Pozývame:


Ut 19.7.2022
Lovčica - Trubín @ Iba pohoda pub

ONA SNOP (UK), FAMILY VACATION (USA), DADCARE (SK), SANGRE DE IDIOTAS (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

TEUFELSMAUER, DEFIANT, PARNEPAR (2.7.2022, Poprad)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

INCRIMINATE, LIFECRUSHER, SPY (13.6.2022, Bratislava @ Kulturák)

Najnovšia recenzia:

GOVERMENT BADTRIP - Demo MC

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


27.9.2014 JEDINÁ MOŽNOSŤ, TOY PIŠTOĽS, SMELSER; Prievidza, Diwadlo

Autor: Wrbo | Počet videní: 771


Už žalostne dlho som nebol na výlučne pankovej akcii. To sa po krátkom dohovore s Krtkom však zmenilo a rázom som bol pasovaný za dvorného šoféra. Na túto akciu som chcel ísť tak či tak, takže táto rola mi viac než vyhovovala. Niečo pred ôsmou sme ponakladali veci a po chvíľke rozhodovania, ktorou cestou sa do PD vyberieme, sme si to už jebali smerom na Žiar. Za tých pár rokov som mal možnosť zviesť sa s mnohými bandami a musím poznamenať, že rozhovory počas cesty sa až tak moc nelíšia (samozrejme v okolí Gemera sú o poznanie fekálnejšie). Za relatívne krátku dobu sa ocitáme v Prievidzi a lesopark nachádzame na prvýkrát. Na tomto mieste som ešte nikdy nebol, a preto ma to príjemne prekvapilo. Všade zeleň, stromy, drevené sochy - fajn priestor. Von sa už hemžia aj prvé alko zombie siluety. Celkovo vyše 140 platiacich, čo je moc krásne číslo. Nie je sa čomu čudovať, keďže Toyko hrá len raz za čas, bola by škoda to nevyužiť. Jediné mínus by som dal asi za ceny nápojov. Pivo, či kofola stála 1.50, čo je na akciu tohto razenia trošku prehnané, ale s tým asi človek nič nenarobí.
Prvý vystupujúci DÁŠA FON FĽAŠA dohral tesne predtým, než sme prišli, takže bolo len malé zvítanie pri jeho distre a už si to pálil na svoj druhý koncert do Štiavnice. Druhú bandu menom JEDINÁ MOŽNOSŤ z Jalovca som videl naposledy asi pred 8-9 rokmi. Odvtedy sa toho moc nezmenilo. Stále je to nasraný energický punk/hc s kritickými textami, ktorý sa brodí bahnom podzemia a sem tam vyjde na povrch, aby Ti ukázal, že nie každá kapela musí spievať len o pive a zábave. Baví ma to presne tak isto ako naposledy. Ich vystúpenie bolo takým prierezom, kde zazneli ako aj šlágre z demáču "Zmysel konania", tak aj úplné novinky. Čoskoro sa chystajú nahrať nový materiál, takže ak si už zanevrel/a na domácu tvorbu, toto si určite pusť!
Myslel som si, že už ma nič neprekvapí, až pokým sa ma jeden týpek nespýtal, či som pred X rokmi nechodil na pokec :-D. Ty vole, pamätám si ešte na obdobné stretká, ale že sa ma toto niekto spýta po rokoch rokúcich, to som si skutočne nemyslel :-D. Na TOY PIŠTOĽS to už pod pódiom vrelo. Refrény sa ozývali celým barom, kde spieval skoro každý prítomný. Ďalší energický set, ktorý bol poprepletaný trefnými príhovormi a humornými komentármi (zväčša na pódiových démonov, ktorí nechceli zliezť aj keď ich odtiaľ ťahali). Aj bubeník vyfasoval osobného ovievača, ktorý mu pozdejšie na oplátku vypil pivo :-D. Klasický prierez poslednými dvoma doskami nemohol nikoho nechať na pochybách, že táto banda má toho na zdelenie viac než dosť, stačí len počúvať a trochu popremýšľať. Príjemné prekvapenie bolo zahranie piesne "Vojna" a ešte príjemnejšie vylúčenie z playlistu song "Parlament" :-). Pobavila ma jedna situácia, ktorú som spozoroval počas tejto akcie. Stage diving tu znamenal skok z pódia do davu, ktorý ťa poväčšine ani neregistroval (alebo nevládal) a do pár sekúnd si už ležal na zemi :-D. Asi vážne treba v panku viacej žrádla! Záverečnou bandou bola pre mňa n eznáma vec SMELSER z Blavy. Rýchly americký skate punk s anglickými textami a spievajúcim bubeníkom, ktorý kedysi spieval v bratislavskej bande GOOD REASON. Veľmi chytlavé piesne, len to akosi nemalo vlastný xicht (ale kedže sa do tohto žánru vôbec nevyznám, môže to byť aj presne naopak). No na chalanoch bolo vidno, že ich to baví a dav pod pódiom im to dokazoval tiež, takže asi robia dobre to, čo robia.
Nastáva čas posledných drinkov, strohého lúčenia a vyrážame na cesty. Skvelá akcia, kde konečne bolo vidieť aj mladú generáciu. Len tak ďalej!

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: Y+O+2

Správa:

#6054 Balki napí­sal/a: 01.10.2014 21:47:42

No uz kazdy to, co mu chuti

#6053 Wrbo napí­sal/a: 01.10.2014 21:17:57

Hej, to máš pravdu, hlavne mäsa z malých mačiatok a šteniatok !

#6052 Balki napí­sal/a: 01.10.2014 10:31:05

wrbo, hlavne masa ;) (to prve a chap ako siroke e)

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

24.06. 11:33 Mišo Štich:


Paráda! Dík za tip.
GOVERMENT BADTRIP - Demo MC (recenzia)

20.06. 15:21 4X3L:


Velice dobrý album aj bez žánrové čistoty:)
DISTAX - Božská komédia 12" (recenzia)

26.05. 22:19 miro:


dobre ti to kuruje axc
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

17.05. 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

03.05. 08:23 axc:


to tomasisko tak to za chvilu budete hateovat aj SNP jak kotleba ?lebo okupacia a rus?niak sa stracam uz v tom antifasizme roku22 a ano su svedectva ludi z ukrajiny jak azov, usvit a podobny degenerov ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)