Pozývame:


Pi 19.4.2024
Košice @ Collosseum

FUKOTY (SK), TVOI POSTOI (SK), MY O VLKOCH (SK), NIČITEĽ (SK)
vinyl afterparty
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

SIKSA (12.4.2024, Bratislava @ Pink whale)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

MIND.OFF, POTENCE (31.3.2024, Bardejov @ Bašta)

Najnovšia recenzia:

KAZOSTROJ - Masopust MC

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #4 / 2012

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Po 17.10.2022: Pod 30 sekúnd

[pridaj komentár: 0]

<<<30s - Noises from 2017 - 2021U Shitresist records vyšla LP <<<30S - "Noises from 2017​- ​ 2021": Kompilácia štyridsiatich ani nie 30 sekundových trax z rokov 2017 až 2021 od tejto singapúrskej mlátičky. Vonku na bielom vinyle.

St 12.10.2022: REPORT

plagátReport na koncert DRUGS, TORPUR a BAD BREEDING v Košiciach!

Ut 11.10.2022: Tri nové tituly na Phobia records

[pridaj komentár: 0]

ALTERI / GRÄNSLANDETTri nové tituly na Phobia records:
WAR//PLAGUE - "Manifest ruination" 12": Nová veľká doska hlučných a aktívnych crust punkerov z Minneapolisu.
ALTERI / GRÄNSLANDET 12": Blackened dbeat z Nemecka versus sludge crust zo Švédska. Soundtrack pre sychravé a chladné jesenné dni.
KOMPLEX VINY - "Suita pro nové konce" 7": Nový šesťskladbový sedempalec crust punx z Poděbrad.

Po 10.10.2022: Nestarnúci punk SLAUGHTER AND THE DOGS

[pridaj komentár: 0]

SLAUGHTER AND THE DOGS - ViciousJedna z vôbec najstarších punkových kapiel (svoje prvé demo natočili už v roku 1976). SLAUGHTER AND THE DOGS boli možno v tieni niektorých svojich slávnejších kolegov, ale hneď ich debutný album označujú znalci ako jeden z najlepších punkrockových albumov vôbec. Táto parta rozhodne nehrnula radové desky ako na bežiacom páse, ale keď už niečo natočila, šlo o extrakt toho najlepšieho, čo v sebe poctivý punk skrýva.
Píše sa rok 2016, kapela z Manchestru má za sebou štyridsať rokov existencie a práve vydáva novú radovú dosku. Páni zostarli, získali omnoho väčšiu istotu v ovládaní svojich nástrojov, ale nestratili nič zo svojho rebelantstva. Album "Vicious" obsahuje dvanástku skladieb podporených výraznými gitarami, silnými melódiami a priamočiarou energiou. "Vicious" je presne taký album, aký chcete počuť od kapely, ktorá má stále čo povedať. Rýdzi punk starej poctivej školy. Punk´n´roll zo zavšivenej garáže v podaní chlapov, čo už dosť toho zažili a stále nestratili iskru.
Doska vydaná pôvodne iba v USA vychádza po prvýkrát vo svojej oficiálnej európskej verzi u PHR.

Po 10.10.2022: Zatiaľ posledný album ANTI NOWHERE LEAGUE

[pridaj komentár: 0]

ANTI-NOWHERE LEAGUE - The cageANTI-NOWHERE LEAGUE sú jedným z najdôležitejších predstaviteľov takzvanej druhej vlny punku. Ich debut "We are the league" patrí ku klasike žánru a k odkazu tejto partie sa hlásia muzikanti z takých kapiel jako METALLICA alebo RANCID. ANL idú od začiatku svojou vlastnou cestou, v skladbách miešajú vedľa punku i vplyvy hardrocku a metalu. Po útlume kapely na prelome osemdesiatok a deväťdesiatok sa band vracia s ešte väčšou silou a od tej doby neúnavne koncertuje po celom svete. Svoj zatiaľ posledný album "The cage" kapela vydala v roku 2016 na americkom labeli Cleopatra. Dvanástka silných skladieb s hrubým vokálom Animala a gitarovými sólami s nádychom MOTÖRHEAD sa neúnavne ženie vpred s neutíchajúcou punkovou priamočiarosťou. Súčasťou tejto kolekcie je i pocta starému bardovi Charliemu z UK SUBS či hymna alkoholikov s názvom "God bless alcohol".
Európska verzia albumu vychádza na vinyle u PHR a oproti pôvodnému vydániu je doplnená o textovú prílohu.

Št 6.10.2022: Debut SLAVERY

[pridaj komentár: 0]

SLAVERYPo desiatich rokoch existencie vychádza pražským crustpankerom SLAVERY debutná LP. Šesť skladieb plus intro na pomedzí dbeat crustu a stenchcore. Vonku 500 kusov v kooperácii až dvanástich labelov. U nás zoženieš u Heavy metal vomit party, ktorí sa na vydaní podieľali.

St 5.10.2022: Taliansko versus Mexiko

[pridaj komentár: 0]

DOUBLE ME / VIOLENCIANo time for fun (USA), Here and now records (Taliansko) a 9 lies (Rakúsko) sa spoločne poskladali na vydanie split 7" DOUBLE ME / VIOLENCIA. Power violence zo severného Talianska versus extrémny hard core z mexickej Tijuany. Vonku 300 modrých placiek.

Ut 4.10.2022: V/A Grindonesia

[pridaj komentár: 0]

V/A GrindonesiaGrindonesia je názov masívnej grindcoreovej kompilácie s účasťou 24 kapiel z celej Indonézie: AFTERSUNDOWN, AKAR, A.P.F.A.P.W.A.A, BADSYSTEM, ORONGxORONG, TERROR OF DYNAMITE ATTACK, TRIGGER ATTACK, ZABOGART, SOCIAL OBSERVERS, TERSERAH, TERSANJUNG XIII, TO-DIE, NOISE ON THE BEACH, EXTREME DECAY, BANGSAT, EXTREME HATE, LAHAR, ROOTREVOLT, R.K.A, PROLETAR, INSULINDE, K.L.F, ROTTING REX a INTERNAL WOUND. Červený vinyl, 12 stránkový búklet a A3 plagát. Vyšlo za podpory Extreme terror production a Shitresist records.

Po 3.10.2022: Debut NECROPOLITICA

[pridaj komentár: 0]

NECROPOLITICA - El sistema se alimenta de miseriaNECROPOLITICA je nová crust punková kapela zo španielskeho Burgos s dlhoročnými členmi starších kapiel, napríklad ULTIMO GOBIERNO, FREAKNATION, SINERGIA atď. atď. Na ich debute "El sistema se alimenta de miseria", ktorý vychídza na LP aj za podpory Aback distribude nájdeš hrubú d-beat crustpunkovú pumpu. ktorá do vás nasype dvanásť odstrelov s protivojnovou tématikou.

Ne 2.10.2022: FOTKY

plagátFotky z muchozberu od kapiel AHOJ, CAMELEON, DECIS a HADONOS!

So 1.10.2022: FOTKY

/Fotky z benefičného koncertu kapiel AHOJ, CAMELEON a UCHAFU!

St 28.9.2022: How can limo kids kill your dreams? #9

[pridaj komentár: 0]

How can limo kids kill your dreams? #9Vychádza ďalšie číslo How can limo kid kill your dreams?. V nepravidelnom občasníku nájdeš rozhovory, fotky, grafiky v klasickom ležatom A5 prevedení. Prečítať si môžeš rozhovory s Miruusom (BRÜNNER TODESMARSCH), Ondrou (SKIPLIFE, LYCANTROPHY), Karlom (EMPTY HALL OF FAME) a Smrčákom. Ďalší stĺpček o koncertoch v Sušici u U Chovatelů, anketa "Můj gramec", stĺpček o otužovaní (Smrčák), DIY Monster cross (úvaha) a tour report LUKÁŠ (GREYNBOWNES). Zine vychádza DIY nákladom a prílohou je flexi 7" US kapely CHARGER - "Summon the demon" (Pirates Press, 2022). Náklad je 120 ks. Vydanie môžeš podporiť zakúpením za cenu 120,- KČ (cena za zin vrátane flexi). Z ruky do ruky alebo poštou / zásielkovňou na samuel.records@seznam.cz alebo tu

Ut 27.9.2022: FOTKY

-Fotky z experimentálnej avant-gardy: STANDARD SOCIETY, ZINTAER a SURFIN BAZOOKA v Košiciach.

Ut 27.9.2022: Debut HIGGSxBOSON

[pridaj komentár: 0]

HIGGSxBOSON - The anthill chroniclesPo samostatnom 7" a splitoch s LOVGUN a NOTHING CLEAN je skejtový power violence HIGGSxBOSON späť s plnohodnotnou nahrávkou. "The anthill chronicles", ako svoj prvý album pomenovali, bol nahrávaný ešte v roku 2020 a minulý rok vyšiel iba na kazete. Obsahuje sedemnásť surových skladieb plných blastbeatov, pévečka, ale aj ťažkých a ponurých pomalých pasáží.

Po 26.9.2022: FOTKY

plagátFotky z koncertu JANPALACH a SUPERFLAT v Trnave.

Po 26.9.2022: Legendárne demo L.D. TOTENKOPF na vinyle

[pridaj komentár: 0]

L.D. Totenkopf - Pod tlakemDoba krátko po zamatovej revolúcii priniesla nové možnosti i do hudobného podzemia. V rámci porevolučnej eufórie vzniklo obrovské množstvo kapiel, každý víkend se organizovali desiatky koncertov a vychádzajúce dosky bežný poslucháč ani nestíhal sledovať. Do toho přišiel príval "novej" hudby zo zahraničia a v tomto bujniacom kvase sa občas stalo, že kapela, ktorej by sa za iných podmienok dostalo veľkej pozornosti, tak trochu zapadla. Toto je čiastočne prípad i strakonických L.D. TOTENKOPF.
Kapela vznikla po odchode speváka Karla Boušu, gitaristu Mateja a basáka Martina z vtedy rozbehnutého TELEXU. Všetci hnaní túžbou hrať ešte rýchlejšie a brutálnejšie zakladajú novú kapelu. Ludvíkova der Totenkopf so svojím agresívnym raw core kombinujúcim prvky rýchleho amerického osemdesiatkového hardcore, thrash metalových riffov, typicky telexovských postupov a frázovania prežíva pomerne rýchly štart, kedy odohráva veľké množstvo koncertov i mimo domáci región. V roku 1991 vychádza prvé "živákové" demo a ešte ten istý rok prichádza kapela so svojou jedinou štúdiovou nahrávkou - demokazetou "Pod tlakem". Nájdeme na nej dvadsať nabrúsených skladieb s celkovou stopážou niečo cez pol hodiny. Rýchlosť, agresia a texty plné krvi, násilia, ale i kritiky politických pomerov. Tak sa v Čechách zrodila vo svojej dobe úplne ojedinelá nahrávka podporená skvelým zvukom z brnenského štúdia Kontrapták.
Novo remastrovaná nahrávka konečne vychádza vo vinylovej podobe u vydavateľstva PHR.

Ne 25.9.2022: FOTKY

plagátFotky z koncertu kapiel BEZLAD, JANPALACH, SUPERFLAT, WALK DONT RUN v Krakowe!

Po 19.9.2022: FOTKY

plagátFotky zo včerajšieho hluku od kapiel DRUGS, TORPUR a BAD BREEDING v Košiciach!

Po 19.9.2022: Nový videoklip ROZPOR

[pridaj komentár: 14]

UABratislavská punková skupina ROZPOR vypustila v novú skladbu a videoklip s názvom "Víťazi". Pesnička vzdáva hold ukrajinským bojovníkom proti ruskej okupácii a jej posolstvo sa dá v krátkosti zhrnúť do vety - Ukrajinci su pre nás od začiatku vojny morálni víťazi, bezohľadu na to ako to dopadne.
Kapela si pozvala na spoluprácu aj viacero hostí - Michala Kaščáka z kapiel BEZ LADU A SKLADU, VBPS či DRŤ, Laskyho z PARY, Borisa, speváka z metalových CATASTROFY a Romana Klubala z punkových skupín BRATISLAVSKÉ DIEVČATÁ a LORD ALEX. Špeciálnym hosťom je aj ukrajinský hráč na banduru Volodymyr Voyt, člen Ukrajinského národného folklórneho súboru Hryhorija Verjovky. Jeho typický ukrajinský tradičný nástroj - bandura sa v súčastnosti stal jeden z kultúrnych symbolov odporu voči ruskej okupácii.
Časť videoklipu tvorí aj protestný mini-koncert kapely pred Ruským veľvyslanectvom v Bratislave.
Ako poznamenal gitarista a textár RozpoRu Datra: "K tejto vojne sme sa chceli vyjadriť už od jej začiatku, ale dlho som nemal žiadny vhodný hudobný nápad. Ten prišiel až v júni a preto to vychádza von až teraz. Trochu ma prekvapuje, že doteraz o tom žiadna iná punková kapela na Slovensku neurobila song, teda aspoň v tunajšom punku som nič také nezachytil."

Ne 18.9.2022: SHOWS

[pridaj komentár: 0]

plagátSURFIN BAZOOKA je pražská (česká) dvojica surfujúca v avantgardných vodách free jazzu, voľnej improvizácie, noise, kraut elektroniky a industriálu. Ich live show sú plné dynamickej energie, zvukových experimentov a polo improvizovaných zvukov. Obaja hudobníci pôsobia v mnohých kapelách a projektoch.
Ďalší týždeň ich uvidíte aj v našich končinách:
Štvrtok 22.9. Zvolen @ Wake up (plagát
Piatok 23.9. Košice @ Tabačka + ZINTAER, STANDART SOCIETY (SK)

Staršie novinky:

#[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407]

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:20 Noro TT/Wien:


A bola tu otazka na tu Jedinu Moznost. Mysli sa JM z Kosic, kde hrali clenovia Nonc., tusim v 1989-91 (inac velmi potesilo, toto pocut po vyse 30 rokoch!)
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:17 Noro TT/Wien:


Dobre si to napisal kamo! Oplatilo sa z Viedne prist, aj ked boli namietky, ze Noncoformistisu nezohrati, ale u mna to atmosfera koncertu (aj pred koncertom) prevalcovala. Prach som predtym nepoznal ( ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 11:58 Majo:


A ktorej jedinej možnosti?lebo jedna je niekde z Handlovej,
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

20.03. 21:21 fog:


no vidis brasko, ako si to pekne naklepal. ako nic. mucosolvan na hrad.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)