Pozývame:


So 9.12.2023
Košice @ Collosseum

THULSA (CZ), JAKUBYSKO (SK), STRAGE DI STATO (CZ), BLAMAGE (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MÖR, DRUGS, WASTED STRUGGLE (11.11.2023, Bardejov @ Bašta)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

TVOI POSTOI, ASTRIS LAPSUS, HOME FRONT (16.11.2023, Bratislava @ Pink whale)

Najnovšia recenzia:

MÄRNO - Nevinnost prázdných srdcí CDr

Najnovší cestopis:

SAMORAST (Čechy)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Ne 29.10.2023: FOTKY

[pridaj komentár: 0]

plagátFotky z koncertu MÖBIUS a ZDB:DL aka ZABLOUDIL/A v Trnave.

St 25.10.2023: Posledná nahrávka DRIP OF LIES

[pridaj komentár: 0]

DRIP OF LIES - Burn out / Zero connectionRozlúčky nie sú nikdy jednoduché, no ak sa chystáte odísť, urobte to takýmto štýlom! Posledné dve nahrané skladby "Burnt out" a "Zero connection"varšavských crusterov DRIP OF LIES vyšli na 7" vďaka berlínskemu vydavateľstvu Hasiok records v niekoľkých farbách a v rôznych obaloch.

Ut 24.10.2023: Francúzsko versus Kanada

[pridaj komentár: 0]

GUMMO / JETSAMV kooperácii až desiatich labelov vyšiel split 10" GUMMO / JETSAM: Šesťkrát grind violence zo severu Francúzska plus päťkrát queer punk core z kanadského Montrealu. Zoženieš napríklad u Here and now.

Po 23.10.2023: Druhé demo MODRÝCH TANKOV na vinyle

[pridaj komentár: 0]

MODRÝ TANKY - Všechno je špatně, zpátky na stromyČeskoslovensko koncom osemdesiatych rokov určite nebolo príjemným miestom pre život. Perestrojka u nás existovala skôr len na papieri a všetko objímajúca šeď spoločne so zažitými stereotypmi ničila myseľ aj tých najodolnejších jedincov.

V tejto atmosfére vznikla koncom roku 1986 v Prahe kapela MODRÝ TANKY. Nasledujúceho roku vydala prvné demo "Beznaděj" a až potom sa odhodlala výjsť zo skúšobne a koncertovať.

MODRÝ TANKY neboli klasickou punkovou kapelou. Svoj hudobný výraz okrem punkových základov obohatili o zreteľné prvky post punku a gotiky. V priebehu roku 1988 potom kapela vystúpila na poslednom ročníku Rockfestu a zároveň natočila druhé demo. Nahrávka "Všechno je špatně, zpátky na stromy" úplne odrážala dobovú atmosféru. Kapela tu posunula svoj sound omnoho viac k post punkovým vodám. Základom sú pomalé a temné skladby doplnené o texty plné antimilitarismu a nihilismu; len výnimočne obohatené o nejaký vtip.

Oprávnene sa hovorí, že vedľa HNF a KRITICKÉ SITUACE mali práve MODRÝ TANKY vo svojich textoch najsilnejšie protivojnové posolstvo, ktoré je aktuálne i v dnešnej dobe.

Koniec MODRÝCH TANKOV přišiel krátko po zametovej revolúcii. Basák Lukáš Brouček prešiel ešte predtým do SPS a gitarista Honza Gregar spoluzaložil svetovo úspěšnú kapelu ECSTASY OF ST.THERESA.

Druhé demo MODRÝCH TANKŮ vychádza v kompletnej podobe u PHR s nanovo remastrovaným zvukom na farebnom vinyle. Autorom grafiky je Honza Gregar a súčasťou osemstránkového bookletu je vreckové pexeso, ktoré nakreslil Václav Kunc, spevák MODRÝCH TANKOV.

St 18.10.2023: FOTKY

plagátFotky z koncertu ENSANGUINATE a SNĚŤ v Košiciach!

Ut 17.10.2023: SEE YOU IN HELL - Do smrti a ještě dál

[pridaj komentár: 0]

SEE YOU IN HELL - Do smrti a ještě dálU Insane society vyšla na 12" vinyle po štyroch rokoch ďalšia radovka brnenských hard core punx SEE YOU IN HELL. "Do smrti a ještě dál" obsahuje osem nových skladieb zo štúdia Davos, ktoré sa vezú v starých vyšľapaných koľajách. Náklad 400 kusov.

Po 16.10.2023: Sedempalec LIDSKÝCH ZDROJŮ

[pridaj komentár: 0]

LIDSKÉ ZDROJEV súčasnej dobe sa na našej punkovej scéne nepohybuje mnoho kapiel, ktoré by boli nejakým spôsobom osobité. Iste, máme tu matadorov roky chrliacich zaužívaný štýl, alebo mladé kapely, u ktorých sa až príliš často odráža fascinácia prichádzajúcimi trendami, ale výnimiek je ľudovo povedané ako šafránu. Jednou z nich je určite brnenská skupina pôvodne so vznikom vo Viedni - LIDSKÉ ZDROJE. Už názov je podareným cynickým úškrnom kapitalistickému newspeaku, ale rovnako punkovými trefnými kopancami nešetrí ani ich muzika. V roku 2019 sa kapela prezentovala vydaním klasického kazetového dema a teraz na vinyle prichádza so štvorskladbovou nahrávkou.
LIDSKÉ ZDROJE, kde sa ich jednotliví členovia na verejnosti halia do šifrovaného strojového kódu, však nie sú žiadnymi násťročnými novicmi. Aj keď zostava nedávno prešla radikálnou obmenou, stále v nej nájdeme ošľahaných punkových harcovníkov. Pokiaľ by sme mali produkciu kapely označiť jedným slovom, dozaista by to bola pestrosť. Tá sa odráža nielen v interpretovanej hudobnej škále, ale tiež vo viacjazyčných textoch. Výrazovo sa jedná o priamočiary punk, v ktorom ale nájdeme množstvo jeho žánrových podôb. Od melodických popevkov vzoru 77, cez jeho garážovú formu, až po vypaľovačky v tepajúcom rytme. Pre svoje textové výpovede LIDSKÉ ZDROJE používajú angličtinu, nemčinu alebo češtinu, podľa toho akú polohu si vybrali pre výrazové vyznenie jednotlivých songov. I keď sa teraz môže zdať, že sa vlastne jedná o neuchopiteľný mišmaš, opak je pravdou. Nahrávka navonok pôsobí pestro, ale zároveň celistvo, a je nadmieru jasné, že táto partia dozrela.
To, že každý pohľad na vec má minimálne dve strany jasne dokumentuje nielen minimalisticky pozoruhodný obal, ale tiež odvrátené strany dosky. Klasický malý čierny vinyl vychádza pod taktovkou PHR a sama kapela diskografiu doplňuje súčasne vydávaným flexi singlom, ktorý propagovala klipom "Špatnej vtip" už pred nejakou dobou.

Št 12.10.2023: REPORT

plagátReport na koncert IRON WALRUS, BELZEBONG a EYEHATEGOD v Budapešti!

St 11.10.2023: USA versus Švédsko versus UK

[pridaj komentár: 0]

V/A Screaming deathBunker punks discs & tapes v spolupráci so Skrammel records spoločne splodili dvanásťpalcovú výberovku s názvom Screaming death:
16 čerstvých skladieb od DESTRUCT a SCARECROW z USA, DISSEKERAD zo Švédska a RAT CAGE zo Spojeného Kráľovstva - všetko v duchu raw hard core punku.
Krič, ale nikto ťa nebude počuť. Nie je čas lapať po dychu, keď musíš čeliť svojmu osudu!

Ut 10.10.2023: Dve novinky u Phobia records

[pridaj komentár: 0]

CIMINTERIUMNovými titulmi na Phobia records sú:
ABSOLUT - "Hell´s highest power" 12": Desať skladieb z prvého nahrávania, ktoré nebolo nikdy vydané. Nahraté v pôvodnej zostave v roku 2013 s Vassilom Mesterom na bicích (R.I.P.). Všetky skladby sú surové a zaručene ti rozbijú mozog!
CIMINTERIUM 7": Debutná sedmička od austrálskych stenchcore metal punkáčov. Predstav si, že sa HELLSHOCK stretne s AXEGRINDERom A BOLT THROWERom. Brutálne a surové!

Pi 6.10.2023: Kazeta projektu dvoch sxe kamošov

[pridaj komentár: 0]

REMAIN SANEREMAIN SANE sú Mattias (ANCHOR, GUST, BLESSINGS, ...) a Banán (KOVADLINA, PROTIJED, BALACLAVA, ...). Je to straight edge projekt dvoch kamošov z rôznych krajín, ktorých mimo iného spojuje láska k hard core 90-tych rokov. A preto sa rozhodli spolu založiť kapelu, ktorá bude vychádzať práve z týchto koreňov, ale zároveň bude ukotvená v súčasnosti. Výsledkom sú tieto štyri skladby, ktoré práve vyšli na kazete u Patient boy records a banefične u Coffee breath records.

Št 28.9.2023: FOTKY

plagátNejaká tá fotka RANY a S.A.T.A.N.a z chlievu v Košiciach.

St 27.9.2023: REPORT

plagátReport na koncert kapiel INFECTIOUS PIT, JACK, CRIPPLED FOX, NUCLEAR CULT, RUIDOSA INMUNDICIA a YACOPSAE v Budapešti!

St 27.9.2023: Spoločné vyhlásenie spriaznených kapiel k voľbám 2023

[pridaj komentár: 9]

Spoločné vyhlásenie spriaznených kapiel k voľbám 2023Zoskupenie spriaznených kapiel okolo punkovej a metalovej komunity zverejnilo na sociálnych sieťach spoločné vyhlásenie o aktuálnych voľbách a potrebe ísť voliť. Ako hovorí jeden z autorov textu vyhlásenia Boris Bauer zo skupiny CATASTROFY: "Aj keď máme každý trochu iný pohľad na život a politiku, v zásadných veciach majú všetky zúčastnené kapely jasno."

Hudobníci si uvedomujú svoj dosah na ich fanúškovskú základňu a chcú ho takto pozitívne využiť.
"Vždy sme sa ako kapela vyjadrovali k sociálnym témam a politike. Vnímame to ako prirodzenú súčasť našej subkultúry., dodáva Matej "Datra" Vít z punkovej stálice ROZPOR, ktorý je aj autorom kreslenej ilustrácie k textu.
Niektoré z týchto skupín sa podobnej spoločnej aktivity zúčastnili už aj v minulosti pri rôznych významných udalostiach - napríklad pri voľbách alebo na výročie vzniku zločinného fašistického Slovenského štátu.

Text vyhlásenia:
Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše.
Voľby sú tu a my nechceme, aby sa do vlády dostali čistokrvní náckovia, mafiánski zlodeji, pohrobkovia komunistov, či proruskí kolaboranti, ktorí slovník ladia podľa aktuálnych preferencií manipulovateľného ľudu.

Áno, vieme! Ste unavení z politiky a mnohí si myslíte, že politika do muziky nepatrí, pretože ňou nechcete mať zasratý ešte aj ten posledný kúsok pohodovej bubliny, ktorá vám pomáha prežiť v sračkách bežného života. Chápeme to. Zo skúseností však vieme, že práve politika do veľkej miery ovplyvňuje v akých hlbokých sračkách sa tým životom brodíme.

My si dobre pamätáme útoky náckov na punkové a metalové koncerty, napádanie a bitky v uliciach kvôli inému zovňajšku či svetonázoru. Kopec z tých útočníkov dnes nosí oblek a už sedí v parlamente a kopec im podobných sa tam hlási. Šatník zmenili, mentalita a mokré sny o diktátorskom režime im však ostali.

Mrzí nás, že ostatné vlády premrhali šancu ukázať celej spoločnosti, že sa to dá robiť inak, na úrovni. Tou klauniádou totiž otrávili a odradili mnohých príčetných od ďalšieho záujmu o politiku. Napriek tomu si nemyslíme, že by bolo múdre voľby odbojkotovať, prípadne voliť strany s totalitnými, alebo mafiánskymi sklonmi.

Chceme žiť v spoločnosti, ktorá nediskriminuje menšiny, ctí vedecké poznanie a napríklad vo vojne na Ukrajine vie jasne pomenovať agresora. Nechceme návrat do totality, či v niektorých prípadoch dokonca až do stredoveku. Sme súčasť menšinovej subkultúry, ktorá oslavuje pestrosť a inakosť. Pošlime preto v sobotu náckov, komunistov a zlodejov do riti, kam patria!

Podpísané kapely:
ADACTA, BETON, BRATISLAVSKÉ DIEVČATÁ, CATASTROFY, DAVOVÁ PSYCHÓZA, DIMENZIA X, DISTAX, FYASCO, ILEGALITY, KANÁL, LES MYZERABLES, LUTRA, MIŠO ŠTICH, MODRÝ PONDELOK, MUNÍCIA, NEHA!, ROMANES, ROZPOR, SISTEM ERROR, SHALLOV, SUPRESSER, VEĽKÁ POTREBA, VBPS, ZAČIATOK KONCA, 2 MANKY HOOKERS AND RACIST DWARF, 29. AUGUST.

Ut 26.9.2023: Jazz grind news

[pridaj komentár: 0]

LETTYFISH - Hello kittie´s spankIndonézky sextet LEFTYFISH z Yogyakarta, prináša pomerne inovatívny prístup k extrémnej hudbe, ktorý svoju zatiaľ finálnu podobu získal na debutnom albume "Hello kittie´s spank".
V 18 krátkych skladbách o dĺžke okolo 20 minút vás zasiahne zvukový uragán miešajúci nespútanosť NAKED CITY, intenzitu MELT BANANA a dravosť the DILLINGER ESCAPE PLAN. Frenetické dialógy klavíru a dychovej sekcie komunikujú s matematicky štrukturovaným grindcore základom. I keď by sa podľa popisu mohlo zdať, že budete čeliť nesúrodému chaosu, vďaka rozumnému songwritingu celá doska pulzuje v dokonalej vysokoenergetickej symbióze.
Pôvodne vyšlo na CD ešte v roku 2018, teraz znovu vychádza na 12" vinylu u Olga Hepnarová records a Noise mafia. Vyrobených bolo 200 kopií na červenom priehľadnom vinyle.

Po 25.9.2023: REPORT

plagátReport z koncertu RAID SIREN, RANA, S.A.T.A.N. a BESNA v Košiciach!

Po 25.9.2023: TESTIMONY na vinyle!

[pridaj komentár: 0]

TESTIMONY - Of life and deathDevaťdesiatky neboli len označením pre krkolomný prerod československej spoločnosti, synonymom pre mafiánske podnikanie či závanom slobody, do ktorej mnohí vkladali viac, než nakoniec dostali. Bola to tiež doba, kedy sa otvorili stavidlá železnej opony a tuzemských poslucháčov zaplavila lavína dosiaľ nepreferovanej muziky z celého sveta. Tento hektický kvas mal tiež za následok vznik mnohých nových kapiel, nahrávok, klubov a hudobných scén. Ani hardcore punkové vody neboli výnimkou.
V roku 1992 sa v Bratislave sformovala legendárna úderka TESTIMONY, na ktorú mnohí prisahajú dodnes. Status niečoho ojedinelého si kapela získala už za dôb svojej existencie. Nebolo to spôsobené len tým, že sa v ich radách zišli veľmi zdatní muzikanti, ale predevšetkým táto partia držala pospolu, neúnavne koncertovala, nasávala rôzne hudobné i nehudobné vplyvy, dbala na precíznosť a vytýčila si originálne hudobné smerovanie. Už od začiatku bolo v jej hudbe patrné kríženie hardcoreových a metalových vplyvov, mystický odér, netradičné etno vplyvy, nabúšená rytmika, tvrdé gitarové riffy, nebývalá intenzita a pestrá paleta vokálneho prejavu. Od hrdelného revu cez rituálne melódie až po nečakane melodický spev. To všetko sprevádzané textami, v ktorých sa striedala angličtina s rodným jazykom. Ich námety pochádzali z klasického punkového prostredia - vzdor a sociálna nerovnosť, ale tiež až nečakane mierili i do oblastí východnej filozofie.
Vrcholné dielo a zároveň labutia pieseň kapely bol album "Of life and death" natočený v roku 1997 v ostravskom štúdiu Barbarella. TESTIMONY tu boli na vrchole tvorivých síl a nahrali celistvú nahrávku, ktorá nielenže v tej dobe nemala problém obstáť vo svetovej konkurencii, ale so vstýčenou hlavou funguje i dnes. Po viac než štvrť storočí sa tento album teraz u PHR dočkal svojej vinylovej podoby. Aj keď bol album pre tieto účely remastrovaný, je tu snaha o čo najväčšie zachovanie dobovej autenticity - pôvodný obal a klasický čierny asfalt sú toho dôkazom. Toto, ako sám názov kapely potvrzuje, svedectvo vydané v náklade 300 kusov má nielen patinu hardcoreových devätdesiatok, ale i nadčasovosť, ktorú by mu mohol závidieť kde kto. Nie je sa teda čo diviť, že mnohí nahrávku označujú čoby "najzásadnejší album slovenského undergroundu". Neveríte? Tak schválne, koľkým československým kapelám tej doby bolo dopriané výsady tribute albumu od svojich nasledovníkov?

Ut 19.9.2023: Sedempalec SKIPLIFE

[pridaj komentár: 0]

SKIPLIFEČlenovia legendárnych českých fastcore a grindcore kapel ako MINDLOCK a LYCANTHROPHY sa spojili v SKIPLIFE, aby vzdali hold priamočiaremu a primitívnemu štýlu power violence 90-tych rokov, ktorý doviedli k dokonalosti kapely ako LACK OF INTEREST, INFEST a CAPITALIST CASUALTIES. Štekajúce vokály, pokrivené gitarové riffy a neúprosné výbuchy oslovujúce bezútešnosť modernej spoločnosti. Sedempalec je limitovaný na 300 kusov a bol vydaný za spolupráce Trapped inside records s legendárnym palovým labelem 625 thrash a Mighty morphine powerviolence records.

Po 18.9.2023: Nová kniha u Broken books

[pridaj komentár: 2]

Noah Chomsky, Robert Pollin - Klimatická krize a zelená dohodaNa Broken books minulý týždeň vyšla ďalšia kniha: Noam Chomsky, Robert Pollin - Klimatická krize a zelená dohoda: Noam Chomsky, filozóf, lingvista, spoločenský kritik a aktivista a Robert Pollin v tejto knihe mapujú katastrofické dôsledky nekontrolovanej zmeny klímy a predstavujú plán zmeny. Ľudstvo musí prestať spaľovať fosílne palivá a učiniť tak spôsobom, ktorý zlepší životnú úroveň obyvateľov. To je cieľom zelenej dohody a, ako autori objasňujú, je to celkom uskutočniteľné. Chomsky s Pollinom argumentujú proti obavám, ktoré vyplývajú z prechodu na zelenú ekonomiku a vysvetľujú ako tieto falošné obavy podporujú popieranie klímy. Táto kniha ukazuje, ako politicky i ekonomicky prekonať klimatickú krízu.

So 16.9.2023: CESTOPIS

plagátCestopis z južných a stredných Čiech od kapely SAMORAST!

Staršie novinky:

#[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402]

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

26.10. 14:53 d:


@kkt, nie som sice tvoj mily, ale aspon si mi nevynadal, pokrok. Nabuduce si prosim odpusti aj tieto zosmiesnujuce pomenovania.

Ja som boj proti fasizmu nechapal nikdy iba ako boj nacko ..
(novinka)

24.10. 18:03 kkt:


nie moj mily, nestaci. Mozno si si nevsimol, ale fasisti dnes nie su ti isti, ako boli po roku 1989. Tvoje diy vylepovanie nalepok ani fyzicke konfrontacie dnes nic nezmenia.
(novinka)

23.10. 22:39 d:


jasne, bojovat proti fasizmu uz nestaci ako bolo zvykom po roku 1989 d.i.y. Potrebujeme si vypocut vyhlasenie kapiel, ze treba ist volit a tym sa vsetko vyriesi. Ale nie volit hocikoho, ale jasne sa v ..
(novinka)

23.10. 10:45 zavriem oci a ignorujem fasizmus lebo som d.i.y:


d: k srackam, ktore sem pises sa ani neda vyjadrit inak ako ironiou
(novinka)

23.10. 07:36 d:


@Peter, idealne zacat diskusiu s tym, ze vynadas tomu druhemu...
Nijako si sa nevyjadril k tomu, co pisem (ked tak akurat zosmiesnovanim a ironiou - neviem, mozno, ked nie su argumenty, tak aj ..
(novinka)

22.10. 14:17 Tvoj otec:


Fuj. odporny Rozpor, pošahaní americkou propagandou a vymletí Bruselom. Vojnový Štváči, zbytočne zomrelo uz cca 1 000 000, ty sláva Ukrajine, choď tam bojovať ty kokot. Ešte stále ste to ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

18.10. 17:14 Peter:


Píšeš parádne hlúposti -)))
Už samotný názor, že do umenia politika nepatrí, je absolútne politický, ty pako.
A vieš, ktože to povedal? Orwell.
Ten totiž videl, ž ..
(novinka)

11.10. 12:40 axc:


dobe
(novinka)

11.10. 12:39 axc:


v tejto skor odporucat dokument s noamom z roku 1992 vyroba suhlasu pre vsetkych rozporuplnych a inak pohodovozmyslajucej sceny.
(novinka)

06.10. 14:08 d:


Ja len aby to nevyzeralo, ze punkova scena je v tomto nazore, co je tu vyssie, jennotna.
Nie, nie je.

Sice sa kapely, ktore d.i.y pristup k zivotu a spolocnosti, nevyjadrili, v ..
(novinka)