Pozývame:


So 28.1.2023
Vsetín @ Vesmír

KURVY ČEŠI (CZ), VOLE (CZ), the WILDERNESS (SK), PERLY SVINÍM (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MALERBÆ, REVERIE, ØJNE (6.1.2023, Fontanafredda @ Astro)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

MALERBÆ, REVERIE, ØJNE (6.1.2023, Fontanafredda @ Astro)

Najnovšia recenzia:

MORBID ANGEL DUST - Retaliation EP MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Stop and go fest 2022

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Rozhovor: HIPPIE KILLER

Autor: Adrik | Pridané: 1.6.2007 | Počet videní: 1699

AdRik: Nazdar, tak na začiatok predstav svojich spolubojovníkov, kto čím je a podobne ..

Matúš: No sevas ty ďáble,takže v prvom rade dík za to,že si konečne odhodlal spraviť s nami tento rozhovor.takže ja som Matúš (kraken,veľký tuleň,sumec..) a vreščím do mikrofónu, na gitaru hrajú Peťo s Jogurtom,na basu Vlado a búcha Matúš (malý tuleň)

AdRik: Ako to bolo vlastne s Vašou predchádzajúcou kapelou LTT? Prečo sa rozpadla, ako dlho hrala a vydala niečo?

Matúš: Kurvaaaa tak toto je super otázka,strašne dlho som čakal kým mi ju niekto položí a konečne som sda dočkal.takže kapela LEN TAK TAK hrala približne od roku 1995/96 do roku 2001 kedy sme sa rozpadli.Prešli sme rôznymi obdobiami, začali sme ako punk kapela,potom sme hrali taký hardcore, potom už so speváčkou sme začali hrať crust/punk a skončili sme pri fast HC/crust. už ani poriadne neviem čo bolo dôvodom nášho rozpadu, pretože je to už dosť dávno a moje mozgové bunky vďaka nadmernému požívaniu alkoholických napojov už nepracujú naplno, ale bolo to hlavne kvoli speváčke, ktorá začala paktovať s nacistami. mohli sme síce pokračovať ďalej aj bez nej, ale rozhodli sme sa pre zmenu a vlastne sme kvoli tejto smutnej udalosti chceli aj kapitolu zvanú LEN TAK TAK radšej uzavrieť. neradi sa k tomu vraciame pretože to bolo pre nás veľmi ťažké obdobie. ako LEN TAK TAK sme vydali demo 1999, live ktoré vyšlo ako 4 way split Mosh It Up u Impregnate Noise Laboratory a nahrali sme posledne songy, ktoré sme už ale z dôvodu rozpadu nikdy nevydali. okrem týchto veci sme mali nejaké demá zo skúšobne ešte ako punk kapela, ale nikdy sme ich nevydali a vlastne ja( a ani neviem či niekto z kapely) ani jedno z týchto dém doma nemám.

AdRik: Kto nakoniec ostal a s Tebou založil Hippie killer?

Matúš: No vlastne všetci ostatní okrem speváčky sme založili HIPPIE KILLER + na druhú kajtru sme vzali Jogurta. po čase od nás bubeník Maroš odišiel (odcestoval do írska) čo bolo aj dôvodom skoro dvojročnej pauzy,ale potom s nami začal hrať Matúš a ideme ďalej plnou parou vpred a už kurva dúfam, že zostavu meniť nebudeme,lebo toto je asi najlepšia zostava akú sme od čias ešte prvého LEN TAK TAK mali.

AdRik: Bolo ťažké vo Vranove nájsť náhradu za bubeníka?

Matúš: Vranov je skurvené mesto a ešte viac sú tu jebnutý ľudia...(česť výnimkám) preto bolo pre nás veľmi ťažké zohnať nového bubeníka.tu mladí ľudia nemajú vôbec zaujem o to,aby si zalkožili spolu kapelu, tu má len každý plnú hubu primitívnych výhovoriek typu, není kde hrať, nesú peniaze,není toto není tamto,není kokot. sú to chuje. Matúša sme poznali už aj predtým,chodil na naše koncerty, chodili sme spolu na pivo,ale nejak ani on ani my sme nevedeli najsť odvahu začať spolu hrať,až možno 10 mesiacoch od odchodu Maroša sme o tom začali reálne uvažovať,hovoriť a nakoniec s nami začal skúšať, hrať. trvalo to síce ako som písal skoro 2 roky, prišli sme skutočne o dve roky hrania,ale sme radi, že to dopadlo takto, pretože si dovolím povedať, že keby nebolo Matúša niet ani HIPPIE KILLER.

AdRik: Takže to mám tak chápať, že vo Vranove už nie sú a neboli žiadne podobné bandy okrem Vás?

Matúš: Vranovská scéna (nescéna) vlastne nikdy poriadne nefungovala. ešte keď som mal 12 rokov tu fungovala prvá vranovská punk kapela Otras Mozgu,a vtedy tu fungoval aj ozajstny rockový klub KRT, ktorý budú určite pamätníci pamätať. vtedy to vo vranove naozaj frčalo, robili sa tu koncerty, bolo tu po kokot punkáčov, hardcoristov,metalistov. keď klub KRT zavreli tak skončil aj Otras Mozgu aj punkový život vo vranove.v tej dobe ešte vo vranove fungovala aj punk kapela N.N.D. s ktorými sme vlastne o 3-4 roky nesôr tvorili bratskú dvojicu, mali sme spoločnú skúšobňu, hrali sme spolu koncerty a tak.Neskôr sa N.N.D premenovali na Pulverised Ideology a začali masiť hard core, ale vlastne v tej dobe už veľmi stagnovali a nakoniec sa aj rozpadli. Niekedy v roku 2000 vznikla kapela SCREAM, ktorá bola naozaj dobrá a to nehovorím len preto,že tam spieval môj brat, ale hrali naozaj vynikajúcu zmes punk a grindu, my sme tomu hovorili,že hrajú pogo grind hehe. no rozpadli sa po roku a pol,gitarista im odišiel do ameriky a skončili. takže sme ostali samy.vlastne až doteraz kedy začala skúšať nová kapela ROXOR kde mám ja spievať,na gitaru hrá náš bubeník Matúš, na bicie búcha Turčo a basuje Cingi. snažím sa dať dokopy ešte total disbeat kapelu DISCUSSION, ale ešte sme nehovorili kto a na čom bude hrať,ale zas to budú len ľudia s HIPPIE KILLER a nejaký ten kámoš.

AdRik: Ale v posledných týždňoch to začína konečne žiť aj vo Vranove. Usporadúvaš koncerty, rôzne párty a podobne. Myslíš si, že to ostane tak aj naďalej?

Matúš: No máš pravdu v poslednej dobe to opäť začalo vo vranove troška žiť, podarilo sa nám zohnať skvelé miesto na koncerty a tak sme do toho pustili s veľkým odhodlaním a s veľkou snahou o to,aby sa vranov prebral a začal opäť punkovo žiť. lenže na minulom koncerte nám začali robiť problémy skurvený vyjebanci z polície čo malo za následok to, že nakoniec nám aj mesto zakázalo party, ktorú sme mali robiť tento víkend (2.6.2007). party sa nakoniec aj tak uskutočnila ale v našej skúšobni.bolo úplne super, púštali sa skvelé hity, akurát dva krát prišli mestký policajti a nakoniec kriminálka s otázkami typu čo je to za zhromaždenie, čo sú to za obrázky po stenách a podobne. nakoniec ale odišli, bez problémov čomu som sa aj dosť divil, pretože tu vo vranove máme fakt kokotských fízlov. do budúcna určite koncerty robiť budeme ďalej, najskôr ale až po prázdninovej prestávke.majiteľka podniku kde akcie robíme nám maximálne vychádza v ústrety takže v tom problém žiaden nie je, akurát je problém s mestom a policajtmi, čo chcem riešiť tým, že sa tento týždeň zberám za primátorom,pokecať si s ním trochu o tom čo sa tu deje a vlastne mu rozumne vysvetlit, že ľudia tú potrebujú takéto miesto kde sa možu zabávať, popozerať kapely, popočúvať muzičku a podobne. a vlastne mu aj vysvetliť to, že kým nerušíme nočný kľud, kým sa nerobí bordel, nech nechodia oxidovať bengá.

AdRik: Tak vrátťme sa k Vypi likér. Koľko máte nových skladieb a kde a kedy plánujete konečne niečo nové vydať?

Matúš: No toto vypi likér sa na nás kurva riadne hodí akurát s tým, že likéry nepijeme,ale pijeme tvrdý chlast:)) Takže k novým skladbám.Máme ich zatiaľ 9 a už sa pomaly chystáme nahrávať, len čakáme kým sa náš gitarista Peťo naučí trocha robiť s programom na nahrávanie a možme ísť na to.z toho vyplýva, že si to budeme nahrávať samy v skúšobni, samy si to aj zmixujeme, Peťo už skúšal nahrať nejaké veci a vravel, že je to popiči, takže načo utrácať za štúdio keď si to možme urobiť samy.DIY forever. kde to vydáme to neviem, ešte sme ani predbežne neoslovovali ľudí,chceme to urobiť až keď budeme mať nahrávku v ruke a potom sa rozohdnem čo a ako ďalej. može sa stať, že si to nakoniec vydáme samy ako naše prvé CD,ale chceli by sme strašne aj LP alebo aspoň samostatný singel, kurva dúfam, že sa nám to už konečne podarí. po tých dlhých rokoch driny by sme si to už aj dúfam zaslúžili, čo ty na to?

AdRik: Držím Vám palce, ale hlavne sa teším! Sú nové skladby nejako odlišné oproti starým?

Matúš: Dík moc, šak potom dúfam že keď to budeme vydávať nejako prispeješ hehe. no nové skladby sú určite od starých odlišné,myslím že o dosť.sú o dosť rýchlejšie, tá melódia tam stále je, ale je to o dosť priamočiarejšie,nasranejšie, razantnejšie. proste crust s trochou melódie bez zbytočných zásekov a podobných pičovin aké sme mali v skladbách v minulosti.nevravím, že staré skladby sú na piču, ale proste tieto nové sú minimálne stokrát lepšie.nechcem aby to vyznelo ako samochvála, ale podľa mňa to tak je.vlastne zo starých skladieb už ani nič nehráme ,maximálne na želanie sem tam ako prídavok skladbu Diktátor. dosť ľudí to berie ako hymnu,neviem prečo?

AdRik: A ako vlastne išlo staré CD? Koľko kusov vyšlo a koľko sa predalo? Predávalo sa len na Slovensku?

Matúš: Tak toto ti spresnosťou povedať neviem, fakt je že sme mali iba 100 CD a nemáme nič.dosť sme to dojebali s tou propagáciou,vlastne sa to dosť dojebalo keď sme mali tú pauzu,nejak sme sa na to vysrali, no a teraz už chceme riešiť náš nový matroš.veď aj tak sa to dá stiahnuť všelikde po nete, takže kto chce tak sa k tomu určite nejak dostane. ale povedzme si na rovinu sme to odflákli.

AdRik: O čom sú nové texty? Skladáš ich výlučne len Ty, alebo sa na tom podieľa celá kapela?

Matúš: Fúúúha nové texty.vlastne sú o tom o čom boli aj staré. všetko sú to väčšinou výplody mojich pocitov a pohľadu na určité veci. sú aj o konkrétnych veciach, ako ARBEIT MACHT FREI, ktorý vznikol ako reakcia na moju návštevu koncentračného tábora v Osvienčime, Väzeň zatemnených myšlienok, je zas napríjklad o holke sktorou som chodil pre nejakým časom, OBEŤ je zas o jednom týpkovi od nás, ktorý okrem toho, že sa stále ľutuje a že sa snaží ľudí ojebavať svojími trápnymi hlúpymi a dávno zabudnutými divadielkami nevie robiť nič iné. ZÁPACH SMRTI je zas o vojne a o jej dopadoch na ľudí. texty píšem len ja, ale teraz vraj napísal náš gitarista Peťo nejaký text tak som zvedavý čo to bude. niežeby som bol nejaký sebec,ale čo sa týka textov tak radšej si ich píšem sám,keď ich mám spievať tak nech sú to moje pocity a moje pohľady a nie pohľady niekoho iného, pripadá mi to tajké neuprimné keď by som mal vrieskať niečo čo napísal niekto iný a možno sa s tým jeho názorom ani stotožnovať nemusím. tak ako aj niekedy chlapci majú výhrady k mojím textom ,ale to sa nestalo už veľmi dlho, vlastne na tie nové texty ani jedna pripomienka nebola. snáď som to vysvetlil dosť zrozumiteľne, proste nemám nič proti spievaniu texov niekoho iného ,ale..... radšej si ich píšem sám,asi tak by som to zhrnul heh

AdRik: Myslíš si, že mladí ľudia, ktorí chodia na Vaše koncerty Vaše texty chápu a stotožňujú sa s nimi, alebo sa chodia len na Vás zabávať? Veď rocknroll jak rocknroll ..

Matúš: Myslím, že skôr tam chodia kvoli muzike ako kvoli textom.pre mňa je to ale hlúposť, pretože tak ako je dôležitá hudba sú pre mňa dôležité aj texty a myslím, že v tomto veľmi veľa ľudí robí chybu, že sa nezaujíma o texty kapiel ktoré počúvajú, alebo chodia na ich koncerty. veď vlastne nemajú ani poňatie o tom, čo kapela spieva, nemajú poňatie o tom ako kapela zmýšľa, aké majú názory aké postoje. keby som to tak mal v piči to, že by ma absolútne nezaujímali texty tak to môžem s kľudným svedomím chodiť na Orlík, pretože hudba Orlíku sa mi páči. vlastne často to tak býva hlavne v OI scéne kedy niektorí z tích ľudí absolútne ignorujú texty a vlastne ani nevedia, ze počúvajú nacistické kapely. napríklad ma teraz napadla historka, kedy vo vranove nosili náckovia odznaky dokonca jeden mal aj triko 4 skins hahaha. chapeš, dopiči tu je dôsledok toho keď nečítaš texty,nepoznáš nazory tej kapely, ich postoje a podobne. niekedy na koncertoch naše texty rozdávame,ako ľudia si ich vezmú ale pochybujem, že konkrétne tu vo vranove si z tých mladích niektorý tie texty aj naozaj prečíta a porozmýšľa nad nimi, o čo vlastne tej kapele ide, že vlastne keď niečo vrieskam do mikrofónu nevrieskam to pretože musím revať, ale hlavne preto že chcem niečo povedat,odovzdat..... ale je to rozne,chodia na nas aj ludia ktorí sa o texty zaujimajú a dokonca ich aj s nami spievajú, zdravím Turča hehe

AdRik: No keď už spomínaš Turča, asi málo ľudí mimo Vranova vie, že vydáva svoj zin. Ako mu to ide? Zdá sa mi to, alebo si vydával niekedy niečo aj Ty? Zaujímali sa o to u Vás ľudia?

Matúš: No Turčovi to ide celkom fajn,akurát dáva dokopy nové číslo svojho Možno Raz zinu.pár vecami som mu tam prispel aj ja,niečo tam hodil Matúš, aspoň niekto sa tu trocha snaží. áno ja som vydával niekedy Bojkot zine.vyšli 3 čísla samostatne,ale to bolo už veľmi dávno, ešte za čias LEN TAK TAK, nejak ma to potom prestalo baviť pretože tu bola veľká kopa zinov a vlastne všetky si boli podobné ako vajce vajcu, vo všetkých boli rovnaké kapely tak som sa na to jednoducho vyjebal,ale po čase som sa opäť k tomu vrátil. jjedno číslo (4) vyšlo ako split zine s Turčovým Možno Raz.chcem zine robiť a vlastne teraz riešim či to opäť neurobíme ako split, že ešte urobím nejaké rozohovory a dáme to opäť ako splitko. pre mňa je to takto výhodnejšie, pretože ja toho voľného času moc nemám takže sám by som ten môj zine nestíhal robiť a Turčo má tiež toho dosť, takže toto je pre nás najvhodnejšie riešenie a myslím, že je jedno či je to jeden zine, alebo split zine,, hlavne je preda , že tu niečo vychádza.

AdRik: A chytá sa u Vás mládež na koncerty a ziny? Alebo si myslíš, že keď vyrastú, tak na to budú spomínať len ako na pubertálnu výstrelku?

Matúš: Vieš ja tých mladých ani moc nepoznám poznám ich len pár a tí sa o veci okolo scény zaujímajú,ale poväčšinou len o muziku,nášivky a tričká. myslím, že mladích ľudí už moc ziny nezaujímajú veď skoro všetko si možu nájsť na internete, proste oni v tom nevidia to čaro, ktoré v tom vidíme my.pamatám, že ke´d som ja začínal, tak som bol šťastný jak pes keď som si na koncetoch nakúpil kopce zinov a jebal som aj nejaké tričká a nášivky, radšej som nakúpil ziny, kdežto teraz to mladí luďia robia úplne naopak, ale ako hovorím, na internete najdu aj materinu piču, tak čo budú vyjebovať peniaze za nejaký papier.aspoň ja si myslím, že to tak berú. ale zas na druhej strane musím povedať, že tu na koncetoch m,oc v distrách ani ziny nebývajú tak ani si ich nemajú veľmi kde zaostarať. čo sa týka koncertov tak ľudia sa tu brutálne chytajú, motajú. na svině,dezinfekce,hippie killer bolo 160 či 170 ľudí čoi je kurva riadne dosť, veď aj teraz naposledy na e300,averziu a hippie killer bolo tiež nejakych 120. sú to naozaj návštevnosti, ktoré sú na slovensku málokde vidieť, ale ja si myslím, že to všetko má za následok len to, že sa tu dlhé roky nič nedialo.verím tomu, že ak sa tu koncerty budú robiť často,ľudia si určite začnú vyberať akcie. čo bude keď oni vyrastú ja neviem,ale myslím, že dosť z nich už o pár rokov nebude mať s punkom nič spoločné, proste sú mladý potrebujú sa niekam zaradiž, potrebujú sa vyšantiť, furt lepšie ako by mali chodiť s náckami. ale stále je to pre väčšinu z nich len určité životné, alebo skôr módne obdobie.ja im to neberiem, kto chce nech ostane, kto nechce nech ide.

AdRik: Keď už spomínaš tých náckov, sú nejaké kusy aj vo Vranove? Nerobia problémy?

Matúš: No teraz ich tu už moc nie je,ale pred pár rokmi ich tu bolo kurva dosť, boli dobre organizovaný, dokonca tu mali aj pochod v roku 2000 alebo o rok skor, uz si nespomínam. ale ako hovorím teraz ich už tu moc není, ka sú tak sú to len deti a pár odrastených čo ostali. čo sa týka problémov tak viac menej tu skoro žiadne neboli, pretože vranov je malé mesto, pozná tu každý každého, takže išlo by to len doolola raz by sme dostali my inokedy by dostali na piču oni. ale nejaké konflikty tu stále sú. náš gitarista sem tam niekoho z nich zlikviduje:))) naposledy sme nejakých vyrezali a kokoti nás udali na políciu.vyzeralo to s nami dosť na piču, lebo tam bolo dosť zranení, zlomený nos,pomliaždená lebka, pomliazdeniny na tvary a podobne, ale nakoniec sme sa z toho s brachom a turčom v pohode vysekali, len sme zaplatili pokutu 2000 a všetko sa to zmazalo.fakt nadavam na fízlov,ale nebyť vtedy toho vyšetrovateľa čo to mal na starosti neviem čo by s nami dnes bolo.dosť nám pomohol. všetko sa to nakoniec prekvalifikovalo na výtržnictvo a dokonca boli obvinení aj tí náckovia takže pokutu dostali aj oni:))) dostali na piču a ešte za to aj zaplatili:))) ale inak je tu relatívne pokoj,snažíme sa nejak vyhýbať jedny druhým, aby fakt nedošlo k tomu,že sa tu budeme jebať denno denne. ale videl som po vranove nejaké AFA nálepky tak zrejme tu niekde vyrastá mladá AFA krv.

AdRik: A čo si myslíš, že o pár rokov, keď si všetci nájdete manželky a pritrafia sa už aj nejaké deti, tak že Hippie killer bude fungovať aj naďalej bez problémov ako dnes?

Matúš: Tak na túto otázku ti odpovedať neviem,pretože ja neviem ako ostatní to berú.napríklad náš druhý gitarista Jogurt je už skoro rok ženatý a hrá v pohode ďalej. neviem ako ostatní ale ja chcem fungovať proste ešte dlho a nič ma v tom nezastavý, ak by náhodou skončilo HIPPIE KILLER pozháňam niekoho a budem hrať ďalej ak ovšem niekoho nájdem. pre mňa je hudba a punk všetko a v tom chcem pokračovať ďalej, kým budem vládať a nezastavý ma ani žena a ni rodina ani nikto.

AdRik: Je niekto z kapely vegetarián alebo vegan? Aký máš na to názor? Je veľa takýchto ľudí vo Vranove? Nemyslíš si, že sa to dnes stalo už len módou a pravá podstata uniká kdesi preč?

Matúš: Áno,gitarista a bubenik sú vegetariáni,ja mäso konzumujem len veľmi zriedka aj to len preto aby som predišiel podobným zdravotným komplikáciam aké som mal pred časom keď som bol vegetariánom. myslím,že dnes už je to len naozaj tá móda,a veľa tých mladých prestáva jesť mäso len kvoli tomu,že ho nejedia ani ich kamaráti. ja vo svojom okolí tiež poznám pár ľudí čo mäso nejedia,ale viem že je to z ich strany neúprimné a vlastne ani sami nevedia prečo to mäso nejedia.myslím,že fylozofia vegetariánstva je úplne v niečom inom než v tom,že sa budem chváliť,že ja mäso nejem.napríklad od nášho gitaristu (a to sme pred siedmimi,osmimi rokmi začali spolu vegetariančiť) som nikdy nepočul,aby niekde vyhlasoval,alebo dával niekomu na javo,že je vegetarián.proste má svoje presvedčenie,svoju fylozofiu a je mu jedno či o tom jeho postoji ľudia vedia alebo nie.

AdRik: A čo takto "extrémnejšie" prípady ako sxe alebo vitaliánstvo? Pokúšal sa už niekto známy aj o toto?

Matúš: Boha ta teraz si trafil klinec po hlavičke, u nás niekto sxe? krista boha šak mi pijeme jak dúhy, crust a chlast navždy.si nás už videl niekedy na koncerte,alebo keď sa niekde stretneme triezvych haha. není to síce moc na smiech, ale proste nátura východniara je taká, a ten kto nás pozná tak vie,že pivko v ruke musí stále byť. minule som niekde čítal,že o slovákoch sa hovorí,že pijú kým vládzu,ale o východniaroch sa píše, že pijú dovtedy kým je čo piť heh. ako proti sxe ja ani nikto od nás z kapely nič nemáme,mne je jedno či niekto pije, alebo nepije,či niekto fajčí,alebo nefajčí,či je mäso, alebo nie, mne v prvom rade ide o to,aký je ten,alebo tá dotyčná osobnosť a človek. myslím,že ale niektorí sxe majú voči tým čo si nekreslia kríže po rukách určité predsudky, ja nemám problém sa porozprávať so sxe,ale ako hovorím nájdu sa medzi sxe takí čo by sa so mnou neporozprávali, vlastne žijú akoby vo svojej vlastnej scéne,komunite a to sa mi na nich nepáči. hlavne mi je špatne z tích čo niekedy boli zarytými sxe, na všetko dookola pičovali, na tích čo chlastali pičovali ešte viac, a dnes pijú v pohode pivo, víno a ešte sa s tým poniektorí chvália, že koľko toho vypijú.
A čo sa týka vitaliánstva tak to ani neviem čo je,sorry som nevzdelaný.

AdRik: Kto vymyslel názov Hippie killer? Nemáte radi hipisákov? :)

Matúš: Tak tento názov vznikol pri jednej z našich brutálnych chlastačiek, vlastne už ani nepamätám z koho to vypadlo ,ale určite z gitaristu peťa. viem, že boli vtedy na výber dve názvy, buď brutal kinder, alebo hippie killer. tak sme sa ešte viac ožrali a odsúhlasili hippie killer. ani neviem prečo taký názov padol,nikdy sme nič extra proti hipíkom nemali, proste to nejako prišlo a ostalo nám to.je pravda, že nám niektoré ich postoje vadia,ale takisto nám vadia napríklad aj postoje iných subkultúr, kľudne sme sa mohli volať sxe killer,alebo alko punk killer,oi killer proste toto sa nám zdalo v naších ožratých hlavách ok tak sme si to nechali.nie sme žiadny nekorektní,namyslení,ignorantskí smradi,ten kto nás pozná vie akí sme a to nám stačí.jebeme na to,že nejaký kokotko sa skryje za svoj nick name na nete a napíše tam,že sme nekorektní idioti,jebeme na to.niekedy nás to možno trocha trápilo,ale postupom času sme si už na to zvykli. furt tu chce niekto určovať nejaké pravidlá čo je správne a čo nie kurva,keby sme sa volali nazi killer tak sme hviezdy a ľudia by nás potľapkávali po pleciach akí sme super a aký máme super názov kapely.jebeme na to. minule mi napísal jeden týpek z nemecka odpoveď na môj mail, kde som mu písal a posielal mp3 ohľadom pár koncertov pre našu kapelu v nemecku, on mi odpísal, že naša hudba je popiči perfektná,máme super sound,ale že naše meno je úplný shit a že nám proste koncerty robiť nebude.tak kurva toto ma fakt zaskočilo, pretože s takou reakciou som sa ešte nestretol. ani nás nenechal vysvetliť prečo taký názov,proste nás hneď odpísal.

AdRik: Pfu tak toto bola riadna podpásovka. Volali Vás už aj niekde inde hrať mimo Česko-Slovenska?

Matúš: Vieš čo, teraz som posielal nejaké maily do zahraničia,konkrétne do švédska,fínska,rakúska,talianska,nemecka,španielska,ruska a ešte do zopár európskych krajín a ľudia sa nejaký poozývali s tým, že nám buď pomôžu s vybavením samotného koncertu,alebo mi aspoň poposielali kontakty na ľudí o ktorích vedia,že koncerty organizujú. dosť ma to prekvapilo,potešilo,že sa ľuďom muzika páči a strašne ma potešil ten prístup,že sorry ja koncerty nerobím,ale tu máš číslo na toho alebo toho a ja sa ešte za vás prihovorím.to je prístup na úrovni,hlavne keď vezmem do úvahy to,že sme absolútne neznáma kapela. tak snáď nam niečo z toho výjde. niečo je sľúbené do rakúska,niečo do talianska a niečo do švédska,tak uvidíme ako to pôjde ďalej a ako to všetko nakoniec dopadne. snáď to výjde všetko čo by veľmi potešilo,pretože už by sme si radi zahrali aj za hranicami česka a slovenska.najradšej by som ja osobne šiel najprv do toho švédska, lebo to je krajina ktorú chcem už dávno navštíviť a ktorej scénu mám strašne rád.možno by sa nám podarilo zahrať aj s nejakou super kapelou:)) ako hovorím všetko je to ešte len na začiatku, všetko sa bude podrobne riešiť v najbližších týždňoch, každopádne by sme to chceli zmastiť niekedy na jeseň, zimu tak nám držte palce.

AdRik: Jasne, veď idem s Vami, ak si nezabudol hehe. Ty vole a prečo práve do Ruska? Veľa kapiel tam zrovna na koncerty nechodí ..

Matúš: Jasne,že som nezabudol,naberieme hektolitre tatranského vetra a ideme.no máš pravdu,že moc kapiel do ruska hrať nechodí,práve preto som sa pokúsil poslať pár mailov aj tam.ale zatiaľ sa nikto neozval tak neviem či z toho niečo bude. rozpraval som s pár kapelami čo tam hrať boli a dosť prerobili, pretože mestá kde sa robia koncerty a kde je aspoň aká taká scéna sú od seba strašne vzdialené a z tých peňazí čo dostali za cesťák to neutiahli. ale my sme chlapci statoční, sme aj dosť blízko (no zas až tak nie,ale bližšie než napr.česi) tak možno by to nebolo také strašné.mal som v pláne spojiť to s nejakými koncertami na ukrajine, napr. 2 v rusku 2 na ukrajine po ceste späť tak možno by to naozaj nebolo také strašné.ale to sú len dohady,sny a predstavy zatiaľ.

AdRik: Prejdime z Ruska do Ameriky. Aký je Tvoj názor na čoraz častejší (aj keď dnes už asi úplný) amerikanizmus v médiách? Sleduješ občas aj TV alebo rádio? Si tiež coolový? :D

Matúš: Čo sa ameriky týka,tak je môj postoj a názor jednoznačný,skurvená zen,krajina,národ (pár tisíc výnimiek tam žije,ale zostatok sú skurvení bastardi,vyjebaní patrioti), skurvená nadradenosť a absolútne nezaújem prijať názor iných.amerikanizmzus v médiách? vieš čo ja to ani moc nesledujem,rádio nepočúvam,televíziu sledujem tak maximálne 5 minút denne, takže o amerikanizme v médiach roizprávať moc nemôžem,snáď len toľko,že stále to bolo tak,čo prišlo z ameriky je najlepšie,najdokonalejšie.poznám pár kokotov od nás čo boli v amerike a prišli domov jak najväčší džolíci a viedli reči typu aké je tam všetko super,ako si tam ľudia super žijú, že sa nikto do nikoho nestará akú majú slobodu a podobne. shit! stali sa z nich proste takí istí kokoti akí žijú v amerike.jebať ich do hlavy kokotov smradľavých. a to,že som ja cool si zapíš za uši more heh.

AdRik: Keď už sme pri tom patriotizme, tak si aspoň aký taký patriot alebo si aspon rád, že žiješ na Slovensku a nie niekde inde?

Matúš: Patriotizmus a ja?zas si mi pekne trafil na strunu heh. ja jebem na celé slovensko,mám v piči aj mesto v ktorom žijem,mne je to proste jedno. je to ako s amerikou až na pár tisíc výnimiek tu žijú idioti a nacionalisti,ktorý by za slovesnko dali aj život.kurva ja neviem čo je to za rozum,byť hrdý na to,že som slovák.šak je jedno čo som do piče či čech,či poliak,či maďar,či ukrajinec hlavne som človek,žiadne predsudky,všetci sme si rovní.to je presne to isté ako s rasizmom, boha šak mne je jedno či je niekto taký či onaký je ľudí beriem podľa toho aký sú povahou,názormi a nie podľa národnosti a podľa farby.patriotizmus je fakt pre mna určitá forma fašizmu. a fašizmus musí zdochnúť.

AdRik: No pekne si to napísal! Bubeník Matúš má doma celkom slušnú zbierku platní. Zbieraš aj Ty muziku? Z ktorých kapiel Ti naskakujú zimomriavky? hehe

Matúš: Musim sa priznať,že ja mám väčšiu zbierku platní ako bubeník matúš hehe. ale jasné že zbieram muziku,okrem vinylov, mám kopec kaziet, cd-čiek,kopec muziky na mp3 v kompe a na dvd-čkách.šak zatie roky sa mi toho muselo nazbierať no nie? zimomriavky mi naskakujú pri každej dobrej kapele,spomeniem len pár, zo zahraničných SEVERED HEAD OF STATE,DISFEAR,DISCHARGE,ANTI CIMEX,FROM ASHES RISE,DRILLER KILLER,AFTERBIRTH,SKITSYSTEM,WARCRY,TRADEGY,BESTHOVEN, FRAMTID,WOLFPACK,WOLBRIGADE,TOTA LITAR,DISCLOSE,KRIGSHOT,WORLD BURNS TO DEATH,M:PATI, PISSCHRIST,CRIMINAL DAMAGE,ARTYMUS PYLE,DODSDOND,SAYYADINA,INEPSY,MUNICIPAL WASTE,VICTIMS, MASSGRAW....................a veľa veľa ďalších.
z československých:ČAD,GRIDE,GUIDED CRADLE,FESTA DESPERATO,SEE YOU IN HELL,RISPOSTA,INNOXIA CORPORA,CO-CA,VANDALI,E330,SVINĚ,LYCANTROPHY,MALIGNANT TUMOUR veľa veľa ďalších

AdRik: No bohužiaľ som ešte u Teba nebol a nehrabal som sa Ti v tom hehe :) Čo si myslíš o sťahovaní muziky z netu? Na jednej strane si už dnes vypočuješ za pár minút muziku z druhého konca sveta ale na druhej to zabíja tých pár undergrounových labelov, čo tu ešte ostali a snažia sa aspoň pre tu malú hŕstku ľudí.

Matúš: No tak v tomto mám tiež také zmiešané pocity,pretože na jednej strane ja tiež sťahujem mrte muziky z internetu, ale na druhej strane si muziku aj kupujem. veľa vecí čo mám doma stiahnutích z netu mám aj na vyniloch alebo na kazetách.viem je to také rozporuplné, hlavne čo sa týka labelov,pretože veľa ľudí sťahuje hudbu z netu a labelom tým klesá predajnosť.neviem,ako hovorím ja chcem mať dobré veci na vinyle,hoc to už mám aj doma v kompe ten vynil si proste kúpim,ale veľa ľudí to takto nerieši.ale čo s tým robiť mňa absolútne vôbec nenapadá.internet je na jednej strane super vec aj pre tie labely a pre vydavateľov ,ale na druhej strane ich to chtiac nechtiac určitou formou aj ruinuje.to im jasne že nezávidím pretože vydanie LP,7EP,CD,MC stojí ten label určité výdavky,ktoré chcú aspoň z časti späť,keď už nie na tom zarobiť nejakú tu korunku.pozri my sme si naše cd tiež vydávali sami a vlastne sme aj radi,že sa dá stiahnuť z netu pretože sme dosť zanedbali jeho propagáciu, ale takisto je to aj s mnohými labelmi dajmä tomu z USA,Japonska, pretože oni tiež distribúciu flákajú a častokrát sa ľudia k ich vecom nedostanú,preto to potom riešia cez internet a odtiaľ si to sťahujú.aspoň ja to tak beriem,ale viem,že aj keď tú muziku z internetu sťahujem stojím viac na strane tích labelov,a vážim si ich.aj napriek tomu,že sa muzika z internetu sťahuje a oni o tom vedia,obetujú úsilie,nemalé peniaze a proste to vydajú.aj za cenu toho,ze idú do toho z veľkým rizikom.ja by som strašne chcel tiež vydať našu nahrávku na vynile,takisto tam budú obavy z toho,že to možno bude na hovno,ale verím ,že sa stále nájdu ľudia ktorí hoc tú muziku sťahujú,tak ju aj kupujú.

AdRik: Tak a sme na konci našej odysei. Dík moc za rozhovor a vyčerpavajúce odpovede. Na záver môžeš niečo odkázať Vašim fanúšikom, čitateľom a pánovi Bushovi, keď už sa jebal do tej Prahy. Ideš ..

Matúš: Do prahy neidem,na chuja sa pozerám každý deň do zrkadla heh.ja ti ďakujem v mene celej kapely za super rozohovor,za super otázky,fakt bolo to naozaj super a napamätám žeby som niekedy odpovedal na také fajn otázky,dík moc bratu,šak mi si to už nejako vynahradíme pri pivku a pri tatranskom vetry.pozdravujem vsetkých vranov crusties,všetkých kámošov,ľudí čo chodia na koncerty,a čo majú radi chlast.mrknite na bandzone tam nám náš dobrý kámoš aďo urobil stránku,začo mu tiež patrí veľké dík. naveky ožratý,crust a chlast HIPPIE KILLER

AdRik: Tak niekedy pri vietori :) Ja už len pripomeniem, že Hippie killer nájdete aj na www.bandzone.cz/hippiekiller .

Pridaj komentár k rozhovoru:

Meno:

Email:

Antispam: 2+E+I

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

26.01. 22:36 Prasiak:


Diskomiňo Pípeš nikto nič?
PIPESH (Slovensko) (predstavujeme kapelu)

17.01. 13:05 Spikey:


Dobry report ale blednú iba v Lucenci!
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

13.01. 15:13 shupo:


zaujimavy typ reportu boha tam. ani neviem, ci to bolo dobre posadene, ale hadam ste pobledli trocha.
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

10.01. 19:03 fog:


dzivy report koco. pis viacej.
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

09.01. 10:18 boiler:


ta fajne
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

09.01. 09:06 deegee:


Še ci tu nepáči ta ic sebe tam žic!
https://www.youtube.com/watch?v=i2aO3NOvXbk
6.1.2023 MALERBÆ, REVERIE, ØJNE Fontanafredda @ Astro (report)

03.01. 19:24 Mišo Štich:


Super, dúfam že to bude kasaštyk!
(novinka)

27.12. 14:26 Scheby:


my ďakujeme!
16.12.2022 HEVER, MAKEXPEACE, INCRIMINATE Bratislava @ Weranda (report)

19.11. 20:27 Limomada :


Pro mě kultovní nahrávka, v 93 jsem ji měl ve walkmanu nonstop
APATIA - Bóg, honor, ojczyzna faszyzm 12" (recenzia)

01.11. 22:02 Wrbo:


Je tvoja Dášo, nikto sa neozval :-). Ak budeš vedieť o niekom, kto pôjde okolo BB/ZV, tak sa ozvi a hodím mu/jej ju :-)
APATIA - Bóg, honor, ojczyzna faszyzm 12" (recenzia)