Pozývame:


So 23.9.2023
Brno @ Kabinet múz

YACOPSAE (Nemecko), TURTLE RAGE (Nemecko), RUIDOSA INMUNDICIA (Rakúsko / Chile), NUCLEAR CULT (Nemecko), PRŮMYSLOVÁ SMRT (CZ), TERMINATOR X (CZ), TERMINAL (CZ), OBLAST (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

the PUBLIC, HEXIS (12.9.2023, Bardejov @ Bašta)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

KALIMERO, SCARY SIGHT, MAKEXPEACE, SPY (13.8.2023, Bratislava @ Pink whale)

Najnovšia recenzia:

BETON - Zombie mustang safari CD

Najnovší cestopis:

SAMORAST (Čechy)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Št 27.10.2022: Alter ego od BAD TASTE PARANOIA

[pridaj komentár: 0]

BAD TASTE PARANOIA - Alter egoJednočlenný projekt BAD TASTE PARANOIA sa rozrástol na trojicu. Erich z kapiel DIVING LINES, NASTY PACK, LETHARGIE alebo JÖEY CLASH si priviedol na palubu Jeansa (FLIEHENDE STÜRME) a Woodyho (ex DIVING LINES). Po dvoch splitkách je "Alter ego" ich prvou samostatnou a dlhohrajúcou nahrávkou. Desať skladieb temného punku, ktoré práve vyšli u SM-musik na 12" vinyle.

St 26.10.2022: Nová éra

[pridaj komentár: 0]

EAT MY FEAR - New eraBerlínska feministická queercore squadra EAT MY FEAR je späť s novou nahrávkou. Proces gentrifikácie v Berlíne sa počas pandémie zintenzívnil a vyústil do "vyčistenia" mesta od DIY a radikálnych priestorov. Posolstvom celého ich nového albumu "New era" je výzva k odporu a solidarite, k znovuzískaniu a vytváraniu nových miest a k rozvoju projektov, v ktorých je možné uviesť do praxe koncepty života bez kapitalizmu a patriarchálnych mocenských štruktúr. Album vychádza na 12" vinyle pod hlavičkou Refuse records.

Ut 25.10.2022: Všetko, čo som dostal

[pridaj komentár: 0]

YOUNG HARTS - All I gotYOUNG HARTS je kapela z francúzskeho mesta Clermont-Ferrand. Nemajú radi škatuľky, najviac ich vystihuje spontánnosť nahraných skladieb, ale ak by ste nejakú potrebovali, tak je to indie punk rock. Ich nový album "All I got" práve vyšiel na LP u Crapoulet records.

Po 24.10.2022: Jediné demo teplickej kapely JATEČNÍ ULICE na vinyle

[pridaj komentár: 0]

JATEČNÍ ULICE - Anarchy in BohemiaKapela z teplickej punkovej liahne, ktorá aj napriek neúčasti na veľkých porevolučných kompiláciách nezostala zabudnutá.
JATEČNÍ ULICE má svoje korene už v roku 1986, kedy ako väčšina kapiel začína skúšať v garáži. Postupne sa presadila nielen na lokálnej scéne, aby ako mnoho ďalších kapiel s podobným osudom po zmene režimu pohasla.
Hlavnou silou JATEČNÍ ULICE sú prepracované melódie, premyslené texty a spevné refrény. Ostatne v textoch si kapela občas vypomohla i od českých básníkov a došlo tak na zhudobnenie nielen Františka Gellnera ale i K.H.Borovského. Aj vďaka tomu tak mala štýlovo blízko ku kapelám ako bola napríklad kladenská FABRIKA.
JATEČNÍ ULICE zažila po skromných začiatkoch sľubný rozjazd a hlavne v spoločnosti teplického ŠANOVA 1 odohrala veľké množstvo koncertov po celej republike. Tiež bola so ŠANOVom vo svojich počiatkoch spojená aj cez rodinné väzby, pretože na gitaru hral Jindra Uhlíř - brat Radka zo ŠANOVA. Po revolúcii a personálnych zmenách v roku 1991 natočila svoje jediné demo "Anarchy in Bohemia". Hneď nasledujúci rok sa kapela rozchádza a tak toto ich demo na dlho zostalo jedinou dôstojnou spomienkou na kapelu vzájomne kopírovanou jej fanúšikmi.
Kompletné demo doplnené o raritné bonusy teraz prvýkrát vychádza v remastrovanej podobe u PHR na vinylovej doske. Súčasťou albumu je podrobný príbeh kapely, texty i dobové fotografie.

Po 24.10.2022: ŠANOV 1 s ďalším vinylom

[pridaj komentár: 0]

ŠANOV 1 - Music war Šiesty štúdiový album ŠANOVU z roku 2006 prinieslo pre kapelu hneď niekoľko zmien. Nešlo len o zmeny v zostave, kedy z pôvodného albumu zostal len šéf kapely Nikita Boy Šantrůček. Kapela sa tiež vôbec prvýkrát oprostila od veľkých vydavateľov a dosku pripravila v DIY duchu. Album "Music war" totiž vznikol vo vlastnom štúdiu kapely a vyšlo na labeli, ktorý prevádzkuje práve Nikita Boy.
Kapela tak nebola ničím obmezená a vznikol album, ktorý je v mnohých ohľadoch nekompromisný. Hudba na pomedzí punku, hardcoru a crossoveru doplnená o ostré a kúsavé texty plné irónie. ŠANOV 1 na doske nabral druhý dych a nasledovalo jedno z najúspešnejších období v jeho histórii. Započúvajte sa do starých hitov ako "Dokonalá kráva", "Narušenej" alebo "Ať v novém kabátu"!
"Music war" vychádza u PHR prvýkrát na vinyle. Remastrovaná nahrávka je k dostaniu na štyroch farbách vinylu (všetky v 125 kusovom číslovanom náklade) a fanúšikovia, ktorí si kúpia všetky farebné verzie obdržia naviac unikátnu číslovanú plechovú ceduľu ŠANOV 1.

So 22.10.2022: RECENZIA

APATIA - Bóg, honor, ojczyzna faszyzmRecenzia na 12" APATIA - "Bóg, honor, ojczyzna faszyzm".

Pi 21.10.2022: RECENZIA

SANGRE DE IDIOTAS - Demo 21A ešte jedna na demokazetu SAGRE DE IDIOTAS!

Št 20.10.2022: RECENZIA

MORBID ANGEL DUST - DemoRecka na demokazetu MORBID ANGEL DUST!

St 19.10.2022: RECKA

THORWALD - Diablov tanecRecka na CD THORWALD - "Diablov tanec"!

Ut 18.10.2022: Rande s vrahom

[pridaj komentár: 0]

NAZI TAMPONS - Rande s vrahomVonku je vinylová verzia debutného albumu NAZI TAMPONS - "Rande s vrahom". Nájdeš na ňom desať skladieb snotty punk´ n´ rollu, aký u nás nemá obdoby. Vyšlo pod hlavičkou Burina records.

Po 17.10.2022: Pod 30 sekúnd

[pridaj komentár: 0]

<<<30s - Noises from 2017 - 2021U Shitresist records vyšla LP <<<30S - "Noises from 2017​- ​ 2021": Kompilácia štyridsiatich ani nie 30 sekundových trax z rokov 2017 až 2021 od tejto singapúrskej mlátičky. Vonku na bielom vinyle.

St 12.10.2022: REPORT

plagátReport na koncert DRUGS, TORPUR a BAD BREEDING v Košiciach!

Ut 11.10.2022: Tri nové tituly na Phobia records

[pridaj komentár: 0]

ALTERI / GRÄNSLANDETTri nové tituly na Phobia records:
WAR//PLAGUE - "Manifest ruination" 12": Nová veľká doska hlučných a aktívnych crust punkerov z Minneapolisu.
ALTERI / GRÄNSLANDET 12": Blackened dbeat z Nemecka versus sludge crust zo Švédska. Soundtrack pre sychravé a chladné jesenné dni.
KOMPLEX VINY - "Suita pro nové konce" 7": Nový šesťskladbový sedempalec crust punx z Poděbrad.

Po 10.10.2022: Nestarnúci punk SLAUGHTER AND THE DOGS

[pridaj komentár: 0]

SLAUGHTER AND THE DOGS - ViciousJedna z vôbec najstarších punkových kapiel (svoje prvé demo natočili už v roku 1976). SLAUGHTER AND THE DOGS boli možno v tieni niektorých svojich slávnejších kolegov, ale hneď ich debutný album označujú znalci ako jeden z najlepších punkrockových albumov vôbec. Táto parta rozhodne nehrnula radové desky ako na bežiacom páse, ale keď už niečo natočila, šlo o extrakt toho najlepšieho, čo v sebe poctivý punk skrýva.
Píše sa rok 2016, kapela z Manchestru má za sebou štyridsať rokov existencie a práve vydáva novú radovú dosku. Páni zostarli, získali omnoho väčšiu istotu v ovládaní svojich nástrojov, ale nestratili nič zo svojho rebelantstva. Album "Vicious" obsahuje dvanástku skladieb podporených výraznými gitarami, silnými melódiami a priamočiarou energiou. "Vicious" je presne taký album, aký chcete počuť od kapely, ktorá má stále čo povedať. Rýdzi punk starej poctivej školy. Punk´n´roll zo zavšivenej garáže v podaní chlapov, čo už dosť toho zažili a stále nestratili iskru.
Doska vydaná pôvodne iba v USA vychádza po prvýkrát vo svojej oficiálnej európskej verzi u PHR.

Po 10.10.2022: Zatiaľ posledný album ANTI NOWHERE LEAGUE

[pridaj komentár: 0]

ANTI-NOWHERE LEAGUE - The cageANTI-NOWHERE LEAGUE sú jedným z najdôležitejších predstaviteľov takzvanej druhej vlny punku. Ich debut "We are the league" patrí ku klasike žánru a k odkazu tejto partie sa hlásia muzikanti z takých kapiel jako METALLICA alebo RANCID. ANL idú od začiatku svojou vlastnou cestou, v skladbách miešajú vedľa punku i vplyvy hardrocku a metalu. Po útlume kapely na prelome osemdesiatok a deväťdesiatok sa band vracia s ešte väčšou silou a od tej doby neúnavne koncertuje po celom svete. Svoj zatiaľ posledný album "The cage" kapela vydala v roku 2016 na americkom labeli Cleopatra. Dvanástka silných skladieb s hrubým vokálom Animala a gitarovými sólami s nádychom MOTÖRHEAD sa neúnavne ženie vpred s neutíchajúcou punkovou priamočiarosťou. Súčasťou tejto kolekcie je i pocta starému bardovi Charliemu z UK SUBS či hymna alkoholikov s názvom "God bless alcohol".
Európska verzia albumu vychádza na vinyle u PHR a oproti pôvodnému vydániu je doplnená o textovú prílohu.

Št 6.10.2022: Debut SLAVERY

[pridaj komentár: 0]

SLAVERYPo desiatich rokoch existencie vychádza pražským crustpankerom SLAVERY debutná LP. Šesť skladieb plus intro na pomedzí dbeat crustu a stenchcore. Vonku 500 kusov v kooperácii až dvanástich labelov. U nás zoženieš u Heavy metal vomit party, ktorí sa na vydaní podieľali.

St 5.10.2022: Taliansko versus Mexiko

[pridaj komentár: 0]

DOUBLE ME / VIOLENCIANo time for fun (USA), Here and now records (Taliansko) a 9 lies (Rakúsko) sa spoločne poskladali na vydanie split 7" DOUBLE ME / VIOLENCIA. Power violence zo severného Talianska versus extrémny hard core z mexickej Tijuany. Vonku 300 modrých placiek.

Ut 4.10.2022: V/A Grindonesia

[pridaj komentár: 0]

V/A GrindonesiaGrindonesia je názov masívnej grindcoreovej kompilácie s účasťou 24 kapiel z celej Indonézie: AFTERSUNDOWN, AKAR, A.P.F.A.P.W.A.A, BADSYSTEM, ORONGxORONG, TERROR OF DYNAMITE ATTACK, TRIGGER ATTACK, ZABOGART, SOCIAL OBSERVERS, TERSERAH, TERSANJUNG XIII, TO-DIE, NOISE ON THE BEACH, EXTREME DECAY, BANGSAT, EXTREME HATE, LAHAR, ROOTREVOLT, R.K.A, PROLETAR, INSULINDE, K.L.F, ROTTING REX a INTERNAL WOUND. Červený vinyl, 12 stránkový búklet a A3 plagát. Vyšlo za podpory Extreme terror production a Shitresist records.

Po 3.10.2022: Debut NECROPOLITICA

[pridaj komentár: 0]

NECROPOLITICA - El sistema se alimenta de miseriaNECROPOLITICA je nová crust punková kapela zo španielskeho Burgos s dlhoročnými členmi starších kapiel, napríklad ULTIMO GOBIERNO, FREAKNATION, SINERGIA atď. atď. Na ich debute "El sistema se alimenta de miseria", ktorý vychídza na LP aj za podpory Aback distribude nájdeš hrubú d-beat crustpunkovú pumpu. ktorá do vás nasype dvanásť odstrelov s protivojnovou tématikou.

Ne 2.10.2022: FOTKY

plagátFotky z muchozberu od kapiel AHOJ, CAMELEON, DECIS a HADONOS!

Staršie novinky:

#[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400]

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

17.09. 11:03 Hedrik:


Super report...pozdravujem chalošov a Iwo nedaj sa!!! A.C.A.B.
9.9.2023 SAMORAST (Čechy) (cestopis)

16.09. 12:17 adrik:


Ahoj, napíš prosím ťa na punkgen@gmail.com. Vďaka!
(guestbook)

16.09. 11:54 lenka:


Čaute, ako prosim funguje punkgen, keby chcem pridat nejaky report alebo tak? :) diki
(guestbook)

19.08. 13:11 Skulda:


konečně někdo přesně vystihnul tu ostravskou kutálku Ÿperitiff
12.8.2023 YPERITIFF, JAKUBYSKO, SLUTBOMB Žilina @ Hájovňa (report)

15.08. 22:01 Erje:


Axc,áno skončí,USA tam bude pestovať chlieb na stromoch pre Afriku
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

15.08. 13:23 axc:


ako fakt??Ak Rusko prestane dodávať zbrane na Ukrajinu - skončí vojna. Sláva Ukrajine?(to treba na vychode casto pouzivat tam s tym podravom maju vela skusenosti...vám to dobre jebe.
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.08. 17:08 axc:


mam na predaj zbierku kazet vhodne pre zberatela mozna aj vymena link na zoznam -https://ulozto.sk/file/4c6EZ2pX7K86/tapes-xls#!ZJZlZmR2AmN5A2RjMQx0BGAvLmWvAQL4FmqfEIqanGIkpmyzBD==
(guestbook)

27.07. 09:25 fog:


spokojne chlapci. dobre ste nalozili.
5-9.7.2023 Obscene extreme 2023 Trutnov @ Bojiště (report)

26.07. 17:59 MRA :


Díky za obsáhlý report!!!
s pozdravem
MURDER RAPE AMPUTATE
5-9.7.2023 Obscene extreme 2023 Trutnov @ Bojiště (report)

24.07. 15:52 adrik:


Ffud nebude.
(guestbook)