Pozývame:


So 10.6.2023
Košice @ Collosseum

NERVY (CZ), NIČITEĽ (SK), GÁGOR (SK), POHROMA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

PANIKA, TRÄUME, BIB (20.5.2023, Wroclaw @ CRK)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

PIPESH, VOLE, BIB (19.5.2023, Košice @ Collosseum)

Najnovšia recenzia:

BETON - Zombie mustang safari CD

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Česko, Nemecko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Stop and go fest 2022

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Po 6.2.2023: Budúci primitívi

[pridaj komentár: 0]

WIND IN HIS HAIR - Future primitivesÚpadok industriálnej spoločnosti dal dôvod k novému životu v súlade s prírodou. WIND IN HIS HAIR prichádzajú s novým albumom - "Future primitives": Mix drsného crust punkového zvuku s mohutnou atmosférou black metalu vo vyšliapaných stopách od WOLVES IN THE THRONE ROOM, ALDA alebo FALL OF EFRAFA s posolstvami o prírode, domorodých kultúrach a úcte k Matke Zemi. Vyšlo na LP u Alerta antifascista, Supreme chaos a Resist rewild records.

Pi 3.2.2023: NOVINKA

[pridaj komentár: 0]

CATALOGUE -Modern delusionPod hlavičkou Crapoulet records vyšiel 12" CATALOGUE - "Modern delusion: Trio z Marseille ovplyvnené post a garage punkom, ale i noiseom. Hypnotické riffy a ostré gitary, spievané alebo šepkané, tanečné a frenetické ...

Št 2.2.2023: Deti z Jonestownu

[pridaj komentár: 0]

JONESTOWN KIDSV kooperácii ôsmich labelov vyšiel 12" Talianov JONESTOWN KIDS: Dvanásť skladieb extrémneho hard core od chlapcov z kapiel BY ALL MEANS, SOCIETY OF JESUS a DYSMORFIC. Zoženieš napríklad u ZAS! autoproduzioni.

St 1.2.2023: N.V.Ú. a TELEX vydávajú nové vinyly so starým obsahom

[pridaj komentár: 0]

TELEX - Punk radioVydavateľstvá Black point a PHR pokračujú v spolupráci na vydávaní vinylových dosiek. V rámci tejto kooperácie tak aktuálne vychádzajú na vinyloch nahrávky kapel N.V.Ú. a TELEX.
Album "14 dní" bol po niekoľkých demokazetách prvou plnohodnotnou nahrávkou N.V.Ú. Kapela sa tu výraznejšie odpútala od svojej novovlnovej minulosti a prišla s omnoho punkovejším zvukom, ktorý definoval ich neskorší štýl. Občasné výlety mimo klasickú punkovú škatuľku nie sú na škodu, naopak nahrávke prinášajú potrebnú pestrosť. Skladby "Dno", "Hnusná hra" či "Až já budu voják" sa nadlho stali základom koncertných programov N.V.Ú.
Juhočeský TELEX rýchle prekročil tieň lokálnej kapely. V polovici osemdesiatych rokov ešte pod názvom NOVODUR, ktorý kapela musela kvôli prenasledovaniu súdruhmi následne zmeniť na TELEX, plnili sály hlavne v okolí rodných Strakonic. Po zmene názvu a príklone k ostrejšiemu hardcore punku sa TELEX rozbehol po celej republike a hral i na niekoľkých dobovo významných festivaloch v Prahe. Tesne pred revolúciou naviac vzniklo ich jediné demo. Následný rozjazd v podobe účasti na dvoch vinylových kompilácii ukončil až rozpad kapely. Až v roku 1996 sa TELEX krátko vracia v pôvodnej zostave na pódia a natáča plnohodnotný album. Doska "Punk radio" kombinuje pesničky TELEXU i mnohoročné skladby NOVODURU v novom kabáte.

Ut 31.1.2023: Repress kazety MESSERSCHMITT 109

[pridaj komentár: 0]

MESSERSCHMITT 109 - Det är helveteMESSERSCHMITT 109 z Jihlavy hral brutálny crust hardcore švédskeho strihu s metalovým prístupom, ale nie s metalovým zvukom. Proste swedish hardcore mängel as fuck! Gitarové riffy znejú ako naozajstný nálet nepriateľského lietadla, basák pochopil, k čomu jeho nástroj slúži a borí a ničí, drviaca mašinéria vojny tepe osudy nevinných v rukách bubeníka a spevák kričí o život na bitevnom poli. V zostave MESRU boli členovia: PRŮMYSLOVÁ SMRT, RAPSÖD, DISBEATLESS, PROLETÁŘI VŠECH ZEMÍ, LACK OF SUN, RMUT a ďalších kapiel.
Zopár zmien oproti pôvodnej verzii: farebný obojstranný obal, potlač kazety, ľahko zmenené poradie skladieb.
Vonku len 50 kusov u Hardcore loves all colors.

Po 30.1.2023: Štyri nové skladby spoločne s nahrávkami z rokov 2004 - 2013 od HOUBY

[pridaj komentár: 0]

HOUBA - Svět sám pro sebe 2004 - 2022HOUBA po troch rokoch vydáva ďalšiu novinku na vinyle. Tentokrát sa jedná o kompilačný album, ktorý okrem štyroch nových obsahuje tiež 12 skladieb, ktoré nevyšli na radových albumoch. Novinka sa volá "Svět sám pro sebe 2004 - 2022" a rozsiahly booklet dosky ilustroval Adam Václav z kapely Sorry Holka.
Na albume ale nenájdeme len nové piesne, ale tiež skladby, ktoré boli súčasťou splitka s poľskými LENIWIEC z roku 2004 a splitka s PUNK FLOYD z roku 2010. Kompiláciu doplňuje populárna skladba "Polština pro samouky" z roku 2013 a dva ďalšie bonusy z roku 2022.
Doska vyšla u PHR.

Pi 27.1.2023: Samovražda druhu

[pridaj komentár: 0]

SUICIDE OF A SPECIESU Vulgar records vyšiel 7" SUICIDE OF A SPECIES: Absolútna a devastajúca vykrádačka CROSSED OUT. Rovnaký obal, intrá, ukradnuté riffy, rovnaká energia a oddanosť reálnemu power violence s členmi YACÖPSAE, BIZARRE X a IRATE ARCHITECT. Vonku len 200 kusov.

Št 26.1.2023: Diskusie o existencializme

[pridaj komentár: 0]

BARABBAS, DU FÖRTAPPADE - Discussions on existentialismPod krkolomným názvom BARABBAS, DU FÖRTAPPADE sa ukrýva výbušný emo violence zo Štockholmu, ktorému práve vyšiel prvý dlhohrajúci album na LP. Na "Discussions on existentialism" nájdeš zložitejšie melódie a texty vo švédštine a ruštine o existencializme, odcudzenia v mestách, smrti, politickej apatii a vyčerpávajúcich vzťahoch. Vyšlo v kooperácii siedmich labelov, album zoženieš napríklad cez Pasidaryk pats records.

St 25.1.2023: Debut DRYAD

[pridaj komentár: 0]

DRYAD - The abyssal plainDRYAD je blackened punková štvorica z iowy. Dva drsné vokály, ponurá atmosféra a šialené riffy - to je anomália, ktorá sa vymyká ľahkej klasifikácii. Ich debut "The abyssal plain", ktorý práve vyšiel na LP a CD u Prosthetic records, je inšpirovaný prastarými ľadovcovými jazerami, ktoré kedysi pokrývali Iowu. Zaoberá sa prevažne ekologickými a politickými katastrofami a je aktuálnou pripomienkou nevyhnutnej vzbury Zeme proti jej najničivejším tvorom.

Ut 24.1.2023: PREDSTAVUJEME

PIPESHPredstavujeme košickä kapelu PIPESH!

Po 23.1.2023: Švédsko versus USA

[pridaj komentár: 0]

BLEACHDRINKER / NURSERFlyktsoda vydali split 7" BLEACHDRINKER / NURSER: Štyri skladby pojašeného grind violence plus cover DISKONTO od BLEACHDRINKER zo Štockholmu s členmi KRIGSHOT, NASUM alebo PROTESTSTORM a taktiež štyri vlastné skladby ultra rýchleho grind core NURSER z upršaného Seattlu.

Št 19.1.2023: Oneskorenie

[pridaj komentár: 0]

SIRKKA - ViivyttelySIRKKA, pôvodne dvojčlenný projekt so sídlom v New Yorku, ktorý v roku 2020 nahral kazetu "Kuluttava kone", dnes štvorčlenná kapela rozmiestnená od východného pobrežia USA až po Lipsko, vydáva u Sorry state na 7" svoj vinylový debut. "Viivyttely" čerpá z osemdesiatkového hard core z Nového Anglicka, ale zvukovo sú fascinovaní fínskym punkom. Zmiešaj dokopy JERRY´S KIDS, SSD, RATTUS a KAAOS a si niekde na pol ceste!

St 18.1.2023: Špinavá hra

[pridaj komentár: 0]

LIMBWRECKER - Dirty powerPo desaťpalci "Bend and snap" vydáva kapelka LIMBWRECKER z Denveru v Colorade na sedempalci svoju druhú nahrávku. Štyri skladby s názvom "Dirty power" boli vydané v duchu DIY a kombinujú v nich grind core, power violence a thrash metal.

Ut 17.1.2023: Nový 10" ACTIVE MINDS

[pridaj komentár: 0]

ACTIVE MINDS - What if we decide ...?Ďalším zárezom v nekonečnej diskografii ACTIVE MINDS je nový samostatný 10" "What if we decide​ ...?" Osem skladieb v strednom tempe s dlhými textami na zamyslenie, ktoré ako inak, vyšli na ich vlastnom labeli Loony tunes records.

Po 16.1.2023: Čechy versus Nemecko

[pridaj komentár: 0]

DISAVOIR VIVRE / CACA DE LUNAVonku je split 12" DISAVOIR VIVRE / CACA DE LUNA: Rýchly crust punk s mužsko - ženským vokálom a množstvom energie z Domažlic na spoločnom asfalte s osvedčeným old school grind core-om z nemeckej Jeny a nemeckými textami. Zoženieš napríklad u SM-Musik.

Št 12.1.2023: Argentína versus Chile

[pridaj komentár: 0]

N.H.G. / GRIND FLESHNovinkou u Wise grinds records je split 12" N.H.G. / GRINDER FLESH aka juhoamerická prehliadka grind core: N.H.G. z Argentíny ťa očarí svojim ostrým, čistým a moderným prístupom plným masívnych a robustných riffov a neutíchajúcich úderov. Desať vlastných skladieb plus cover INSECT WARFARE navrch. Na druhej strane veteráni GRINDER FLESH z Chile so svojim špinavým, surovým a punkovým prístupom a deviatimi skladbami.

St 11.1.2023: Pé Vé news

[pridaj komentár: 0]

RUMOR KONTROL - Here are the factsRUMOR KONTROL je nezastaviteľný power violence z New Jersey kombinujúci bleskové fastcoreové riffy s ničivými blastbeatmi. Ich debut "Here are the facts" práve vyšiel u Let them eat tapes na kazete.

Ut 10.1.2023: Brazília versus Taliansko

[pridaj komentár: 0]

SOCIAL CHAOS / BESTIAL VOMITPráve vyšiel split 10" dvoch spriatelených noise grind crust kapiel SOCIAL CHAOS / BESTIAL VOMIT: Južná Amerika a Taliansko. Obe kapely majú za sebou hneď niekoľko odjazdených turné, dokonca v minulosti mali aj rovnakých členov - spevák Joseph z BESTIAL VOMIT žije niekoľko rokov v Peru, takže solídne spojenie vytvoriť spoločnú dosku tam je. Doska vyšla v spolupráci niekoľkých labelov, napríklad aj u Aback distribuce.

Po 9.1.2023: Nový album the NEUNIKNEŠ

[pridaj komentár: 0]

the NEUNIKNEŠ - Bex kontaktuPunková skupina the NEUNIKNEŠ vydává nový album. Nahrávka "Bez kontaktu" vychádza ako na CD, tak po prvýkrát v histórii kapely i na vinyle. Ten vznikol v spolupráci samotnej kapely a PHR a bude k dostaniu v obmedzenom dvestovkovom náklade.
Skupina má svoje korene už v roku 1989, kedy začínala vtedy ešte pod inými názvami. Prvá zostava pomenovaná the NEUNIKNEŠ sa objavila v roku 1992. Na scéne sa táto ostravská úderka pohybuje (s pauzou) už celých tridsať rokov. Ako mnoho iných kapiel si i the NEUNIKNEŠ prešli prirodzeným vývojom až nakoniec dlhodobo zakotvili vo vodách tvrdého punku, ktorého dravosť okrášľuje prítomnosť trombonistu. Nový album je osobitou nahrávkou, ktorá predkladá príbeh šialenstva a chaosu postmoderného digitálneho sveta. Vedľa vlastných textov kapela siahla i do zlatého fondu českej poézie a zhudobnila báseň Jana Skácela. Bonusová skladba "Jaro ’22", v ktorej hosťuje Dawe Straka (CZ) na Hammond piane, Yehor Zhuzha (UA), Ajfel (CZ) a Pauka (PL) za mikrofónom reaguje na aktuálnu krízu na Ukrajine.
Nahrávka "Bez kontaktu" vznikala v priebehu minulého januára až apríla v ostravskom štúdiu Mroš pod produkčným dohľadom Bilosa (MALIGNANT TUMOUR). Výsledný mix a mastering potom pochádza zo štúdia Davos.

Ne 8.1.2023: FOTKY A REPORT

plagátFotky a nejaké spomienky na 1. deň Selva festu, kde si zahrali kapely MALERBÆ, REVERIE a ØJNE!

Staršie novinky:

#[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397]

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

30.05. 18:10 serus666:


diky za super report! aj ked s viacerymi vecami nesuhlasim. neviem vela background info, kazdopadne napr. v Berline si mozes dovolit mimoriadne mensie vstupne, ked je vopred jasne, ze bude natrepany c ..
19.5.2023 PIPESH, VOLE, BIB Košice @ Collosseum (report)

30.05. 16:24 Cubirkova:


Na koncertoch v DE si vypytali take love ze konec a nakoniec este aj bedakali ze malo. Vstupnemu 17€ sa teda nedivim, aj ked v Berline abo Lipsku to bolo tak o 5€ menej. A este sa spevak postazova ..
19.5.2023 PIPESH, VOLE, BIB Košice @ Collosseum (report)

25.05. 15:52 Luboshio:


Zvolen je známy svojou tradične dobrou návštevnosťou na UG koncertoch (už od 90tych)- SÚ TU KVALITNE VYCHOVANÍ A VYCHOVÁVANÍ HC/METAL ĽUDIA hehe. Super zhrnutie Miňo, nejako mi to tentoraz ..
13.5.2023 DADCARE, the PUBLIC, ADACTA, THORWALD, RUINEUM Zvolen @ Wake up (report)

25.05. 15:28 fog:


super report, uz nemusim pisat ja, ha. inak BIB podla mna tlak a strasne dynamicka a zivelna show. praveze to, ze nezastali, ziadne kecy, nic, len song za songom, to tomu dodalo intenzitu brutalnu. ta ..
19.5.2023 PIPESH, VOLE, BIB Košice @ Collosseum (report)

20.05. 02:47 Prasiak:


Fog AKA "drtička a huba sa mi nezastavia"
20.6.2022INCRIMINATE (Česko, Nemecko) (cestopis)

09.05. 18:56 Prasiak:


oo dikes za report, zabudol si už len chalo zrecenzovať.. <3 koniec hrania 21:20 luxus, nečakal som, neplanoval som.. kapely ma ojebali, že budu všetky hrať 30min :D
3.5.2023 DOOIE MUS, FYASCO, DOWNSTREAM Košice @ Collosseum (report)

03.05. 19:41 Balki:


Wrbo ked nebudes nabuduce brat to distro, nemozem ist ja? :D
7.4.2023SAMORAST (Čechy) (cestopis)

02.05. 23:15 svako:


zssk mi vo vlaku na wifi blokuje punkgen, lebo je tu zevraj skodlivy a nevhosny obsah. ste na seba hrdi dufam :D
(novinka)

25.04. 09:44 lichtle:


Dikes!!!
Boha tak pekne napísané!
BETON - Zombie mustang safari CD (recenzia)

26.01. 22:36 Prasiak:


Diskomiňo Pípeš nikto nič?
PIPESH (Slovensko) (predstavujeme kapelu)