Pozývame:


So 8.6.2024
Žilina @ Hájovňa

FVCK_KVLT (SK), NABOSOPOSKLE (SK)
benefit na VLKa
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MASSA NERA, SNACKTHIEF (19.5.2024, Praha, Café Na půl cesty)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

ARCRA, SUKOB, KORIDOR (17.5.2024, Žilina @ Hájovňa)

Najnovšia recenzia:

KAZOSTROJ - Masopust MC

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #6 / 2014

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Predstavujeme: -273.15 (SLOVENSKO)

Autor: Tibor & Justin & Kočo & Adrik | Pridané: 14.5.2018 | Počet videní: 1692


Adrik: Budiš pozdravená absolútna nula. Stav absolútneho pokoja na molekulárnej a atomárnej úrovni. Dosť čudný názov pre bordeloidnú kapelu. Cítite sa ako nuly? Kde sme potom pri tých všetkých vašich aktivitách na číselnej osi my ostatní lenivci?

Tibor: Keď nemáš ani halier a smrdzí ti z huby spĺňaš predpoklady byť nulou. Na číselnej osi je pod nami len Kontrafakt.

Justin: Spotený šupák na skejte, čo sa akurát hrabal v koši, úspešne nezamestnaný a bez peňazí. Ani maso neje. Celá rodina na mňa musí kukať krivo. A ešte aj okolie na tú rodinu, všetci susedia, ľudia na ulici. Hanba. Odjebek. Raklo. Lenivci? Vy chodite do roboty, platite dane, naše vlaky, naše stokárstvo.

Kočo: Od začiatku sme chceli kapelu, kde si budeme robiť zo života srandu, absolútna nula nám prišla ako parádna slovná hračka, ktorá sa hlavne dá vyjadriť číslami. Akurát pred pár dňami, som počúval špínu na rádiu Wave, kde bola reč o knihách, ktoré písali ľudia zo scény a tam sa práve spomínal aj týpek, ktorý píše pod týmto menom. To je super! Možno raz budeme kamoši haha, kebyže hej, tak to by bol asi vrchol tvorby celej našej kapely. Nám práveže vôbec nejde o to sa nejak vyvyšovať, aktivity ktoré robíme, robíme predovšetkým preto, aby nás život bavil, nie aby sa nám zbieralo do nejakého životného portfólia, s ktorým by sme sa mohli chváliť iným.

Adrik: Ako by ste laikovi vysvetlili rozdiel medzi mínusom a vašimi predošlými kapelami?

Tibor: Rýchlejšie, primitívnejšie, viac punky.

Justin: COCO BONGO robí debilov z ostatných, nula zo seba :D A vlastne príde mi, že Nula je niečo ako pokračovanie projektu POD ALTÁNKOM, stále stokársky štýl a sranda. Lenže toto je hudobne viac buranstvo.

Kočo: Oproti COCO BONGO je to asi trošku tvrdšie s menším dôrazom na príhovory. Oproti POD ALTÁNKOM je to asi len tvrdšie, texty podobné haha.

Adrik: Pekne ste sa rozbehli s koncertami. Je ťažké vopchať sa na koncert bez nahrávky alebo je to ľahké, pretože vás už všetci poznajú skrz predošlé kapely alebo cez Kubík? Hej, a kedy bude nejaká nahrávka?

Tibor: Neviem či mňa niekto pozná skrz moju predošlú kapelu :D ale inak je to asi kombinácia všetkých týchto faktorov.

Justin: Najlepší trik je neprísť načas na svoj vlastný koncert. Vybúrali sa vlaky, a tak sme sa nestihli dostaviť. Keď prídeš celý smutný na afterku, vyroníš slzu, hneď ťa dobré duše pozvú hrať do ich mesta :D Diky. A hej nahrávka bude, Holub nám sľúbil že nahraje, zlaťušik naš. Keď bude mať času, ta bude.

Kočo: No koncertov je celkom požehnane, snáď to tak zostane aj do budúcna. Sranda je, že nás prvý koncert sme hrali v Brne. Tam sme doteraz so žiadnou našou kapelou nehrali. Na náš druhý koncert sme ako pravé rockstarz neprišli a odvtedy sme hrali ešte v Bratislave, Seredi, Martine, doma v Trnave a  najbližšie v Olomouci na Zine feste. No vopchať sa na koncert není až tak ťažké, keď sa poznáme s väčšinou ľudí čo tu koncerty robia. Scéna je maličká, plná príjemných a zvedavých ľudí. Milujem ich. Nahrávka bude, keď sa hecneme, ale snáď čím skôr lebo už máme v hlave polku nového setu xixi.

Adrik: Docielili ste len bicími a basou rachotu, akého ste si priali?

Tibor: Zvuk stále ladíme, bude to ešte lepšie dúfam.

Justin: Hlavne sme docielili to, že nie je žiadny problém zosúladiť časy troch ľudí, aby sa stretli na skúške. Všetkým sa nám chce, ta fajne je. Ešte sa pohráme s echom ako pán majster poradil, ale inak fajny rachot, keď dakto požičia aparát :D Ako správni stokári, nemáme ani ten.

Kočo: Basou a bicími nám ani tak o ten rachot nešlo. Skôr sme len chceli kapelu, kde bude čo najmenej ľudí, aby mohla skúšať a hrať čo najčastejšie.

Adrik: Texty sú tiež fast & loud? Odkiaľ viete, že tento text pôjde ku ktorej kapele?

Tibor: Texty sú o našom stoka lajfe, vznikajú väčšinou rovno na skúške, poprípade v skupinovom čete.

Justin: Ono texty sme písali na skúškach spolu, sú to srandovné primitivizmy. Keď ich raz dáme na internet a do bookletov, bude sranda.

Kočo: Čo sa týka textov, tak to mám tak nejak v hlave rozdelené podľa tém, ktoré ma napadajú. Vážnejšie/politickejšie idú do COCO BONGO, tie srandovnejšie alebo aj vážne, ale vyjadrené jednoducho a zábavne idú samozrejme pre nulu. Ešte že ich nerozumieť na koncerte, keď niekedy výjdu v booklete bude to žužo, nasmejeme sa.

Adrik: Kto vyberá a strihá videá, ktoré premietate počas koncertu? Je to pre vás dôležitá súčasť vystúpenia? Budú sa po čase aj meniť?

Tibor: Video robil Džastin, spolu sme ho potom ešte doladili. Je to najdôležitejšia súčasť nášho vystúpenia, ak ľudia sledujú video nevnímajú chyby :D

Justin: Ja som postrihal, je to výcuc z našich jutubov, zo života. Dokonca by mali zábery tematicky sedieť k songu, ktorý práve hráme. Keď sa pozeráš na tú projekciu, fakt si povieš že sme stokári a nuly. Chystáme ďalší set (tento je starý, už prežil 4 koncerty), k nemu bude možno tiež projekcia.

Kočo: Naša projekcia je komprimát dlhoročnej kompilačky z našich jutubových videí. Je to zároveň aj záchrana predtým byť nudný, či zajebávať sa pomedzi songy. Musiš drec, bo nebude pasovať do videa. V podstate, video ktoré premietame počas koncerty priamo reflektuje to o čom je konkrétny song.

Adrik: Kedy vznikne v Trnave ďalšia nová kapela?

Tibor: Netuším, dúfam že skoro.

Justin: Neviem, hádam čoskoro niekto nový príde. Mám rád nové kapely, nové xichty. Robte hudbu, nehudbu, vidíte skrz nás že nato netreba skoro nič.

Kočo: Každý týždeň v Kubíku vzniká a zaniká minimálne jeden nápad pre kapelu, všetko je to otázka času. Viem že Doktor by chcel veľmi nejakú kapelu, a  to isté aj Alicka. Takže ak máte chuť niečo hrať dajte vedieť, niečo poskladáme. Síce ja viem iba kričať, ale keď bude treba na niečo sa naučím.

Pridaj komentár ku kapele:

Meno:

Email:

Antispam: 8+K+8

Správa:

#7418 Feldek @ napí­sal/a: 24.05.2018 10:27:43

Perfektne chalani, HnOi! Konecne kapela na Slovensku, co tak dlho chybala!

#7417 Oi na Roi! napí­sal/a: 22.05.2018 09:33:53

Hirax by bol hrdy

#7416 Marhula napí­sal/a: 19.05.2018 00:37:56

Neprešiel ani týždeň a máme tu novú Oi! kapelu z Trnavy!
https://www.youtube.com/watch?v=1k0WGKEv9Dg

#7412 Dokty @ napí­sal/a: 16.05.2018 18:06:43

som rád že v tejto kapele hrá moj najlepší kamoš !

#7410 420kunstmeister napí­sal/a: 15.05.2018 00:42:30

pseudoumelci netalentovani, ktot to ma citat

#7409 Jakup napí­sal/a: 14.05.2018 23:52:47

Nechuťáci

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:20 Noro TT/Wien:


A bola tu otazka na tu Jedinu Moznost. Mysli sa JM z Kosic, kde hrali clenovia Nonc., tusim v 1989-91 (inac velmi potesilo, toto pocut po vyse 30 rokoch!)
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:17 Noro TT/Wien:


Dobre si to napisal kamo! Oplatilo sa z Viedne prist, aj ked boli namietky, ze Noncoformistisu nezohrati, ale u mna to atmosfera koncertu (aj pred koncertom) prevalcovala. Prach som predtym nepoznal ( ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 11:58 Majo:


A ktorej jedinej možnosti?lebo jedna je niekde z Handlovej,
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)