Pozývame:

Pi 19.8.2022
Poprad @ garáže

S.A.T.A.N. (Poľsko), INCRIMINATE (SK), DIKTÄT (SK), BLAMAGE (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

Ffud fest (12 - 13.8.2022, Sereď)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

SANGRE DE IDIOTAS, DADCARE, ONA SNOP, FAMILY VACATION (19.7.2022, Lovčica - Trubín @ Pohoda)

Najnovšia recenzia:

2 MANKY HOOKERS AND A RACIST DWARF - Demo MC

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


ABORTION - KONVERT 12"

Autor: Adrik | Počet videní: 727

Rarach katus
Dvojmetrové grindové ozruty a opachy spod Zobora dostali k svojim 25-tym narodeninám pekný darček - dlhohrajúci album konečne na samostatnom dvanásťpalci. Po mnohých kazetových a CD albumoch, split LP s IDIOTS PARADE a ČAD, split 7" s AGATHOCLES, MESRINE a GRIDE, ale hlavne mnohých, ale mnohých odohraných koncertoch si to už kurva zaslúžili. Na prvý pohľad ťa už musí pri prehrabovaní škatúl v distrách zaujať pekne urobený kolážový obal (+ pekný modrý vajnyl), v ktorom si každý veriaci nájde tú svoju úchylku. V tom sú ABORTION machri, na ich časť obalu na splite s ČADOM sa dá pozerať hodiny a aj potom ňom za každým objavíš niečo nové. Dávam dosku pod ihlu a ďalšia vec, ktorá prekvapí je brutálny zvuk. Ono to možno ani tak prekvapenie nie je, gitarista Bibo a väčšinový vlastník akcií štúdia Vomitor, v ktorom sa samozrejme nahrával aj tento album, je makač a svojmu remeslu dokonale rozumie. Môžem však prehlásiť, že toto je zatiaľ zvukovo najlepšia nahrávka ABORTION a možno aj Bibova celkovo. Brutálne ostrý zvuk a nadupané bicie s trojrukým bubeníkom a neskutočnými plechmi, ktoré ako keby búchali v tvojej izbe. No a Leprovmu prepitému chrapčáku rozumieť ani ti netreba čítať texty. A ak nerozumieš, stačí si ich raz prečítať a hneď ti bude všetko jasnejšie. Texty nie sú nijak obsiahle. Sú priamočiare a idú na koreň veci. Za tých pár riadkov vie Lepra úplne parádne vyjadriť svoje dlhoročné skúsenosti nielen z kapely alebo z emigrácie, ale aj len tak jednoducho čo ho serie. Napríklad trochu kruto podaná pravda "Nehas keď nepáli, povedal ti otec, potom v Matthausene, ticho čakal na pec" v skladbe "Slepý a sprostý" alebo taká slovenská "Od úsvitu do súmraku, 2 eurá na hodinu" v skladbe "Korenie života" alebo ďalšia opisujúca slovenskú realitu "Jedzte hovná, záruka kvality, najlepší odpad, v celej únii" v "Jedzte hovná" alebo dám ešte jeden úryvok zo "scény" "Tlstí bastardi v oblekoch vytiahli metalové vesty, všetci sa opäť poserieme a vyhrabeme stratené idoly" v skladbe s výrečným názvom "Pojeb si svoj reunion". Neboli by to klucí ušatí, keby si na nahrávke pred koncom trochu nezaneřádili. Čudný niekoľko sekundový cover je od čudnej českej kapely DIVNEJ PACH. "Cestou do hrobu" je čistá pankovica. Potom sa ťa pokúsia zhypnotizovať v pomalej skladbe "Všetko zomrie", aby sa to celé skončilo inštrumentálnou džemovačkou. Žiadna nuda, aj keď tu medzi skladbami chýba stand up grind comedy ako pri živom vystúpení alebo aspoň hlášky z nejakých filmov. U mňa zatiaľ najlepšia vec, čo kedy ABORTION vydali. Neboj sa toho, aj keď nemáš rád grind core, toto je čístý punk (či už hudobne alebo textovo), aj keď možno trochu hrubší ako si zvyknutý. A aj keď nojsovo pomáhali SUPRAPHON FAMILY, nie je to žiaden živák z cementárne.
Vyšlo aj na CD, ktoré navyše obsahuje zatiaľ tri nevydané skladby z pripravovaného 6 way split sedempalca.
A nedá mi sa ešte pozastaviť nad tým, že si textovú zložku musela kapela dotláčať sama. Vydavateľ sa vraj neunúval. Mať farebný vinyl je pekná vec, aj keď dnes je to už asi samozrejmosť, no ak už nezvýšili peniaze, obetoval by som farebný vinyl a vytlačil texty. Aspoň xerox pre boha. Viem, že takým pičovinám ako SPASM či RECTAL SMEGMA sú textové inserty na hovno, ale nie kapele, ktorá popri muzike propaguje viac ako kloktanie spermií.

abortionofficial.bandcamp.com

 1. Slepý a sprostý
 2. V pozadí všetkého
 3. Korenie života
 4. Kokoti na kokaine
 5. Jedzte hovná
 6. Kto si dnes?
 7. Kradneme
 8. Pojeb si svoj reunion
 9. Zostante s nami
 10. Požadovaný stav mysle
 11. Vrodená vada
 12. Následuj klaunov
 13. Nikto nie je doma
 14. Otroci
 15. Pridaj sa k nám
 16. Krokodýl (DIVNEJ PACH cover)
 17. Cestou do hrobu
 18. Všetko zomrie
 19. Pure

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: Q+U+Z

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

06.07. 12:26 kočo:


teufelsmauer moja oblubena kapela
TEUFELSMAUER (rozhovor)

24.06. 11:33 Mišo Štich:


Paráda! Dík za tip.
GOVERMENT BADTRIP - Demo MC (recenzia)

20.06. 15:21 4X3L:


Velice dobrý album aj bez žánrové čistoty:)
DISTAX - Božská komédia 12" (recenzia)

26.05. 22:19 miro:


dobre ti to kuruje axc
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

17.05. 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)