, Francúzsku, Španielsku a Holandsku, a budúci rok v lete – ak všetko dobre dopadne – navštívime na 2 týždne koncertne Áziu (Hong Kong, Malajzia, Japonsko, Taiwan, Korea, Thajsko), ale to uz som moc popredu....

AdRik: Radšej máte maličké natrepané klubové koncertíky alebo napríklad festivaly, kde je viacej ľudí?

Andrew: Najradšej máme maličké festivaly v klube :D

AdRik: Lepšie sa Vám koncertuje v Bratislave, mimo nej alebo mimo Slovenska? Kde je publikum podľa Vás najlepšie?

Andrew: Povedal by som, že v Bratislave sa nám koncertuje asi najhoršie! Je to zakliate mesto...nikdy sme (až na pár výnimiek) nemali dobrý zvuk a vždy v BA odohráme najhorší set!!! Blääh. Zlá karma... J

AdRik: Aká je scéna u Vás v Bratislave? Máte tam veľa podobných kapiel?

Andrew: Je tu pár kapiel, ktoré sa snažia hrať nejaký ten americký HC/punk rock, ale nie je ich veľa. Okrem Plus Minus a nás ešte asi 3 – 4 ..... aj to už možno preháňam.

AdRik: Dozvedel som sa, že máte nového basáka. Čo sa stalo so starým? Prebehli v minulosti ešte nejaké personálne zmeny?

Andrew: Starého sme obetovali a zjedli. Ale je tu aj možnosť, že už na nás jednoducho nemal čas a po krátkej konzultácii uznal, že to takto nepôjde ďalej a opustil nás. Je to tak, že náš bývalý basák Rusty mal veľa iných vecí na práci a jednoducho už nestíhal... Keď odišiel, najali sme Lukáša, vyskúšali ho a teraz s nami hrá. Je cool. Nie, v minulosti personálne zmeny neboli, akurát istý čas za Petra búchal Mirec, bubeník ex - Trans Panamy, lebo Peter bol pol roka v Nemecku na škole. Mirka sme takto vychovali J

AdRik: Ďakujem za rozhovor, dúfam, že sa Vám turné vydarí. Ešte niekoľko slov na záver pre Vašich fans.

Andrew: Serte na pózy a image a neslopte toľko, ničí to mozog a nie je to punk. Lúčim sa citátom Francisa Bacona: „Knowledge is power – Vedomosť je moc.“ Dik!

Pridaj komentár k rozhovoru:

Meno:

Email:

Antispam: I+C+Z

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

11.06. 11:12 Mišo Štich:


Peckä!
(novinka)

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:20 Noro TT/Wien:


A bola tu otazka na tu Jedinu Moznost. Mysli sa JM z Kosic, kde hrali clenovia Nonc., tusim v 1989-91 (inac velmi potesilo, toto pocut po vyse 30 rokoch!)
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:17 Noro TT/Wien:


Dobre si to napisal kamo! Oplatilo sa z Viedne prist, aj ked boli namietky, ze Noncoformistisu nezohrati, ale u mna to atmosfera koncertu (aj pred koncertom) prevalcovala. Prach som predtym nepoznal ( ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)