Pozývame:


So 9.12.2023
Košice @ Collosseum

THULSA (CZ), JAKUBYSKO (SK), STRAGE DI STATO (CZ), BLAMAGE (SK), WOLNERA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

RAEIN, JAGUERO, STEGOSAURO (25.11.2023, Bocciodromo @ Vicenza)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

TVOI POSTOI, ASTRIS LAPSUS, HOME FRONT (16.11.2023, Bratislava @ Pink whale)

Najnovšia recenzia:

V.O.H. - Cesta bez konce 12"

Najnovší cestopis:

SAMORAST (Čechy)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Št 28.9.2023: FOTKY

plagátNejaká tá fotka RANY a S.A.T.A.N.a z chlievu v Košiciach.

St 27.9.2023: REPORT

plagátReport na koncert kapiel INFECTIOUS PIT, JACK, CRIPPLED FOX, NUCLEAR CULT, RUIDOSA INMUNDICIA a YACOPSAE v Budapešti!

St 27.9.2023: Spoločné vyhlásenie spriaznených kapiel k voľbám 2023

[pridaj komentár: 9]

Spoločné vyhlásenie spriaznených kapiel k voľbám 2023Zoskupenie spriaznených kapiel okolo punkovej a metalovej komunity zverejnilo na sociálnych sieťach spoločné vyhlásenie o aktuálnych voľbách a potrebe ísť voliť. Ako hovorí jeden z autorov textu vyhlásenia Boris Bauer zo skupiny CATASTROFY: "Aj keď máme každý trochu iný pohľad na život a politiku, v zásadných veciach majú všetky zúčastnené kapely jasno."

Hudobníci si uvedomujú svoj dosah na ich fanúškovskú základňu a chcú ho takto pozitívne využiť.
"Vždy sme sa ako kapela vyjadrovali k sociálnym témam a politike. Vnímame to ako prirodzenú súčasť našej subkultúry., dodáva Matej "Datra" Vít z punkovej stálice ROZPOR, ktorý je aj autorom kreslenej ilustrácie k textu.
Niektoré z týchto skupín sa podobnej spoločnej aktivity zúčastnili už aj v minulosti pri rôznych významných udalostiach - napríklad pri voľbách alebo na výročie vzniku zločinného fašistického Slovenského štátu.

Text vyhlásenia:
Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše.
Voľby sú tu a my nechceme, aby sa do vlády dostali čistokrvní náckovia, mafiánski zlodeji, pohrobkovia komunistov, či proruskí kolaboranti, ktorí slovník ladia podľa aktuálnych preferencií manipulovateľného ľudu.

Áno, vieme! Ste unavení z politiky a mnohí si myslíte, že politika do muziky nepatrí, pretože ňou nechcete mať zasratý ešte aj ten posledný kúsok pohodovej bubliny, ktorá vám pomáha prežiť v sračkách bežného života. Chápeme to. Zo skúseností však vieme, že práve politika do veľkej miery ovplyvňuje v akých hlbokých sračkách sa tým životom brodíme.

My si dobre pamätáme útoky náckov na punkové a metalové koncerty, napádanie a bitky v uliciach kvôli inému zovňajšku či svetonázoru. Kopec z tých útočníkov dnes nosí oblek a už sedí v parlamente a kopec im podobných sa tam hlási. Šatník zmenili, mentalita a mokré sny o diktátorskom režime im však ostali.

Mrzí nás, že ostatné vlády premrhali šancu ukázať celej spoločnosti, že sa to dá robiť inak, na úrovni. Tou klauniádou totiž otrávili a odradili mnohých príčetných od ďalšieho záujmu o politiku. Napriek tomu si nemyslíme, že by bolo múdre voľby odbojkotovať, prípadne voliť strany s totalitnými, alebo mafiánskymi sklonmi.

Chceme žiť v spoločnosti, ktorá nediskriminuje menšiny, ctí vedecké poznanie a napríklad vo vojne na Ukrajine vie jasne pomenovať agresora. Nechceme návrat do totality, či v niektorých prípadoch dokonca až do stredoveku. Sme súčasť menšinovej subkultúry, ktorá oslavuje pestrosť a inakosť. Pošlime preto v sobotu náckov, komunistov a zlodejov do riti, kam patria!

Podpísané kapely:
ADACTA, BETON, BRATISLAVSKÉ DIEVČATÁ, CATASTROFY, DAVOVÁ PSYCHÓZA, DIMENZIA X, DISTAX, FYASCO, ILEGALITY, KANÁL, LES MYZERABLES, LUTRA, MIŠO ŠTICH, MODRÝ PONDELOK, MUNÍCIA, NEHA!, ROMANES, ROZPOR, SISTEM ERROR, SHALLOV, SUPRESSER, VEĽKÁ POTREBA, VBPS, ZAČIATOK KONCA, 2 MANKY HOOKERS AND RACIST DWARF, 29. AUGUST.

Ut 26.9.2023: Jazz grind news

[pridaj komentár: 0]

LETTYFISH - Hello kittie´s spankIndonézky sextet LEFTYFISH z Yogyakarta, prináša pomerne inovatívny prístup k extrémnej hudbe, ktorý svoju zatiaľ finálnu podobu získal na debutnom albume "Hello kittie´s spank".
V 18 krátkych skladbách o dĺžke okolo 20 minút vás zasiahne zvukový uragán miešajúci nespútanosť NAKED CITY, intenzitu MELT BANANA a dravosť the DILLINGER ESCAPE PLAN. Frenetické dialógy klavíru a dychovej sekcie komunikujú s matematicky štrukturovaným grindcore základom. I keď by sa podľa popisu mohlo zdať, že budete čeliť nesúrodému chaosu, vďaka rozumnému songwritingu celá doska pulzuje v dokonalej vysokoenergetickej symbióze.
Pôvodne vyšlo na CD ešte v roku 2018, teraz znovu vychádza na 12" vinylu u Olga Hepnarová records a Noise mafia. Vyrobených bolo 200 kopií na červenom priehľadnom vinyle.

Po 25.9.2023: REPORT

plagátReport z koncertu RAID SIREN, RANA, S.A.T.A.N. a BESNA v Košiciach!

Po 25.9.2023: TESTIMONY na vinyle!

[pridaj komentár: 0]

TESTIMONY - Of life and deathDevaťdesiatky neboli len označením pre krkolomný prerod československej spoločnosti, synonymom pre mafiánske podnikanie či závanom slobody, do ktorej mnohí vkladali viac, než nakoniec dostali. Bola to tiež doba, kedy sa otvorili stavidlá železnej opony a tuzemských poslucháčov zaplavila lavína dosiaľ nepreferovanej muziky z celého sveta. Tento hektický kvas mal tiež za následok vznik mnohých nových kapiel, nahrávok, klubov a hudobných scén. Ani hardcore punkové vody neboli výnimkou.
V roku 1992 sa v Bratislave sformovala legendárna úderka TESTIMONY, na ktorú mnohí prisahajú dodnes. Status niečoho ojedinelého si kapela získala už za dôb svojej existencie. Nebolo to spôsobené len tým, že sa v ich radách zišli veľmi zdatní muzikanti, ale predevšetkým táto partia držala pospolu, neúnavne koncertovala, nasávala rôzne hudobné i nehudobné vplyvy, dbala na precíznosť a vytýčila si originálne hudobné smerovanie. Už od začiatku bolo v jej hudbe patrné kríženie hardcoreových a metalových vplyvov, mystický odér, netradičné etno vplyvy, nabúšená rytmika, tvrdé gitarové riffy, nebývalá intenzita a pestrá paleta vokálneho prejavu. Od hrdelného revu cez rituálne melódie až po nečakane melodický spev. To všetko sprevádzané textami, v ktorých sa striedala angličtina s rodným jazykom. Ich námety pochádzali z klasického punkového prostredia - vzdor a sociálna nerovnosť, ale tiež až nečakane mierili i do oblastí východnej filozofie.
Vrcholné dielo a zároveň labutia pieseň kapely bol album "Of life and death" natočený v roku 1997 v ostravskom štúdiu Barbarella. TESTIMONY tu boli na vrchole tvorivých síl a nahrali celistvú nahrávku, ktorá nielenže v tej dobe nemala problém obstáť vo svetovej konkurencii, ale so vstýčenou hlavou funguje i dnes. Po viac než štvrť storočí sa tento album teraz u PHR dočkal svojej vinylovej podoby. Aj keď bol album pre tieto účely remastrovaný, je tu snaha o čo najväčšie zachovanie dobovej autenticity - pôvodný obal a klasický čierny asfalt sú toho dôkazom. Toto, ako sám názov kapely potvrzuje, svedectvo vydané v náklade 300 kusov má nielen patinu hardcoreových devätdesiatok, ale i nadčasovosť, ktorú by mu mohol závidieť kde kto. Nie je sa teda čo diviť, že mnohí nahrávku označujú čoby "najzásadnejší album slovenského undergroundu". Neveríte? Tak schválne, koľkým československým kapelám tej doby bolo dopriané výsady tribute albumu od svojich nasledovníkov?

Ut 19.9.2023: Sedempalec SKIPLIFE

[pridaj komentár: 0]

SKIPLIFEČlenovia legendárnych českých fastcore a grindcore kapel ako MINDLOCK a LYCANTHROPHY sa spojili v SKIPLIFE, aby vzdali hold priamočiaremu a primitívnemu štýlu power violence 90-tych rokov, ktorý doviedli k dokonalosti kapely ako LACK OF INTEREST, INFEST a CAPITALIST CASUALTIES. Štekajúce vokály, pokrivené gitarové riffy a neúprosné výbuchy oslovujúce bezútešnosť modernej spoločnosti. Sedempalec je limitovaný na 300 kusov a bol vydaný za spolupráce Trapped inside records s legendárnym palovým labelem 625 thrash a Mighty morphine powerviolence records.

Po 18.9.2023: Nová kniha u Broken books

[pridaj komentár: 2]

Noah Chomsky, Robert Pollin - Klimatická krize a zelená dohodaNa Broken books minulý týždeň vyšla ďalšia kniha: Noam Chomsky, Robert Pollin - Klimatická krize a zelená dohoda: Noam Chomsky, filozóf, lingvista, spoločenský kritik a aktivista a Robert Pollin v tejto knihe mapujú katastrofické dôsledky nekontrolovanej zmeny klímy a predstavujú plán zmeny. Ľudstvo musí prestať spaľovať fosílne palivá a učiniť tak spôsobom, ktorý zlepší životnú úroveň obyvateľov. To je cieľom zelenej dohody a, ako autori objasňujú, je to celkom uskutočniteľné. Chomsky s Pollinom argumentujú proti obavám, ktoré vyplývajú z prechodu na zelenú ekonomiku a vysvetľujú ako tieto falošné obavy podporujú popieranie klímy. Táto kniha ukazuje, ako politicky i ekonomicky prekonať klimatickú krízu.

So 16.9.2023: CESTOPIS

plagátCestopis z južných a stredných Čiech od kapely SAMORAST!

So 16.9.2023: Hot dog fest 17

[pridaj komentár: 0]

plagátHot dog fest 2023 (plagát) v Uherskom Hradišti v klube Mír sa blíži!
Na čo sa môžete tešiť 23. septembra? Vopred na to, že celý večer vlastne už od skorých popoludňajších hodín bude napchaný muzikou. Hrať sa totiž bude na 2 stageoch. Prvý stage bude na sále na hlavnom pódiu a tešiť sa môžete i na originálny a tlakom napechovaný Bar stage. Kapely sa na týchto stageoch budú striedať v pravidelných intervaloch, žiadna z kapiel sa nebude kryť s inou. Dali sme na vašu radu a pauzy medzi kapelami málinko pretiahneme, nech sa môžete v kľudne občerstviť.
Tešiť sa môžete na exkluzívne vystúpenie aktuálnej rakúskej grindovej špičky, lineckých DISASTE, ktorí chytli doslova druhú mízu a sú vo skvelej forme. ROZPOR je legenda slovenského punku, niektoré songy sú doslova hymnou pre všetkých fanúšikov punku s presahom. Zaujímavou partou sú pražsko - plzenský DECULTIVATE. Tešte sa na výbuch chaotického hardcore s prvkami powerviolence. Kapela si pomerne rýchlo našla na scéne pevnú pozíciu, najmä vďaka silným živákom. Ďalšia partia z hlavného mesta sú VOLE. Energický punk, živelná show a veľká porcia energie, toto si nenechajte újsť. Zaujímavosťou je, že VOLE sú prepojení s ďalšou bandou, kapelou BAHRATAL. Blackmetal, špina, surovost punku. ABORTION sú preverenou kapelou, parádny old school grindcore, ktorý nezabúda na nadhľad ako v textoch, tak v predslovoch! EMPTY HALL OF FAME drhnú skočný, energický HC punk. Nedávno začali s češtinou a keď ich budete počuť, zamilujete sa. WARGAME sú pre fajnšmekrov. Máš rád dis-beat ala Švédsko? Si tu správne! LUDRA je jedovatý grind z Lovosíc. V poslednej dobe ukazujú už aj na väčších festivaloch, aká je to jazda. Nezabudnime na domácích BOLEST BUDE VĚTŠÍ. Ohnivý grind z kunovského sklepa, čakej, že to bude bolieť.
Celá akcia odštartuje presne v 18 hodín, s tým, že klub je otvorený od 17:00. Ako vždy to bude akcia benefičná, kedy výťažok poputuje na konto lesoochranárskeho združenia VLK, ktorého cieľom je záchrana prirodzených lesov na Slovensku a intenzívne poukazuje na často nezmyselné kácanie stromov, ničenie prirodzenej biomasy a narušovania tisíce rokov starých komunít a prírodných spoločenstiev. Spoločne sme už prispeli k niekoľkým oázám slobody, kde je vylúčená akákoľvek ľudská činnosť.
Príď si vypočuť originálnu hudbu od srdca a podporiť dobrú vec!

St 13.9.2023: FOTKY

^Fotky z koncertu the PUBLIC a HEXIS v Bardejove.

Ut 12.9.2023: FOTKY

plagátFotky z koncertu YEAR OF THE COBRA z Košíc.

Po 11.9.2023: Francúzsko versus Slovensko

[pridaj komentár: 0]

CIVILIAN THROWER / SANGRE DE IDIOTASTvoja denná dávka grindcore práve k dostaniu!
Dvakrát grindcore ohlodaný na kosť bez akýchkoľvek prímesí metalu, punku či hardcoru. Nič viac iba čistokrvný grindcore!
CIVILIAN THROWER z Francúzska s členmi WHORESNATION, ADOLF SHITTER, HØRDÜR, LOVGUN a mnoho ďalších versus SANGRE DE IDIOTAS s členmi SEDEM MINÚT STRACHU, ex IDIOTS PARADE, ex SANGRE DE CRISTO.
70 kópií na kazetách exkluzívne na Šváb records.
309 kópií na 7" v kooperácii SSGC, Here and now records, Psychocontrol records a Nihilocus records.

So 9.9.2023: Riot over riot 8

[pridaj komentár: 0]

plagátPozvánka na ďalšiu sobotu (16.9.) do pražského Cross clubu na ôsmy ročník Riot over river s jasným názorom "Spoločne proti rasizmu!", kde okrem techna & tekna, prednášok a poézia zahrajú kapely ako CONFLICT (UK), VISIONS OF WAR (Belgicko), xDREGSx (Rakúsko), LIFE SCARS (Poľsko), SOCIAL CRISIS (Poľsko), ADACTA (SK), MUNÚCIA (SK), EMPTY HALL OF FAME (CZ), FABRIKA (CZ), V.T. MARVIN (CZ) alebo FUNKCE ŠROUBU (CZ)!

St 6.9.2023: Garfweek #76

[pridaj komentár: 0]

Garfweek #76Po prázdninách je tu ďalšie číslo obľúbeného recyklačného plátku Garfweek.
Po "oslavách" dvadsaťpäťky labelu GRF a päťdesiatin toho, ktorý to všetko vedie, je toto číslo rozhárané až hanba. Najdete tu z hĺbin vekov vytiahnuté rozhovory s EVIL CONDUCT, the VALKYRIANS a BAD MANNERS. Ďalej niečo o vydavateľstve Trojan records a niekoľko článkov o "práci" a "polícii" viď Tyranie hodin alebo Ochránci pořádku. Čo je však zaujímavé, tak polovicu plátku zaberá "Recenzura" a "Kopelovštiny", kde nájdete priblíženie nahrávok od kapiel či projektov, o ktorých niektorí z vás nemajú ani potuchy. A tiež sa "vymetol" distribučný sklad a je vám ponúknuté mnoho muziky, za veľmi prijateľné ceny, tak to omrknite!
Zoženieš na grfrecords@seznam.cz!

Ut 5.9.2023: Besnota

[pridaj komentár: 0]

PRESCRIPTIONDEATH - Rabies"Rabies" je názov nového 12" Švédov PRESCRIPTIONDEATH. Devätnásť vraždených skladieb, v ktorých sa mixuje power violence, fast core a hrubý grind core. Vyšlo u Flyktsoda.

Po 4.9.2023: Kinetický orbitálny úder

[pridaj komentár: 0]

KINETAL ORBITAL STRIKEVonku sú vinylové verzie demokazety a EP "The true disaster" KINETIC ORBITAL STRIKE z Philadelphie. Po päť hlučných kolovrátkov, v ktorých sa znovu nevynájde koleso, ale sú pevne zakorenené v DISCHARGE / DISCLOSE štýle. Obe sedempalce si kapela vydala sama.

Št 31.8.2023: Exhumátor #1

[pridaj komentár: 0]

Exhumátor #1Koncom 80-tych rokov začal vychádzať jeden z kultovných fanzinov, Metaliště. Pravidelne vychádzajúca tlačovina bola plná pestrých noviniek a zaujímavostí z tuzemskej i zahraničnej scény. Milan Škoda, jeden zo zakladajúcich členov sa rozhovoril na celých 32 stranách o fungování fanzinu Metaliště a nielen o ňom. Na juhu Čiech pôsobila thrash metalová smečka EXEKUTOR, ktorá nielen na lokálnej scéne spôsobila solídny vietor za necelé 4 roky fungovania. Zaspomínali sme na dianie okolo kapely s Honzou "Kirkom" Běhunkom. Súčasná vlna old schoolového death metalu tiahne nekompromisne svetom a český label Filth junkies je u toho. O fungovaní labelu sa rozpovedal Balda, ktorý zároveň predstavil legendárne miesto Barak.Os. Spomenie si ešte niekto na kapelu HECTOR? Exhumátor o nich prináša spomienky vďaka spevákovi Otovi. Posledný rozhovor je s najmladšou metalovou kapelou v ČR, DESTROY!, ktorá na podporu svojho debutového EP "Pomsta společnosti" hrá jeden koncert za druhým. Hŕstka recenzií dovršuje prvé číslo. Fanzin o 76 stranách je č/b a k dostaniu na exhumator@post.cz.

St 30.8.2023: How can limo kids kill your dreams? #10

[pridaj komentár: 0]

How can limo kids kill your dreams? #10Vychádza ďalšie číslo How can limo kid kill your dreams?. V nepravidelnom občasníku nájdeš rozhovory, fotky, grafiky, úvahy a reporty. Prevedenie je klasické, formát A5 naležato a prečítať si môžeš rozhovory s Gifom (RATO TRISTE), Harwym (punkrocker z Nitry), Honzou Douskom (LIDSKÉ ZDROJE, BLANK OUT, KOMPLEX VINY), Honzou Hranou (KRONSTADT), o zinoch niečo povie Miro Michela a o zberateľstve dosiek Milan Pokorný v rozhovore pomenovanom Record collectors are pretentious assholes. O blok koncertných fotiek sa postaral Paayarazzi (LIDSKÉ ZDROJE) a básnické okienko zachytí Medailon Jakuba Urbanca.
Zine vychádza DIY nákladom a prílohou je flexi 7" US kapely the GROOVIE GHOULIES - "When the kids go go go crazy" (Pirates Press Records, 2023). Náklad je 130 ks. Vydanie môžeš podporiť zakúpením na samuelrecords.bigcartel.com alebo samuel.records@seznam.cz.

Po 28.8.2023: Vegan sxe news

[pridaj komentár: 0]

SAIDIWASNajnovšou novinkou u Refuse records je bezmenný 12" SAIDIWAS: SAIDIWAS bola vegánska straight edge kapela z pulzujúcej Umea city scény 90-tych rokov. Ich radikálnym politickým odkazom bola výzva k solidarite v boji proti všetkým druhom útlaku, nerovnosti, rodovým rolám a patriarchálnym schémam, hudobne sa pohybovali okolo DC HC. Ich debut so šiestimi skladbami vyšiel v roku 1996 na CD, tento 12" obsahuje ešte bonus v podobe skladby z kompilácie "Straight edge as fuck II". Členovia ďalej pokračovali v kapelách FINAL EXIT, SEPARATION a neskôr v the (INTERNATIONAL) NOISE CONSPIRACY.

Staršie novinky:

#[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403]

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

26.10. 14:53 d:


@kkt, nie som sice tvoj mily, ale aspon si mi nevynadal, pokrok. Nabuduce si prosim odpusti aj tieto zosmiesnujuce pomenovania.

Ja som boj proti fasizmu nechapal nikdy iba ako boj nacko ..
(novinka)

24.10. 18:03 kkt:


nie moj mily, nestaci. Mozno si si nevsimol, ale fasisti dnes nie su ti isti, ako boli po roku 1989. Tvoje diy vylepovanie nalepok ani fyzicke konfrontacie dnes nic nezmenia.
(novinka)

23.10. 22:39 d:


jasne, bojovat proti fasizmu uz nestaci ako bolo zvykom po roku 1989 d.i.y. Potrebujeme si vypocut vyhlasenie kapiel, ze treba ist volit a tym sa vsetko vyriesi. Ale nie volit hocikoho, ale jasne sa v ..
(novinka)

23.10. 10:45 zavriem oci a ignorujem fasizmus lebo som d.i.y:


d: k srackam, ktore sem pises sa ani neda vyjadrit inak ako ironiou
(novinka)

23.10. 07:36 d:


@Peter, idealne zacat diskusiu s tym, ze vynadas tomu druhemu...
Nijako si sa nevyjadril k tomu, co pisem (ked tak akurat zosmiesnovanim a ironiou - neviem, mozno, ked nie su argumenty, tak aj ..
(novinka)

22.10. 14:17 Tvoj otec:


Fuj. odporny Rozpor, pošahaní americkou propagandou a vymletí Bruselom. Vojnový Štváči, zbytočne zomrelo uz cca 1 000 000, ty sláva Ukrajine, choď tam bojovať ty kokot. Ešte stále ste to ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

18.10. 17:14 Peter:


Píšeš parádne hlúposti -)))
Už samotný názor, že do umenia politika nepatrí, je absolútne politický, ty pako.
A vieš, ktože to povedal? Orwell.
Ten totiž videl, ž ..
(novinka)

11.10. 12:40 axc:


dobe
(novinka)

11.10. 12:39 axc:


v tejto skor odporucat dokument s noamom z roku 1992 vyroba suhlasu pre vsetkych rozporuplnych a inak pohodovozmyslajucej sceny.
(novinka)

06.10. 14:08 d:


Ja len aby to nevyzeralo, ze punkova scena je v tomto nazore, co je tu vyssie, jennotna.
Nie, nie je.

Sice sa kapely, ktore d.i.y pristup k zivotu a spolocnosti, nevyjadrili, v ..
(novinka)