Pozývame:

So 3.7.2021
Nitra @ Hidepark

SEDEM MINÚT STRACHU (SK), MY O VLKOCH (SK), BLACK PASSENGER (SK), PLEŠATÁ ZPĚVÁČKA (CZ), SYSTEMIC DAMAGE (SK), PRISON OF MY LIFE (SK), BESNA (SK), FYASCO (SK)
... ostatné koncerty

Najnovšie fotky:

NAZI TAMPONS, #POKORA (28.5.2021, Košice)

Najnovší rozhovor:

Mišo Kralovič: "Blog is the new výmena kaziet"

Najnovší report:

ONDREY ZINTAER, SEDEM MINÚT STRACHU, MAREK MARCHIN (22.5.2021, Bardejov, Bašta)

Najnovšia recenzia:

INSISTENT - Disease CD

Najnovší cestopis:

MEDICATION TIME (Česko + Nemecko)

Najnovší článok:

Igor Bancer strávi narodeniny vo väzení

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


WILDERNESS - THE WILDERNESS III CD

Autor: Adrik | Počet videní: 747

DIY
"...to čo sa chystáš si vypočut je konceptuálne dielo. Ako povedal jeden z našich kamarátov 'je to svojim spôsobom punková opera'. Opisuje kritickú životnú fázu človeka, ktorý bojuje s absolútnom a objektívnou skutočnosťou, aby nakoniec tieto dva nespochybnitelné elementy prijal. Za účelom čo najdôveryhodnejšieho (miestami až autobiografického) vyjadrenia emócií a myšlienkových pochodov takéhoto človeka je na nahrávke použitých viacero hesiel z extrémistického žargónu (aby to špekulanti nechápali po svojom) a aj viacero vyhlásení, ktoré sú platné iba v presne danom koncepte albumu..."

Po všetkých tých moderne a veselo znejúcich tiežpunkových kapelách, ktoré sa na Slovensku za posledný polrok premnožili ako komáre po povodniach, ktoré hrajú aj so zháňaním aparátu a skúšobne možno tak 13 mesiacov, ale majú životopis dlhší ako Charles Bukowski, do ktorej si treba napísať všetky kapely ako "support" z festivalov, ktoré hrali aj na iných pódiách a po iné dni a majú tú smolu, že ich ešte neobjavili, je trnavská kapela the WILDERNESS vítaným príjemným prekvapením. Tá už má na svojom konte zopár nahrávok, a tú poslednú vydala na sklonku roka 2013. Ďalšie prekvapenie je, že nejde o čistokrvný punk - aj keď je až neuveriteľné, čo sa za tie roky všetko pod týmto slovom skrylo. Korene by som hľadal hlavne v starých zaprášaných kapelách ako VELVET UNDERGROUND, možno aj Zepelínov (takže ťahavej gitare sa nevyhneš!), ale aj v prvej vlne punk rocku z ostrovov, ktorý je cítiť najmä zo spevu (Johnnymy Rottenovi sa pri točení reklamy na maslo muselo neskutočne čkať) - na ten si treba zvyknúť, niekomu možno príde iritujúci. Gitara ťahá celú nahrávku neskutočne dopredu, nájdeš tu poväčšine pomalé pasáže, ale aj punkové vypaľovačky. Neskutočne presné je prirovnanie tohto koncepčného albumu k punkovej opere! A ak nič také neexistuje, tak tento žáner či čo to je alebo bude začali definovať the WILDERNESS. Ďalšou devízou sú dlhé texty v trnávskom nárečí, ktoré prekvapivo nie sú o tom, ako je dobre v lete na kúpalisku alebo o žúroch po koncertoch ("Na dne fľaše hľadáš anarchiu" - aké výstižné pre česko-slovenských nádražních punx). Normálne (s ňe na konci, nie normálne s ne na konci) zaujímavé postrehy v až polstránových textov. Na prvé prečítanie z toho budeš mať asi dobrý mišmaš, tak ako ja, texty sú aj dosť osobne pojaté, ale postupne v nich nájdeš analógiu, ktorá ti pomôže prísť na to, ako autor rozmýšľa, aj keď si to každý môže vyložiť po svojom. Priamočiare a jednoznačné teda určite nie sú. Pekne je spracovaný aj obal, poskladaný lesklý papier + textová príloha. K celému albumu sa chystá videoklip - v podstate menší diy film, keďže nahrávka má 35 minút. Ja len dúfam, že sa nevyplní jedno prianie z komentárov na banzdone a kapelu to "nepredá". To by bola škoda. A takisto sa u kapely varí EP, ktoré výjde na kazete. Dosť bolo omáčok, aj tak som na niečo určite zabudol. Ak máš unavené uši z kraválov, klepačiek a hučania, alebo len chceš mať kľudnejšiu nedeľu, vyskúšaj the WILDERNESS. Možno to pre teba nebude až taká hipísačina a ani lacný pank!!

bandzone.cz/thewildernesstt

  1. Mačky (príchod)
  2. Stoj pri mne
  3. Ulica
  4. Lacný pank
  5. Intermezzo v najkrajšom kúte sveta
  6. Popletený
  7. Víno, ženy a spev
  8. Mačky(odchod)
  9. Rozpletený / Dytyramb
  10. Epilóg

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: R+R+F

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

včera 16:13 roman:


Pozdravujem, vie mi niekto poradiť, kde zohnať LP Rübäniskö ‎– Nihil Blues
(guestbook)

05.06. 21:51 karfin:


cenu to malo ešte bez Barbary ... https://www.youtube.com/watch?v=X-2dOMn--d8
22.5.2021 ONDREY ZINTAER, SEDEM MINÚT STRACHU, MAREK MARCHIN Bardejov, Bašta (report)

03.06. 08:13 Balki:


Nasrac, aj tak to bez Barbary nema cenu :/
22.5.2021 ONDREY ZINTAER, SEDEM MINÚT STRACHU, MAREK MARCHIN Bardejov, Bašta (report)

02.06. 15:49 adrik:


Z toho by som si srandu nikdy nerobil: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/maduar-2020-tour-roznava/
22.5.2021 ONDREY ZINTAER, SEDEM MINÚT STRACHU, MAREK MARCHIN Bardejov, Bašta (report)

02.06. 15:18 Balki:


Si rob picu, ze Maduar bol v Roznave ...
22.5.2021 ONDREY ZINTAER, SEDEM MINÚT STRACHU, MAREK MARCHIN Bardejov, Bašta (report)

06.05. 19:07 Elramon:


ja som spoko. prva verzia chaos, toto nie je extra vzhladne, ale ucelove, takze ok.
(novinka)

05.05. 18:10 Lichtle - B.I.T.CH.:


https://bitchxzine.blogspot.com/2021/05/obrana-bicova-pozdravujem-necitatelov.html
(novinka)

05.05. 08:19 punkerxxx:


Super, drzim palce, takyto kseft s doskami by som uvital aj v BA. (otvoril uz konecne Klaus ten kseft na Medenej po tych rokoch??)
(novinka)

04.05. 20:47 Pissmaster:


Odvazna vec. Drzim vam palice a tesi sa ked dojdem na nakup!! (a pivo)
(novinka)

04.05. 20:28 Dead:


Tento zin som si ešte nezaobstaral ale keď sa mi dostane do rúk čo dúfam že hej!tak prednú stranu určite prelepím,z jednoduchého dôvodu, mám deti ktoré majú niečo pod desať rokov a nec ..
(novinka)