Pozývame:


Pi 10.5.2024
Košice @ Collosseum

EMPTY HALL OF FAME (CZ), SAMORAST (SK), ROŽAVA (CZ), ANTISOCIAL SKILLS (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

TVOI POSTOI, FUKOTY, NIČITEĽ, MY O VLKOCH (19.4.2024, Košice @ Collosseum)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

MIND.OFF, POTENCE (31.3.2024, Bardejov @ Bašta)

Najnovšia recenzia:

KAZOSTROJ - Masopust MC

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #4 / 2012

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Št 3.8.2023: Punx and metalhead z centrálnej Jávy

[pridaj komentár: 0]

VULTURES - WerckageVULTURES idú nekompromisný death metal so zvukom lebiek - nešvédskym - a úplne originálnym! Ťažko to popísať - predstav si AUTOPSY a ENTOMBED, ale s vlastnou invenciou a s prístupom Indonézie sebe vlastnej - prosto ide poznať nie-EU a nie-USA death metal, a to je super! Je v tom originalita a borci hrajú od srdca, a je to aj cítiť. Pripoj punkovú filozofiu a si doma. Dámy a páni, punx and metalheads, toto sú VULTURES - z centrálnej Jávy, Indonézie, z mestečka priamo pod bublajúcou sopkou - a zaslúžia si vašu pozornosť. U Hardcore loves all colors records vychádza na kazetách mini edícia 50 kusov, krabička so zlatými dvierkami a každé vydanie obsahuje samolepku.

St 2.8.2023: Go and kill #6

[pridaj komentár: 0]

Go and kill #6Práve vyšiel Go and kill zine s pekelným číslom 6(66). Po dvojročnej odmlke je tu porcia 140 stránok formátu A4, s lepenou väzbou, ofset tlačou a štandardnou punk as fuck grafikou. Titulnú obálku nakreslil Tremor (Tremor art z Indonézie).
Veľkú čast tvoria klasické rozhovory: za nemecké fastcore tornádo YACØPSAE odpovedal obsiahle spevák a gitarista Stoffel, nasleduje obšírne interview s úplne zásadným a kultovným vydavateľstvom 625 thrash z USA, ktoré prevádzkuje Max Ward (SPAZZ atď.). Ďalej rozsiahle rozprávanie s Čertom z GRIDE, ktorý to ani po rozpade starej zostavy nevzdal. Ortodoxný, totálne undergroundový death metal zastupujú americkí neznabohovia NUNSLAUGHTER a MALIGNANT ALTAR. Dôjde i na kapelu, ktorá definovala škandinávsky hardcore punk, a to zásadní crust punkáči ANTI CIMEX. Ďalší domáci zástupca je FAÜST, rozbehnutá thrash metalová jednotka z Prahy. Bořejk je bubeník niekoľkých kapiel a projektov, predovšetkým alternatívnej legendy UŽ JSME DOMA.
Covid preč, tour reporty sem, je ich pekná kopa: SHEEVA YOGA & BRÜNNER TODESMARSCH, PLF & BANDIT & DECULTIVATE, SNĚŤ & ENCOFINNATION & FATHER BEFOULED, IMPULSEALER & TRIGGER & ENDORPHINS LOST, INTERPUNKCE & BRÜNNER TODESMARSCH a INTERPUNKCE & MATRAK ATTAKK.
Na svojom mieste sú tradičné stĺpčeky, ďalej Skuldovo zdánlivo subverzívne jazzgrindové okienko, kde ti predstaví nové tváre experimentálneho grind core. Témou čísla je návrat magnetofónových kaziet.
Zoženieš na fastcore@centrum.cz!

Ut 1.8.2023: FOTKY

fotky.php?album=744Fotky z koncertu CALL THE COPS, IKIGAI a VIBORA na garážiach v Bratislave!

Po 31.7.2023: FOTKY

plagátFotky z Fluff festu!

Ne 30.7.2023: FOTKY

[pridaj komentár: 0]

plagátFotky z koncertu OSTRACA, NIDARE a NEREV v Bratislave.

So 29.7.2023: Setkání svobodných duší

[pridaj komentár: 0]

Setkání svobodných duší"Zdar a sílu, jsem tu s informacemi o letošním Setkání svobodných duší. Už potřetí vystoupáme na kopec Santov v obci Malá Bystřice (mapa), každoroční elektrická bouře tam vypukne tentokrát v pátek 4. 8. úderem sedmé hodiny večerní. Klasicky se bude hrát ve stanu postaveném na plácku pod santovskou hospodou.
Letos nás čeká několik skoropremiér. Vykopávat budou TOXIC FUTURE z Přísnotic, nová kapela, co má ale ve svých řadách ostřílené borce z crustové jízdy RISPOSTA. Po nich jedna z nejmladších a nejzajímavějších rožnovských (dneska teda už spíš brněnských) part VČERA BYLO POZDĚ, nedávno jim vyšla výborná debutová nahrávka (na kazetě ji vydala Malárie). Pak na to vlítnou brňáci TRHAN, jedna ze dvou band vzniklých po rozchodu skupiny MACGYVER - nehrajou dlouho, ale je to palba, čekat můžete hodně macgyverovský sound. Jakmile dozní, vrátí se na Duše po dvou letech INNOXIA CORPORA, tentokrát ovšem z novým bubeníkem – vlastně teda staronovým, Nesy byl zakládajícím členem prehistorického jádra kapely. No a nakonec návštěva z Francie, alternativní divočina JACK DUPON. Jimi sice skončí živé hraní, ne ale muzika – ve stanu ještě poběží afterparty a pouštěčkou.
Jídlo a pití bude nabízet santovská hospoda, na místě bude taky cisterna s vodou na umytí. Stanovat se dá na plácku nad hospodou. Prosíme, aby se nikde nerozdělávaly ohně.
"
Za partu okolo Duší zve
Ctib

Pi 28.7.2023: Noise master #39

[pridaj komentár: 0]

Noise master #39O prázdninách bez Noise mastera? V žiadnom prípade! V týchto dňoch vychádza číslo 39 a v ňom rozhovory s PORAJMOS, LICKSPIT a ŁÚT. Že je toho málo? Scene reporty COMMODORE 64, ktorí brázdili Indonéziu a EMPTY HALL OF FAME v Brazílii. Nestačí? Článok od Mičla a recenzie plus reporty adekvátne doplnia 76 strán klasického xerox vydania. Objednávky na rabies-noise@volny.cz alebo u lokálnych distribútorov.

Št 27.7.2023: Iný svet je možný

[pridaj komentár: 0]

AVSKUM - En annan värld är möjligŠvédska legendárna dbeatový squadra AVSKUM prichádza po dlhých 15-tich rokoch s novým albumom. "En annan värld är möjlig" obsahuje sedemnásť nových skladieb plných hnevu a nabitého dbeat hard core podporujúceho práva domorodcov, sebaodhodlanie a boj proti fašizmu, militarizmu, mizogýnii a politickej korupcii. Ako hostí za mikrofón pribrali Tompu z AT THE GATES, DISFEAR, TB z ASOCIAL, UNCURBED a Mattisa z MAKABERT FYND. Doska vyšla u Skrammel records.

St 26.7.2023: Coverový split 7"

[pridaj komentár: 0]

NIČITEĽ / PATRIK KORINOKSpoločný split 7" NIČITEĽA s Patrikom Korinkom obsahuje cover verziu novšej skladby od NIČITEĽA, "Anna spí", v contemporary classical podaní Patrika Korinka. NIČITEĽ si pre zmenu zobral na mušku skladbu, ktorú Patrik vydal už dosť dávno. Ide o pieseň "Silene latifolia" z jeho debutového EP "Silene stenophylla", ktoré vyšlo pred deviatimi rokmi. Videoklip k tejto temnejšej verzii nájdeš tu.
Split vyšiel ako 7" lathe cut v náklade 30 kusov. Každý kus má jedinečný cover art za využitia akvarelových farieb.
Cena za 7" spolu s čiernou plátenou taškou s cover art potlačou je 15 € plus poštovné. V prípade záujmu píš na my.sme.nicitel@gmail.com.

Ut 25.7.2023: Album COLVUSIONS

[pridaj komentár: 0]

CONVULSIONS - Grindcore not war"Grindcore not war" je názov albumu španielskych old school grinderov COLVUSIONS, ktorý práve vyšiel na 12" a CD spoločne u RSR a Hecatombe records. 22 neskutočných rúbaníc plných hučania a vrieskania!

Po 24.7.2023: REPORT

plagátMasívny report aj s fotodokumentáciou z tohtoročného Obscene extreme festu!

Pi 21.7.2023: REPORT

plagátReport na SOUFLY v Bratislave. Prečo práve na nich? Dozvieš sa v článku!

Št 20.7.2023: Flexi SVAVELDIOXID

[pridaj komentár: 0]

SVAVELDIOXID - Mental skyttegravVrámci porpagácie chystanej novej veľkej dosky "Världselände" vyšiel zatiaľ Švédom SVAVELDIOXID dvojskladbový jednostranný flexi 7" "Mental Skyttegrav". Limit 275 kusov u Blown out media.

St 19.7.2023: Česko versus Japonsko

[pridaj komentár: 0]

MASSOLA, Kazehito Seki, SÄKKIKANGAS / ノ​ー​バ​デ​ィ​ーKonečne po všetkých tých odkladaniach je u Korobushka records vonku 12" MASSOLA, Kazehito Seki, SÄKKIKANGAS / ノ​ー​バ​デ​ィ​ー: Milované grind jazzové duo z Ostravy pozvalo Milana Režného aka SÄKKIKANGAS a Kazehito Seki z Japonska, aby celú nahrávku zremixoval plzenský arborista NBDY, ktorému patrí aj celá B strana.

Ut 18.7.2023: Prejavené formy

[pridaj komentár: 0]

ENDLESS SWARM - Manifested formsV kooperácii Coxinha records (EÚ) a To live a lie (USA) vyšla na 12" druhá dlhohrajúca nahrávka škótskych power violence maniakov ENDLESS SWARM. Na "Manifested forms" nájdeš dvadsať krkolomných stop and go výplachov s množstvom blastbeatov v štýle INFEST, SPAZZ, LACK OF INTEREST alebo PLUTOCRACY.

Po 17.7.2023: Druhý album DELETÄR

[pridaj komentár: 0]

DELETÄRSi pripravený na novú dávku käng šialenstva? DELETÄR z Francúzska prichádza s druhým albumom. Jedenásť skladieb zúrivého a intenzívneho hard core, ktorý rozdrví všetko, čo mu bude stáť v ceste. LP vyšla u Kick rock a Destructure records, japonská verzia na turné u Vox populi.

Št 13.7.2023: REPORT

plagátReport na koncert VLOČKA, SEDEM MINÚT STRACHU, SPEED!! NOISE!! HELL!! v Žiline!

St 12.7.2023: Bežné sebazneužívanie

[pridaj komentár: 0]

GROUND - Habitual self-abuse"Habitual self-abuse" je nová vinylová pomsta oddaných grinderov GROUND z východného pobrežia z New Jersey. Jedenásť skladieb na pomedzí grindu, punku a power violence s márnym hnevom proti modernej existencii vychádza u Hibernation release ako jednostranný 12" s UV potlačou na béčku.

Ut 11.7.2023: SUΣMA na kazete

[pridaj komentár: 0]

SUΣMAV roku 2014 sa kapela NIČITEĽ spojila s hluk milujúcou rodinkou SUPRAPHON FAMILY a vytvorili spoločný polo improvizovaný audiovizuálny projekt pod názvom SUΣMA. Členskú základňu tohto útvaru neskôr doplnil Peťo z kapely MY O VLKOCH.
Na festivale Hradby samoty predstavila kapela zhudobnený odstrel komína bolestí a strachu a nekonečný potlesk prvokov. Náhravku si môžeš pozrieť a vypočuť tu.
Nahrávka vyšla na fialovej kazete v náklade 70 kusov ako self-release. Objednávaj na suma.collective@gmail.com za cenu 5 € za kus. Kazety zoženieš aj na koncertoch kapiel NIČITEĽ, MY O VLKOCH a SEDEM MINÚT STRACHU.

Po 10.7.2023: Debut skinheadov REMDIK

[pridaj komentár: 0]

REMDIKPod taktovkou balkánského vydavateľstva 161 strikes records vyšla na masivných kazetách, v limitovanom počte 100 kusov, debutová nahrávka kapely REMDIK z hlavného mesta skinheadov - Žiliny. O svoj kus píš priamo kapele alebo na Balkán!

Staršie novinky:

#[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] [238] [239] [240] [241] [242] [243] [244] [245] [246] [247] [248] [249] [250] [251] [252] [253] [254] [255] [256] [257] [258] [259] [260] [261] [262] [263] [264] [265] [266] [267] [268] [269] [270] [271] [272] [273] [274] [275] [276] [277] [278] [279] [280] [281] [282] [283] [284] [285] [286] [287] [288] [289] [290] [291] [292] [293] [294] [295] [296] [297] [298] [299] [300] [301] [302] [303] [304] [305] [306] [307] [308] [309] [310] [311] [312] [313] [314] [315] [316] [317] [318] [319] [320] [321] [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] [335] [336] [337] [338] [339] [340] [341] [342] [343] [344] [345] [346] [347] [348] [349] [350] [351] [352] [353] [354] [355] [356] [357] [358] [359] [360] [361] [362] [363] [364] [365] [366] [367] [368] [369] [370] [371] [372] [373] [374] [375] [376] [377] [378] [379] [380] [381] [382] [383] [384] [385] [386] [387] [388] [389] [390] [391] [392] [393] [394] [395] [396] [397] [398] [399] [400] [401] [402] [403] [404] [405] [406] [407]

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:20 Noro TT/Wien:


A bola tu otazka na tu Jedinu Moznost. Mysli sa JM z Kosic, kde hrali clenovia Nonc., tusim v 1989-91 (inac velmi potesilo, toto pocut po vyse 30 rokoch!)
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:17 Noro TT/Wien:


Dobre si to napisal kamo! Oplatilo sa z Viedne prist, aj ked boli namietky, ze Noncoformistisu nezohrati, ale u mna to atmosfera koncertu (aj pred koncertom) prevalcovala. Prach som predtym nepoznal ( ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 11:58 Majo:


A ktorej jedinej možnosti?lebo jedna je niekde z Handlovej,
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

20.03. 21:21 fog:


no vidis brasko, ako si to pekne naklepal. ako nic. mucosolvan na hrad.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)