Pozývame:

... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

the PUBLIC, HEXIS (12.9.2023, Bardejov @ Bašta)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

KALIMERO, SCARY SIGHT, MAKEXPEACE, SPY (13.8.2023, Bratislava @ Pink whale)

Najnovšia recenzia:

BETON - Zombie mustang safari CD

Najnovší cestopis:

SAMORAST (Čechy)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


St 16.3.2022: Telepatie #4

[pridaj komentár: 0]

Telepatie #4Po roku je Telepatie späť s novým číslom, ktoré na 162 stranách prináša prevažne rozhovory. Tie sú z veľkej časti zamerané na osobnosti: Skoří (EXORCIZPHOBIA), Roman Holý (J.A.R., MONKEY BUSINESS, ...), Tomáš Mitura (VOLE, SNĚŤ), Lilek (Stoned to death), Zdeněk Nevělík (ET MORIEMUR), Anton Rozbora (GOATCRAFT, RADIATION, ...), Milan Urza (PRVNÍ HOŘE, ...), Lukáš Páral (Doomentia records) a Ondřej Pěkný (VELLOCET ROLL, VOLUPTAS). Zrod svojej čerstvej dosky komentujú Johan a Mičl z PRŮMYSLOVEJ SMRTI, s kompletnou zostavou NĀV sa vypravíme do sveta black metalu, zatiaľčo s CHLAD sa ponoríme do hĺbin tradičného doom metalu. Po mnohých rokoch činnosti vydali hcpunkoví JONESTOWN svojú prvú veľkú dosku - jasný dôvod k rozhovoru. Vlani vyšla silná nahrávka i HOODED MENACE, o ktorých sa rozhovoril Lasse Pyykkö. S kanadskými veteránmi speed thrash metalu RAZOR zaspomínáme na osemdesiate roky, ale dôjde i na súčasnosť. Farbitý a vtipne pojatý tour report z putovavia kapiel CONTRASTIC a PERFECITIZEN napísal Ossie (L´inphantile collective). Zaujímavými miestami nás v texte "Koncertní genius loci" prevedie Ondřej Helar. V článku s podtitulom "Najlepší punk byl stejně DYBBUK" si podrobne prejdeme históriu kapiel PLYN, DYBBUK a ZUBY NEHTY. V zine nechýbajú ani dve ankety. Prvá je na tému muzikant / recenzent, zatiaľčo tá druhá sa zaoberá umeleckými dielami na obaloch dosiek. A jedno umelecké dielo sa tradične nachádza i na titulnej strane a opäť sa o neho postaral Andy. Zoženieš na telepatiezine@seznam.cz!

Ut 15.3.2022: Poľsko versus Mexiko

[pridaj komentár: 0]

SQUASH BOWELS / ANARCHUSV kooperácii Extreme terror production a Grind father production vyšiel split 7" SQUASH BOWELS / ANARCHUS: Poľskí grindoví klasici s tromi živými skladbami nahranými ešte v roku 2007 v Ostrave a mexickí grindoví veteráni s piatimi novými songami. Vonku 300 kusov na zlatom vinyle a s dvomi rozdielnymi verziami coverov.

Po 14.3.2022: RECENZIA

OLD TOMB / TERROR CÓSMICORecenzia na split 12" OLD TOMB / TERROR CÓSMICO!

Po 14.3.2022: Exkurzia do nemeckého punkového praveku

[pridaj komentár: 0]

TARNFARBE - Vorstufe apokalypse recordingsU Power it up vyšla kompilácia TARNFARBE - "Vorstufe apokalpse recordings 1983-1986 vol. 1", ktorá obsahuje štrnásť skladieb zo začiatku tejto klasickej nemeckej punkovej kapely. LP obsahuje prvé demo plus raritný materiál z rôznych kazetových a vinylových kompilácií. Gatefold ešte tiež rozhovor, texty a nepublikované obrázky. A bonusové CD ešte jednu skladbu navyše.

So 12.3.2022: FOTKY

[pridaj komentár: 0]

plagátFotky zo včerajšieho benefičného koncertu kapiel TEUFELSMAUER, DRUGS, INCRIMINATE a OTRAS v Košiciach!

Pi 11.3.2022: Nová kazeta KIAL?

[pridaj komentár: 0]

KIAL? - Gen de violenciaPo skvelom debutnom singli tu máme tentokrát formát kazety dbeat raw punk napalmu z Francúzska KIAL? s členmi BAKOUNINE, USA LA TUA RABBIA, OSTAVKA alebo SINNACIÖN. "Gen de violencia" ukrýva dvanásť skvelých hrubých a neskrotených výbrusov za sedemnásť minut odvrieskaných opäť v španielčine. 200 kusov na kazete v rôznom farebnom prevedení vyšlo u Aback distribude. V príprave je tiež LP a CD.

Št 10.3.2022: Nový album REPULSIONE

[pridaj komentár: 0]

REPULSIONE - Human destruction frontTalianskému drum & bass grindovému tornádu REPULSIONE vyšiel na CD nový album. "Human destruction front" obsahuje 16 skladieb a zoženieš ho napríklad u ¡ZAS! autoproduzioni, ktorí sa na vydávaní spolupodieľali.

St 9.3.2022: Bomba padá ...

[pridaj komentár: 0]

DISATTACK - A bomb drops ...Jeden z prvých dis klonov niesol názov DISATTACK. V roku 1986 vydali kazetu "A bomb drops ...", ktorá o niekoľko rokov neskôr vyšla aj na 7" (2011). V kapele sa mihli budúci členovia CARCASS alebo NAPALM DEATH. Jednostranný 12", ktorý vyšiel u Demo tapes records, obsahuje šesť skladieb z dema a dve zo skúšobne s naozaj kanálovým zvukom plus 28 stránkovým búkletom plným archívnych materiálov, plagátov a fotiek.

Ut 8.3.2022: grind core po poľsky

[pridaj komentár: 0]

S.R.O.M. / HIVU Left hand patches vyšlo split CD S.R.O.M. / HIV: S.R.O.M. je najnovší projekt členov kapely ŁEB PROSIAKA. Šesť skladieb šialeného grind core crust punku versus dvadsať skladieb old school grind core líznutých death metalom s členmi NUCLEAR HOLOCAUST, DEATH CRUSADE alebo PUTRID EVIL

Ut 8.3.2022: Riot over river winter

[pridaj komentár: 0]

plagátPozvánka na benefičný festival pre ľudí na úteku pred vojnou Riot over river winter, ktorý sa uskutoční už túto sobotu (12.3.) v Prahe v klube Cross, kde na troch scénach zahrá cez 25 kapiel a 15 DJs!

Po 7.3.2022: Druhý album PRŮMYSLOVEJ SMRTI

[pridaj komentár: 0]

PRŮMYSLOVÁ SMRT - Pedagogika poraženýchAlbum "Pedagogika poražených" predstavuje druhú samostatnú dlhohrajúcu vinylovú dosku PRŮMYSLOVEJ SMRTI, ktorá práve vyšla u PHR.
Na novom albume kapela prichádza s novými nápaditými kompozíciami skladieb, kde sa miešajú agresívne rýchle pasáže s pomalými, čo nie je pre kapelu obvyklé oproti ich prvému albumu "Invaze změn". Ťažkotonážne začiatky i thrash metalové rozbehy pesničiek doplňujú extrémne rýchle pasáže doplnené ťažkými metalovými medzihrami.
"Pedagogika poražených" dáva víziu sveta takého aký je, sveta paranoje, sveta strachu z reality, sveta z reálne odžitého života, sveta strachu zo skutočných ľudí a skutočných emócií, je to svet hrôz, ktoré tu už sú a sú nevidené, je to peklo v éteri, v štvrtej dimenzii levitujúce medzi nami, je to pravda, ktorú nevidíme, je to cesta, ktorú nechceme ísť a aj tak ideme.
Kazetovú verziu zoženieš u kapely.

Ne 6.3.2022: Metalpunx for Ukraine

[pridaj komentár: 0]

plagátPiatok 11. marca 2022 Košice @ Collosseum (plagát)
Doba je zlá, nič nové. No aktuálne je to ešte horšie ako sme zvyknutí, tak prečo nevyužiť hudbu, 
ktorá nám všetkým pomáha brodiť sa v tomto blate, na pomoc tam, 
kde to momentálne najviac potrebujú. 
Skúsme pomôcť našim susedom spôsobom, ktorý je našim čiernym srdiečkam blízky. 
Súčasťou koncertu bude aj artsale. Rozhodila sa sieť a pochytali sa šikovní ľudia, 
ktorých plagáty/printy a všetko možné si budete môcť zadovážiť a ešte tým aj podporíte 
dobrú vec.
Výťažok z celej akcie poputuje organizácii Človek v ohrození.
DRUGS: Skúsení rytieri z kapiel ako FAT, CONCUSSA alebo ROXOR dali meče do kopy a privolali beštiu menom DRUGS. 
Žiadny hippie fest sa nekoná, východ zas vypľul metalpunk beštiu. Aj ten disbeat v tom prekvapivo šlape. 
Nedávno vyšiel album, ak si nepočul tak hybaj a teš sa na show.

OTRAS: Demáče druhej vlny nórskeho blackmetalu rituálne znásilnili súčasné hardcore kapely a o rok sa v kryte pod cintorínom zrodili štvorčatá s corpsepaintom.
 V ničom nevynikali, tak zobrali do rúk nástroje. Rituálny tupa-tupa pochod sprevádzaný karbobrúskou, škrekom a slučkou nad hlavou.
 Búchať sa budú novinky z pripravovaného releasu.


INCRIMINATE: Hardcore jak tatkov remeň. Kapela pozbieraná z členov pv úderky MEDICATION TIME. 
Prísne tempo a zvuk ala youthattack na striebornom podnose, ktorý čašník donesie twostepom. Nový album vyšiel pred pár dňami, narvú nám ho rovno do papule.

TEUFELSMAUER: Blackmetal prievan zos Svidníka. Rúhačský powercouple z kapiel ako OBLITERATE a -273.15 podkopávajúci kristove bosé nohy zatiaľ čo v pozadí hraje PANZERFAUST. Spáľ babke sväté obrázky a doklusaj pozrieť jak sa to má robiť. Nedávno tiež nový release na pant y meddygon, bude na čo kukať.
Vstup 7+ €
No nazi | No smoking | No Putin

Št 3.3.2022: Za čo kopeš?

[pridaj komentár: 0]

ENDLESS BORE - What do you dig for?!"What do you dig for​?​!" je názov novej nahrávky austrálskeho p/v hard core ENDLESS BORE. Sedem rýchlych skladieb vyšlo aj v obmedzenom náklade na vinyloch a CDčkách.

St 2.3.2022: Sedem nových titulov na Phobia records!

[pridaj komentár: 0]

V/A Demons inside usNeuveriteľných sedem naraz vydaných titulov u Phobia records:
V​/​A Demons inside us - 20 years of Phobia records compilation 12": Mirek výročie svojho labelu oslávil touto kompiláciou. LP obsahuje 28 strankový búklet, A2 plagát a kapely? Momentálne to najlepšie zo svetovej dbeat crustovej scény: CRUTCHES, PARANOID, MYTERI, DISSEKERAD, EARTH CRUST DISPLACEMENT, ABSOLUT, PARASIT, APPÄRATUS, CHÖRNOBYL, UTSATT, SCARED EARTH, WARCOLLAPSE, URSUT, SVAVELDIOXID, FEAR OF EXTINCTION, WAR//PLAGUE, VOIDFILLER , MAKABERT FYND, DISEASE, SLUTET a VERDICT. Vonku 500 kusov, z toho 200 na zlatom vinyle. Celý zisk poputuje miestnej Food not bombs bunke.
ANTIGEN / SOCIALSTYRELSEN 12": ANTIGEN je rýchly anarchopunk z Prahy v štýle LA FRACTION alebo BURNING KITCHEN. SOCIALSTYRELSEN je momentálne najsľubnejšou švédskou kapelou. Drsný vokál, prenikavé gitary a dbeatové bicie. Fanúšikovia M:40, PROTESTERA a MASSMORD budú krochkať blahom.
ILLVILJA - "Mörkret" 10": Temný, ale zároveň melodický blackened crustpunk zo švédskeho Lidköpingu v štýle ACURSED alebo MARTYRDÖD. Vonku 300 kusov.
BURNING FLAG - "Matador" 12": Tretí album anglických BURNING FLAG je rovnako zdrvujúci ako tie predošlé. Zvukovo moderný metal, no v srdci stále politický punk a s malým nádychom KILLING JOKE a death rockom. Vonku 300 kusov z toho 100 na červeno - čiernom splatteri.
SOCIALSTYRELSEN - "I krossade speglars skärvor" 12": Druhá dlhohrajúca doska zo švédskeho Karlstadu. Energický a rozmanitý dbeat crustpunk. Vonku 400 kusov.
AFTERMATH - "Garbage day" 10": Debut stenchcore z Umeå city. V kapele členovia MISANTROPIC, PERSONKRETS 3:1, DISCONVENIENCE, EPIDEMICS, ACID BLOOD alebo SCUM CRUSADE hrajúci v štýle SWORDWIELDER a PLAGUE THIRTEEN.
DECADE 7": Štyri skladby dbeat punk z kanadského Ontária. Vonku 200 kusov.

Ut 1.3.2022: Birth of noise

[pridaj komentár: 1]

ASYLUM - Is this the price?Kapelu ASYLUM založila v roku 1981 skupina hard core punx a skins v priemyselnom stredoanglickom regióne v meste Stoke-on-Trent. Od začiatku sa držali hesla "Noise not music" a vytvorili chýbajúce spojenie medzi DISCHARGE a japonským noisecoreom. Ich zvuk je charakteristický rozladeným a prenikavým skreslením, cirkulárkami namiesto gitár a rinčiacimi bicími a vreskotom. Hoci existovali iba krátky okamih, odohrali niekoľko prevažne lokálnych koncertov a vydali iba jednu demokazetu "Is this the price?" (1982) plus príležitostne nejaká tá skladba na kazetovej kompilačke, inšpirovali mnoho nasledovníkov - mimo iných napríklad aj NAPALM DEATH. U Demo tapes records, čo je vlastne sublabel La vida es un mus vychádza toto demo na 7" vinyle.

Po 28.2.2022: RECENZIA

F.P.B. - Rockfest live 1986Recenzia na 12" F.P.B. - "Rockfest live 1986"!

Po 28.2.2022: Kruhy z Belgicka

[pridaj komentár: 0]

DAYS OF DESOLATION - CirclesDruhý radový album technických grinderov DAYS OF DESOLATION z Belgicka je vonku. "Circles" obsahuje 14 skladieb zahraných za 30 minút. Vyšlo v 500 kusovom náklade s A2 plagátom v kooperácii Halenoise records, Loner cult, Romantic songs records a Up the punx.

Pi 25.2.2022: Keď príde holokaust

[pridaj komentár: 0]

GREED - When the holocaust comeAk si dostal chuť na hrubý a neotesaný raw punk, tak skús GREED z Mexika. Práve si sami vydali na CD nový album, ktorý dostal názov "When the holocaust come".

Št 24.2.2022: Black´n´roll z Texasu

[pridaj komentár: 0]

HEXELLA - A road in hellHEXELLA je dbeatom infúzovaný metal punk z Texasu. Ich prvý nahraný materiál vychádza pod názvom "A road in hell" na kazetách u Goatthrone records a na CD u TenebrousAberrations PRODS.

St 23.2.2022: Kanada versus USA

[pridaj komentár: 0]

MENTAL MUTILATION / MOLTEN WAYU Bloody scythe records vyšiel split 7" MENTAL MUTILATION / MOLTEN WAY: Hrkajúci a nezastaviteľný metal grindový nákladiak z Winnipegu na spoločnom plaste s noise grindom z Falls Church vo Virginii.

Staršie novinky:

#[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400]

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

17.09. 11:03 Hedrik:


Super report...pozdravujem chalošov a Iwo nedaj sa!!! A.C.A.B.
9.9.2023 SAMORAST (Čechy) (cestopis)

16.09. 12:17 adrik:


Ahoj, napíš prosím ťa na punkgen@gmail.com. Vďaka!
(guestbook)

16.09. 11:54 lenka:


Čaute, ako prosim funguje punkgen, keby chcem pridat nejaky report alebo tak? :) diki
(guestbook)

19.08. 13:11 Skulda:


konečně někdo přesně vystihnul tu ostravskou kutálku Ÿperitiff
12.8.2023 YPERITIFF, JAKUBYSKO, SLUTBOMB Žilina @ Hájovňa (report)

15.08. 22:01 Erje:


Axc,áno skončí,USA tam bude pestovať chlieb na stromoch pre Afriku
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

15.08. 13:23 axc:


ako fakt??Ak Rusko prestane dodávať zbrane na Ukrajinu - skončí vojna. Sláva Ukrajine?(to treba na vychode casto pouzivat tam s tym podravom maju vela skusenosti...vám to dobre jebe.
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.08. 17:08 axc:


mam na predaj zbierku kazet vhodne pre zberatela mozna aj vymena link na zoznam -https://ulozto.sk/file/4c6EZ2pX7K86/tapes-xls#!ZJZlZmR2AmN5A2RjMQx0BGAvLmWvAQL4FmqfEIqanGIkpmyzBD==
(guestbook)

27.07. 09:25 fog:


spokojne chlapci. dobre ste nalozili.
5-9.7.2023 Obscene extreme 2023 Trutnov @ Bojiště (report)

26.07. 17:59 MRA :


Díky za obsáhlý report!!!
s pozdravem
MURDER RAPE AMPUTATE
5-9.7.2023 Obscene extreme 2023 Trutnov @ Bojiště (report)

24.07. 15:52 adrik:


Ffud nebude.
(guestbook)