Pozývame:


So 9.12.2023
Košice @ Collosseum

THULSA (CZ), JAKUBYSKO (SK), STRAGE DI STATO (CZ), BLAMAGE (SK), WOLNERA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

RAEIN, JAGUERO, STEGOSAURO (25.11.2023, Bocciodromo @ Vicenza)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

TVOI POSTOI, ASTRIS LAPSUS, HOME FRONT (16.11.2023, Bratislava @ Pink whale)

Najnovšia recenzia:

V.O.H. - Cesta bez konce 12"

Najnovší cestopis:

SAMORAST (Čechy)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Ne 27.8.2023: FOTKY

plagátFotky kapiel AHOJ, DEATHRITE, DUŠAN VLK, FVCK_KVLT a the WILDERNESS z akcie nazvanej Mýšačka fest v Košiciach.

So 26.8.2023: FOTKY

%Fotky z koncertu BERSTUCK, UDANDE a ZATRATA z popradských garáží.

St 23.8.2023: REPORT

äReport na koncert KALIMERO, SCARY SIGHT, MAKEXPEACE a SPY v Bratislave!

Ut 22.8.2023: Stop and go! festival

[pridaj komentár: 0]

plagátPozvánka na Stop and go! festival:
Piatok 22. 9. 2023 Praha @ 007 Strahov Warm up párty:
NO GOD RHETORIC (CZ), LYCANTHROPHY (CZ), TURTLE RAGE (Nemecko), CONTROLLED EXISTENCE (CZ)
Sobota 23. 9. 2022 Brno @ Kabinet múz
YACOPSAE (Nemecko), TURTLE RAGE (Nemecko), RUIDOSA INMUNDICIA (Rakúsko / Chile), NUCLEAR CULT (Nemecko), TERMINATOR X (CZ), TERMINAL (CZ), OBLAST (CZ), PRŮMYSLOVÁ SMRT (CZ)

Po 21.8.2023: Vymaž svoje mäso

[pridaj komentár: 0]

MORAL BOMBING - Erase your flesh"Erase your flesh" je názov 7" nemeckej hard core violence partičky MORAL BOMBING z Dortmundu. Šesť nových skladieb im práve vyšlo u Room 11 records.

Po 14.8.2023: REPORT + FOTKY

plagátReport a fotky z koncertu ŸPERITIFF, JAKUBYSKO a SLUTBOMB v Žiline!

Po 14.8.2023: Rozhovor s Davidom Čechurou o hudbe a alternatívnej scéne deväťdesiatych a nultých rokoch

[pridaj komentár: 0]

David Čechura - Řekli nám, že motor shořel a nikam se neletíŘekli nám, že motor shořel a nikam se neletí je knižný rozhovor s Davidem Čechurou o kultúrnych a subkultúrnych pohyboch v priestore Čiech od 80-tych rokov až po súčasnosť. David začal hudbu prežívať čoby depešák a pankáč na základnej škole, neskôr sa účastnil formovaní miestneho anarchistického hnutia, či už ako aktivista alebo bubeník kapiel OPOZICE, V.A.P alebo the CHANCERS. Okrem toho stal pri zrode organizácie HOST, viedol label Jahquita records a pracoval ako produkčný v klube 007 Strahov. V knihe spomína na svojich priateľov z britských kapiel CONFLICT, SCHWARTZENEGGAR, INNER TERRESTRIALS, Jakuba Poláka a ďalších. Rozhovor viedol Miro Michela, historik pôsobiaci v Ústave českých dějin Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Prahe a v Historickom ústave Slovenskej akadémie vied v Bratislave. Michela je zároveň spoluzakladatelem Archívu českých a slovenských subkultúr v Prahe, ktorý knihu vydáva.

Ne 13.8.2023: ROZHOVOR

[pridaj komentár: 0]

ROZPORPo takmer dvadsiatich rokoch nový rozhovor s ROZPORom!

Pi 11.8.2023: EP EMPTY HALL OF FAME

[pridaj komentár: 0]

EMPTY HALL OF FAME - Sirény a zvonyEMPTY HALL OF FAME vydávajú na 12" vinyle EP "Sirény a zvony". Na nahrávku, ktorá nevznikala úplne ľahko a aj keď obsahuje len štyri skladby, je kapela naozaj rada. Nahrávalo sa začiatkom decembra 2022 v skvelom Bomb jack studio v Hraniciach na Morave. O cover sa postaral DeeXGee a s vydaním pomohli Samuel records, Malárie, Stanley star promotion, GRF records a pár ďalších jednotlivcov, ktorí sú uvedení v booklete.

Po 7.8.2023: Šiesty radový album ADACTY

[pridaj komentár: 0]

ADACTA - DnoBratislavská ADACTA vydáva svoj šiesty radový album. Doska tentokrát siaha až na "Dno" a po prvých troch "latinských" doskách tak uzatvára ďalšiu trilógiu s viac introspektívnym prístupom v textoch - "Tma", "Zlo" a teraz "Dno".
ADACTA za dvadsaťtri rokov existencie prešla postupným vývojom a od crustpunkových koreňov zamierila do dbeatových vôd silne ovplyvnených metalom. Na novom albume prináša kapela fúziu aktuálnej ADACTY s tým najlepším zo starých nahrávok. Zvuk gitár sa vracia k nabrúsenému crustovému zvuku (ostatne ho mal teraz na starosť Kurt Ballou z COVERGE), pričom základ ďalej tvorí dbeat metalový stroj. V dvoch skladbách sa po rokoch objaví i pôvodná speváčka Simona.
Nahrávka vznikala postupne v súkromom štúdiu kapely a o mastering sa postaral Jack Control z Enormous door.
Vinylová verzia albumu obohateného plagátom vychádza u PHR ako na čiernom vinyle, tak i v limitovanej edícii 200 kusov na zlatej doske.

Ne 6.8.2023: FOTKY

plagátFotky z koncertu AGNOSTIC FRONT, GODNOISE a SAPROPHYTE v Košiciach.

Št 3.8.2023: Punx and metalhead z centrálnej Jávy

[pridaj komentár: 0]

VULTURES - WerckageVULTURES idú nekompromisný death metal so zvukom lebiek - nešvédskym - a úplne originálnym! Ťažko to popísať - predstav si AUTOPSY a ENTOMBED, ale s vlastnou invenciou a s prístupom Indonézie sebe vlastnej - prosto ide poznať nie-EU a nie-USA death metal, a to je super! Je v tom originalita a borci hrajú od srdca, a je to aj cítiť. Pripoj punkovú filozofiu a si doma. Dámy a páni, punx and metalheads, toto sú VULTURES - z centrálnej Jávy, Indonézie, z mestečka priamo pod bublajúcou sopkou - a zaslúžia si vašu pozornosť. U Hardcore loves all colors records vychádza na kazetách mini edícia 50 kusov, krabička so zlatými dvierkami a každé vydanie obsahuje samolepku.

St 2.8.2023: Go and kill #6

[pridaj komentár: 0]

Go and kill #6Práve vyšiel Go and kill zine s pekelným číslom 6(66). Po dvojročnej odmlke je tu porcia 140 stránok formátu A4, s lepenou väzbou, ofset tlačou a štandardnou punk as fuck grafikou. Titulnú obálku nakreslil Tremor (Tremor art z Indonézie).
Veľkú čast tvoria klasické rozhovory: za nemecké fastcore tornádo YACØPSAE odpovedal obsiahle spevák a gitarista Stoffel, nasleduje obšírne interview s úplne zásadným a kultovným vydavateľstvom 625 thrash z USA, ktoré prevádzkuje Max Ward (SPAZZ atď.). Ďalej rozsiahle rozprávanie s Čertom z GRIDE, ktorý to ani po rozpade starej zostavy nevzdal. Ortodoxný, totálne undergroundový death metal zastupujú americkí neznabohovia NUNSLAUGHTER a MALIGNANT ALTAR. Dôjde i na kapelu, ktorá definovala škandinávsky hardcore punk, a to zásadní crust punkáči ANTI CIMEX. Ďalší domáci zástupca je FAÜST, rozbehnutá thrash metalová jednotka z Prahy. Bořejk je bubeník niekoľkých kapiel a projektov, predovšetkým alternatívnej legendy UŽ JSME DOMA.
Covid preč, tour reporty sem, je ich pekná kopa: SHEEVA YOGA & BRÜNNER TODESMARSCH, PLF & BANDIT & DECULTIVATE, SNĚŤ & ENCOFINNATION & FATHER BEFOULED, IMPULSEALER & TRIGGER & ENDORPHINS LOST, INTERPUNKCE & BRÜNNER TODESMARSCH a INTERPUNKCE & MATRAK ATTAKK.
Na svojom mieste sú tradičné stĺpčeky, ďalej Skuldovo zdánlivo subverzívne jazzgrindové okienko, kde ti predstaví nové tváre experimentálneho grind core. Témou čísla je návrat magnetofónových kaziet.
Zoženieš na fastcore@centrum.cz!

Ut 1.8.2023: FOTKY

fotky.php?album=744Fotky z koncertu CALL THE COPS, IKIGAI a VIBORA na garážiach v Bratislave!

Po 31.7.2023: FOTKY

plagátFotky z Fluff festu!

Ne 30.7.2023: FOTKY

[pridaj komentár: 0]

plagátFotky z koncertu OSTRACA, NIDARE a NEREV v Bratislave.

So 29.7.2023: Setkání svobodných duší

[pridaj komentár: 0]

Setkání svobodných duší"Zdar a sílu, jsem tu s informacemi o letošním Setkání svobodných duší. Už potřetí vystoupáme na kopec Santov v obci Malá Bystřice (mapa), každoroční elektrická bouře tam vypukne tentokrát v pátek 4. 8. úderem sedmé hodiny večerní. Klasicky se bude hrát ve stanu postaveném na plácku pod santovskou hospodou.
Letos nás čeká několik skoropremiér. Vykopávat budou TOXIC FUTURE z Přísnotic, nová kapela, co má ale ve svých řadách ostřílené borce z crustové jízdy RISPOSTA. Po nich jedna z nejmladších a nejzajímavějších rožnovských (dneska teda už spíš brněnských) part VČERA BYLO POZDĚ, nedávno jim vyšla výborná debutová nahrávka (na kazetě ji vydala Malárie). Pak na to vlítnou brňáci TRHAN, jedna ze dvou band vzniklých po rozchodu skupiny MACGYVER - nehrajou dlouho, ale je to palba, čekat můžete hodně macgyverovský sound. Jakmile dozní, vrátí se na Duše po dvou letech INNOXIA CORPORA, tentokrát ovšem z novým bubeníkem – vlastně teda staronovým, Nesy byl zakládajícím členem prehistorického jádra kapely. No a nakonec návštěva z Francie, alternativní divočina JACK DUPON. Jimi sice skončí živé hraní, ne ale muzika – ve stanu ještě poběží afterparty a pouštěčkou.
Jídlo a pití bude nabízet santovská hospoda, na místě bude taky cisterna s vodou na umytí. Stanovat se dá na plácku nad hospodou. Prosíme, aby se nikde nerozdělávaly ohně.
"
Za partu okolo Duší zve
Ctib

Pi 28.7.2023: Noise master #39

[pridaj komentár: 0]

Noise master #39O prázdninách bez Noise mastera? V žiadnom prípade! V týchto dňoch vychádza číslo 39 a v ňom rozhovory s PORAJMOS, LICKSPIT a ŁÚT. Že je toho málo? Scene reporty COMMODORE 64, ktorí brázdili Indonéziu a EMPTY HALL OF FAME v Brazílii. Nestačí? Článok od Mičla a recenzie plus reporty adekvátne doplnia 76 strán klasického xerox vydania. Objednávky na rabies-noise@volny.cz alebo u lokálnych distribútorov.

Št 27.7.2023: Iný svet je možný

[pridaj komentár: 0]

AVSKUM - En annan värld är möjligŠvédska legendárna dbeatový squadra AVSKUM prichádza po dlhých 15-tich rokoch s novým albumom. "En annan värld är möjlig" obsahuje sedemnásť nových skladieb plných hnevu a nabitého dbeat hard core podporujúceho práva domorodcov, sebaodhodlanie a boj proti fašizmu, militarizmu, mizogýnii a politickej korupcii. Ako hostí za mikrofón pribrali Tompu z AT THE GATES, DISFEAR, TB z ASOCIAL, UNCURBED a Mattisa z MAKABERT FYND. Doska vyšla u Skrammel records.

St 26.7.2023: Coverový split 7"

[pridaj komentár: 0]

NIČITEĽ / PATRIK KORINOKSpoločný split 7" NIČITEĽA s Patrikom Korinkom obsahuje cover verziu novšej skladby od NIČITEĽA, "Anna spí", v contemporary classical podaní Patrika Korinka. NIČITEĽ si pre zmenu zobral na mušku skladbu, ktorú Patrik vydal už dosť dávno. Ide o pieseň "Silene latifolia" z jeho debutového EP "Silene stenophylla", ktoré vyšlo pred deviatimi rokmi. Videoklip k tejto temnejšej verzii nájdeš tu.
Split vyšiel ako 7" lathe cut v náklade 30 kusov. Každý kus má jedinečný cover art za využitia akvarelových farieb.
Cena za 7" spolu s čiernou plátenou taškou s cover art potlačou je 15 € plus poštovné. V prípade záujmu píš na my.sme.nicitel@gmail.com.

Staršie novinky:

#[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403]

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

26.10. 14:53 d:


@kkt, nie som sice tvoj mily, ale aspon si mi nevynadal, pokrok. Nabuduce si prosim odpusti aj tieto zosmiesnujuce pomenovania.

Ja som boj proti fasizmu nechapal nikdy iba ako boj nacko ..
(novinka)

24.10. 18:03 kkt:


nie moj mily, nestaci. Mozno si si nevsimol, ale fasisti dnes nie su ti isti, ako boli po roku 1989. Tvoje diy vylepovanie nalepok ani fyzicke konfrontacie dnes nic nezmenia.
(novinka)

23.10. 22:39 d:


jasne, bojovat proti fasizmu uz nestaci ako bolo zvykom po roku 1989 d.i.y. Potrebujeme si vypocut vyhlasenie kapiel, ze treba ist volit a tym sa vsetko vyriesi. Ale nie volit hocikoho, ale jasne sa v ..
(novinka)

23.10. 10:45 zavriem oci a ignorujem fasizmus lebo som d.i.y:


d: k srackam, ktore sem pises sa ani neda vyjadrit inak ako ironiou
(novinka)

23.10. 07:36 d:


@Peter, idealne zacat diskusiu s tym, ze vynadas tomu druhemu...
Nijako si sa nevyjadril k tomu, co pisem (ked tak akurat zosmiesnovanim a ironiou - neviem, mozno, ked nie su argumenty, tak aj ..
(novinka)

22.10. 14:17 Tvoj otec:


Fuj. odporny Rozpor, pošahaní americkou propagandou a vymletí Bruselom. Vojnový Štváči, zbytočne zomrelo uz cca 1 000 000, ty sláva Ukrajine, choď tam bojovať ty kokot. Ešte stále ste to ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

18.10. 17:14 Peter:


Píšeš parádne hlúposti -)))
Už samotný názor, že do umenia politika nepatrí, je absolútne politický, ty pako.
A vieš, ktože to povedal? Orwell.
Ten totiž videl, ž ..
(novinka)

11.10. 12:40 axc:


dobe
(novinka)

11.10. 12:39 axc:


v tejto skor odporucat dokument s noamom z roku 1992 vyroba suhlasu pre vsetkych rozporuplnych a inak pohodovozmyslajucej sceny.
(novinka)

06.10. 14:08 d:


Ja len aby to nevyzeralo, ze punkova scena je v tomto nazore, co je tu vyssie, jennotna.
Nie, nie je.

Sice sa kapely, ktore d.i.y pristup k zivotu a spolocnosti, nevyjadrili, v ..
(novinka)