Pozývame:


So 27.7.2024
Malá Bystřice @ Santov

INTERPUNKCE (CZ), LICKSPIT (CZ), AM (Poľsko), NERVY (CZ), PERLY SVINÍM (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

DIKTÄT, ASTRIS LAPSUS, LUTRA, RETORSION (19.7.2024, Poprad @ Koľaj 22)

Najnovší rozhovor:

Čurby

Najnovší report:

DIKTÄT, ASTRIS LAPSUS, LUTRA, RETORSION (19.7.2024, Poprad @ Koľaj 22)

Najnovšia recenzia:

HORSEBASTARD – From the axial to the appendicular - an equestrography MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Rakúsko, Slovensko, Česko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #8 + #9 / 2016

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Po 7.3.2022: Druhý album PRŮMYSLOVEJ SMRTI

[pridaj komentár: 0]

PRŮMYSLOVÁ SMRT - Pedagogika poraženýchAlbum "Pedagogika poražených" predstavuje druhú samostatnú dlhohrajúcu vinylovú dosku PRŮMYSLOVEJ SMRTI, ktorá práve vyšla u PHR.
Na novom albume kapela prichádza s novými nápaditými kompozíciami skladieb, kde sa miešajú agresívne rýchle pasáže s pomalými, čo nie je pre kapelu obvyklé oproti ich prvému albumu "Invaze změn". Ťažkotonážne začiatky i thrash metalové rozbehy pesničiek doplňujú extrémne rýchle pasáže doplnené ťažkými metalovými medzihrami.
"Pedagogika poražených" dáva víziu sveta takého aký je, sveta paranoje, sveta strachu z reality, sveta z reálne odžitého života, sveta strachu zo skutočných ľudí a skutočných emócií, je to svet hrôz, ktoré tu už sú a sú nevidené, je to peklo v éteri, v štvrtej dimenzii levitujúce medzi nami, je to pravda, ktorú nevidíme, je to cesta, ktorú nechceme ísť a aj tak ideme.
Kazetovú verziu zoženieš u kapely.

Ne 6.3.2022: Metalpunx for Ukraine

[pridaj komentár: 0]

plagátPiatok 11. marca 2022 Košice @ Collosseum (plagát)
Doba je zlá, nič nové. No aktuálne je to ešte horšie ako sme zvyknutí, tak prečo nevyužiť hudbu, 
ktorá nám všetkým pomáha brodiť sa v tomto blate, na pomoc tam, 
kde to momentálne najviac potrebujú. 
Skúsme pomôcť našim susedom spôsobom, ktorý je našim čiernym srdiečkam blízky. 
Súčasťou koncertu bude aj artsale. Rozhodila sa sieť a pochytali sa šikovní ľudia, 
ktorých plagáty/printy a všetko možné si budete môcť zadovážiť a ešte tým aj podporíte 
dobrú vec.
Výťažok z celej akcie poputuje organizácii Človek v ohrození.
DRUGS: Skúsení rytieri z kapiel ako FAT, CONCUSSA alebo ROXOR dali meče do kopy a privolali beštiu menom DRUGS. 
Žiadny hippie fest sa nekoná, východ zas vypľul metalpunk beštiu. Aj ten disbeat v tom prekvapivo šlape. 
Nedávno vyšiel album, ak si nepočul tak hybaj a teš sa na show.

OTRAS: Demáče druhej vlny nórskeho blackmetalu rituálne znásilnili súčasné hardcore kapely a o rok sa v kryte pod cintorínom zrodili štvorčatá s corpsepaintom.
 V ničom nevynikali, tak zobrali do rúk nástroje. Rituálny tupa-tupa pochod sprevádzaný karbobrúskou, škrekom a slučkou nad hlavou.
 Búchať sa budú novinky z pripravovaného releasu.


INCRIMINATE: Hardcore jak tatkov remeň. Kapela pozbieraná z členov pv úderky MEDICATION TIME. 
Prísne tempo a zvuk ala youthattack na striebornom podnose, ktorý čašník donesie twostepom. Nový album vyšiel pred pár dňami, narvú nám ho rovno do papule.

TEUFELSMAUER: Blackmetal prievan zos Svidníka. Rúhačský powercouple z kapiel ako OBLITERATE a -273.15 podkopávajúci kristove bosé nohy zatiaľ čo v pozadí hraje PANZERFAUST. Spáľ babke sväté obrázky a doklusaj pozrieť jak sa to má robiť. Nedávno tiež nový release na pant y meddygon, bude na čo kukať.
Vstup 7+ €
No nazi | No smoking | No Putin

Št 3.3.2022: Za čo kopeš?

[pridaj komentár: 0]

ENDLESS BORE - What do you dig for?!"What do you dig for​?​!" je názov novej nahrávky austrálskeho p/v hard core ENDLESS BORE. Sedem rýchlych skladieb vyšlo aj v obmedzenom náklade na vinyloch a CDčkách.

St 2.3.2022: Sedem nových titulov na Phobia records!

[pridaj komentár: 0]

V/A Demons inside usNeuveriteľných sedem naraz vydaných titulov u Phobia records:
V​/​A Demons inside us - 20 years of Phobia records compilation 12": Mirek výročie svojho labelu oslávil touto kompiláciou. LP obsahuje 28 strankový búklet, A2 plagát a kapely? Momentálne to najlepšie zo svetovej dbeat crustovej scény: CRUTCHES, PARANOID, MYTERI, DISSEKERAD, EARTH CRUST DISPLACEMENT, ABSOLUT, PARASIT, APPÄRATUS, CHÖRNOBYL, UTSATT, SCARED EARTH, WARCOLLAPSE, URSUT, SVAVELDIOXID, FEAR OF EXTINCTION, WAR//PLAGUE, VOIDFILLER , MAKABERT FYND, DISEASE, SLUTET a VERDICT. Vonku 500 kusov, z toho 200 na zlatom vinyle. Celý zisk poputuje miestnej Food not bombs bunke.
ANTIGEN / SOCIALSTYRELSEN 12": ANTIGEN je rýchly anarchopunk z Prahy v štýle LA FRACTION alebo BURNING KITCHEN. SOCIALSTYRELSEN je momentálne najsľubnejšou švédskou kapelou. Drsný vokál, prenikavé gitary a dbeatové bicie. Fanúšikovia M:40, PROTESTERA a MASSMORD budú krochkať blahom.
ILLVILJA - "Mörkret" 10": Temný, ale zároveň melodický blackened crustpunk zo švédskeho Lidköpingu v štýle ACURSED alebo MARTYRDÖD. Vonku 300 kusov.
BURNING FLAG - "Matador" 12": Tretí album anglických BURNING FLAG je rovnako zdrvujúci ako tie predošlé. Zvukovo moderný metal, no v srdci stále politický punk a s malým nádychom KILLING JOKE a death rockom. Vonku 300 kusov z toho 100 na červeno - čiernom splatteri.
SOCIALSTYRELSEN - "I krossade speglars skärvor" 12": Druhá dlhohrajúca doska zo švédskeho Karlstadu. Energický a rozmanitý dbeat crustpunk. Vonku 400 kusov.
AFTERMATH - "Garbage day" 10": Debut stenchcore z Umeå city. V kapele členovia MISANTROPIC, PERSONKRETS 3:1, DISCONVENIENCE, EPIDEMICS, ACID BLOOD alebo SCUM CRUSADE hrajúci v štýle SWORDWIELDER a PLAGUE THIRTEEN.
DECADE 7": Štyri skladby dbeat punk z kanadského Ontária. Vonku 200 kusov.

Ut 1.3.2022: Birth of noise

[pridaj komentár: 1]

ASYLUM - Is this the price?Kapelu ASYLUM založila v roku 1981 skupina hard core punx a skins v priemyselnom stredoanglickom regióne v meste Stoke-on-Trent. Od začiatku sa držali hesla "Noise not music" a vytvorili chýbajúce spojenie medzi DISCHARGE a japonským noisecoreom. Ich zvuk je charakteristický rozladeným a prenikavým skreslením, cirkulárkami namiesto gitár a rinčiacimi bicími a vreskotom. Hoci existovali iba krátky okamih, odohrali niekoľko prevažne lokálnych koncertov a vydali iba jednu demokazetu "Is this the price?" (1982) plus príležitostne nejaká tá skladba na kazetovej kompilačke, inšpirovali mnoho nasledovníkov - mimo iných napríklad aj NAPALM DEATH. U Demo tapes records, čo je vlastne sublabel La vida es un mus vychádza toto demo na 7" vinyle.

Po 28.2.2022: RECENZIA

F.P.B. - Rockfest live 1986Recenzia na 12" F.P.B. - "Rockfest live 1986"!

Po 28.2.2022: Kruhy z Belgicka

[pridaj komentár: 0]

DAYS OF DESOLATION - CirclesDruhý radový album technických grinderov DAYS OF DESOLATION z Belgicka je vonku. "Circles" obsahuje 14 skladieb zahraných za 30 minút. Vyšlo v 500 kusovom náklade s A2 plagátom v kooperácii Halenoise records, Loner cult, Romantic songs records a Up the punx.

Pi 25.2.2022: Keď príde holokaust

[pridaj komentár: 0]

GREED - When the holocaust comeAk si dostal chuť na hrubý a neotesaný raw punk, tak skús GREED z Mexika. Práve si sami vydali na CD nový album, ktorý dostal názov "When the holocaust come".

Št 24.2.2022: Black´n´roll z Texasu

[pridaj komentár: 0]

HEXELLA - A road in hellHEXELLA je dbeatom infúzovaný metal punk z Texasu. Ich prvý nahraný materiál vychádza pod názvom "A road in hell" na kazetách u Goatthrone records a na CD u TenebrousAberrations PRODS.

St 23.2.2022: Kanada versus USA

[pridaj komentár: 0]

MENTAL MUTILATION / MOLTEN WAYU Bloody scythe records vyšiel split 7" MENTAL MUTILATION / MOLTEN WAY: Hrkajúci a nezastaviteľný metal grindový nákladiak z Winnipegu na spoločnom plaste s noise grindom z Falls Church vo Virginii.

Ut 22.2.2022: CURSED s ex členmi AGATHOCLES a ABORTED

[pridaj komentár: 0]

CURSED - To walk this earth"Cursed to walk this earth" je názov kompilácie, na ktorej sa nachádzajú skladby z dvoch EP a dema z roku 2021 od Belgičanov BARREN. V kapele ex členovia AGATHOCLES a ABORTED, takže sa môžeš tešiť na poriadny grind core výplach. Vychádza na CD u Japoncov Esagoya records.

Po 21.2.2022: RECENZIA

NAZI TAMPONS - Chloroform attackRecka na kazetu "Chloroform attack" od NAZI TAMPONS!

Po 21.2.2022: Metal grind punk do Brasil

[pridaj komentár: 0]

BAIXO CALÃ - NecrológioBlasphemy nöise records a Brutal grind recs spoločne vydali na vinyle zatiaľ posledný album brazílskych grindových praotcov BAIXO CALÃO, ktorí hrajú už od nepamäti (v skutočnosti "len" od roku 1996). "Necrológio" vyšlo ešte v roku 2019 len na CD a nájdeš na ňom 18 rúbaníc jemne šmrcnutých brazílskym metalom a punkom.

Pi 18.2.2022: Zombíci jedia mojich susedov

[pridaj komentár: 0]

ZOMBIES EAT MY NEIGHBOURS - Prison planetZOMBIES EAT MY NEIGHBOURS sa nazvali thrash grind experimentátori z mestečka Borodyanka v Kyjevskej oblasti. Po rôznych personálnych rošádach sa presťahovali do Kyjeva a nahrali a vydali u Surrogate records CD s názvom "Prison planet". Dvanásť skladieb, kreslený obal a kopec zombíkov!

Št 17.2.2022: Dbeat raw punk inferno

[pridaj komentár: 0]

DISEASE - To hell with this lifeNovinky u Burning anger / Rawmantic disasters:
APPÄRATUS - "Vaksin" 12": Dbeat raw punk z Malajzie a ich 3. album nahraný v roku 2020. Surovosť až do špiku kosti. Covery ANTI-CIMEX a DISCHANGE. Vonku 300 kusov, z toho 100 na sivo bielom vinyle.
DISEASE - "To hell with this life" 12": Macedónske dbeatové inferno aka najlepšia európska DISCLOSE vykrádačka, ktorá si stále ide svoje. Vonku 300 kusov, z toho 100 na bielom vinyle.

St 16.2.2022: Garfweek #70

[pridaj komentár: 0]

Garfweek #70Nebudeme zdržovať a rovno sa vrhneme na to, čo nás čaká v sedemdesiatom čísle Garfweeku. Zrecyklované rozhovory s IDIOTS PARADE, CHROMATIC ABSURDITY, BETTERCORE a 3-WAY CUM. Ďalej nechýba "čierno-červená" agitka, recenzie a menší distrolist. Ale predsa len niečo nového nájdete aj tu. Najprv je to rubrika "Kopelovštiny", kde sú recenzičky milióna nahrávok známého českého noisemakera. Tým druhým je potom prakticky pôvodný rozhovor s kapelou CONTINUA RECTO. Ten robil Panda a mal byť uverejnený v jeho zine, ktorý je v hibernácii. Opäť zadarmo na grfrecords@seznam.cz, ale naposledy.

Ut 15.2.2022: Surovo a nekompromisne!

[pridaj komentár: 0]

NAK´AY / HATE FOR HUMANITYVonku je dlhoočakávaný split 12" dvoch najtvrdších grindových kapiel v Amerike - NAK´AY / HATE FOR HUMANITY: NAK´AY z Fort Wayne v Indiane zaujali novým a ohromujúcim prístupom k písaniu songov, ktorý k ich neúprosnemu grind core pridáva nečakanú vrstvu muzikality. HATE FOR HUMANITY z Los Angeles v Kalifornii pripomínajú surovú silu, hnev a intenzitu, ktoré definujú grind core ako žáner. Vinyl vyšiel za kooperácie piatich vydavateľstiev, vrátane Psychocontrol records.

Po 14.2.2022: RECENZIA

IMPULSEALER - 42Recka na 12" IMPULSEALER - 42!

Po 14.2.2022: Chris Dodge inside!

[pridaj komentár: 1]

MARXBROS - Kortom punkPo štyroch rokoch ticha vyšiel ex členom kapiel LÄRM, SEEIN´ RED alebo SPAZZ známych pod menom MARXBROS u Loner cult records nový 10" s názvom "Kortom punk". Čakaj skôr hlučný hard core / fast punk s politickými textami spievanými v holandčine.

Pi 11.2.2022: P/V z Turecka

[pridaj komentár: 0]

URBAN CARNAGEŠesť labelov z celého sveta sa podieľalo na vydaní debutného 7" URBAN CARNAGE. Kapela je z Turecka a nájdeš v nej bývalých členov SAKATAT. Doska s minimalistickým obalom obsahuje jedenásť grind violence rozbušiek s poriadnou dávkou nasranosti a krutými blastbeatmi. U nás zoženieš u Psychontrol records, ktorí sa na vydaní podieľali.

Staršie novinky:

#[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408] [409] [410]

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

20.07. 11:06 fog:


pracuje sa na nom. som v polke. ak vsetko vyda, tento vikend to doklepem. skorej napisem report na jednu kapelu ako zhruba styridsat. trpezlivost. vsetko je na ceste.
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

20.07. 10:02 elramon:


Nemal tomuto reportu predchadzat report na oef? Ten uvod tomu nasvedcuje
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

22.06. 18:19 fog:


planujem.
Čurby (rozhovor)

22.06. 10:05 Dirigentova zlomena palička:


Prosim vas pan recenzent,skladba prokofiev nieje symfonicky track,nezavadzajte!!!
GRIDE - Vyzobat CD (recenzia)

19.06. 08:53 Scheby:


viac rozhovorov!
Čurby (rozhovor)

17.06. 22:30 Bretfa:


,, chlapci měl sem vás rád, ale dnes jsme každý na jiné straně barikády... ti zoufale jednoduché argumenty, ani se mě to nechce nějak vyvracet,, je mi z toho smutno
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.06. 11:12 Mišo Štich:


Peckä!
(novinka)

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)