Pozývame:


So 9.12.2023
Košice @ Collosseum

THULSA (CZ), JAKUBYSKO (SK), STRAGE DI STATO (CZ), BLAMAGE (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MÖR, DRUGS, WASTED STRUGGLE (11.11.2023, Bardejov @ Bašta)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

TVOI POSTOI, ASTRIS LAPSUS, HOME FRONT (16.11.2023, Bratislava @ Pink whale)

Najnovšia recenzia:

MÄRNO - Nevinnost prázdných srdcí CDr

Najnovší cestopis:

SAMORAST (Čechy)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Ut 11.4.2023: Mäsová žatva

[pridaj komentár: 0]

REAPING FLESHZo zamrznutého nórskeho severu, z mesteška Bodø, pochádzajú REAPING FLESH, ktorí si práve samy vydali svoj prvý vinyl. Bezmenná LP obsahuje osem skladieb, ktoré čerpajú hlavne z black, death a thrash metalu, pričom stavajú na vlastných hardcore punkových a post metalových postupoch z minulosti, kedy členovia hrávali v kapelách KOLLWITZ, the SPECTACLE alebo GABRIEL.

Po 10.4.2023: FOTKY

[pridaj komentár: 0]

plagátFotky z koncertu kapiel ANGRY SAD BOYS, SON OF DENI a TESA z Krakowa.

Ne 9.4.2023: CESTOPIS

plagátNiečo z flákania sa a obžerstva kapely SAMORAST po Morave!

Št 6.4.2023: Garfweek supported Muzika-komunika

[pridaj komentár: 0]

Garfweek supported Muzika-komunika... určite si teraz vravíte "Co si to zase vymyslel" Môžem vás uistiť, že tentokrát v tom Jirka nie je sám. Niekedy minulý rok na jar mu napísal Michal, že má nejaké rozhovory z jeho webzinu Muzika-Komunika, ktoré ešte nikdy nevyšli na papieri. Bolo ich však dosť, tak vzniklo rovno toto špeciálne číslo, v ktorom nájdete rozhovory s Adrikom, Lichtlerom, HERETIX a KOLAPS SYSTÉMU. A keď už ostalo miesto, tak sa pripojilo zopár fotografií a Michalových kresieb ...
Pekné čítanie"
PS: Tentokrát bez recenzií a distrolistu.
Zoženieš na grfrecords@seznam.cz.

St 5.4.2023: Vinylová verzia nového albumu BETON

[pridaj komentár: 0]

BETON - Zombie mustang safariBETON na svojom druhom radovom albume vzdává hold starému švédskému death metalu viac než kedykoľvek predtým. Ťažký metalový zvuk hnaný dopredu brutálnym murmurom a háemdvojkovým pedálom, ktorý definoval zvuk švédskeho death metalu spoločně s bezchybnou rytmickou sekciou v tebe opäť prebudí úctu k slovenským "tradíciám" a koňskému kokotu!
Tešiť sa môžeš celkom na sedem nových oldschool death metal punkových skladieb a navíc medley cover od GRAVELESS / BOMBANFALL, a to všetko na viac než v 32 minutách.
O grafickú stránku sa postaral dlhoročný grafik kapely Zombiemustang. Album obohatili tiež hostia, konkrétně umelec a karikaturista v jednom Shooty (banjo) a Hufnágel (ex BARBAR, MUNÍCIA, MÄNSKLIG LADUGARD).
Vinylovú verziu albumu vydal PHR.

Ut 4.4.2023: Druhý 7" XIAO

[pridaj komentár: 0]

XIAO - BurnUvrieskanému rýchlemu švédskemu hard core violence XIAO vyšla ďalšia nahrávka, ďalší 7" so siedmimi skladbami s názvom "Burn". O vydanie sa postaral label / fanzin Quarantined HC.

Po 3.4.2023: Technofóbia

[pridaj komentár: 0]

GENOGEIST - TechnophobiaGENOGEIST je pozliepaná stench core brúska z členov DESPAIR, DODLAGE, GAASP, TERMINAL CONQUEST či VASTATION. Cez Black water im vychádza 7" "Technophobia", ktorý hudobne pokračuje tam, kde skončil samostatný album, so štyrmi novými skladbami s pochmúrnymi a znepokojucími textami zaoberajúcimi sa kybernetickou prázdnotou, do ktorej sa náš svet ponoril.

Ne 2.4.2023: FOTKY

plagátFotky EMPTY HALL OF FAME a CTIB z Košíc, kde si zahrali pri príležitosti 100 rokov Medzinárodnej asociácie pracujúcich.

Pi 31.3.2023: FOTKY

°Fotky z hlukáriny ONDREY ZINTAER a OTTONE PESANTE v Bardejove!

Št 30.3.2023: 20 rokov BFD

[pridaj komentár: 0]

BFD - In ruinis urbiumK dvadsiatemu výročiu kapely BFD z Horní Bečvy vychádza po rokoch oficiálny album "In ruinis urbium" (V troskách miest). Solídne rozbehnutý hcpunk obsahuje dvanásť skladieb s objektivitou textov pojednávajúcich o živote a svete. V muzike nechýnajú vyhrávky so zborovými spevmi rôznych hosťov, trombónu a predovšetkým husľami, ktoré to celé pekne zaceľujú a dávajú tomu jednotný až netradičný spôsob originality. V tomto hudobnom svete má predsa punk množstvo podôb a toto je jedna z nich. Vychádza vo farebnom prevedení, ako po grafickej stránke, tak aj na farebnom vinyle. Vonku 520 kusov u Aback distribuce.

St 29.3.2023: Mráz

[pridaj komentár: 0]

FROST, PISSE & ELENDFROST, PISSE & ELEND zrodený z hlbín márnosti roku 2020, povstal, aby sa postavil proti pravicovej spodine, ktorá je čoraz viac prítomná v súčasnom blackmetale. Tiež vracia punkový prístup tomuto žánru. Nasrané vokály, drsné gitary hnané nabudenými bicími so zmesou hnevu, flustrácie a antifašistických myšlienok. Po samostatnej kazete a splite s UR-IN-STINKT vychádza ich debut "Frost" práve vyšiel na 12" a kazete u Acid tears records.

Ut 28.3.2023: Nový album SEEIN´ RED

[pridaj komentár: 0]

SEEIN´ RED - Past, present, (in)tensePo dlhých takmer 18-tich rokoch vyšiel nový album holandských priekopníkov hlučného hard core punku SEEIN´ RED. "Past, present, (in)tense" obsahuje 16 skladieb s priemerne minútovou stopážou a aktivistickými textami. Vyšlo na 12" v niekoľkých verziách u Autoreverse records & tapes.

Po 27.3.2023: Vychádza vinyl z doby, kedy DYBBUK váľal na Chmelnici

[pridaj komentár: 0]

DYBBUK - Na Chmelnici 1984Začiatok osemdesiatych rokov určite nebolo jednoduché obdobie pre nezávislé rockové kapely. Všeobecné uťahovanie šrúb vyvrcholilo v roku 1983 neslávne presláveným článkom "Nová vlna se starým obsahem", ktorý ukončil kariéru mnohých rozbehnutých hudobným partiám.
Do tejto atmosféry přišlo niekoľko kamarátok, ktoré začali hrať punkovú muziku. Pôvodne ešte pod názvom PLYN, neskôr po drobnej zmene v zostave už ako DYBBUK. Dievčatá pojali punk po svojom a dá sa povedať, že jeho prapôvodný základ posunuli oveľa ďalej. Ich svojbytné podanie punku bolo obohatené o netradičné nástroje ako piano, saxofón alebo flauta. Vznikla tým pestrá hudobná zmes podporená preciznými inštrumentálnymi výkonmi. O texty, rovnako ako o spev, sa delili všetky členky kapely. Ich inšpiráciou bol neutešený život v šedi normalizačných miest, bežné starosti puberťačiek, ale i básne beatnických básníkov.
V roku 1984 bol DYBBUK už etablovanou kapelou a obľúbeným cieľom návštevníkov tých nemnohých existujúcich pražských rockových klubov. V apríli toho roku hral DYBBUK na Chmelnici. Vôbec po prvýkrát sa tu k dievčatám pripojila Kateřina Jirčíková so svojim saxofónom. Na koncerte zaznelo devatnásť skladieb, ktoré sa na dlho stali základom repertoáru DYBBUKU. Časť z nich po revolúcii vyšla na jedinej štúdiovej doske DYBBUK, časť sa tiež v nových aranžmánoch objavila na nahrávkach ZUBY NEHTY - neskoršia transformácia DYBBUKU.
Jedinečnú koncertnú nahrávku s výborným zvukom starostlivo remastrovaným z pôvodnej dochovanej kazety práve vydáva na vinyle PHR.

Št 23.3.2023: Londýnsky punk spievajúci po taliansky

[pridaj komentár: 0]

SCUGNIZZO - Terrore sottomessoNovinkou u Crapoulet records je vinylový debut "Terrore Sottomesso" londýnskej kapely SCUGNIZZO spievajúcej po taliansky. LP obsahuje desať skladieb melodického punku / post punku pre fanúšikov RATA NEGRA alebo BIZNAGA.

St 22.3.2023: Čechy versus Poľsko

[pridaj komentár: 0]

WITCHRITE / KRONSTADTKRONSTADT a WITCHRITE sú kapely, ktoré sa neboja posúvať hranice svojich žánrov. Obe teraz nájdeš na spoločnom 12", ktorý je produktom dlhoročného priateľstva a ktorý vyšiel v medzinárodnej DIY kooperácii.
WITCHRITE z Poľska prinášajú osem nekompromisných skladieb, ktoré sa pohybujú na hranici medzi thrash a death metalom, crust punkom a grindcore. Ich metalpunkový útok zasiahne tvrdo a rýchlo a nezanechá nikoho, kto by ho prežil. Medzitým KRONSTADT z Čiech dodali dve rozšírené kompozície, ktoré spájajú dravosť hardcore punku s bezútešnosťou black metalu. Výsledkom je hustá, ohromujúca a ponurá tma priamo z hlbín moravských lesov.
Zoženieš napríklad u 783 punx, ktorí sa na vydaní podieľali.

Ut 21.3.2023: FOTKY

plagátFotky z koncertu kapiel BEŁKOT, BHP, PRAWO WYBORU a SCHRÖTTERSBURG v krakowskom squate Warsztat.

Ut 21.3.2023: Debut TELOS

[pridaj komentár: 0]

TELOS - DeludeTELOS je päťčlenná partička z Kodane hrajúca blackened mathcore s chaotickým zvukom, ktorá kombinuje prvky mathcore a sludge. Ich chaotické živé vystúpenia sú často prirovnávané ku DILLINGER ESCAPE PLAN a ich zvuk ako niečo medzi the LOCUST, CONVERGE a FEAR BEFORE THE MARCH OF FLAMES. Ich debut na veľkej doske "Delude" práve vyšiel u Maniyax records.

Po 20.3.2023: RECENZIA

[pridaj komentár: 0]

THERAPIST - Svet/lo slepýchRecka na kazetu THERAPIST - "Svet/lo slepých"!

Po 20.3.2023: Tichá jar

[pridaj komentár: 0]

FOKULAR x TALK=TROUBLE"Silent spring" je monolitická koláž, na ktorej FOKULAR a TALK=TROUBLE spoločne nárazovo pracovali v priebehu uplynulých dvoch rokov. Ten čas pre oboch charakterizovali občasné úteky do prírody mimo paralyzovanú civilizáciu. Tou dobou slávila 50 rokov od vydania zásadna kniha Rachel Carson varujúca pred úbytkom biodiverzity, ku ktorému názvu odkazuje titul albumu - Tichá jar. Katastrofu podľa nej predznamenává ticho a tento princíp sa otlačil i do nahrávky.
Vydaných bolo iba 55 ručne číslovaných kópií so sieťotlačovou potlačou na striebornom papieri vysokej gramáže u Analog freaks

St 15.3.2023: Nová kniha u Broken books

[pridaj komentár: 0]

Bell Hooks - Feminismus je pro všechnyFeminismus je pro všechny je dôležitou knihou venujúcou sa feminizmu. Je koncipovaná ako príručka - krátký a ľahko stráviteľný text, v ktorom sa autorka snaží priblížiť, prečo je feminizmus doležitý a prečo je celospolečensky prínosný.
Bell hooks (1952 - 2021) bola feministická teoretička a kultúrna kritička afroamerického pôvodu, ktorej triedna, rasová i genderová skúsenosť výrazne vstúpili do jej spôsobu chápania sveta i jej neskoršej tvorby. Užívaním pseudonymu s malými iniciálmi dávala bell hooks najavo, že kľúčová pre ňu nie je autorská osobnosť, ale samotné dielo a jeho posolstvo. Viac na Broken books.

Staršie novinky:

#[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402]

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

26.10. 14:53 d:


@kkt, nie som sice tvoj mily, ale aspon si mi nevynadal, pokrok. Nabuduce si prosim odpusti aj tieto zosmiesnujuce pomenovania.

Ja som boj proti fasizmu nechapal nikdy iba ako boj nacko ..
(novinka)

24.10. 18:03 kkt:


nie moj mily, nestaci. Mozno si si nevsimol, ale fasisti dnes nie su ti isti, ako boli po roku 1989. Tvoje diy vylepovanie nalepok ani fyzicke konfrontacie dnes nic nezmenia.
(novinka)

23.10. 22:39 d:


jasne, bojovat proti fasizmu uz nestaci ako bolo zvykom po roku 1989 d.i.y. Potrebujeme si vypocut vyhlasenie kapiel, ze treba ist volit a tym sa vsetko vyriesi. Ale nie volit hocikoho, ale jasne sa v ..
(novinka)

23.10. 10:45 zavriem oci a ignorujem fasizmus lebo som d.i.y:


d: k srackam, ktore sem pises sa ani neda vyjadrit inak ako ironiou
(novinka)

23.10. 07:36 d:


@Peter, idealne zacat diskusiu s tym, ze vynadas tomu druhemu...
Nijako si sa nevyjadril k tomu, co pisem (ked tak akurat zosmiesnovanim a ironiou - neviem, mozno, ked nie su argumenty, tak aj ..
(novinka)

22.10. 14:17 Tvoj otec:


Fuj. odporny Rozpor, pošahaní americkou propagandou a vymletí Bruselom. Vojnový Štváči, zbytočne zomrelo uz cca 1 000 000, ty sláva Ukrajine, choď tam bojovať ty kokot. Ešte stále ste to ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

18.10. 17:14 Peter:


Píšeš parádne hlúposti -)))
Už samotný názor, že do umenia politika nepatrí, je absolútne politický, ty pako.
A vieš, ktože to povedal? Orwell.
Ten totiž videl, ž ..
(novinka)

11.10. 12:40 axc:


dobe
(novinka)

11.10. 12:39 axc:


v tejto skor odporucat dokument s noamom z roku 1992 vyroba suhlasu pre vsetkych rozporuplnych a inak pohodovozmyslajucej sceny.
(novinka)

06.10. 14:08 d:


Ja len aby to nevyzeralo, ze punkova scena je v tomto nazore, co je tu vyssie, jennotna.
Nie, nie je.

Sice sa kapely, ktore d.i.y pristup k zivotu a spolocnosti, nevyjadrili, v ..
(novinka)