4.5.2014 SOUND OF QUALM, NINE ELEVEN; Košice, Collosseum

Autor: DeeGee | Počet videní: 563


Ako stále sa pred koncertom dostavili organizačné problémy, keďže treba cestovať až 35 km... Vlakom to je zbytočné, lebo tak ako nám už pár krát bolo sľubované, že stihneme celý koncert, stihli sme tak polku, takže takúto alternatívu jebeme a zohnali sme ľudí na 2 autá. Do Košíc dorazilo len jedno z neznámeho dôvodu... Asi lenivosť alebo čo to v tom bolo, neviem. Po príchode do klubu celkom, ale kvalitne prázdno, naraz s nami došli aj Francúzi, takže meškanie kapiel sa nebude konať, keďže Bardejovčania už boli nastúpení v klube.

SOUND OF QUALM opäť nesklamali, výborný set, dokonca dokonalejší ako v pred pár dňami v Bardejove. Teraz mi to prišlo fakt bez chyby. Zbytočne tu budem rozpisovať ako dobre hrali a blá blá. Ja som s ich vystúpením stále nad mieru spokojný. Dokonalé emócie, príjemne príhovory a podobne. V tomto žánri pre mňa jedná z TOP slovenských kapiel. Čo by som chcel vyzdvihnúť, tak bol fakt kvalitný zvuk. Do klubu sa nazbieralo mojim skromným dohadom, ale reálnym nejakých 30 - 40 ľudí, čo je na kapelu formátu aká je NINE ELEVEN dosť bieda, neviem či ľudí to fakt už nebaví alebo čo je v tom. Cez prestávku vyžierame Adrika a jeho geometrické tvary. Nie každému sa zvýšilo asi zato, že po prvé bolo málo a po druhé niektorí jedinci sú dosť nenažraní :D Ale veľká vďaka za jedlo...

Na rad idú NINE ELEVEN z francúzskeho mesta Le Mans. Kapelu som už mal možnosť vidieť niekedy okolo roku 2008 cca v Prešove, no nejak si na to nespomínam. Viem že si menia členov jak ponožky a tieto zmeny podľa nahrávky na internete sú dosť dobré. Celé do kopy mi to prišlo také viac emotívne, viac úprimnejšie, fakt môžem povedať že ma to nadchlo. Hrali staré aj nové veci, občas sa niečo jebalo zo zvukom, ale to myslím, že vôbec nevadilo. Spevák občas vybehol na pódium k  bubeníkovi a zahral si s nim nejaké pasáže, občas lietal "davom". Podľa mojich postrehov to ľudí tiež bavilo. Myslím, že nie je čo vytknúť tomuto koncertu. Jedine to, že odpadla jedna kapela a neviem či sa nehľadal alebo sa nepodaril nájsť iný support, škoda no. Na koncert došla aj mladšia populácia Košíc, čo ma dosť prekvapilo, trochu si aj zatancovali, rešpekt že prišli podporiť! Len otázka je kde boli ostatní ľudia? Nestihli, nemohli, nechceli prísť?...

Tak po koncerte nakupujeme nejaké dosky od Francúzov a poberáme sa späť do "obyčajného" života smerom na výpadovku do Prešova. Len dúfam že organizátori ako Not positive collective, Frukona booking, Outcasst crew a ostatní nezačnú na to jebať, keďže sú takéto účasti aké sú. Aj keď každé z týchto "crew" je o niečom inom, v podstate máme rovnaký cieľ, tak nejebte sa medzi sebou a podporujte sa navzájom, keď sa to dá. Chcel by som odkázať ľuďom, čo na to jebú aj tým čo nejebú, že nech si vážia čo majú a že niekto robí akcie pre nich a nie pre seba, lebo keď nebudú žiadne koncerty, až potom si to možno uvedomíte. Keď budete chcieť isť na koncert a bude treba cestovať za kapelou 500 km, vtedy to bude problém a nie teraz keď to máte priamo pod nosom.

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: Z+W+7

Správa:

#5855 Stano SxE napí­sal/a: 08.05.2014 15:56:12

Chtš!

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

14.11. 13:37 roman:


Nevie niekto o voľnej LP - márne zháňam
RÚBANISKO - Nihil blues 10" (recenzia)

31.10. 11:48 Už jsme doma:


Ahoj Ixo,
nevím jestli jsme ti vůbec ofiko poděkovali za recku na Kry(hy), každopádně teď jsme na ni znovu narazili a rádi tak činíme alespoň teraz.
Díky moc a měj se krásn ..
UŽ JSME DOMA - Kry 12" (recenzia)

19.10. 09:22 Mišo Štich:


Dobrý názov, NERVY. Tak sa volala kapela v ktorej kedysi hral Maťo Ďurinda, Andrej Šeban, či Marián Greksa...
(novinka)

20.09. 19:21 kočo:


dík za pekné slová aj za pozvání! Len ešte treba spomenúť Tánine jedlo - to bol headliner večera!
14.9.2021 KAZOSTROJ, AHOJ, DIMENZIA X Banská Bystrica @ Kaktus (report)

14.09. 08:19 Elramon:


"covery zásadných punkrockových kapiel s novými textami, ktoré často predbehnú i originál" fakt? no menuj aspon dve
(novinka)

07.09. 10:11 fero:


Ďakujem Kočo za report.
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)

28.08. 08:53 Wrbo:


To heavy metal ma nieco proti mne :-)
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

26.08. 09:25 Balki:


Ja nemozem pochopit, co mas proti heavy metalu :D
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)

23.08. 10:05 BoP:


Ahojte, koupim vinyly od Blood Brothers: Burn piano Island Burn and Crimes
DIKES
(guestbook)

19.08. 13:34 masskillah:


parádny report bro)
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)