Zaujalo nás:
Posledné komentáre:
29.11. 21:12 Andreas:
Som z Datru a z určitých ľudí v scéne sklamaný. Militantný neznamená byť militaristický. Čo si treba želať je ukončenie Zelenského junty, ktorá je snáď ešte horšia ako Ruský reži ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)
25.11. 11:36 Prasky:
- Adrik: "zavolajte My o vlkoch do svojho mesta.."
- ľudia v Nitre: "to znie jak kurva dobrý nápad!"
:D trochu interného humoru..
14.11.2025 MY O VLKOCH, KATHAA Bardejov @ Bašta (report)
19.11. 14:58 Nessy:
Zdarec,
píšu s návrhem ohledně Finů Vaapa Maa.
Možná to znáš, hrajou klasickou severskou školu HC punku, členové hráli v kapelách jako Abduktio, Manifesto J ..
(guestbook)
19.11. 08:17 axc:
to kutos:sa čudujem ze sa čuduješ kámo.Ba v tom bola vzdy extra unikat napriklad.
7-8.11.2025 IT LOOKS SINISTER, KOVOŠROT, EVERSAME, PIPESH + MEKENZY vs GORC, PRUGELKNABE vs LILIXELBE, OBLAST vs ALISON WALKS, SLANT Žilina @ Hájovňa + Praha @ Eternia (report)
18.11. 14:51 deegee:
kutos: Aspon je uz jasne co tolko kokotov je v tej tvojej generacii
7-8.11.2025 IT LOOKS SINISTER, KOVOŠROT, EVERSAME, PIPESH + MEKENZY vs GORC, PRUGELKNABE vs LILIXELBE, OBLAST vs ALISON WALKS, SLANT Žilina @ Hájovňa + Praha @ Eternia (report)
17.11. 14:57 kočo:
moj zlaty
7-8.11.2025 IT LOOKS SINISTER, KOVOŠROT, EVERSAME, PIPESH + MEKENZY vs GORC, PRUGELKNABE vs LILIXELBE, OBLAST vs ALISON WALKS, SLANT Žilina @ Hájovňa + Praha @ Eternia (report)
17.11. 10:39 kutos:
to co je za picovinu, ci nas prijmu za svojich? to my by sme ich mali prijat. malo by to byt ako v 90tkach, ked sa mladi fackali a kto vydrzal, ten isiel do partie
7-8.11.2025 IT LOOKS SINISTER, KOVOŠROT, EVERSAME, PIPESH + MEKENZY vs GORC, PRUGELKNABE vs LILIXELBE, OBLAST vs ALISON WALKS, SLANT Žilina @ Hájovňa + Praha @ Eternia (report)
24.09. 14:36 kočo:
joooj diky za report! Vždy zahreje pri srci ❤️
15.9.2025 TOLUEN, INCRIMINATE, GLASS Trnava @ Kubík (report)
11.09. 06:27 Тарас:
Jak Zpravodaj Dezerter "nespolupracuje" s rudo-hnedou Koalici Stacilo!: https://fb.com/robert.wicht.98/posts/4078150642403441
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)
20.08. 07:40 Oscar:
Fryette.. Ked si zakladas na pravopise tak sapxxxb... Pocuvaj sam seba tu davas dole ked pises hluposti KRAS elvtarsakrol. Pocuvaj semka. To prave TY si ten, co ani sam nevie ze je viac liberal demokr ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)
Ut 11.2.2014: NOVINKA
[pridaj komentár: 0]
Deň vzniku profašistického Slovakštátu využívajú už s každoročnou pravidelnosťou neonacisti a neoľudáci k oslave neľudského režimu a šíreniu myšlienok nenávisti a intolerancie. Tento rok však náckovia našim hlavným mestom neprejdú! Bratislava bude patriť antifašizmu!
V dobe vzostupu krajnej pravice na Slovensku i v celej Európe, v dobe kedy sú fašisti volení do vysokých politických funkcii v našej krajine, v dobe kedy množiace sa útoky zostávajú nepotrestané, či v dobe, pre ktorú je príznačná inklinácia majoritnej spoločnosti k rasizmu a populizmu je priam našou povinnosťou, aby sme sa ozvali! Už nemôžme naďalej iba zatvárať oči. Je najvyšší čas, aby sme sa myšlienkam nenávisti postavili a rázne ich ako spoločnosť odsúdili. Príďte aj vy vyjadriť svoj postoj v sobotu 15. marca 2014 do ulíc Bratislavy! Príďte povedať jasné NIE fašizmu!
14. - 16. marca budú sa v Bratislave uskutočnia i výstavy, diskusie, premietania, koncerty či ďalšie podujatia.
Proti fašizmu v akejkoľvek forme, kdekoľvek a kedykoľvek! Videopozvánka!
Po 10.2.2014: NOVINKA
[pridaj komentár: 0]
Rozčertené duo MASSOLA poslušne hlásí infiltráciu cyber priestoru a zároveň i vydanie kazety / CDr "Neanderthal jazz" u Obsedante!. Všetkých 12 ultra šialených skladieb sa dajú vypočuť tuto!
Po 10.2.2014: NOVINKA
[pridaj komentár: 0]
Po skoro roku neúprosnej práce BOY oznamuje, že doska "Darkest visions" sa práve lisuje v Lodeniciach. Krst, ktorý prebehne 3. marca v pražskom Roxy, bude v spoločnosti miestnych partičiek TALES OF ERROR a HANBA. "Darkest visions" výjde v niekoľkých verzií. U nás bude k dostaniu luxusná vinyl verzia. Doska výjde v gatefold obale s 12 stránkovým bookletom, a to celé bude zabalené v masívnom vnútornom slipcase obale, ktorý na sebe bude mať striebornou embosovanú ražbu v 500 kusoch na Voltage records a Rebel sound records v USA. K prvým 50-tim kusom dostaneš ako darček slipmat na gramec. CD výjde u nemeckých Wolverine records.
Po 10.2.2014: NOVINKA
[pridaj komentár: 0]
Práve vyšla kompilácia "Pomoc pre Banyho". Táto kompilácia je venovaná skvelému muzikantovi Jirkovi Banymu Tomáškovi, ktorý je výraznou súčasťou hudobnej subkultúry na Ostravsku. Tvoril a hral v kapelách, ktoré sú vnímané nielen muzikantskou verejnosťou na severnej Morave ako veľmi zásadné až legendárne.
Boli to predovšetkým kapely MILION SEDM, MATYÁŠ GALI, SRPEN a HOT WASSERMANN. Bany sa dostal do veľmi závažnej situácie, kedy ho jeho zdravotný stav celkom upútal na lôžko
po ťažkej mozgovej príhode. Jeho priateľka sa o neho spoločne s opatrovateľkami stará a snaží sa
ho vhodnou liečbou priviesť späť do života. Zakúpením jednotlivých piesní môžete pomôcť Banymu i vy. Odmenou vám budú piesne jednotlivých hudobníkov, ktorí ich venovali Banymu.
Na kompilácii nájdete mimo iných tiež Banyho kapely - MILION
SEDM, HOT WASSERMANN a SRPEN, v ktorých skladal, písal texty, spieval a hral na gitaru. Svoje piesne venovali kapely BUTY, FILIP M., JOHANBAND, eR+Tobi, HOO HOO COCTAIL, MAROW, JOY AND THE TONESSEEKERS, VŠEHOMÍR, SHARKAMAPTAKA, UP!GREAT. Kompiláciu nájdete tu.
Po 10.2.2014: RECENZIA
Ne 9.2.2014: NOVINKA
[pridaj komentár: 0]
Dokument z nedávnej antifašistickej demonštrácie a blokády Plesu akademikov vo Viedni sa dá pozrieť tu, krátky report sa dá prečítať na blackblogu!
Ne 9.2.2014: REPORT
Report na koncert CHEAP TALK, RÚBANISKO, SEDEM MINÚT STRACHU a ALEA IACTA EST v Seredi!
Ne 9.2.2014: SKEN
[pridaj komentár: 0]
Naskenovaný časopis bez kompromisu No compromise #1 / 99. Read or die!
Pi 7.2.2014: NOVINKA
[pridaj komentár: 0]
Na Rescued from life records vyšla vinylová verzia kazety "Order from disorder" od švédskych hlučných krasterov ELECTRIC FUNERAL. Šesť skladieb v 100 kusovej 8" ručne číslovanej edícii.
Ďalšími netradičnými vydaniami, ktoré vyšli pred časom u RFL sú KEGCHARGE - demo 8" a UNHOLY GRAVE - "Grind hippies" štvorcový 9".
Pi 7.2.2014: NOVINKA
[pridaj komentár: 0]
Crapoulet records vydali nový album argentínskym BEAUTIFUL SUNDAYS s názvom "Tangled thoughts about you" na LP. Mix punku, power popu a trochu aj hc v štýle CRIMPSHRINE, JAWBREAKER alebo peace punkov RVIVR a IRON CHIC.
Št 6.2.2014: NOVINKA
[pridaj komentár: 0]
Ako to už býva v diy scéne nepísaným pravidlom, po nekonečnom meškaní a rôznych komplikáciách konečne vychádza slovensko-fínsky 4-way split 12" s názvom "Neither east nor west". O vydanie sa postaralo 12 (väčšina slovenských) labelov. Stranu A opanovali fíni YHTESKUNNEN ISTAVAT? (so šiestimi skladbami rýchleho hardcore punku) spolu s krajanmi YDINPERHE (štyri songy surového finpunku) a stranu B zase zástupcovia našich luhov a hájov, sereďskí BARNEY GUMBLE (sedmička songov úderného hardcore punku) a Galanťania ALEA IACTA EST (osem zárezov grindu s vplyvmi hardcoru a crustu). Zaujímavosťou je, že platňa má dve verzie obalu. Slovenská verzia je v oranžovom obale, fínska vo fialovom, obe verzie vyšli na žltom vinyle. Zoženieš napríklad u Totalitarianism still continues.
Št 6.2.2014: NOVINKA
[pridaj komentár: 0]
Nezničiteľní poľskí grindovci SUFFERING MIND majú vonku 11" s názvom "Formatography" obsahujúci skladby, ktoré predtým vyšli na rôznych malých a netradičných formátoch. Limitovaná edícia obsahuje špeciálny hliníkový prebal. Vyšlo u Yama arashi. V pláne niekoľko ďalších desiatok splitov.
Št 6.2.2014: NOVINKA
[pridaj komentár: 0]
Najnovším vydaním u nemeckých W.I.F.A.G.E.N.A. records je split 12" AGUIRRE / GUEVNNA: dobre známy špinavý francúzsky sludge s dvomi novými skladbami kontra nová japonská kapela na čele s Ryom z COFFINS s jednou dlhou skladbou. Celá nahrávka sa dá vypočuť tu.
Št 6.2.2014: RECENZIA
St 5.2.2014: REPORTY
Reporty na koncerty CONCUSSA, SYSTEMIC DAMAGE, KILLCHAIN, BETON v Sačurove a AZKAZA a SOUND OF QUALM v Bardejove!
St 5.2.2014: NOVINKA
[pridaj komentár: 0]
Pizzeria Anarchia
Urgentná výzva k podpore a solidarite:
Pizzeria Anarchia je squat vo Viedni, ktorý funguje viac než 2 roky. Teraz je ohrozený vysťahovaním. Súdom predložený dátum dobrovoľného odchodu je 5. február 2014. My ale neodídeme. Namiesto toho zvolávame v tento deň k demonštrácii vo Viedni a solidárnym akciám kdekoľvek.
Keďže neodídeme, bude o výkon rozsudku majiteľmi domu poverená polícia. To bude pravdepodobne trvať niekoľko týždňov. Ak sa budú držať zákona, musia nám poslať list s dátumom vysťahovania. Napriek tomu si nemôžeme byť istí, že sa dátumu budú držať.
Na začiatku nás majitelia domu pustili dovnútra. To urobili z toho dôvodu, ako bolo priznané aj pred súdom, aby vyhnali pôvodných nájomníkov, ktorí tu žijú desaťročia v dvoch bytoch s riadnymi nájomnými zmluvami. To bolo od začiatku jasné, a onedlho sme zistili, že majitelia sa špecializujú na nákup nehnuteľnosti, kde býva už len niekoľko pôvodných nájomníkov.
Tieto nehnuteľnosti sú v pomere lacnejšie, predovšetkým keď sú zmluvy neobmedzené. S platnými zákonmi vo Viedni je ťažké dostať pôvodných nájomníkov preč, čo by ale bolo nevyhnutné pre maximalizáciu zisku z nehnuteľnosti, aby sa mohla renovovať a každý byt bol predaný samostatne, poprípade nehnuteľnosť zbúrať. V prípade Pizzerie a iných nehnuteľností patriacim tým istým majiteľom boli sabotáž, psychický teror a extrémne zanedbanie domu stratégie, ako dostať ľudí odtiaľ preč. Aj keď sú majitelia Pizzeria kreatívnejší ako iní, je vyháňanie ľudí z ich domovov pre maximalizáciu zisku rozšírená prax a logický dôsledok systému, ktorý je postavený na osobnom vlastníctve.
Dva roky sa veľa ľudí podieľalo na kazdotýždenných PizzaVoku s diskusiou, čítaniach, info akciách, koncertoch, kinovečeroch, jazykových kurzoch, oprave bicyklov, workshope pre viazanie kníh či stretnutiach pre politické aktivity. Žili sme tu, nachádzali priateľov a spojenectvá.
Nevzdáme toto miesto, budeme sa brániť a potrebujeme každú formu podpory. Môžete nás prísť kedykoľvek navštíviť, pomôcť s prípravami proti vysťahovaniu, organizujte solidárne akcie, informujte priateľov, prinášajte materiál, zaujímajte sa o aktuálne informácie a príďte v hojnom počte v deň vysťahovania. Dátum bude zverejnený na našom blogu. Príďte už skôr a ostaňte dlhšie.
Pozerajte pravidelne náš blog a kontaktujte nás. Informujte nás o vašich akciách a ako vás môžeme podporiť.
Solidarita je naša zbraň!
St 5.2.2014: NOVINKA
[pridaj komentár: 0]
U 83 records vyšla druhá časť kompilácie kapiel z východného Poľska "Ściana wschodnia hanaд vol. 2". Na tejto sedempalcovej kompilácii nájdeš punk, hard core, street punk alebo grind core: PROZAC, D.S.F, IN VITRO, SUFFERING MIND, PRODUKT, REARRANGE a ANEMIA 77. Na svete iba 300 kusov na čiernom vinyle, ktoré sú benefitom pre miestnu antifašistickú akciu.
St 5.2.2014: NOVINKA
[pridaj komentár: 0]
Tento týždeň vychádza u Phobia records vinylová verzia demo kazety "Plíce plný popela" pražských BLINDED. Vylisovaných iba 200 kusov na čiernom vinyle s DIY obalom. Mailorder verzia od Phobie bude obsahovať opäť niekoľko prekvapení. Celá nahrávka na vypočutie tu!
Ut 4.2.2014: NOVINKA
[pridaj komentár: 0]
Ďalšou noivnkou u Madbutcher records je LP / CD ENRAGED MINORITY - "Antitude": 12 krát streetpunk s rocknrollovými a ska vplyvmi z Nemecka. Vonku majú ešte debutový album, split EP s STREETS OF RAGE a split živák s legendárnymi the OPPRESSED.
Ut 4.2.2014: NOVINKA
[pridaj komentár: 0]
Po slovíčkom SCARECROW sa skrýva kapela z Fínska hrajúca horror punk hodne nasiaknutý hard core. Vonku majú tri albumy a každú chvíľu by im mal výjsť nový 7" s tromi novými skladbami a dvomi covermi. Zoženieš u 82 records.
Staršie novinky:
Pozývame:
So 13.12.2025
Lovčica - Trubín @ Iba pohoda
MORDLOCH (CZ), OTRAS (SK), RADIATION (SK), ŤEMNOHOŇ (SK)
... ostatné koncerty
Vyhľadávanie:
Najnovšie fotky:
Najnovší rozhovor:
Najnovší report:
Najnovšia recenzia:
Najnovší cestopis:
Najnovší článok:
Naposledy naskenovaný zin:
Naposledy preložený text:
Najnovší recept:


