Pozývame:


So 8.6.2024
Žilina @ Hájovňa

FVCK_KVLT (SK), NABOSOPOSKLE (SK)
benefit na VLKa
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MASSA NERA, SNACKTHIEF (19.5.2024, Praha, Café Na půl cesty)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

ARCRA, SUKOB, KORIDOR (17.5.2024, Žilina @ Hájovňa)

Najnovšia recenzia:

KAZOSTROJ - Masopust MC

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #6 / 2014

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Po 13.11.2023: Punk je politika

[pridaj komentár: 0]

KALIMERO - Punk je politikaKALIMERO vydali nový album:
"Je to presne 3 roky od dema - máme celkom dobrý čas. 6 pesničiek o kráčaní na hranici medzi nihilistickým zahodením všetkých ideálov a nádeji na lepší svet. Ešte stále u nás trošku vyhráva tá nádej - aj keď to často vyzerá veľmi tesne. Pesničky, nahrávanie, mix, master, cover a texty sme si robili sami u nás doma v Kubíku. Dávame to len zadarmo na bandcamp. Streamovacie platformy nám ešte furt nejako smrdia. Vydávať nosič sa nám aktuálne nechce - možno časom niečo vymyslíme ale nič nebudeme sľubovať."

Ne 12.11.2023: REPORT + FOTKY

plagátReport a fotky z koncertu MÖR, DRUGS a WASTED STRUGGLE v Bardejove!

Št 9.11.2023: D-beat news

[pridaj komentár: 0]

FARSA - 8 trackV spolupráci Rawmantic disasters a Burning anger vyšiel 12" FARSA - "8 track": Ultra raw dbeat punk attack z Berlína so španielskymi textami a latinským temperamentom.

St 8.11.2023: Debut DRINK DEEP

[pridaj komentár: 0]

DRINK DEEP - DDĎalším vydaním na Refuse records je debutný 7" DRINK DEEP - "DD": Jedna z najvzrušujúcejších nových kapiel, ktoré sa objavili na berlínskej scéne. Táto sedmička obsahuje osem rýchlych a úderných skladieb, ktoré oživujú klasický, no dnes už takmer zabudnutý hard core punkový zvuk v štýle MINOR THREAT, BAD BRAINS a 7 SECONDS. V kapele ľudia z rôznych kontinentov a z kapiel ako PRAISE, REMISSION alebo the FOG.

Ut 7.11.2023: FOTKY

plagátFotky z koncertu VALVE a MOR v Košiciach.

Ut 7.11.2023: Nemecko versus Malajzia

[pridaj komentár: 0]

FLIRT / ORBIT CINTA BENJAMINNovinkou u SM musik je split 12" FLIRT / ORBIT CINTA BENJAMIN: Screamo emo punk z Lipska a Kuala Lumpur.

Po 6.11.2023: RECENZIA

BANDIT - Siege of selfRecka na kazetu BANDIT - "Siege of self"!

Po 6.11.2023: Česko versus Slovensko

[pridaj komentár: 0]

KULMA / SEDEM MINÚT STRACHUV spolupráci Olga Hepnarová & Skaven records v počte 66.6 kusov práve vyšla split kazeta KULMA / SEDEM MINÚT STRACHU.
KULMA: 6 trackov splašeného kabaretného ultracrustu, vrátane prerábky ofenzívne feministického songu pôvodne stvoreného predchodcom KULMY, alko SxE sebrankou XDIS-NEYX.
SEDEM MINÚT STRACHU: Dneš už legendárna slovenská noisecore kapela. Najväčší príspevok Slovenska ku svetovému kultúrnemu dedičstvu od dôb Andyho Warhola a Joža Ráža. Reprezentujú jednu dlhú kompozíciu. Akoby si Lemmy dal poppers a chcel hrať noisecore.

Ne 5.11.2023: RECENZIA

FEASTEM / INSISTENTRecka na split CD FEASTEM / INSISTENT!

So 4.11.2023: REPORT

plagátReport na koncert LILIXELBE, HEVER, XIAO a WORLD PEACE v Brne!

St 1.11.2023: MÖRKHIMMEL nový album

[pridaj komentár: 0]

MÖRKHIMMEL - Genium obskurdityČeská kapela MÖRKHIMMEL existuje od roku 2007 s členmi MOTHER, THEMA ELEVEN, !ÚL, SEEE YOU IN HELL alebo TUMMO, takže sú doma v žánroch ako hardcore, sludge, thrash, death či black metal. Po niekoľkých rokoch ticha sú späť s novou radovkou "Genium obskurdity" okorenenou ďalšími vplyvmi a nečakanými praktikami. České texty, implózia márnosti od kolísky po čiernu rakvu. Vonku 300 kusov u Doomentia records.

Ut 31.10.2023: Novinky u Phobia recods

[pridaj komentár: 0]

SVAVELDIOXID / PARASITDve novinky u Phobia records:
SVAVELDIOXID / PARASIT 7": Dvojnásobný švédsky d-takt útok. Po dve nové skladby od každej squadry.
PHANE - "Police system" 7": Charged hardcore punk z Vancouveru s tromi novými skladbami a coverom od UNRULED.

Po 30.10.2023: Tretí radový album BRATISLAVSKÝCH DIEVČAT

[pridaj komentár: 0]

BRATISLAVSKÉ DIEVČATÁBRATISLAVSKÉ DIEVČATÁ je kapela, ktorú v roku 2016 založili Lump Čupe, Mikko a Roman K., páni v najlepších rokoch s dlhoročnými hudobnými skúsenosťami. V nezmenenej zostave vydali dosiaľ Dievčatá dve pozitívne prijaté eponymné albumy. Odohraných majú desiatky koncertov na rodnom Slovensku i v českých zemích a navštívili i ďalšie krajiny strednej Európy.
Bratislava je mesto, ktoré malo v osemdesiatych rokoch najväčšiu punkovú komunitu na Slovensku. Súčasťou tejto punkovej scény boli i kapely ako KRACH, BARBUS, LORD ALEX a samozrejme ZÓNA A. V zostavách týchto kapiel pôsobili i členovia dnešných dievčat.
Tretí album vychádza, rovnako ako ich predchádzajúce nahrávky, u PHR a obsahuje štrnástku skladieb pokračujúcich v tradíciách garážového punk’n’rollu. Pesničky zahrané s ľahkosťou a pohodou odkazujú ku koreňom punku a sloganovité refrény lákajú pospevovať si spoločne s kapelou. Toto je punkrock ako víno a rovnako ako kvalitné víno taktiež zreje. Nechce sa pritom hrať na nejakú honosnú značku, len dobre chutí a nebolí z neho hlava.
Nahrávka, ktorá určite nezapadne medzi ďalšími položkami tohtoročnej punkovej jesene vychádza ako na vinyle, tak dnes už trochu netradične i v CD podobe.

Ne 29.10.2023: FOTKY

[pridaj komentár: 0]

plagátFotky z koncertu MÖBIUS a ZDB:DL aka ZABLOUDIL/A v Trnave.

St 25.10.2023: Posledná nahrávka DRIP OF LIES

[pridaj komentár: 0]

DRIP OF LIES - Burn out / Zero connectionRozlúčky nie sú nikdy jednoduché, no ak sa chystáte odísť, urobte to takýmto štýlom! Posledné dve nahrané skladby "Burnt out" a "Zero connection"varšavských crusterov DRIP OF LIES vyšli na 7" vďaka berlínskemu vydavateľstvu Hasiok records v niekoľkých farbách a v rôznych obaloch.

Ut 24.10.2023: Francúzsko versus Kanada

[pridaj komentár: 0]

GUMMO / JETSAMV kooperácii až desiatich labelov vyšiel split 10" GUMMO / JETSAM: Šesťkrát grind violence zo severu Francúzska plus päťkrát queer punk core z kanadského Montrealu. Zoženieš napríklad u Here and now.

Po 23.10.2023: Druhé demo MODRÝCH TANKOV na vinyle

[pridaj komentár: 0]

MODRÝ TANKY - Všechno je špatně, zpátky na stromyČeskoslovensko koncom osemdesiatych rokov určite nebolo príjemným miestom pre život. Perestrojka u nás existovala skôr len na papieri a všetko objímajúca šeď spoločne so zažitými stereotypmi ničila myseľ aj tých najodolnejších jedincov.

V tejto atmosfére vznikla koncom roku 1986 v Prahe kapela MODRÝ TANKY. Nasledujúceho roku vydala prvné demo "Beznaděj" a až potom sa odhodlala výjsť zo skúšobne a koncertovať.

MODRÝ TANKY neboli klasickou punkovou kapelou. Svoj hudobný výraz okrem punkových základov obohatili o zreteľné prvky post punku a gotiky. V priebehu roku 1988 potom kapela vystúpila na poslednom ročníku Rockfestu a zároveň natočila druhé demo. Nahrávka "Všechno je špatně, zpátky na stromy" úplne odrážala dobovú atmosféru. Kapela tu posunula svoj sound omnoho viac k post punkovým vodám. Základom sú pomalé a temné skladby doplnené o texty plné antimilitarismu a nihilismu; len výnimočne obohatené o nejaký vtip.

Oprávnene sa hovorí, že vedľa HNF a KRITICKÉ SITUACE mali práve MODRÝ TANKY vo svojich textoch najsilnejšie protivojnové posolstvo, ktoré je aktuálne i v dnešnej dobe.

Koniec MODRÝCH TANKOV přišiel krátko po zametovej revolúcii. Basák Lukáš Brouček prešiel ešte predtým do SPS a gitarista Honza Gregar spoluzaložil svetovo úspěšnú kapelu ECSTASY OF ST.THERESA.

Druhé demo MODRÝCH TANKŮ vychádza v kompletnej podobe u PHR s nanovo remastrovaným zvukom na farebnom vinyle. Autorom grafiky je Honza Gregar a súčasťou osemstránkového bookletu je vreckové pexeso, ktoré nakreslil Václav Kunc, spevák MODRÝCH TANKOV.

St 18.10.2023: FOTKY

plagátFotky z koncertu ENSANGUINATE a SNĚŤ v Košiciach!

Ut 17.10.2023: SEE YOU IN HELL - Do smrti a ještě dál

[pridaj komentár: 0]

SEE YOU IN HELL - Do smrti a ještě dálU Insane society vyšla na 12" vinyle po štyroch rokoch ďalšia radovka brnenských hard core punx SEE YOU IN HELL. "Do smrti a ještě dál" obsahuje osem nových skladieb zo štúdia Davos, ktoré sa vezú v starých vyšľapaných koľajách. Náklad 400 kusov.

Po 16.10.2023: Sedempalec LIDSKÝCH ZDROJŮ

[pridaj komentár: 0]

LIDSKÉ ZDROJEV súčasnej dobe sa na našej punkovej scéne nepohybuje mnoho kapiel, ktoré by boli nejakým spôsobom osobité. Iste, máme tu matadorov roky chrliacich zaužívaný štýl, alebo mladé kapely, u ktorých sa až príliš často odráža fascinácia prichádzajúcimi trendami, ale výnimiek je ľudovo povedané ako šafránu. Jednou z nich je určite brnenská skupina pôvodne so vznikom vo Viedni - LIDSKÉ ZDROJE. Už názov je podareným cynickým úškrnom kapitalistickému newspeaku, ale rovnako punkovými trefnými kopancami nešetrí ani ich muzika. V roku 2019 sa kapela prezentovala vydaním klasického kazetového dema a teraz na vinyle prichádza so štvorskladbovou nahrávkou.
LIDSKÉ ZDROJE, kde sa ich jednotliví členovia na verejnosti halia do šifrovaného strojového kódu, však nie sú žiadnymi násťročnými novicmi. Aj keď zostava nedávno prešla radikálnou obmenou, stále v nej nájdeme ošľahaných punkových harcovníkov. Pokiaľ by sme mali produkciu kapely označiť jedným slovom, dozaista by to bola pestrosť. Tá sa odráža nielen v interpretovanej hudobnej škále, ale tiež vo viacjazyčných textoch. Výrazovo sa jedná o priamočiary punk, v ktorom ale nájdeme množstvo jeho žánrových podôb. Od melodických popevkov vzoru 77, cez jeho garážovú formu, až po vypaľovačky v tepajúcom rytme. Pre svoje textové výpovede LIDSKÉ ZDROJE používajú angličtinu, nemčinu alebo češtinu, podľa toho akú polohu si vybrali pre výrazové vyznenie jednotlivých songov. I keď sa teraz môže zdať, že sa vlastne jedná o neuchopiteľný mišmaš, opak je pravdou. Nahrávka navonok pôsobí pestro, ale zároveň celistvo, a je nadmieru jasné, že táto partia dozrela.
To, že každý pohľad na vec má minimálne dve strany jasne dokumentuje nielen minimalisticky pozoruhodný obal, ale tiež odvrátené strany dosky. Klasický malý čierny vinyl vychádza pod taktovkou PHR a sama kapela diskografiu doplňuje súčasne vydávaným flexi singlom, ktorý propagovala klipom "Špatnej vtip" už pred nejakou dobou.

Staršie novinky:

#[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407] [408]

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:20 Noro TT/Wien:


A bola tu otazka na tu Jedinu Moznost. Mysli sa JM z Kosic, kde hrali clenovia Nonc., tusim v 1989-91 (inac velmi potesilo, toto pocut po vyse 30 rokoch!)
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:17 Noro TT/Wien:


Dobre si to napisal kamo! Oplatilo sa z Viedne prist, aj ked boli namietky, ze Noncoformistisu nezohrati, ale u mna to atmosfera koncertu (aj pred koncertom) prevalcovala. Prach som predtym nepoznal ( ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 11:58 Majo:


A ktorej jedinej možnosti?lebo jedna je niekde z Handlovej,
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)