Pozývame:


Pi 12.8.2022 - 13.8.2022
Sereď @ Kemping

Ffud fest:
piatok: SMALL TOWN LIFE (SK), TVÖ (SK), 2 MANKY HOOKERS AND RACIST DWARF (SK), GRINDHOUSE (Austrália), OMSORG (Dánsko), DEMERSAL (Dánsko), BETON (SK), RATO TRISTE (CZ), KURWS (Poľsko)
COURO (SK) x FVCK KVLT (SK), DUŠAN VLK (SK), CISAŘPANCÍŘ x GGSTALIN (CZ), IT´S EVERYONE ELSE (Slovinsko), IAMNOT (SK)
sobota: BLAMAGE (SK), KORIDOR (Chorvátsko), FAILURE (Taliansko), RÚBANISKO (SK), REK (CZ), KAKOFONIUM (Poľsko), TORPUR (Poľsko), HELTER SKATER (Poľsko), BEZLAD (Ukrajina), RIVERS RUN DRY (Maďarsko), PRACH (SK), SANGRE DE IDIOTAS (SK), TENDENCIE (SK)
LICKSPIT (CZ), IS DODELIJK (Nemecko), INCRIMINATE (SK), ARNOxDUEBEL (Nemecko), ORBÁN (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

PETROL GIRLS (6.8.2022, Liptovský Mikuláš)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

SANGRE DE IDIOTAS, DADCARE, ONA SNOP, FAMILY VACATION (19.7.2022, Lovčica - Trubín @ Pohoda)

Najnovšia recenzia:

2 MANKY HOOKERS AND A RACIST DWARF - Demo MC

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


LAHAR / EXORCIZPHOBIA 12"

Autor: Marek | Počet videní: 659

Doomentia records
Tak na túto split LP som sa tešil odvtedy, ako sa na Doomentii objavil obrázok obalu. Akonáhle som uvidel obrázok splitu, tak som vedel, že to bude proste masaker! Proste dvaja zombie thrasheri ako rozbíjajú úradníka za počítačom gitarou a skejtom - nie je o čom! A keďže v poslednom čase som dosť zaťažený na ten Laharovský treš, tak som sa nevedel dočkať kedy sa bude LPčka krútiť u mňa. Už je to dáky ten mesiac čo vyšla táto platňa a mne sa neprestajne s malými pauzami krúti na gramci. Takže najprv LAHAR side. Po krátkom intre sa vyrúti na mňa thrash s plnou parádou, tak ako to mám rád! Gitary ostré ako britva, v správnom thrashovom nasadení, bicie s malými výpadmi do klepačiek v thrashovom rytme a basa všetko pekne dotvára a samozrejme uvrieskaný Banánov vokál, ktorý úplne žeriem takisto aj jeho texty. Nahraté to je v štúdiu Hellsound a ten zvuk je ozaj pekelný. Pesničky ako sme si mohli zvyknúť na nový LAHAR sú proste poriadne thrashoviny a samozrejme aj minutáž je trošku dlhšia oproti starým veciam od LAHAR. V poslednej pesničke "Neviditelná fronta" ma najviac dostal text a refrén ktorý spomalí do hcčkového tempa, ale potom sa pekne pokračuje v thrashovine. Myslím, že pesnička je pocta všetkým, ktorí v UG scéne čo to spravili a nerobia to pre prachy alebo dáke ocenenia. A samozrejme aj to že na veku nezáleží, keď si schopný po koncerte prečkať noc na nádraží, nie podľa toho ako sa rýchlo pokéruješ keď za 2 roky ani nebudeš vedieť dakde na diskotéke, že si dakedy počúval aj extrémne kapely! Úplne super vystihnuté. Otáčam stranu na EXORCIZPHOBIA side. Túto kapelu mám z bandzone ako tak vypočutú a proste tento thrash čo mrvia oni mi nikdy dáko nepasoval ale nechám sa prekvapiť. Hlavne ten spievaný thrash u mna veľmi neboduje. Takže po krátkom intre ktoré je aj hrané aj introvské dáke húkačky policajtov, tak sa z reprákov začne drať thrash/crossover. Všetko je tak ako má byť, ale ja si proste neviem nikdy zvyknúť u thrashových kapiel tohto typu na tento spev, proste radšej uškriekané ako pekný čistý hlas. Ďalšie mínus by som povedal je u mňa, že je to kapela z Česka a všetky texty sú v angličtine. Inak po hudobnej stránke kvalitne zahrané, tak ako sa na thrash patrí len jednoducho zase ten spev. Po čase sa mi to aj vrylo pod kožu ale proste na LAHAR side to nemá :) Ako som hore vravel obal ktorý samozrejme ako sme zvyknutý u Laharovcov kreslil A. Bouzikov, je úplne geniálny a celý tento split vystihuje. Na zadnej strane fotky obidvoch kapiel a názvy pesničiek a v booklete sú texty aj s prekladmi do angličtiny a do češtiny, čo sa mi zase páči, lebo aj tí čo majú problémy s angličtinou si môžu prečítať o čom točia v textoch EXORCIZPHOBIA. Myslím si, že pre thrasherov z CZ a SK je tento album povinnosť kde sa spojili dve veľmi kvalitné thrashové bandy.

laharthrash.bandcamp.com
bandzone.cz/exorcizphobia

  1. LAHAR - Intro
  2. LAHAR - Ouroboros
  3. LAHAR - Jít cestou slepou
  4. LAHAR - Neviditelná fronta
  1. EXORCIZPHOBIA - Intro
  2. EXORCIZPHOBIA - Game ends, secret is revealed
  3. EXORCIZPHOBIA - Corrupting your mind
  4. EXORCIZPHOBIA - Ministry of truth

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: P+J+S

Správa:

#5642 shotteckk @ napí­sal/a: 21.12.2013 17:08:25

koukám, název je už opravený, tak dík

#5641 Marek napí­sal/a: 21.12.2013 16:43:21

shotteckk: staznost ohladom zlého napisania nazvu kapely smeruj inde ja som si velmi dobre vedomý toho ako sa pise... a zase zato ze mi ich spev nesedí tak nemozem mat rad kapelu, nechapem tvoj myslienkovy pochod

#5640 Shotteckk @ napí­sal/a: 21.12.2013 13:55:40

Když už nemáš rád tu kapelu, tak bys jí aspoň nemusel kurvit jméno ;-)

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

06.07. 12:26 kočo:


teufelsmauer moja oblubena kapela
TEUFELSMAUER (rozhovor)

24.06. 11:33 Mišo Štich:


Paráda! Dík za tip.
GOVERMENT BADTRIP - Demo MC (recenzia)

20.06. 15:21 4X3L:


Velice dobrý album aj bez žánrové čistoty:)
DISTAX - Božská komédia 12" (recenzia)

26.05. 22:19 miro:


dobre ti to kuruje axc
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

17.05. 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)