Pozývame:


So 9.12.2023
Košice @ Collosseum

THULSA (CZ), JAKUBYSKO (SK), STRAGE DI STATO (CZ), BLAMAGE (SK), WOLNERA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

RAEIN, JAGUERO, STEGOSAURO (25.11.2023, Bocciodromo @ Vicenza)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

TVOI POSTOI, ASTRIS LAPSUS, HOME FRONT (16.11.2023, Bratislava @ Pink whale)

Najnovšia recenzia:

V.O.H. - Cesta bez konce 12"

Najnovší cestopis:

SAMORAST (Čechy)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


EINLEITUNGZEIT – HUMAN SCRAP: ANATOMIC PRAYER CD

Autor: Adrik | Počet videní: 744

Ars morta universum
Priznám sa, že radšej mám noise core naživo ako počúvať z CD milovníkov kovošrotu. A "projekty" z notebookov idú už úplne mimo mňa. EINLEITUNGSZEIT aneb východzí znak majú podľa discogs kopec vydaní, dokonca aj štyri vinyly, no ja sa o ich existencii dozvedám až zo zásielky od Nomad sky diares. "Táto slovenská skupina existuje už viac ako 14 rokov. Ranné experimenty neskôr viedli k neprekonateľnému death - industriálnemu zvuku, ktorý priniesol EINLEITUNGSZEIT status jednej z vrcholných klasík žánru." Tak poďme teda na to. Obal CD je zaujímavo spracovaný, nejde o žiadnu plastovú škatuľku, ktorá by sa v obálke polámala, ale o dve drevotrieskové doštičky spojené drôtom, ktorý musíte odstrániť, aby ste sa dostali k CD. Najprv som rozmýšľal, že ho normálne preštiknem kombinačkami, ale priateľka sa s tým pohrala a drôt elegantne odmotala. CD je rozdelené na dátovú a audio stopu. Na tej dátovej nájdeš flash video a fotky z koncertu, zvuková stopa obsahuje 11 trackov napasovaných do 60 minút. Jednotka začína ako keby zákulisnou hudbou z nejakého sci-fi filmu, kedy posádka hľadá vo vnútri lode mimozemského votrelca, a keď sa im to podarí, tak sa to zvrhne na brutálnu psychiatriu s metalurgovým fetišom, chvíľu vesmírneho kľudu a opäť kovofília s elektronickým outrom, ktoré prechádza až do pískania. Dvojka začína zhurta a znie ako keď ide po rozjebanej ceste plne naložená tatrovka, z ktorej sem tam niečo vypadne. To snáď nemôže byť nahrávané inde ako vo Vítkoviciach. V ďalšej skladbe tá tatrovka musela dostať defekt a za jazdy sa z nej vysypáva viac a viac obrovských plechov. Asi tak minútu sa ten defekt opravuje popri čom zo zeme dvihnú nejaký pokrivený plech a tatrovka ide lesom veselo ďalej. "Kastration" je päť minút totálneho industrial techna. Dovolenka na Ibize skončila, treba vyložiť tatrovku, a to sa deje na začiatku ďalšieho tracku, lenže popri tom majú v prehrávači roboši pustený živák z náletov z Dráždan zo 45. Wow, v ďalšej skladbe sa dostávame do čias ČSSR do Mladej Boleslavi do závodu Škodovka, kde sa to rôznymi brúskami a zváračkami len hemží. Sedmička je taká tichá pohoda z vesmíru, alebo len ticho pred búrkou? Bé je správne. Pri ďalšej skladbe to už zase chrčí a hučí, ale tentoraz je to viac chaotické a nepravidelné, asi najzaujímavejšie, čo tento album ponúka. V "Limbo isent" je pomiešaný vesmírny chlad so sobotňajšou brigádou v železiarňach plus tam hučí aj nejaký zaujímavý podmaz také to hauvúúúúúúúúúúúúúúúúú. Predposledná je ďalší nemonotónny škrípajúci bordel a posledná je miestami tanečný trance noise, vážne. Dobre, mám dosť. Vydržať počúvať toto hodinu v kuse je naozaj na diagnózu od doktora Chocholouška. Ja by som určite skladby skrátil, často to bolo dosť jednotvárne a monotónne až to brutálne nudilo, naopak tie chaotickejšie pasáže boli celkom v pohode, ale aj tak si idem pustiť niečo, čo menej dráždi uši, napríklad LYCANTHROPHY. Neviem, či kapela ešte žije, ale na svojich stránkach píšu o reedíciach starších nahrávok.

bandzone.cz/einleitungszeit

 1. Biokybernetik
 2. Human scrap
 3. An atomic prayer
 4. Kastration
 5. Nekroplasma
 6. VX-walz
 7. Litanei
 8. Eschaton
 9. Limbo isent
 10. Die larve
 11. Whip & steel

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: U+S+6

Správa:

#5924 kill @ napí­sal/a: 25.06.2014 19:38:33

http://csindustrial19822010.blogspot.cz/2013/06/einleitungszeit.html

#5833 dr.Chocholoušek napí­sal/a: 25.04.2014 10:21:40

halóóó, tady Chocholoušek ... u mňa v ordinácii by ste až na pár drobností našli takmer komplet diskografiu tohoto unikátneho spolku. A že hodinka? Toto keď ma chytí rapel počúvam dosku za doskou! Jedna z mála kapiel, ktorú nám móže závidieť (a často aj závidí, treba len mrknúť správne fóra) celý svet, tak veru. Naživo (kedysi, teraz neviem) vec smrtonosná!!
Dík za tip, playlist na víkend je poriešený.

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

26.10. 14:53 d:


@kkt, nie som sice tvoj mily, ale aspon si mi nevynadal, pokrok. Nabuduce si prosim odpusti aj tieto zosmiesnujuce pomenovania.

Ja som boj proti fasizmu nechapal nikdy iba ako boj nacko ..
(novinka)

24.10. 18:03 kkt:


nie moj mily, nestaci. Mozno si si nevsimol, ale fasisti dnes nie su ti isti, ako boli po roku 1989. Tvoje diy vylepovanie nalepok ani fyzicke konfrontacie dnes nic nezmenia.
(novinka)

23.10. 22:39 d:


jasne, bojovat proti fasizmu uz nestaci ako bolo zvykom po roku 1989 d.i.y. Potrebujeme si vypocut vyhlasenie kapiel, ze treba ist volit a tym sa vsetko vyriesi. Ale nie volit hocikoho, ale jasne sa v ..
(novinka)

23.10. 10:45 zavriem oci a ignorujem fasizmus lebo som d.i.y:


d: k srackam, ktore sem pises sa ani neda vyjadrit inak ako ironiou
(novinka)

23.10. 07:36 d:


@Peter, idealne zacat diskusiu s tym, ze vynadas tomu druhemu...
Nijako si sa nevyjadril k tomu, co pisem (ked tak akurat zosmiesnovanim a ironiou - neviem, mozno, ked nie su argumenty, tak aj ..
(novinka)

22.10. 14:17 Tvoj otec:


Fuj. odporny Rozpor, pošahaní americkou propagandou a vymletí Bruselom. Vojnový Štváči, zbytočne zomrelo uz cca 1 000 000, ty sláva Ukrajine, choď tam bojovať ty kokot. Ešte stále ste to ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

18.10. 17:14 Peter:


Píšeš parádne hlúposti -)))
Už samotný názor, že do umenia politika nepatrí, je absolútne politický, ty pako.
A vieš, ktože to povedal? Orwell.
Ten totiž videl, ž ..
(novinka)

11.10. 12:40 axc:


dobe
(novinka)

11.10. 12:39 axc:


v tejto skor odporucat dokument s noamom z roku 1992 vyroba suhlasu pre vsetkych rozporuplnych a inak pohodovozmyslajucej sceny.
(novinka)

06.10. 14:08 d:


Ja len aby to nevyzeralo, ze punkova scena je v tomto nazore, co je tu vyssie, jennotna.
Nie, nie je.

Sice sa kapely, ktore d.i.y pristup k zivotu a spolocnosti, nevyjadrili, v ..
(novinka)