WARKORPSE / MÖSE 12"

Autor: Marek | Počet videní: 444

Addiction to war
Tento split som si objednal úplne naslepo, že reku celkom sa mi začala pozdávať sludge/doom muzika. Reku objednám veľkú platňu s dvomi pesničkami a popočúvam ťahavé melódie. WARKORPSE tak trošku z jutub mám popočúvaný a zdal sa mi to byť skôr taký temný crust s klepačkami tak som nechápal, že sludge a MÖSE to je pre mňa úplna neznáma.

Tak side WARKORPSE, začalo sa to temnou pomalou gitarovou vypúšťačkou, pišťanice potom sa pridávajú bicie a začne melodická gitarová vybrnkávačka ako doprovod, proste, že paráda. Začiatok ma dostal. Zvuk chrčavej basy ma dostáva a aj temný vokál. Po pár minútach sa zopakuje gitarová vybrnkávačka aj s temným vokálom a asi od necelej polovice už iba temnota zavíjajúcich hlasov a pišťanie gitary a basy a občasné búchanie do bicích, odtiaľto ma nahrávka začala tak trochu nudiť. Ku koncu zintenzívnie búchanie do bubonov, ale to je len také ukončenie celej zlej temnoty. Ale k upršanému počasiu vonka sa to celkom hodilo. Ako som vyššie spomínal, tak WARKORPSE z počúvačiek z netu sa mi zdali byť temno crustový a v booklete som asi našiel, že prečo "Putrid faith" je sludge. Nahrali to v inej zostave, namiesto pôvodného bubeníka sadol za bicie gitarista. Fakt neviem čo je na tom pravdy iba si domýšľam. Keď celú ich stranu zhrniem tak rozbehne sa to super, ale potom sa to už len tak ťahá ako keby chceli vyplniť čas na platni.

MÖSE side sa už som myslel, že sa začína navlas rovnako ako WARKORPSE, ale zvuk gitár je úplne iný, taký neviem aký, akože oničom, ale je proste popiči. Asi na začiatku s chvíľkovou melodickou gitarovou linkou mi pripomenuli WARKORPSE. Hlas speváka je ako keby hlas zo samotného podsvetia a pasuje tam najviac. Disharmonická gitara a sekačky v pozadí spomínaný hlas je akurátny recept na dnešné dni bez slnka v hmle. Pred koncom sa to zmení na dáku akúsi psychadelickú alebo emotívnu jamovačku, ani neviem. Strana MÖSE vyhráva a od začiatku do konca a nenudí.

Obal je zo strany WARKORPSE temný smrťkavý ako hudba samotná a zo strany MÖSE je dosť divný tiež ako hudba samotná. Keď som videl stranu MÖSE tak som fakt netušil čo si mám myslieť:D

warkorpse.bandcamp.com
7minus7.net

  1. WARKORPSE - Putrid faith
  1. MÖSE - Roger spells murder

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: E+Z+L

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

14.11. 13:37 roman:


Nevie niekto o voľnej LP - márne zháňam
RÚBANISKO - Nihil blues 10" (recenzia)

31.10. 11:48 Už jsme doma:


Ahoj Ixo,
nevím jestli jsme ti vůbec ofiko poděkovali za recku na Kry(hy), každopádně teď jsme na ni znovu narazili a rádi tak činíme alespoň teraz.
Díky moc a měj se krásn ..
UŽ JSME DOMA - Kry 12" (recenzia)

19.10. 09:22 Mišo Štich:


Dobrý názov, NERVY. Tak sa volala kapela v ktorej kedysi hral Maťo Ďurinda, Andrej Šeban, či Marián Greksa...
(novinka)

20.09. 19:21 kočo:


dík za pekné slová aj za pozvání! Len ešte treba spomenúť Tánine jedlo - to bol headliner večera!
14.9.2021 KAZOSTROJ, AHOJ, DIMENZIA X Banská Bystrica @ Kaktus (report)

14.09. 08:19 Elramon:


"covery zásadných punkrockových kapiel s novými textami, ktoré často predbehnú i originál" fakt? no menuj aspon dve
(novinka)

07.09. 10:11 fero:


Ďakujem Kočo za report.
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)

28.08. 08:53 Wrbo:


To heavy metal ma nieco proti mne :-)
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

26.08. 09:25 Balki:


Ja nemozem pochopit, co mas proti heavy metalu :D
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

23.08. 10:05 BoP:


Ahojte, koupim vinyly od Blood Brothers: Burn piano Island Burn and Crimes
DIKES
(guestbook)

19.08. 13:34 masskillah:


parádny report bro)
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)