Pozývame:


Ne 30.6.2024
Košice @ Collosseum

WHORESNATION (FRA), ENDORPHINS LOST (USA), SUMA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MASSA NERA, SNACKTHIEF (19.5.2024, Praha, Café Na půl cesty)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

ARCRA, SUKOB, KORIDOR (17.5.2024, Žilina @ Hájovňa)

Najnovšia recenzia:

KAZOSTROJ - Masopust MC

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #7 / 2015

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Po 31.10.2022: FOTKY

plagátFotky z koncertu BLACK LIGHT, STABBED a TEUFEUSMAUER v Bardejove!

Pi 28.10.2022: Nový album LAHAR

[pridaj komentár: 0]

LAHAR - Stínání hlavPo dlhých jedenástich rokoch, niekoľkých nahrávkach a zmenách v zostave, vydávajú českí thrasheri LAHAR dlhohrajúci album nesúci názov "Stínání hlav". Súčasní členovia kapely sú vo vrcholovej forme na koncertech i v štúdiu. Pripravte sa na poriadne ostrý a brutálny thrash metal. Najlepší album v diskografii! Album "Stínání hlav" ponúka celkom 10 nových songov a vychádza na vinyle ako exkluzívna die-hard gatefold LP edícia (limit 150 kusov), regular LP edícia na čiernom vinyle a kazeta. Všetky vydania obsahujú booklety s textami a fotografiami. Autorom obalu je ex basgitarista kapely Gizbern. Vonku na Doomentia records.

Št 27.10.2022: Alter ego od BAD TASTE PARANOIA

[pridaj komentár: 0]

BAD TASTE PARANOIA - Alter egoJednočlenný projekt BAD TASTE PARANOIA sa rozrástol na trojicu. Erich z kapiel DIVING LINES, NASTY PACK, LETHARGIE alebo JÖEY CLASH si priviedol na palubu Jeansa (FLIEHENDE STÜRME) a Woodyho (ex DIVING LINES). Po dvoch splitkách je "Alter ego" ich prvou samostatnou a dlhohrajúcou nahrávkou. Desať skladieb temného punku, ktoré práve vyšli u SM-musik na 12" vinyle.

St 26.10.2022: Nová éra

[pridaj komentár: 0]

EAT MY FEAR - New eraBerlínska feministická queercore squadra EAT MY FEAR je späť s novou nahrávkou. Proces gentrifikácie v Berlíne sa počas pandémie zintenzívnil a vyústil do "vyčistenia" mesta od DIY a radikálnych priestorov. Posolstvom celého ich nového albumu "New era" je výzva k odporu a solidarite, k znovuzískaniu a vytváraniu nových miest a k rozvoju projektov, v ktorých je možné uviesť do praxe koncepty života bez kapitalizmu a patriarchálnych mocenských štruktúr. Album vychádza na 12" vinyle pod hlavičkou Refuse records.

Ut 25.10.2022: Všetko, čo som dostal

[pridaj komentár: 0]

YOUNG HARTS - All I gotYOUNG HARTS je kapela z francúzskeho mesta Clermont-Ferrand. Nemajú radi škatuľky, najviac ich vystihuje spontánnosť nahraných skladieb, ale ak by ste nejakú potrebovali, tak je to indie punk rock. Ich nový album "All I got" práve vyšiel na LP u Crapoulet records.

Po 24.10.2022: Jediné demo teplickej kapely JATEČNÍ ULICE na vinyle

[pridaj komentár: 0]

JATEČNÍ ULICE - Anarchy in BohemiaKapela z teplickej punkovej liahne, ktorá aj napriek neúčasti na veľkých porevolučných kompiláciách nezostala zabudnutá.
JATEČNÍ ULICE má svoje korene už v roku 1986, kedy ako väčšina kapiel začína skúšať v garáži. Postupne sa presadila nielen na lokálnej scéne, aby ako mnoho ďalších kapiel s podobným osudom po zmene režimu pohasla.
Hlavnou silou JATEČNÍ ULICE sú prepracované melódie, premyslené texty a spevné refrény. Ostatne v textoch si kapela občas vypomohla i od českých básníkov a došlo tak na zhudobnenie nielen Františka Gellnera ale i K.H.Borovského. Aj vďaka tomu tak mala štýlovo blízko ku kapelám ako bola napríklad kladenská FABRIKA.
JATEČNÍ ULICE zažila po skromných začiatkoch sľubný rozjazd a hlavne v spoločnosti teplického ŠANOVA 1 odohrala veľké množstvo koncertov po celej republike. Tiež bola so ŠANOVom vo svojich počiatkoch spojená aj cez rodinné väzby, pretože na gitaru hral Jindra Uhlíř - brat Radka zo ŠANOVA. Po revolúcii a personálnych zmenách v roku 1991 natočila svoje jediné demo "Anarchy in Bohemia". Hneď nasledujúci rok sa kapela rozchádza a tak toto ich demo na dlho zostalo jedinou dôstojnou spomienkou na kapelu vzájomne kopírovanou jej fanúšikmi.
Kompletné demo doplnené o raritné bonusy teraz prvýkrát vychádza v remastrovanej podobe u PHR na vinylovej doske. Súčasťou albumu je podrobný príbeh kapely, texty i dobové fotografie.

Po 24.10.2022: ŠANOV 1 s ďalším vinylom

[pridaj komentár: 0]

ŠANOV 1 - Music war Šiesty štúdiový album ŠANOVU z roku 2006 prinieslo pre kapelu hneď niekoľko zmien. Nešlo len o zmeny v zostave, kedy z pôvodného albumu zostal len šéf kapely Nikita Boy Šantrůček. Kapela sa tiež vôbec prvýkrát oprostila od veľkých vydavateľov a dosku pripravila v DIY duchu. Album "Music war" totiž vznikol vo vlastnom štúdiu kapely a vyšlo na labeli, ktorý prevádzkuje práve Nikita Boy.
Kapela tak nebola ničím obmezená a vznikol album, ktorý je v mnohých ohľadoch nekompromisný. Hudba na pomedzí punku, hardcoru a crossoveru doplnená o ostré a kúsavé texty plné irónie. ŠANOV 1 na doske nabral druhý dych a nasledovalo jedno z najúspešnejších období v jeho histórii. Započúvajte sa do starých hitov ako "Dokonalá kráva", "Narušenej" alebo "Ať v novém kabátu"!
"Music war" vychádza u PHR prvýkrát na vinyle. Remastrovaná nahrávka je k dostaniu na štyroch farbách vinylu (všetky v 125 kusovom číslovanom náklade) a fanúšikovia, ktorí si kúpia všetky farebné verzie obdržia naviac unikátnu číslovanú plechovú ceduľu ŠANOV 1.

So 22.10.2022: RECENZIA

APATIA - Bóg, honor, ojczyzna faszyzmRecenzia na 12" APATIA - "Bóg, honor, ojczyzna faszyzm".

Pi 21.10.2022: RECENZIA

SANGRE DE IDIOTAS - Demo 21A ešte jedna na demokazetu SAGRE DE IDIOTAS!

Št 20.10.2022: RECENZIA

MORBID ANGEL DUST - DemoRecka na demokazetu MORBID ANGEL DUST!

St 19.10.2022: RECKA

THORWALD - Diablov tanecRecka na CD THORWALD - "Diablov tanec"!

Ut 18.10.2022: Rande s vrahom

[pridaj komentár: 0]

NAZI TAMPONS - Rande s vrahomVonku je vinylová verzia debutného albumu NAZI TAMPONS - "Rande s vrahom". Nájdeš na ňom desať skladieb snotty punk´ n´ rollu, aký u nás nemá obdoby. Vyšlo pod hlavičkou Burina records.

Po 17.10.2022: Pod 30 sekúnd

[pridaj komentár: 0]

<<<30s - Noises from 2017 - 2021U Shitresist records vyšla LP <<<30S - "Noises from 2017​- ​ 2021": Kompilácia štyridsiatich ani nie 30 sekundových trax z rokov 2017 až 2021 od tejto singapúrskej mlátičky. Vonku na bielom vinyle.

St 12.10.2022: REPORT

plagátReport na koncert DRUGS, TORPUR a BAD BREEDING v Košiciach!

Ut 11.10.2022: Tri nové tituly na Phobia records

[pridaj komentár: 0]

ALTERI / GRÄNSLANDETTri nové tituly na Phobia records:
WAR//PLAGUE - "Manifest ruination" 12": Nová veľká doska hlučných a aktívnych crust punkerov z Minneapolisu.
ALTERI / GRÄNSLANDET 12": Blackened dbeat z Nemecka versus sludge crust zo Švédska. Soundtrack pre sychravé a chladné jesenné dni.
KOMPLEX VINY - "Suita pro nové konce" 7": Nový šesťskladbový sedempalec crust punx z Poděbrad.

Po 10.10.2022: Nestarnúci punk SLAUGHTER AND THE DOGS

[pridaj komentár: 0]

SLAUGHTER AND THE DOGS - ViciousJedna z vôbec najstarších punkových kapiel (svoje prvé demo natočili už v roku 1976). SLAUGHTER AND THE DOGS boli možno v tieni niektorých svojich slávnejších kolegov, ale hneď ich debutný album označujú znalci ako jeden z najlepších punkrockových albumov vôbec. Táto parta rozhodne nehrnula radové desky ako na bežiacom páse, ale keď už niečo natočila, šlo o extrakt toho najlepšieho, čo v sebe poctivý punk skrýva.
Píše sa rok 2016, kapela z Manchestru má za sebou štyridsať rokov existencie a práve vydáva novú radovú dosku. Páni zostarli, získali omnoho väčšiu istotu v ovládaní svojich nástrojov, ale nestratili nič zo svojho rebelantstva. Album "Vicious" obsahuje dvanástku skladieb podporených výraznými gitarami, silnými melódiami a priamočiarou energiou. "Vicious" je presne taký album, aký chcete počuť od kapely, ktorá má stále čo povedať. Rýdzi punk starej poctivej školy. Punk´n´roll zo zavšivenej garáže v podaní chlapov, čo už dosť toho zažili a stále nestratili iskru.
Doska vydaná pôvodne iba v USA vychádza po prvýkrát vo svojej oficiálnej európskej verzi u PHR.

Po 10.10.2022: Zatiaľ posledný album ANTI NOWHERE LEAGUE

[pridaj komentár: 0]

ANTI-NOWHERE LEAGUE - The cageANTI-NOWHERE LEAGUE sú jedným z najdôležitejších predstaviteľov takzvanej druhej vlny punku. Ich debut "We are the league" patrí ku klasike žánru a k odkazu tejto partie sa hlásia muzikanti z takých kapiel jako METALLICA alebo RANCID. ANL idú od začiatku svojou vlastnou cestou, v skladbách miešajú vedľa punku i vplyvy hardrocku a metalu. Po útlume kapely na prelome osemdesiatok a deväťdesiatok sa band vracia s ešte väčšou silou a od tej doby neúnavne koncertuje po celom svete. Svoj zatiaľ posledný album "The cage" kapela vydala v roku 2016 na americkom labeli Cleopatra. Dvanástka silných skladieb s hrubým vokálom Animala a gitarovými sólami s nádychom MOTÖRHEAD sa neúnavne ženie vpred s neutíchajúcou punkovou priamočiarosťou. Súčasťou tejto kolekcie je i pocta starému bardovi Charliemu z UK SUBS či hymna alkoholikov s názvom "God bless alcohol".
Európska verzia albumu vychádza na vinyle u PHR a oproti pôvodnému vydániu je doplnená o textovú prílohu.

Št 6.10.2022: Debut SLAVERY

[pridaj komentár: 0]

SLAVERYPo desiatich rokoch existencie vychádza pražským crustpankerom SLAVERY debutná LP. Šesť skladieb plus intro na pomedzí dbeat crustu a stenchcore. Vonku 500 kusov v kooperácii až dvanástich labelov. U nás zoženieš u Heavy metal vomit party, ktorí sa na vydaní podieľali.

St 5.10.2022: Taliansko versus Mexiko

[pridaj komentár: 0]

DOUBLE ME / VIOLENCIANo time for fun (USA), Here and now records (Taliansko) a 9 lies (Rakúsko) sa spoločne poskladali na vydanie split 7" DOUBLE ME / VIOLENCIA. Power violence zo severného Talianska versus extrémny hard core z mexickej Tijuany. Vonku 300 modrých placiek.

Ut 4.10.2022: V/A Grindonesia

[pridaj komentár: 0]

V/A GrindonesiaGrindonesia je názov masívnej grindcoreovej kompilácie s účasťou 24 kapiel z celej Indonézie: AFTERSUNDOWN, AKAR, A.P.F.A.P.W.A.A, BADSYSTEM, ORONGxORONG, TERROR OF DYNAMITE ATTACK, TRIGGER ATTACK, ZABOGART, SOCIAL OBSERVERS, TERSERAH, TERSANJUNG XIII, TO-DIE, NOISE ON THE BEACH, EXTREME DECAY, BANGSAT, EXTREME HATE, LAHAR, ROOTREVOLT, R.K.A, PROLETAR, INSULINDE, K.L.F, ROTTING REX a INTERNAL WOUND. Červený vinyl, 12 stránkový búklet a A3 plagát. Vyšlo za podpory Extreme terror production a Shitresist records.

Staršie novinky:

#[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408]

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

11.06. 11:12 Mišo Štich:


Peckä!
(novinka)

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:20 Noro TT/Wien:


A bola tu otazka na tu Jedinu Moznost. Mysli sa JM z Kosic, kde hrali clenovia Nonc., tusim v 1989-91 (inac velmi potesilo, toto pocut po vyse 30 rokoch!)
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:17 Noro TT/Wien:


Dobre si to napisal kamo! Oplatilo sa z Viedne prist, aj ked boli namietky, ze Noncoformistisu nezohrati, ale u mna to atmosfera koncertu (aj pred koncertom) prevalcovala. Prach som predtym nepoznal ( ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)