Pozývame:


Pi 12.8.2022 - 13.8.2022
Sereď @ Kemping

Ffud fest:
piatok: SMALL TOWN LIFE (SK), TVÖ (SK), 2 MANKY HOOKERS AND RACIST DWARF (SK), GRINDHOUSE (Austrália), OMSORG (Dánsko), DEMERSAL (Dánsko), BETON (SK), RATO TRISTE (CZ), KURWS (Poľsko)
COURO (SK) x FVCK KVLT (SK), DUŠAN VLK (SK), CISAŘPANCÍŘ x GGSTALIN (CZ), IT´S EVERYONE ELSE (Slovinsko), IAMNOT (SK)
sobota: BLAMAGE (SK), KORIDOR (Chorvátsko), FAILURE (Taliansko), RÚBANISKO (SK), REK (CZ), KAKOFONIUM (Poľsko), TORPUR (Poľsko), HELTER SKATER (Poľsko), BEZLAD (Ukrajina), RIVERS RUN DRY (Maďarsko), PRACH (SK), SANGRE DE IDIOTAS (SK), TENDENCIE (SK)
LICKSPIT (CZ), IS DODELIJK (Nemecko), INCRIMINATE (SK), ARNOxDUEBEL (Nemecko), ORBÁN (CZ)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

PETROL GIRLS (6.8.2022, Liptovský Mikuláš)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

SANGRE DE IDIOTAS, DADCARE, ONA SNOP, FAMILY VACATION (19.7.2022, Lovčica - Trubín @ Pohoda)

Najnovšia recenzia:

2 MANKY HOOKERS AND A RACIST DWARF - Demo MC

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


18.5.2012 LINGUA FRANCA, DISENT, KURWA APARATA, VIVISEKTIO; Viedeň, Venster 99

Autor: Jojo | Počet videní: 835


Vo štvrtok mi volá Pawel - hlavný organizátor z KURWY APARATA, že by či by som mu nevedel pomôcť odviesť nejaké veci do Vensteru. Súhlasím, keďže som vlastníkom vozidla. Stretávame sa u neho, pakujeme do auta jeho distro, jedlo, stojany a ešte nejaké drobnosti. Zastavujeme pri E.K.H., kde ládujeme, gitaru, činely, brutálne veľké kombo, hlavu, a aby nebolo málo, tak sa cestou zastavujeme ešte u týpka, kde do úložného priestoru tlačíme ešte ďalšie kombo a hlavu. Sám sa divím, ako sa to tam všetko zmestilo. Pri Venstery už čakajú Fíni, keďže klub je zatvorený a dievčina s kľúčami sa niekde zasekla. Po chvíli ale prichádza jeden pán a otvára. Dozvedáme sa aj novinku, že bude hrať plus ešte jedna kapela. Nikto o nich nič nevie, ani samotný organizátor : )), tak sa nechávame prekvapiť. Disenťáci mali doraziť o siedmej, no nejak sa zdržali a po vzájomnom hľadaní sa a volaní si, sa nakoniec stretávame o pol 21. Zaujímave bolo aj zloženie publika. Rakušáci boli v menšine, okrem nich by ste tu mohli stretnuť ľudí z Mexika, Kolumbie, Nigérie, Turecka, Polska, Nemecka... na koncert zablúdili aj traja asi Turci vychystaný na diskotéku v bielych nohavicách, šušťavých kabátoch a nagélovaných vlasoch. Chvíľku im trvalo než sa zorientovali a našli východ. Okolo 21 hodiny začínajú hrať neznámi a LINGUA FRANCA. Ich tvorbu by som nazval ako emociálny neopunkhardcore. Ženský spev doprevádzali aj ostatný členovia kapely. V niektorých momentoch ma ich hudba naozaj chytala, malo to energiu a silu a bolo vidno teda počuť, že sú zohratí. Keď dohrali, pýtal som sa speváčky na meno ich kapely, jej odpoveďou bolo CD. Ok, vďaka, tak to má byť. Po nich začínajú DISENT, príhovory v angličtine, krátke úderné songy, plné násilia a zloby. Drtia jedna radosť, aj publikum adekvátne reaguje. Zvuk na parádu, ako inak. Tunak to hoši vedia poštelovať tak, aby bol dokonale vyvážený. KURWA APARATA ma celkom prekvapili, nejaké songy som od nich pred tým počul, no takto naživo sa to nedalo porovnať. Punkcrust jak noha. Hrali asi 40min, dali aj nejaké prídavky. Po nich sa už na pódium štverajú postarší páni z Fínska VIVISEKTIO. Smažili svižný oldschool hardcore. Asi ako všetky kapely čo dnes vystúpili, boli zohratí a hrali s nadhľadom. Takže, kvalitná akcia, kvalitné kapely, kvalitní ľudia a kvalitná opica s oknom a dobitým telom...

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: G+O+4

Správa:

#4195 JOJO napí­sal/a: 12.07.2012 12:28:43

tudoo, ty pica, neskryvaj sa tu za nejake pseudo ceske nicky a chod ku fararovy na spoved

#4148 XmimolidX @ napí­sal/a: 24.06.2012 13:12:52

jojo, ty cizoložná kurvo satanova! modli se za smrt!!

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

06.07. 12:26 kočo:


teufelsmauer moja oblubena kapela
TEUFELSMAUER (rozhovor)

24.06. 11:33 Mišo Štich:


Paráda! Dík za tip.
GOVERMENT BADTRIP - Demo MC (recenzia)

20.06. 15:21 4X3L:


Velice dobrý album aj bez žánrové čistoty:)
DISTAX - Božská komédia 12" (recenzia)

26.05. 22:19 miro:


dobre ti to kuruje axc
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

17.05. 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)