Pozývame:


So 8.6.2024
Žilina @ Hájovňa

FVCK_KVLT (SK), NABOSOPOSKLE (SK)
benefit na VLKa
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MASSA NERA, SNACKTHIEF (19.5.2024, Praha, Café Na půl cesty)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

ARCRA, SUKOB, KORIDOR (17.5.2024, Žilina @ Hájovňa)

Najnovšia recenzia:

KAZOSTROJ - Masopust MC

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #6 / 2014

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


St 28.6.2023: Prepáč za tvoju prehru

[pridaj komentár: 0]

UPON A FIELDS WHISPER - Sorry for your lossZ Colorada pochádza partička, ktorá si hovorí UPON A FIELDS WHISPER. Práve si vydala svoju prvú dlhohrajúcu nahrávku na LP "Sorry for your loss", ktorá obsahuje šesť epických skladieb, v ktorých miešajú crust punk, black metal, doom či screamo. Život, aký sme poznali, zomrel. Toto je chvála starého spôsobu života a povzbudenie, aby bol ten nový lepší.

Ut 27.6.2023: Malajzia versus Švédsko

[pridaj komentár: 0]

APPÄRATUS / EXTREME CRUDE DISORDERV kooperácii berlínskych labelov Rawmantic disasters, Burning anger a Wild wild east vyšiel split 12" APPÄRATUS / EXTREME CRUDE DISORDER: Dbeat rawpunkový útok z Malajzie s niekoľkými znovu nahranými staršími skladbami z dém a splitiek. ECD neznámy diamant z 90-tych rokov a toto je ich demo z roku 1994. 666 % klasické švédske crustcore inferno. Nádherný hluk.

Po 26.6.2023: Buryzone #27

[pridaj komentár: 0]

Buryzone #27Práve vyšlo 27. číslo fanzinu Buryzone. Na 154 stranách formátu A5 sa nachádzajú rozhovory s CHRUP, UNSOLVED CASE, MEATCHOPPER IN ACTION, FORCE OF HELL, NIČITEĽ, the OWL, CONTROLLED EXISTENCE, Matejom Lipským, USNU? a PTAO. Ďalej sú tu tour reporty UŽ JSME DOMA v Japonsku po osmykrát 2022, CHRUP / RABIES Brazília tour 2023, KRONSTADT minitour 2022, INGROWING / DISFIGURED CORPSE / SICK SINUS SYNDROME tour 2023, LUCIFER EFEKT / LIDSKÉ ZDROJE minitour 2022 a cestopis Fest pohodový výlet 2022. K tomu anketa na tému "Tvůj prvý koncert" a samozrejme recenzie na ziny a nahrávky. A v neposlednej rade sú na titulnej i zadnej strane obálky opäť perokresby od Bena. V blízkej dobe k dostaniu u množstva distribútorov alebo osobne na festivaloch. Píš na buryzone@seznam.cz.

Ne 25.6.2023: FOTKY

plagátFotky HORROR VACUI, LA FRACTION a WRETCHED OF THE EARTH Ultra chaos pikniku!

Pi 23.6.2023: Škótsko versus Poľsko

[pridaj komentár: 0]

DISAFFECT / SANCTUS IUDADve anarchopunkové kapely z 90-tych rokov sú späť so šiestimi úplne novými skladbami, každá proti hraniciam, náboženstvu, fašizmu a bigotnosti. V DISAFFECT z Glasgowa nájdeš pôvodných členov, ktorí sa v roku 2019 po dlhšej pauze spojili s Lee-m z 36 CRAZY FIST a Jimom z MACHINE GUN ETIQUETTE, RAMROD a FLEAS AND LICE. SANCTUS IUDA majú už tiež niečo za sebou. Stále hrajú nasraný anarchopunk ako keby sa 90-te roky nikdy neskončili. Vonku u Armageddon so 16 stránkovým búkletom.

Št 22.6.2023: Úrodná smrť

[pridaj komentár: 0]

HOW LONG? - Śmierci żniwaNovou LP sa môžu pochváliť aj rokmi ošľahaní bárdi HOW LONG?, ktorí svojou energiou rozhodne nepatria do starého železa. "Śmierci żniwa" obsahuje štrnásť nových skladieb stále v rovnakom crustovom tempe vrátane coverov JEZUS CRUST a HOMOMILITIA. Vychádza za prispenia kapely a Ultima ratio.

St 21.6.2023: Opäť

[pridaj komentár: 0]

PHYSIQUE - AgainZ Olympie vo Washingtone pochádzajú PHYSIQUE, ktorým u Iron lung records prvá dlhohrajúca nahrávka "Again". Pätnásť ultrahlučných dbeatových kotúčov do flexi s členmi NÜ-KLĒ-ƏR BLAST SUNTAN alebo G.L.O.S.S.

Ut 20.6.2023: REPORT

§Report na koncert kapiel PIVNICA, SAMORAST a PEXESO v Lučenci.

Po 19.6.2023: CLUSTER BOMB UNIT sú späť

[pridaj komentár: 0]

CLUSTER BOMB UNIT - AbgesangNemecké raw punkové komando zo Stuttgartu CLUSTER BOMB UNIT (v 90-tych rokov vydané mimo iných aj split 7" s RESIST alebo DISCLOSE) vstalo z popola a vydáva pätnásť nových skladieb pod názvom "Abgesang". Stále nekompromisný, nemoderný, netesný a nepohodlný crust v štýle ANTI-CIMEX a dotykom serióznosti SORE THROAT. 12" vychádza u Power it up.

Št 15.6.2023: FOTKY

plagátFotky z koncertu kapiel AHOJ, BARABBAS, DU FÖRTAPPADE a NUVOLASCURA na bratislavských garážiach.

St 14.6.2023: Garfweek #75

[pridaj komentár: 0]

Garfweek #75Pred letným kľudom recyklujme s Garfweekom pozitívne. Pozrieme sa na legendárnu BALACLAVU v pôvodnej zostave, zo severu Talianska si pripomenieme xFRATELLANZAx, históriu metalového hardcore BLINDSPOT A.D., ochranársku OHZ a zbytok zaujímajú recenzie, kde zvlášť na "masochistov" čaká dvadsať strán hluku. A samozrejme nejaká tá ponuka z distra.
Cena 50,- KČ se vším všudy alebo výmena za starý zine, kazetu atď. Píš na grfrecords@seznam.cz!

Ut 13.6.2023: Slovensko versus Spojené kráľovstvo

[pridaj komentár: 0]

PIVNICA / ACTIVE MINDSPIVNICA je už dve desaťročia etablovaná na slovenskej hcpunkovej scéne. Od roku 2003 toho stihla pomerne dosť. Vydala tri albumy a dve EP, odohrala množstvo koncertov doma i v Čechách. A tento rok pre svojich fanúšikov pripravila novú nahrávku. Tá je v histórii kapely tou vôbec najúdernejšou a najrýchlejšou. Tento jedinečný materiál sa rozhodla spojiť na jednu vinylovú LP dosku s neúnavnými bratrami zo Scarborough. Reč je samozrejme o kapele ACTIVE MINDS. Tá sa objavila na scéne roku 1987 a od tej doby zostáva plne verná svojmu názvu. Aktívne hrá po celom svete, vydává dosky i splitká (v minulosti napríklad i s českou MRTVOU BUDOUCNOSTÍ). Na split LP s PIVNICOU vybrala sedem skladieb. Nechýbajú medzi nimi melodické punkové klasiky, rovnako ako thrashové rýchle úderky. ACTIVE MINDS sú známi tiež pre svoju osobnú angažovanosť, ktorá sa odráža i v ich textoch, ktorých preklady do slovenčiny nájdete v inserte. LP vychádza u PHR.

Po 12.6.2023: Refuse records news

[pridaj komentár: 0]

DRILL SERGEANT - Grim new warDve novinky u Refuse records:
SCRAPS - "Noise not music 1986 - 1989" 12": Sedemnásť skladieb zo 7" "Apartheid" (1986), "Aaargh!" (1987), splitu s DONOM DONOM (1989) a kompilácii "Rapsodie en France" a "1984 - Third". Rýchly a nekompromisný thrash hard core s politickými textami proti vláde, rasistickému systému, neofašizmu, patriarchátu alebo zneužívaniu zvierat. Platňa vychádza s dvoma búkletmi - prvý s množstvom nezverejnených fotiek, letákov a grafiky, ten druhý je reprint ich fanzinu z roku 1986. Vonku 500 kusov, z toho prvých 100 na priesvitnom vinyle.
DRILL SERGEANT - "Grim new war" 7": Nový 7" od DRILL SERGEANT z Philadelphie s členmi FIXATION, FLUORIDE alebo STUD COUNT, ktorý nadväzuje na ich predošlú LP "Vile ebb". Agresívny osemdesiatkový bostonský a NYC hard core, hnev a frustrácia poháňaná súčasnou realitou. Vonku 411 kusov, z toho prvých 100 na priesvitnom vinyle.

Ne 11.6.2023: FOTKY

plagátFotky z ďalšieho košického Chlievu za účasti kapiel POHROMA, GÁGOR, NIČITEĽ a NERVY!

St 7.6.2023: Malajzia versus Taliansko

[pridaj komentár: 0]

APPÄRATUS / OVERCHARGETrojica vydavateľstiev Angry voice, Born to waste a NOTHING TO HARVEST spoločne vydala split 7" APPÄRATUS / OVERCHARGE. Tri skladby od rokmi ošľahaného crust mängelu z Kuala Lumpur plus dvakrát taliansky motor metal punk. Vonku 350 kusov, z toho prvých 50 na striebornom vinyle.

Ut 6.6.2023: Stav človeka

[pridaj komentár: 0]

NONSANTO - Human condition"Human condition" je názov jednostrannej LP poľskej grindcore brúsky NONSANTO. Sedem trackov poctivého old school grindcore, po ktorých ti pukne lebka. Nahrávanie prebehlo v réžii kapely, náklad 500 kusov na čiernom 180 g vinyle s potlačou na B strane. Vyšlo v kooperácii viacerých labelov, u nás zoženieš u Raw zine records, ktorí sa na vydaní podieľali.

Po 5.6.2023: @crust punk news

[pridaj komentár: 0]

FLOWER - Hardly a dream"Hardly a dream" je debutná monumentálna anarcho crustpunková nahrávka kapely FLOWER z New Yorku, ktorá ťa zavedie na bezútešnú cestu temnými stránkami spoločnosti. Texty zanechajú pocit, že si bol zdrvení vždy prítomnou ťarchou života v našom modernom svete neskorého kapitalizmu, ktorý bol postavený na klamstvách takzvaného amerického sna, náboženskom pokrytectve, nacionalizme a chamtivosti ľudstva. FLOWER sú najčastejšie a právom prirovnávaní k NAUSEA, ale tiež u nich nájdeš silný vplyv od ANTISECT, SACRILEGE alebo iných velikánov, napríklad obal tvorí obrovský plagát á la CRASS. Vyšlo u Profane existence!

St 31.5.2023: Vymyslený poriadok

[pridaj komentár: 0]

LASSO - Ordem imaginadaBrazílčania LASSO už tretí rok po sebe prinášajú nový 7". "Ordem imaginada" prináša sedem skladieb plných surových explózii manickej energie, ktoré vyvolávajú cykly úzkosti a depresie, nekontrolovateľného prílivu adrenalínu a záchvatov paniky. O vydanie sa postarali Sorry state records a Static shock records.

Ut 30.5.2023: Štvorsplit z USA

[pridaj komentár: 0]

MUSKET HAWK / GRIN AND BEAR / SIDETRACKED / UGLYSpoločne u To live a lie a Unholy anarchy records vyšiel štvor split 12" amerických hlučných detonácií MUSKET HAWK / GRIN AND BEAR IT / SIDETRACKED / UGLY: Sludge hard core, Baltimore, Maryland / grind violence, Cleveland, Ohio / ultra fast core, Tacoma, Washington / doom sludge, Prescott, Arizona.

Po 29.5.2023: Tretia nahrávka živého jara od PHR

[pridaj komentár: 0]

HNF - Punk a pogoV roku 1987 sa starý svet menil. V Sovietskom zväze bola perestrojka v plnom chode a tiež v Maďarsku a Poľsku sa uvolňovali pomery. V tejto atmosfére pomalých zmien sa i u nás súdruhovia rozhodli pre drobný ústupok a umožnili existenciu rockovej prehliadky. Na Rockfeste tak vystúpili aj niektoré dosiaľ prenásledované a zakazované kapely.
Druhý ročník Rockfestu zahrňoval po prvýkrát vo väčšej miere i punkovú scénu. Na nej excelovali jihlavskí HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY (HNF). Kapela hrajúca od roku 1985 svojou strhujúcou usilovnosťou i pojatím zvuku predbehla všetky dosiaľ fungujúce punkové skupiny.
V roku 1987 už boli HNF zavedenou kapelou. Vydali dve zásadné demokazety a mali za sebou radu koncertov. Niektoré z nich sa dokonca cez odpor moci podarilo odohrať celé :) Napriek tomu sú medzi fanúšikmi známi vďaka prevažne kazetovým nahrávkam, ale hlavná sila kapely bola v koncertoch. Kombinácia neuveriteľnej pódiovej show doplnená o ostrú punkovú image a kapela hrajúca s ešte väčšou razanciou, než sa podarilo zaznamenať na demách, ktoré definitívne vytvorili kult HNF.
Práve na Rockfeste predviedli HNF pred stovkami priaznivcov jedno zo svojich najlepších vystúpení. A vznikla i nahrávka, z ktorej doslova dýchá dobová koncertná atmosféra. Všetko je naviac vďaka kvalitnej aparatúre nahrané s veľmi dobrým zvukom, ktorý bol citlivo upravený pre vinylové vydanie.
Záznam koncertu z Rockfestu vychádza pod názvom "Punk a pogo" u PHR na vinyle rovno v dvoch verziách. Klasická čierna doska obsahuje okrem insertu s textami a sleevenotesom z pera Aleša Opekara tiež reprint pôvodného kapelného fanzinu Punk maglajz. K dispozícii je i limitovaná číslovaná verzia (275 ks) na bielo - červenom vinyle, ktorá je zabalená v otváracom gatefolde a naviac obsahuje i reprint druhého fanzinu s názvom Punk schrott.

Staršie novinky:

#[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408]

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:20 Noro TT/Wien:


A bola tu otazka na tu Jedinu Moznost. Mysli sa JM z Kosic, kde hrali clenovia Nonc., tusim v 1989-91 (inac velmi potesilo, toto pocut po vyse 30 rokoch!)
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:17 Noro TT/Wien:


Dobre si to napisal kamo! Oplatilo sa z Viedne prist, aj ked boli namietky, ze Noncoformistisu nezohrati, ale u mna to atmosfera koncertu (aj pred koncertom) prevalcovala. Prach som predtym nepoznal ( ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 11:58 Majo:


A ktorej jedinej možnosti?lebo jedna je niekde z Handlovej,
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)