Pozývame:


Ne 30.6.2024
Košice @ Collosseum

WHORESNATION (FRA), ENDORPHINS LOST (USA), SUMA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MASSA NERA, SNACKTHIEF (19.5.2024, Praha, Café Na půl cesty)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

ARCRA, SUKOB, KORIDOR (17.5.2024, Žilina @ Hájovňa)

Najnovšia recenzia:

KAZOSTROJ - Masopust MC

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #7 / 2015

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Št 15.6.2023: FOTKY

plagátFotky z koncertu kapiel AHOJ, BARABBAS, DU FÖRTAPPADE a NUVOLASCURA na bratislavských garážiach.

St 14.6.2023: Garfweek #75

[pridaj komentár: 0]

Garfweek #75Pred letným kľudom recyklujme s Garfweekom pozitívne. Pozrieme sa na legendárnu BALACLAVU v pôvodnej zostave, zo severu Talianska si pripomenieme xFRATELLANZAx, históriu metalového hardcore BLINDSPOT A.D., ochranársku OHZ a zbytok zaujímajú recenzie, kde zvlášť na "masochistov" čaká dvadsať strán hluku. A samozrejme nejaká tá ponuka z distra.
Cena 50,- KČ se vším všudy alebo výmena za starý zine, kazetu atď. Píš na grfrecords@seznam.cz!

Ut 13.6.2023: Slovensko versus Spojené kráľovstvo

[pridaj komentár: 0]

PIVNICA / ACTIVE MINDSPIVNICA je už dve desaťročia etablovaná na slovenskej hcpunkovej scéne. Od roku 2003 toho stihla pomerne dosť. Vydala tri albumy a dve EP, odohrala množstvo koncertov doma i v Čechách. A tento rok pre svojich fanúšikov pripravila novú nahrávku. Tá je v histórii kapely tou vôbec najúdernejšou a najrýchlejšou. Tento jedinečný materiál sa rozhodla spojiť na jednu vinylovú LP dosku s neúnavnými bratrami zo Scarborough. Reč je samozrejme o kapele ACTIVE MINDS. Tá sa objavila na scéne roku 1987 a od tej doby zostáva plne verná svojmu názvu. Aktívne hrá po celom svete, vydává dosky i splitká (v minulosti napríklad i s českou MRTVOU BUDOUCNOSTÍ). Na split LP s PIVNICOU vybrala sedem skladieb. Nechýbajú medzi nimi melodické punkové klasiky, rovnako ako thrashové rýchle úderky. ACTIVE MINDS sú známi tiež pre svoju osobnú angažovanosť, ktorá sa odráža i v ich textoch, ktorých preklady do slovenčiny nájdete v inserte. LP vychádza u PHR.

Po 12.6.2023: Refuse records news

[pridaj komentár: 0]

DRILL SERGEANT - Grim new warDve novinky u Refuse records:
SCRAPS - "Noise not music 1986 - 1989" 12": Sedemnásť skladieb zo 7" "Apartheid" (1986), "Aaargh!" (1987), splitu s DONOM DONOM (1989) a kompilácii "Rapsodie en France" a "1984 - Third". Rýchly a nekompromisný thrash hard core s politickými textami proti vláde, rasistickému systému, neofašizmu, patriarchátu alebo zneužívaniu zvierat. Platňa vychádza s dvoma búkletmi - prvý s množstvom nezverejnených fotiek, letákov a grafiky, ten druhý je reprint ich fanzinu z roku 1986. Vonku 500 kusov, z toho prvých 100 na priesvitnom vinyle.
DRILL SERGEANT - "Grim new war" 7": Nový 7" od DRILL SERGEANT z Philadelphie s členmi FIXATION, FLUORIDE alebo STUD COUNT, ktorý nadväzuje na ich predošlú LP "Vile ebb". Agresívny osemdesiatkový bostonský a NYC hard core, hnev a frustrácia poháňaná súčasnou realitou. Vonku 411 kusov, z toho prvých 100 na priesvitnom vinyle.

Ne 11.6.2023: FOTKY

plagátFotky z ďalšieho košického Chlievu za účasti kapiel POHROMA, GÁGOR, NIČITEĽ a NERVY!

St 7.6.2023: Malajzia versus Taliansko

[pridaj komentár: 0]

APPÄRATUS / OVERCHARGETrojica vydavateľstiev Angry voice, Born to waste a NOTHING TO HARVEST spoločne vydala split 7" APPÄRATUS / OVERCHARGE. Tri skladby od rokmi ošľahaného crust mängelu z Kuala Lumpur plus dvakrát taliansky motor metal punk. Vonku 350 kusov, z toho prvých 50 na striebornom vinyle.

Ut 6.6.2023: Stav človeka

[pridaj komentár: 0]

NONSANTO - Human condition"Human condition" je názov jednostrannej LP poľskej grindcore brúsky NONSANTO. Sedem trackov poctivého old school grindcore, po ktorých ti pukne lebka. Nahrávanie prebehlo v réžii kapely, náklad 500 kusov na čiernom 180 g vinyle s potlačou na B strane. Vyšlo v kooperácii viacerých labelov, u nás zoženieš u Raw zine records, ktorí sa na vydaní podieľali.

Po 5.6.2023: @crust punk news

[pridaj komentár: 0]

FLOWER - Hardly a dream"Hardly a dream" je debutná monumentálna anarcho crustpunková nahrávka kapely FLOWER z New Yorku, ktorá ťa zavedie na bezútešnú cestu temnými stránkami spoločnosti. Texty zanechajú pocit, že si bol zdrvení vždy prítomnou ťarchou života v našom modernom svete neskorého kapitalizmu, ktorý bol postavený na klamstvách takzvaného amerického sna, náboženskom pokrytectve, nacionalizme a chamtivosti ľudstva. FLOWER sú najčastejšie a právom prirovnávaní k NAUSEA, ale tiež u nich nájdeš silný vplyv od ANTISECT, SACRILEGE alebo iných velikánov, napríklad obal tvorí obrovský plagát á la CRASS. Vyšlo u Profane existence!

St 31.5.2023: Vymyslený poriadok

[pridaj komentár: 0]

LASSO - Ordem imaginadaBrazílčania LASSO už tretí rok po sebe prinášajú nový 7". "Ordem imaginada" prináša sedem skladieb plných surových explózii manickej energie, ktoré vyvolávajú cykly úzkosti a depresie, nekontrolovateľného prílivu adrenalínu a záchvatov paniky. O vydanie sa postarali Sorry state records a Static shock records.

Ut 30.5.2023: Štvorsplit z USA

[pridaj komentár: 0]

MUSKET HAWK / GRIN AND BEAR / SIDETRACKED / UGLYSpoločne u To live a lie a Unholy anarchy records vyšiel štvor split 12" amerických hlučných detonácií MUSKET HAWK / GRIN AND BEAR IT / SIDETRACKED / UGLY: Sludge hard core, Baltimore, Maryland / grind violence, Cleveland, Ohio / ultra fast core, Tacoma, Washington / doom sludge, Prescott, Arizona.

Po 29.5.2023: Tretia nahrávka živého jara od PHR

[pridaj komentár: 0]

HNF - Punk a pogoV roku 1987 sa starý svet menil. V Sovietskom zväze bola perestrojka v plnom chode a tiež v Maďarsku a Poľsku sa uvolňovali pomery. V tejto atmosfére pomalých zmien sa i u nás súdruhovia rozhodli pre drobný ústupok a umožnili existenciu rockovej prehliadky. Na Rockfeste tak vystúpili aj niektoré dosiaľ prenásledované a zakazované kapely.
Druhý ročník Rockfestu zahrňoval po prvýkrát vo väčšej miere i punkovú scénu. Na nej excelovali jihlavskí HRDINOVÉ NOVÉ FRONTY (HNF). Kapela hrajúca od roku 1985 svojou strhujúcou usilovnosťou i pojatím zvuku predbehla všetky dosiaľ fungujúce punkové skupiny.
V roku 1987 už boli HNF zavedenou kapelou. Vydali dve zásadné demokazety a mali za sebou radu koncertov. Niektoré z nich sa dokonca cez odpor moci podarilo odohrať celé :) Napriek tomu sú medzi fanúšikmi známi vďaka prevažne kazetovým nahrávkam, ale hlavná sila kapely bola v koncertoch. Kombinácia neuveriteľnej pódiovej show doplnená o ostrú punkovú image a kapela hrajúca s ešte väčšou razanciou, než sa podarilo zaznamenať na demách, ktoré definitívne vytvorili kult HNF.
Práve na Rockfeste predviedli HNF pred stovkami priaznivcov jedno zo svojich najlepších vystúpení. A vznikla i nahrávka, z ktorej doslova dýchá dobová koncertná atmosféra. Všetko je naviac vďaka kvalitnej aparatúre nahrané s veľmi dobrým zvukom, ktorý bol citlivo upravený pre vinylové vydanie.
Záznam koncertu z Rockfestu vychádza pod názvom "Punk a pogo" u PHR na vinyle rovno v dvoch verziách. Klasická čierna doska obsahuje okrem insertu s textami a sleevenotesom z pera Aleša Opekara tiež reprint pôvodného kapelného fanzinu Punk maglajz. K dispozícii je i limitovaná číslovaná verzia (275 ks) na bielo - červenom vinyle, ktorá je zabalená v otváracom gatefolde a naviac obsahuje i reprint druhého fanzinu s názvom Punk schrott.

Št 25.5.2023: Tri novinky u Phobia records

[pridaj komentár: 0]

PLAGUE THIRTEEN - Healing groundTri nové tituly u Phobia records:
AHNA - "Crimson dawn" 12": Najnovší album od stenchcore crust death metalu z Kanady. Sedem skladieb idúcich po vyšliapanom chodníčku po SACRILEGE alebo BOLT THROWER.
DECADE - "World stops turning" 12": Debut pôvodne vydaný v roku 2018 len na CD. Dbeat crust z kanadského Ontária inšpirovaný neskoršou érou DISCHARGE.
PLAGUE THIRTEEN - "Healing ground" 12": Najnovší album belgických crusterov (ex LINK). Ťažké, ale emocionálne riffy v kombinácii s nasraným dbeatom.

St 24.5.2023: REPORT

plagátReport na galavečer přetahování řetězem s kapelami PIPESH, VOLE a BIB v Košiciach!

Ut 23.5.2023: REPORT

plagátReport na zvolenskú otravu hlukom kapelami DADCARE, THE PUBLIC, ADACTA, THORWALD a RUINEUM!

Po 22.5.2023: FOTKY

.Fotky z koncertu PANIKA, TRÄUME a BIB vo Wroclawe!

St 17.5.2023: MARTØ

[pridaj komentár: 0]

MARTØV kooperácii až desiatich labelov vyšiel jednostranný dvanásťpalcový Francúzom MARTØ. Našlehaný a naklepaný grind violence, ako to len v ich končinách vedia, 12 skladieb, potlač na bé strane ... Zoženieš napríklad u Drinkin´ beer in bandana records.

Ut 16.5.2023: pé vé news

[pridaj komentár: 0]

MILORGANAUT - Jones islandV Milwaukee v štáte Wisconsin strpčuje život miestnym obyvateľom hučadlo s názvom MILORGANAUT. U Diseased audio im po troch kazetách vyšiel prvý sedempalec "Jones island" s desiatimi skladbami.

Po 15.5.2023: 20 rokov od debutu FUNKCE ŠROUBU

[pridaj komentár: 0]

FUNKCE ŠROUBU - Nepřipadá vám někdy?Zdá sa to neuveriteľné, ale tento rok uplynie už dvadsať rokov od okamihu, kedy vyšiel debutný album FUNKCE ŠROUBU. Juhočeská kapela, ktorá sa hrdo hlási ku svojmu pôvodu v malebnom meste Blatná, má ešte staršie korene siahajúce do druhej polovici deväťdesiatych rokov. Za svoju existenciu prešla ako personálnym, tak i hudobným vývojom, kedy sa od klasického punku ich zvuk postupne zhutnil pod vplyvom hardcore a metalu. Cez tento vývoj však zostáva štýl kapely stále jasne rozpoznateľný.
Na debutný album "Nepřipadá vám někdy?" nedá mnoho fanúšikov stále dopustiť. Nie je divu, pretože predbehol svoju dobu vďaka precíznym výkonom všetkých muzikantov a zároveň veľmi kvalitnému zvuku zo štúdia Hacienda. V tej dobe ešte zďaleka nebolo bežným zvykom, aby sa punková kapela takto zaujímala o zvuk svojej nahrávky. I to pomohlo tomu, aby album "Nepřipadá vám někdy?" prežilo bez problémov skúšku časom.
K 20-temu výročiu vychádza u PHR táto doska vôbec po prvýkrát tiež na vinyle. Pôvodný už tak podarený zvuk naviac Barmy zo ZEMĚŽLUČA ešte vyšperkoval tak, aby znel z vinylových drážok čo možno najlepšie.

St 10.5.2023: RISPOSTA nový album

[pridaj komentár: 0]

RISPOSTA - Náruč plná nářkůTak trochu v tichosti vyšiel ďalší album přísnotickej crustovej sebranky RISPOSTA. Osem nových skladieb nesúcich sa stále vo veselom duchu dostalo názov "N​á​ruč plná n​á​ř​ků. Ich vydanie má na svedomí Ultima ratio.

Ut 9.5.2023: Hrmot #2

[pridaj komentár: 0]

Hrmot #2Vonku je druhé číslo hcpunk fanzinu Hřmot. Na 50 stranách formátu A5 nájdeš rozhovory s MESSED UP, ADRESTIA, Michalem Kencrem (např. ČLOVĚKOK, HUMAN BITES, KOSI IDINA, Sebetvor zin...), článok o histórii anarchofeminizmu v Rumunsku, stĺpčeky, reporty, recenzie. O svojí kopii si piš na liny.hrmot@seznam.cz. Cena je 50,- KČ + pošta, výmeny sú vítané!

Staršie novinky:

#[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408]

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

11.06. 11:12 Mišo Štich:


Peckä!
(novinka)

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:20 Noro TT/Wien:


A bola tu otazka na tu Jedinu Moznost. Mysli sa JM z Kosic, kde hrali clenovia Nonc., tusim v 1989-91 (inac velmi potesilo, toto pocut po vyse 30 rokoch!)
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:17 Noro TT/Wien:


Dobre si to napisal kamo! Oplatilo sa z Viedne prist, aj ked boli namietky, ze Noncoformistisu nezohrati, ale u mna to atmosfera koncertu (aj pred koncertom) prevalcovala. Prach som predtym nepoznal ( ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)