Pozývame:


So 8.6.2024
Žilina @ Hájovňa

FVCK_KVLT (SK), NABOSOPOSKLE (SK)
benefit na VLKa
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MASSA NERA, SNACKTHIEF (19.5.2024, Praha, Café Na půl cesty)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

ARCRA, SUKOB, KORIDOR (17.5.2024, Žilina @ Hájovňa)

Najnovšia recenzia:

KAZOSTROJ - Masopust MC

Najnovší cestopis:

NONCONFORMIST (Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Predčasná vzbura #6 / 2014

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


15.3.2014 BASAL BANAR, WYNSTON SMYTH, GROUND CONTROLL; Martin, Elefant

Autor: Adrik | Počet videní: 939

Celý čas sme sa smiali z predpovede, že cez víkend má prísť ochladenie a s ním aj sneh. Deň predtým bolo v Tatrách na odpočívadle 17°. Vychádzame z Rožnova a za Bečvami začína krupobitie. Za 5 minút je všetko biele, do zákrut ideme tempom ako keby sme auto tlačili. Krupy sa menia na sneh a kalamita je na svete. Nasťastie za Bytčou sa sneh mení na dážď, takže s kľudom prichádzame do Martina. Nájsť Elefant na prvý krát je celkom sranda, navyše ak je z jednej strany Hlavná ulica. Dnes tu mali hrať HUMAN HUMUS a GORDON SHUMWAY (bohužiaľ rip), namiesto nich zaskočili ČAK NOJS a koncert je BEZ VSTUPNÉHO! Hrá sa na pódiu, ale kto môže alebo dočiahne, hrá dole pod ním. Celá krčma mi príde ako zastrešená autobusová zastávka - na zemi dlaždice, stoly a lavice ako keby pribetónované k zemi a výčap ako bufetové okienko, už som len čakal, kedy si niekto namiesto pálenky opýta 30 deka tresky alebo zemiakového šalátu. Ale vďaka aj za takýto priestor. Rozbaľujú to BASAL BANAR - nakopnutý bordel crust so šialenými bicími a obojpohlavným spevom, ale dnes bez basy. Aj tak je to brutálny mangel, nielen na vybitie agresie a nechýbajú ani príhovory - "Sója z pekla" vedie! Začiatok neslušný. ČAK NOJS idú ako druhí. Tentokrát crust punk s dvomi gitarami (a basou samozrejme). Sound špinavý, ako pri takejto hudbe má byť, ale zdalo sa mi, že spev bol dosť nevýrazný, takže v tej špine celkom zanikal tým pádom vám ani nepovie, o čom sa tam húkalo. Ináč celkom dlhý set. Po nich ideme my, s WYNSTON SMYTH, v priečkách popularity postupujeme, už zvykneme hrať aj tretí haha. Zvuk naechovaný masaker, cítim sa ako v nejakej severskej odysei, kde bájni krasteri v snehu a ľade hľadajú nejaký squat, kde by načerpali nové sily na ďalšiu cestu. Ani to neodignorovala väčšina ľudí, takže to možno k niečomu bolo. Hráčsky dnes oveľa lepšie, aj keď je ešte čo doháňať. Na záver nová Aveho kapela GROUND CONTROL. Ave spieva v maske a je to taký improvizovaný gore grind, v ktorom neviem kde sa stratilo heslo Grind is protest. Bubeník makač, dáva si klepačky ako keby sa nič nedialo. Ja mám zmiešané pocity, ostatní aj celkom chválili, ja veľmi takúto hudbu nevyhľadávam. Dnes sa akosi po tacchos plackách (dobre som to nazval?:) zakecávam viac než obvykle a pod tiahou pána Bechera sa ráno zobúdzam na nejakom byte (vďaka za nocľah!), kde sa oslavovalo do rána. Podopíjame zbytky, už aj aj sa to zvrháva k pchaniu alkoholom obohatených tampónov do telesných dutín, ale ideme radšej na pizzu. Potom už len nezáživná cesta domov (dlhoročným výskumom som zistil, že počet zastávok cestou tam je neporovnateľne vyšší ako počet zastávok cestou späť) a víkend zakončievame tromi plzňami v miestnom športovom centre.

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: C+U+8

Správa:

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

07.05. 09:00 Tomáš Ničiteľ:


Skvelý scene report :) Som sa normálne vrátil v čase. Pre Ničiteľa to bol zásadný rok. V novembri 2013 sme odohrali náš prvý koncert práve v Interactive. Spolu s Human Humus, Warshock, Bur ..
Východné Slovensko scene report (archív zinov)

03.04. 21:34 Rado RK:


Bolo skvele, kopa ľudí naozaj odkiaľkoľvek...ako vždy naozaj ústretové prostredie bosorky...dik...normálne mi to pripomenulo BB spred skoro 20 rokov keď v Irishi, Tartarose, Podlaviciach, 77m ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

28.03. 14:49 deegee:


Wrbo: Nesom istý, či si Adam pamätá večer :(
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

27.03. 07:06 Wrbo:


haha super report :-) Adam mi to podal podstatne strohejšie, už aj čítam, že prečo :-D
23.3.2024 MIND.OFF, ĎAS, DEPTHS OF MEXICO, MOIRA Košice @ Collosseum (report)

22.03. 19:06 emo:


Jedina moznost spieval Achmed. bol aj Vrabec ale nie vzdy. a staly clen bol Papi na gitare. Bicie neviem kto.
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

22.03. 12:15 Majo:


Jasné že Košice!!!pilier ug scény vtedy a z chromatic A
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:21 adrik:


http://muzika-komunika.blogspot.com/2017/02/jedina-moznost-skusobna-live-atrium.html
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:20 Noro TT/Wien:


A bola tu otazka na tu Jedinu Moznost. Mysli sa JM z Kosic, kde hrali clenovia Nonc., tusim v 1989-91 (inac velmi potesilo, toto pocut po vyse 30 rokoch!)
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 19:17 Noro TT/Wien:


Dobre si to napisal kamo! Oplatilo sa z Viedne prist, aj ked boli namietky, ze Noncoformistisu nezohrati, ale u mna to atmosfera koncertu (aj pred koncertom) prevalcovala. Prach som predtym nepoznal ( ..
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)

21.03. 11:58 Majo:


A ktorej jedinej možnosti?lebo jedna je niekde z Handlovej,
18.3.2024 PRACH, PIVNICA, NONCONFORMIST Banská Bystrica @ Bosorka (report)