Pozývame:


Pi 20.5.2022
Poprad @ garáže

MASS//REACTION (Maďarsko), BLIND RÄTTVISA (SK), NIČITEĽ (SK), SAMOTA (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MARNE, INNOXIA CORPORA, DEZINFEKCE, the OWL (14.5.2022, Bardejov)

Najnovší rozhovor:

Bilbo (MARHULE, KÝBEL MAČIEK, MATEJ TÁLE): "Hudba je jedna z vecí, ktoré mám pocit, že by som robiť mal."

Najnovší report:

TEUFELSMAUER, DRUGS, INCRIMINATE, OTRAS (11.3.2022, Košice @ Collosseum)

Najnovšia recenzia:

DEZINFEKCE - Předstírat štěstí chce trochu cviku 12"

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


DEZINFEKCE - PŘEDSTÍRAT ŠTĚSTÍ CHCE TROCHU CVIKU 12"

Autor: Adrik | Pridané: 9.5.2022 | Počet videní: 55

PHR
Kluci ušatý z Budějovic, registrujem vás už od vydania radovky "Stačí najít důvod", respektíve split 7" so spriatelenou kapelou SVINĚ! To už ani nie je pravda, koľko metanolu sa odvtedy v Čechách vypilo. O štyri roky na to vyšiel album "Psi", ktorý sa dočkal len cédečka, nové skladby sa objavili na kompiláciách Posloucháte Jižní Čechy 2 alebo Na krev, aby sa potom nekonečných sedem rokov čakalo na ďalšie plnohodnotné nahrávky. Najprv "Interval jistot" (2015) a tohoto roku aj na úplnú novinku "Předstírat štěstí chce trochu cviku".
Nezameniteľný sound kapely, expresné gitarové riffy alebo maxeekov nasrdený vokál, ktorý sa valí z vinylu spoznáš aj s prasknutými ušnými bubienkami. Tým nechcem povedať, že by 30 rokov (minulý rok mali jubileum) nebodaj hrali úplne to isté alebo že by sa nikam neposunuli, práve naopak, nielen na tejto doske vedia "prekvapiť" novými nápadmi, ale ten kapelný ksich, či sa už nahráva v Jámore alebo Hellsounde, ten rukopis, odér, sa rokmi nezmenil. Taktiež sa stále držia toho niekoľkokrát zmieňovaného klišé "na punk je to moc hard core a na hard core je to moc punk". Nie že by to bolo až prekombinované, nepočúvateľné, skôr ide o celkový prístup k tvorbe. Niečo ako kedysi UCHÁZÍM. Ich muzika tiež nebola stráviteľná pre každého. Buď to žerieš, alebo to ide úplne mimo teba. A myslím si, že to už tak zostane navždy.
DEZINFEKCE uzemia textami aj toho najpozitívnejšieho a najstatočnejšieho človeka: "ani nejlepší krysa v bludišti náhod nemá nic jistý", "každej na někoho něco má, každej na někoho něco ví, každej na někoho něco prásk", "strach je jen iluze, má spoustu barev, chutí a jmen, teprve bolest je skutečná", "pořádek musí bejt, dobře si pamatuj, pořádek musí bejt a svobody se nenažereš", "až té zase zradím, bude to jen pro tvý dobro" alebo "pocit svobody v objetí ostnatýho drátu". Už to ostrie noža cítiš?
Ako sme si už u PHR zvykli, kvalitné vizuálne spracovanie je už zaužívanou normou. Hrubý obal, roztvárací insert s textami a ich prekladmi a tiež chválim prevedenie etikiet v old school duchu.
Štandardné dezinfekčné postupy sa budú aplikovať v piatok 13.5. v Žiline a 14.5. v Bardejove spolu s prípravkami a roztokmi INNOXIA CORPORA, MARNE a the OWL. Pred použitím sa odporúča preštudovať si príbalové letáky.

dezinfekce.bandcamp.com

  1. Až dojde na tvý slova
  2. Vítej doma
  3. Architekt bezmoci
  4. Souboje bílých holí
  5. Úkryt
  6. ... ještě poděkuješ
  7. Pěšáci
  8. Neptej se proč
  9. Moře
  10. Žer

Pridaj komentár k recenzii:

Meno:

Email:

Antispam: L+I+2

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

včera 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

03.05. 08:23 axc:


to tomasisko tak to za chvilu budete hateovat aj SNP jak kotleba ?lebo okupacia a rus?niak sa stracam uz v tom antifasizme roku22 a ano su svedectva ludi z ukrajiny jak azov, usvit a podobny degenerov ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

03.05. 07:32 axc:


ked niekdo neexistuje ;)
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

02.05. 17:53 tomasisko:


axc: Batalion Azov, ukrajinskych nackov alebo ich ns black metal tu nikto neospevuje a nikto tu nepopiera, ze na Ukrajine boli a su nackovia. Je to vsak nieco, co si musi vyriesit Ukrajina. To, ze maj ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

02.05. 12:07 deexgee:


Alebo prečo sa axc nespakuješ dopiče do Ruska?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)