Pozývame:


So 8.6.2024
Žilina @ Hájovňa

FVCK_KVLT (SK), NABOSOPOSKLE (SK)
benefit na VLKa
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MASSA NERA, SNACKTHIEF (19.5.2024, Praha, Café Na půl cesty)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

ARCRA, SUKOB, KORIDOR (17.5.2024, Žilina @ Hájovňa)

Najnovšia recenzia:

KAZOSTROJ - Masopust MC

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #6 / 2014

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


10.4.2014 WYNSTON SMYTH, DISKOBRA, DOG ATTACK; Košice, Collosseum

Autor: Adrik | Počet videní: 602

Po roku sme opäť odklepli koncert v rodnom Collosseu, tentoraz sme našťastie nepredskakovali modernej, ale určite drsnej kapele z Belgicka, ale už na prvý pohľad príjemnejším a hlučnejším telesám z hlavnej dediny našich južných susedov. V klube sme presne o siedmej, okrem čašníčky nikde nikto, pred pódiom stoličky neupratané a na ňom zhola nič. Keďže Maďariská majú komplet backline, čaká sa na nich pri nápojoch a rastlinách opojného charakteru. Pomaly sa začínajú trúsiť aj nejakí ľudia a asi o štvrť na 9 prichádzajú dnešní headlineri. Nejako sa to všetko narýchlo nahádže na pódium a koncert začíname my (WYNSTON SMYTH) so svojim ultra praso bordelom. Za mikrofónom hosťuje Robo Kaliňák, ale stihol dať len dve skladby, musel ešte utekať dohodnúť nejaký tender. Ľudia na nás čumia ako teľatá, všetci sú natlačení dobreže nie až ku baru, síce sa im nečudujem. To, čo sa valilo z reprákov bola jedna brutálna hluková facka za druhou. A to som kedysi nechápavo pozeral na malého Matúša, keď si v Backstage klube (klub o poschodie nižšie vtedy ešte o rozmeroch väčšej kúpelne) vyhúlil svoj aparát na maximum. Na záver 25 sekundový výplach skromne inšpirovaný IDIOTS PARADE a 20 minút slávy máme za sebou. Na pódiu je jednu chvíľu viac ľudí ako na stanici a za malý moment do nás perie trojica DISKOBRA maďarskú verziu d-beat crustu. Ani si nepamätám, kedy som niečo podobné videl naživo v Košiciach, bude to už poriadne dlho. Úplne jednoduchý dis cirkus, ktorý sa na nič nehral. Gitarista súčasne aj spieval, takže predvádzal klasické telesné cvičenia, kedy raz hral skrčený poctivo na gitaru, a potom naťahoval krk za mikrofónom. Plus covery DISCHARGE - "Fight back" a DISCLOSE - "Why cry the innocent", ale na môj vkus dosť suchota, gitara potichu = nevyhúlená na maximum, ináč vlastná produkcia celkom ok. Neviem kam sa počas DISKOBRY všetci podeli, ale ľudia už nestáli ani pri bare. Na poslednú kapelu DOG ATTACK sa odniekadiaľ vynorili ľudia, asi sa prestalo vyberať vstupné, ale tiež žiaden horibilný počet. No a Psí útok bolo celkom iné kafé; dve vyhrané gitary, na ktoré mastili opice so švédskym výzorom a prietokovými ohrievačmi namiesto pupkov. A aj muzika bola vyhranejšia a bez väčších chaosov, ako to bolo na prvú kapelu. Nakoniec organizátori z vlastného nedoplácali takmer nič, ľudia prišli, aj keď bol štvrtok a na ďalší deň zase "hc" / hc koncert. Rešpekt patrí neúnavnej posádke z Prešova, ktorí sú v Košiciach na koncertoch častejšie ako ja (moderné hc kapely, ktorá znie jedna ako druhá idú úplne mimo mňa) + tentoraz aj posádke z Popradu. Tak či onak, crust v Košiciach počúva tak 7 ľudí, podrobnú štatistiku extrémnejších štýlov mi má NBÚ poslať na ďalší týždeň. Kubo, nabudúce nejaký parádny fast / power violence a už sa na to môžeš vyjebať!

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: T+M+7

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:20 Noro TT/Wien:


A bola tu otazka na tu Jedinu Moznost. Mysli sa JM z Kosic, kde hrali clenovia Nonc., tusim v 1989-91 (inac velmi potesilo, toto pocut po vyse 30 rokoch!)
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:17 Noro TT/Wien:


Dobre si to napisal kamo! Oplatilo sa z Viedne prist, aj ked boli namietky, ze Noncoformistisu nezohrati, ale u mna to atmosfera koncertu (aj pred koncertom) prevalcovala. Prach som predtym nepoznal ( ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 11:58 Majo:


A ktorej jedinej možnosti?lebo jedna je niekde z Handlovej,
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)