RAPSÖD - POCHODEŇ 12"

Autor: Adrik | Počet videní: 557

PHR
Po skvelom kazetovom deme a neskutočne peckových split sedempalcoch, prerástla mladšia sestra STOLEN LIVES svojho súrodenca a 1. októbra po hladkom priebehu tehotenstva porodila prvého potomka pokrsteného ako "Pochodeň". Desať nových skladieb zvečnených na veľkej doske je koncepčne prepracovaných aj po stránke obalu. O ten sa opäť postaral Tofu thrasher, ktorý má toho na rováši u našich západných susedov viac než dosť a perfektne rozumie svojmu remeslu. Ani pri tomto svojom diele nešteril fantáziou (vpredu je novodobý Jan Palach?), ale hlavne neobvyklými farbami. Ďalšia doska, ktorá tak nejak nezapadá do zaužívaných koľají našej sekty. Pravdupovediac s touto nahrávkou a recenziou som sa pasoval dlhšie, než je u mňa zvykom. Kým obal dával jasne najavo, akú kapelu bude ukrývať, ohľadom hudby a textov by sa nad dobrým pivom dalo dlho polemizovať, koľkokrát vietor sfúkol jej maličký plamienok, až kým nezosilnel do jej dnešnej podoby. Samozrejme, od začiatku počuť, že sa jedná o RAPSOD, toľko promilé zas nemám, ale ja sa neviem zbaviť pocitu, že atmosféra na albume je uvoľnenejšia a menej sa tlačí na pílu. Tým nechcem napísať, že by hudobne bola "Pochodeň" odfláknutá, kto pozná kapelu aj osobne vie, že chlapci robia všetko s obrovským nasadením a radosťou, ale staršie veci sa mi zdali viac výbojnešie a hneď po prvom vypočutí si ich nevedel dostať z hlavy. Tak teraz som sa dobre zamotal, čo? Ale nie, ani tu sa s ničím neserú, stále je to ten thrash punk (aj keď možno tento boj vyhral punk) nahnevaných mladých mužov, bicie idú v šialenom tempe, ale chýba mi tu nejaká dobre zapamätateľná pecka. Neviem, či by som si zapamätal každý song, kebyže sú zahrané bez prestávky, ale to sa stáva pri mnohých kapelách. Ešte sa pozastavím na chvíľu k textom. Ani tie mi neprišli až také priamočiare ako ich kolegovia z minulosti, kedy sa k nim prestali písať komentáre? Niektoré by si to určite zaslúžili, viaczmyselná "Houstne dým" alebo "Pomsta rudé minulosti". Aj keď sa z tejto recenzie môže zdať, že ide o slabú alebo narýchlo zlepenú dosku, keď si odmyslím moje nepodstatné iracionálne pocity, ide spolu s MACGYVEROM o jednu z najlepších dosiek, ktoré PHR minulý rok vydali.

rapsodpunx.bandcamp.com

  1. Beznaděj
  2. Houstne dým
  3. Vězeň XY
  4. Řeka
  5. Pomsta rudé minulosti
  6. Na útěku
  7. Za plotem
  8. Sekta
  9. Pochodeň
  10. Rajské zahrady

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: W+P+Q

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

14.11. 13:37 roman:


Nevie niekto o voľnej LP - márne zháňam
RÚBANISKO - Nihil blues 10" (recenzia)

31.10. 11:48 Už jsme doma:


Ahoj Ixo,
nevím jestli jsme ti vůbec ofiko poděkovali za recku na Kry(hy), každopádně teď jsme na ni znovu narazili a rádi tak činíme alespoň teraz.
Díky moc a měj se krásn ..
UŽ JSME DOMA - Kry 12" (recenzia)

19.10. 09:22 Mišo Štich:


Dobrý názov, NERVY. Tak sa volala kapela v ktorej kedysi hral Maťo Ďurinda, Andrej Šeban, či Marián Greksa...
(novinka)

20.09. 19:21 kočo:


dík za pekné slová aj za pozvání! Len ešte treba spomenúť Tánine jedlo - to bol headliner večera!
14.9.2021 KAZOSTROJ, AHOJ, DIMENZIA X Banská Bystrica @ Kaktus (report)

14.09. 08:19 Elramon:


"covery zásadných punkrockových kapiel s novými textami, ktoré často predbehnú i originál" fakt? no menuj aspon dve
(novinka)

07.09. 10:11 fero:


Ďakujem Kočo za report.
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)

28.08. 08:53 Wrbo:


To heavy metal ma nieco proti mne :-)
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

26.08. 09:25 Balki:


Ja nemozem pochopit, co mas proti heavy metalu :D
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

23.08. 10:05 BoP:


Ahojte, koupim vinyly od Blood Brothers: Burn piano Island Burn and Crimes
DIKES
(guestbook)

19.08. 13:34 masskillah:


parádny report bro)
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)