Pozývame:


So 9.12.2023
Košice @ Collosseum

THULSA (CZ), JAKUBYSKO (SK), STRAGE DI STATO (CZ), BLAMAGE (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MÖR, DRUGS, WASTED STRUGGLE (11.11.2023, Bardejov @ Bašta)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

TVOI POSTOI, ASTRIS LAPSUS, HOME FRONT (16.11.2023, Bratislava @ Pink whale)

Najnovšia recenzia:

MÄRNO - Nevinnost prázdných srdcí CDr

Najnovší cestopis:

SAMORAST (Čechy)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


3.11.2012 GREEN MONKEY, VOCATIO INTERNA, PENTAGRAMČEK, BURNING BRIGHT; Prešov, Pixel

Autor: Adrik | Počet videní: 906


Diamantová pečienka sa prebrala po niekoľkomesačnej detoxikácií, pozvané boli zaujímavé kapely, tak nevidím dôvod prečo opäť nenavštíviť Prešov. Z Košíc sa nakoniec napĺňajú 4 autá, aj keď idú samostatne, tak je to po rokoch nepredstaviteľné číslo. Je pol 8 a my sa rútime po diaľnici za brutálnej hmly. Pixel klub sme našli hneď, nedal som si povedať a rozkladám blšák so všetkými haraburdami a môže sa ísť na to. Pixel je obrovský podnik, ktorý skôr vyzerá ako galéria a čakal by som tu recitácie básní ako extrémny hard core, ale prečo nie, vyskúšať sa má všetko. Kým sa na veľké pódium so svetlami vyškriabe prvá kapela, je možno aj 10 hodín. Čas si krátime pivom a sem tam sa niekto príde pozrieť aj na môj blšák, aj keď z 99% sú to Košičania. Z pre mňa nelogických dôvodov začína návšteva z Kysúc GREEN MONKEY. Dnes skromne len v dvojke, basa s vrieskaním + bicie. Zdá sa mi to, alebo o trochu zrýchlili ten svoj nihil sludge? Možno to bolo absenciou klávesov, ale bolo to celkom niečo iné ako napríkald pred rokom v Starom Smokovci. Na nič sa nečaká, po niekoľkominútovom tichu sa do siete pripája gitara a z GREEN MONKEY sa stáva VOCATIO INTERNA. Opäť skromne, len v trojke bez českého nadšenca Skuldu, vraj nemá naskúšané nové skladby. Obrat o 180° a tri dimenzie doľava. Krutý, nenormálne uvrieskaný power violence, väčšinou kapela hrá na zemi, takže paráda. Po rokoch hádžu jeden nový song bez prestávky za druhým, nič nepoznám ty vole. Novinky sú oveľa prešpekulovanejšie, žeby začali častejšie skúšať? Chlapcom som sľúbil, že pri nich slovo NSBM nenapíšem, ale určite tam cítiť aj nejakú inšpiráciu SA alebo SS black metalom. Samozrejme si robím srandu, ale ten metal tam počuť. Kedy bude nová nahrávka? Na koniec pridávajú jednu starinu z prvého sedempalca a je koniec. Ústa mi zatvára až PENTAGRAMČEK, ktorý sa u mnohých stal hitom číslo jedna. Španielka, bongo a serepetičky na pódiu so satanistickými textami pre deti. Slovo Satan padlo za ten večer asi 1400 krát. Keby sa sem tam niekedy vymenilo za seitan :), nebolo by to možno až také preplácané. Fakt nič moc, navyše hrali nevydržateľne dlho. Ľuďom, čo na to tancovali sa to ale mohlo páčiť. Nakoniec konečne BURNING BRIGHT, o ktorých som si spočiatku myslel, že sú zo Švédska, neviem prečo. S týpkami som chvíľu aj kecal, mením s nimi platňu, tak to má byť. A čo napísať k muzike? Pre "istotu" som si kapelu predtým zabudol vypočuť na bandcampe, netajím sa tým, že som na koncert šiel hlavne kvôli Čadčanom. Tak či tak, BB hrali celkom nakopnutý hard core crust, trošku na mňa v modernejšom strihu ako som zvyknutý, ale ktorý ak sa hrá s plným nasadením, tak určite neurazí. Bavilo to ľudí aj pod pódiom (možno až nie tak ako predchádzajúca kapela), takže neviem čo by som mal dodať. Dúfam, že to bolo regulérne ožitie Diamantovej pečienky!

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: I+Z+T

Správa:

#4671 tadko napí­sal/a: 21.12.2012 15:49:08

tie nove pisnicky pekne hraju do tanca drzte sa internovci

#4618 adrik napí­sal/a: 09.11.2012 14:50:32

jano: klávesy tomu dodali celkom inú atmosféru.

#4617 Jan interny napí­sal/a: 09.11.2012 13:47:51

Adrik vo Smokovci si bol asi prepnuty na 33 ci?:D

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

26.10. 14:53 d:


@kkt, nie som sice tvoj mily, ale aspon si mi nevynadal, pokrok. Nabuduce si prosim odpusti aj tieto zosmiesnujuce pomenovania.

Ja som boj proti fasizmu nechapal nikdy iba ako boj nacko ..
(novinka)

24.10. 18:03 kkt:


nie moj mily, nestaci. Mozno si si nevsimol, ale fasisti dnes nie su ti isti, ako boli po roku 1989. Tvoje diy vylepovanie nalepok ani fyzicke konfrontacie dnes nic nezmenia.
(novinka)

23.10. 22:39 d:


jasne, bojovat proti fasizmu uz nestaci ako bolo zvykom po roku 1989 d.i.y. Potrebujeme si vypocut vyhlasenie kapiel, ze treba ist volit a tym sa vsetko vyriesi. Ale nie volit hocikoho, ale jasne sa v ..
(novinka)

23.10. 10:45 zavriem oci a ignorujem fasizmus lebo som d.i.y:


d: k srackam, ktore sem pises sa ani neda vyjadrit inak ako ironiou
(novinka)

23.10. 07:36 d:


@Peter, idealne zacat diskusiu s tym, ze vynadas tomu druhemu...
Nijako si sa nevyjadril k tomu, co pisem (ked tak akurat zosmiesnovanim a ironiou - neviem, mozno, ked nie su argumenty, tak aj ..
(novinka)

22.10. 14:17 Tvoj otec:


Fuj. odporny Rozpor, pošahaní americkou propagandou a vymletí Bruselom. Vojnový Štváči, zbytočne zomrelo uz cca 1 000 000, ty sláva Ukrajine, choď tam bojovať ty kokot. Ešte stále ste to ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

18.10. 17:14 Peter:


Píšeš parádne hlúposti -)))
Už samotný názor, že do umenia politika nepatrí, je absolútne politický, ty pako.
A vieš, ktože to povedal? Orwell.
Ten totiž videl, ž ..
(novinka)

11.10. 12:40 axc:


dobe
(novinka)

11.10. 12:39 axc:


v tejto skor odporucat dokument s noamom z roku 1992 vyroba suhlasu pre vsetkych rozporuplnych a inak pohodovozmyslajucej sceny.
(novinka)

06.10. 14:08 d:


Ja len aby to nevyzeralo, ze punkova scena je v tomto nazore, co je tu vyssie, jennotna.
Nie, nie je.

Sice sa kapely, ktore d.i.y pristup k zivotu a spolocnosti, nevyjadrili, v ..
(novinka)