Pozývame:


So 27.7.2024
Malá Bystřice @ Santov

INTERPUNKCE (CZ), LICKSPIT (CZ), AM (Poľsko), NERVY (CZ), PERLY SVINÍM (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

DIKTÄT, ASTRIS LAPSUS, LUTRA, RETORSION (19.7.2024, Poprad @ Koľaj 22)

Najnovší rozhovor:

Čurby

Najnovší report:

DIKTÄT, ASTRIS LAPSUS, LUTRA, RETORSION (19.7.2024, Poprad @ Koľaj 22)

Najnovšia recenzia:

HORSEBASTARD – From the axial to the appendicular - an equestrography MC

Najnovší cestopis:

INCRIMINATE (Rakúsko, Slovensko, Česko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #8 + #9 / 2016

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


Predstavujeme: LICKSPIT

Autor: Skulda & Masskillah & Tom & Adrik | Pridané: 24.1.2022 | Počet videní: 366

Adrik: Zdravím LICKSPIT! Je teraz v kurze vyťahovať a renovovať staré štýly alebo ide iba o spomiekový optimizmus?

Skulda:  Recyklovat staré a již jedenou vymyšlené styly je rozhodně v kurzu. Vezmi si třeba death metal poslední rok, nebo dva. Y2K thrash nebo bandana thrash však mezi populární styly pro recyklaci nepatří, tudíž je to čistě osobní vzpomínkový optimismus. Že bychom nastartovali nový trend moc nevěříme. Možná tak někde ve skrytu duše doufáme.

Masskillah: Pre mňa je tento štýl srdcovka od strednej školy a mám pocit, že nejaká renesancia bandana thrashu momentálne rozhodne nehrozí. Ale popravde ma to ani absolútne netrápi, idem za svojim srdcom, nie za peniazmi hahaha. To by sme skôr hrali primitívny black/punk alebo death metal.

Tom: Já se stále divím proč je tento subžánr tak málo oblíben. Vždyt je tam všechno co mladý dospívající človek potřebuje ke zdravemu rozvoji: výskoky, dravost, fastcore, punk, krkolomný přechody, skateboarding, 0 procent metalu ... Osobně bych tu obrodu chtěl ... Chci jít na koncert kde budou všichni lítat ve vzduchu na skejtech a rozbíjet si hlavu o ventilaci ... ne stát na značkách a poslouchat stopadesátou renesanci deathmetalu.Adrik: Čo chystáte s vašimi ďalšími kapelami? Môžete sa kľudne rozpísať, kľudne počkám aj do nového roka :)

Skulda: Někdy na začátku roku 2022 by měla vyjít split kazeta KULMA / 7 MINÚT STRACHU. Ve stejné době už snad bude také venku kazeta ŸPERITIFF, což je hysterický noisepunk se členy STREGESTI, MÜNCHEN KONFLIKT, AT BONA FIDE, TILIKUM. Plánují se nějaké nové splity u PRÜGELKNABE, ale víc toho zatím neprozradím. 

Masskillah: Ja nechystám s nikým nič.

Tom: Split 7palec ORBAN, SAY/RAID ... split 12palec BRUNNER TODESMARSCH / VOLE ... oboje vyjde na Ultima ratio.

Adrik: Osobne sa mi veľmi páči, že spievate v dvoch jazykoch. Kto píše texty? Je ťažšie písať ich ako native spiker alebo v angličtine? Alebo naopak spievať?

Masskillah: Vďaka za pochvalu Adrik. Texty píšem len ja, ale inšpiráciu na niektoré texty mi poskytol aj Skulda, prípadne sme ich dotvárali spolu. Písanie textov v slovenčine je pre mňa novinka, nakoľko v predchádzajúcich kapelách som písal čisto po anglicky. Nepovažujem sa za nejakého extrémne talentovaného textára a pred písaním v slovenčine som mal vždy veľký rešpekt. Teraz som si ale povedal, že to skúsim a "nejak" to dopadne. A vlastne vieš si predstaviť text o Moldave nad Bodvou v angličtine? To by bolo kúsok absurdné. S písaním v angličtine nemám nejaký veľký problém, keďže som tento jazyk j študoval a denne sa mu venujem. Na tie moje riekanky to stačí :)

Adrik: Kedže nie ste z jedného mesta, zaujímalo by ma, kde vlastne skúšate a ako často? A ako to skúšate?

Masskillah: O nejakom klasickom režime skúšania sa moc nedá hovoriť. Skôr by som to nazval víkendové sústredenia. Dva krát sme mali sústredenie v baráku u Gustu v Lesonicích, kde má aj plne vybavenú skúšobňu s tenisovým kurtom a chladničkou plnou red bull enerdži drinkov. Tam sme dávali dohromady songy na demo a pred nahrávaním sme skúšali u Skuldu v objekte Jeremenko v Ostrave.

Adrik: Viem, že dnes je fotka na sociálnych sieťach dôležitejšia ako život, ale pri všetkých tých svetových sračkách si myslíte, že všetci sú aniel Rye (dánsky reportér, ktorý bol zajatý a väznení ISIS viac než rok aj z vlastnej nevedomosti) a idú do vojnových zón kvôli Pulitzerovej cene? Veď práve vďaka mnohým týmto ľuďom sa dozvedáme o všetkých týchto zločinoch. Alebo som fakt taký naivný?

Skulda: Osobně to nechápu jako útok proti všem válečným reportérům, ale proti těm, kteří k práci přistupují podivně a bez určitých standardů. Například, když oproti reportérské práci, převáží spíše self promo. Nebo neschopnost podívat se na předmět svého zkoumání objektivně. Obojí dvojí výtka se týká Markéty Kutilové a Lenky Klicperové, které se věnují zajímavým tématům, ale jejich reportáže z poslední války v Náhorním Karabachu pro mě byly zklamáním. Jako bych četl svodky arménského ministerstva propagandy, nikoliv nezávislé zpravodajství. To v arménsko-ázerbajdžánském konfliktu provozovali Voxpot a ČT.

Masskillah: Na to čo píše Michal vyššie som pri písaní tohto textu aj narážal. Nesmierne si vážim prácu reportérov, ktorí riskujú život v prvých líniách. Pokiaľ ale vedome nadržiavate jednej strane konfliktu, z novinára sa stane aktivista. Inak odporúčam si prečítať k tejto téme knihu Jeremyho Bowena War stories. Je to silné.

Adrik: Vydali ste kazetu. Osem minút. Niektorým to nestačí. Čo ďalej? Album "Mrtví Zemanové"? Prežijeme to všetko?

Masskillah: Hahah dobrá parafráza na Cocu. Ešte sa pán prezident drží pri živote, tak uvidíme koľko mu to potrvá. Inak moja pôvodná idea na obal dema bola z jednej strany fotka Havla, ako reční v americkom kongrese, a na druhej strane bookletu fotka havlovej busty so šiltovkou "make America great again" (jednalo sa o fotku po riote na Capitol 6. januára), ale táto verzia nakoniec neprešla. Čo ďalej? No určite chcem, aby sme dali dohromady nejaké nové songy na sedempalec, alebo split sedempalec. A koncerty. Dobré koncerty.

lickspit.bandcamp.com

Pridaj komentár ku kapele:

Meno:

Email:

Antispam: E+S+Q

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

20.07. 11:06 fog:


pracuje sa na nom. som v polke. ak vsetko vyda, tento vikend to doklepem. skorej napisem report na jednu kapelu ako zhruba styridsat. trpezlivost. vsetko je na ceste.
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

20.07. 10:02 elramon:


Nemal tomuto reportu predchadzat report na oef? Ten uvod tomu nasvedcuje
7.7.2024 SOLIPSISM, WIEGEDOOD Bratislava @ Pink whale (report)

22.06. 18:19 fog:


planujem.
Čurby (rozhovor)

22.06. 10:05 Dirigentova zlomena palička:


Prosim vas pan recenzent,skladba prokofiev nieje symfonicky track,nezavadzajte!!!
GRIDE - Vyzobat CD (recenzia)

19.06. 08:53 Scheby:


viac rozhovorov!
Čurby (rozhovor)

17.06. 22:30 Bretfa:


,, chlapci měl sem vás rád, ale dnes jsme každý na jiné straně barikády... ti zoufale jednoduché argumenty, ani se mě to nechce nějak vyvracet,, je mi z toho smutno
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

11.06. 11:12 Mišo Štich:


Peckä!
(novinka)

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)