Pozývame:


So 26.6.2021
Košice @ Collosseum

TVÖ (SK), KOLÁRČIK & BAND (SK), BUG SPENCER (SK), APATHEA (SK), OTRAS (SK)
... ostatné koncerty

Najnovšie fotky:

Forever Megashit XV. (11 - 12.6.2021, Bardejov)

Najnovší rozhovor:

Mišo Kralovič: "Blog is the new výmena kaziet"

Najnovší report:

ONDREY ZINTAER, SEDEM MINÚT STRACHU, MAREK MARCHIN (22.5.2021, Bardejov, Bašta)

Najnovšia recenzia:

NOTHING CLEAN - Disappointment 12"

Najnovší cestopis:

MEDICATION TIME (Česko + Nemecko)

Najnovší článok:

Igor Bancer strávi narodeniny vo väzení

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


17.5.2015 KARGE MERI, DÁŠA FON FĽAŠA; Prešov

Autor: DeeGee | Počet videní: 817


V prvom rade by som chcel povedaťm že mi je trochu divné písať report z  koncertu, na ktorom som bol jeden z "usporiadateľov", no oslovený pán Nagy nemal o čom napísať, tak to nakoniec zhrniem ja, aby sa na túto, pre mňa veľmi výnimočnú udalosť nezabudlo.

Koncerty v Prešove sú viac menej mŕtve, ľudia ktorí by chceli chodiť na koncerty by sa dali spočítať na dvoch rukách, potom sú ďalší ktorých prítomnosť zas my nemusíme, takže nejak nie je ani chuť a ani nevidno zmysel tu niečo také usporadúvať, keďže 30 km od našej metropoly nájdete malebnú dedinku v srdci Maďarska, kde sídli jeden z naj podnikov, čo sa týka undergroundu. No po dohovore s Dášom som sa rozhodol predsa len niečo urobiť a risknúť to, ale určite nie verejne, prv sa zvažovala nejaká súkromná "párty", no nakoniec sme sa rozhodli podľa košických "secret location" urobiť niečo podobné, no viac exotickejšie. Našim objektom sa stal prístrešok zvaný Sasanka neďaleko mesta. Spojili sme to s piknikom vo vegánskom duchu, k tomu by som chcel povedať, že sme nevolili túto formu preto, aby sme niekoho diskriminovali a uberali mu od úst jeho obľúbené lahôdky, ale keďže punk je aj o slobode, tak si myslíme, že nejde len o našu slobodu, ale aj o slobodu ostatných zvierat, nielen ľudí. A zas jedno poobedie bez klobásy sa dá prežiť. Tak isto pre kapely by mohlo byť čudné, ak by na ich koncerte niekto hrozil slaninou, keďže v niektorých prípadoch majú postoje rovnaké alebo podobné ako napríklad ja. Kto to už teraz nepochopil, tak je problém niekde inde.

Tak k veci. S priateľkou volíme bicykle, a to už z dôvodu, že ak by niekto nevedel trafiť, tak by sa šlo poňho, poprípade na odvezenie vecí. A tých vecí bolo celkom dosť, aj keď sa jednalo o akustický koncert. Priviesť do stredu lesa 50 ks pív, gril, jedlo atď. nie je veľmi sranda. Z domu vyrážame okolo 10 hodiny rannej, po príchode na miesto zisťujeme, že nám flek zabrali nejaké tradičné rodinky, tak si sadáme k nim akože nič. Okolo dvanástej prichádza Dáša s družkou (sorry Zuzka za to oslovenie, no nedalo mi) a s  časťou kapely POD ALTÁNKOM, ktorých sme mali možnosť vidieť deň predtým na koncerte v Spišskej, kde hrali spolu s Dášom. Tiež príjemný koncert. Po príchode si Dáša pomýlil stoly a začal používať rezacie nástroje rodiniek na otváranie pív, čo si myslím, že ich trochu pobúrilo, no bohužiaľ neodplašilo. Dokonca ich neodplašilo ani keď mu spadol ich nôž do kečupu a následne ho vyčistil olýzaním (tak na toto budem dlho spomínať). Druhé kolo začalo debatou o mäsových vrahoch, do toho trochu nepríjemný vietor a nezvaní návštevníci sa pobrali kade ľahšie. Tak celá Sasanka ostala len a len pre nás. Okolo jednej som dostal telefonát, že treba prísť pomôcť s ďalšou várkou vecí, tak štartujeme bicykle a stávajú sa z nás nosiči. Medzi tým sa rozhorel oheň a začala sa tepelná úprava pokrmov. Mamke by som chcel touto formou poďakovať za fantastický domáci seitan, každý chválil. Neviem presne koľko už bolo hodín, no prichádza veľká tlupa Košičanov, Bardejovčanov, Prešovčanov, dokonca Mexičanov a čo ja viem koho ešte... Každý naše vysvetlivky pochopil, tak úspech je na našej strane, až na jednu výnimku, ale aj tú sa nám spoločnými silami (aj keď s pičungom) podarilo dostať na miesto. A mám dôkaz, že autobusy chodia tak ako bolo povedané.

Myslím že okolo 4tej sa začínajú zvučiť KARGE MERI a ako správny organizátor som im dal voľnú ruku, že môžu hrať kde chcú, tak si vybrali jednu z najvyšších kôp dreva na vedľajšom rúbanisku. Pozor nemýliť s popovou kapelou z Malej Fatry. Príjemné otvorenie koncertu, ľudia posedávajú, postávajú pred "pódiom", atmosférické tóny a krásna príroda (až na to rúbanisko) pripomínajú dokonalý postrockový koncert s projekciou. Lenže toto bolo omnoho viac. Myslím že spokojnosť na oboch stranách. Neviem či som už presýtený koncertov KM, ale asi ma tento akustický inštrumentálny set baví viac ako ten klasický. Týmto veľmi pekne ďakujem chlapcom od Košíc, že merali túto cestu, aj keď mali iné povinnosti.

Po malej pauzičke sa už pripravuje, tentoraz pod strieškou Sasanky, náš obľúbený a svetoznámy kamarát DÁŠA FON FĽAŠA. Ľudia sa už zbiehajú okolo a otvára sa druhé kolo tejto príjemnej akcie. Ušami nám znejú už legendárne piesne od tohto jedinečného umelca. Príjemné, vtipné príhovory medzi pesničkami, vlastne aj počas pesničiek, striedala dobrá nálada, smiech a všetko, čo k tomu patrí. Akurát mi chýbala pieseň "Strom", myslím že sa nevošla do setu, ale videl som ju deň predtým, takže nie je to až také tragické. Viac neviem čo dodať.

Benefičné pivo sa predalo myslím všetko, žiadne zvieratko nemuselo trpieť kvôli našej chuti, takisto dobrovoľné vstupné sa vybralo celkom dobre, priam výborne aj keď tam bola malá nápoveda. Na vlastne oči sme videli, že tu fungovalo aj niečo iné, načo sme zvyknutí v tomto kraji, a to napríklad pri spomínanom pive, prišiel si, zobral si, hodil si peniaze do plechovky - nikto nikoho nekontroloval a vyzbieralo sa oveľa viac než sa malo. Na Prešov priam neuveriteľné. Čo ma trochu zamrzelo bolo to že Prešovčanov bolo pomenej, ale tak nevadí. Po koncerte ešte vysedávame, debatujeme, vyprevádzame ľudí a poslední sa poberáme domov. S akciou som veľmi spokojný, dúfam že aj ostaní, ľudí bolo prekvapivo veľa, jedlo bolo výborné, kapely a speváci top, trochu malá kauza s vykradnutým autom na parkovisku, ale neviem bližšie info. Keď môžem zverejniť, čo mi Dáša po koncerte napísal, snáď sa neurazí, že to takto dávam von súkromnú konverzáciu, ale strašne ma to potešilo, že sa musím podeliť, dokonca som sa až začervenal, citujem: "kámo, toto bola ta najkrajšia bodka za fakt krásnym víkendom, čo sme s frajerkou prežili, viac takýchto akcii a víkendov, z takého krásneho pocitu ešte dlho sa dá žít".

Tak nakoniec by som chcel ešte raz všetkým zúčastneným poďakovať za účasť, kapelám za atmosféru, počasiu za počasie, takisto ľuďom, čo pri tomto pomáhali, Jožimu za spoluorganizáciu. Zvýšilo sa nám niečo cez 60 €, tak ich venujeme na zbierku, ktorá už trvá dlhšie a má sa za ňu kúpiť generátor, aby sa podobné akcie mohli konať hocikde a nie len akusticky, aj keď práve ta akustika má svoje čaro. Tak snáď sa ešte niekedy do niečoho podobného pustíme buď my alebo to nakoplo niekoho iného do niečoho podobného.

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: 8+M+S

Správa:

#6412 Sajmon napí­sal/a: 21.05.2015 13:00:37

tá historka s tým nožom a rodinkami... pekný report...

#6411 dáša f.f. @ napí­sal/a: 21.05.2015 11:57:50

pozor! toto je predsa Prešovský Underground New Style. je veru viac undegroundov. jeden je bez sponzorov, druhý so sponzormi, tretí iba s povolenými sponzormi, atď atď. také ľahké neviete? veď aj "underground" je iba slovo, každý ho použije ako vie.

#6410 Balki napí­sal/a: 20.05.2015 23:43:33

Arcibiskup: ... ti poviem :)

#6409 deegee napí­sal/a: 20.05.2015 07:59:51

Ramone: Asi som nechápavý alebo čo, čo nemáme radi? respektíve koho?

#6408 Arcibiskup napí­sal/a: 20.05.2015 07:49:33

To je riadne underground akcia ked mate 15 sponzorov

#6407 Balki napí­sal/a: 19.05.2015 22:08:31

Ale no, hosi, dvojdnova akcia a vraj vypredana dokonca, sa hadam neda utajit. Presov zas neni az take velke mesto haha https://m.facebook.com/events/419312028242076/

#6406 ramone napí­sal/a: 19.05.2015 20:43:53

patraj viacej ;) koncert je, lenze je skryty aby im tam nechodili ludia, co nemaju radi. podobne ako v reporte nad touto diskusiou

#6405 deegee napí­sal/a: 19.05.2015 16:19:41

Balki: Pátram, no nič nenachádzam... si si istý že Prešov?

#6404 Balki napí­sal/a: 19.05.2015 12:56:07

Jak koncerty v Presove su mrtve, sa pozri jaku mega underground akciu tam mas cez vikend

#6397 kočo @ napí­sal/a: 18.05.2015 23:08:18

šumne napísanô

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

15.06. 16:13 roman:


Pozdravujem, vie mi niekto poradiť, kde zohnať LP Rübäniskö ‎– Nihil Blues
(guestbook)

05.06. 21:51 karfin:


cenu to malo ešte bez Barbary ... https://www.youtube.com/watch?v=X-2dOMn--d8
22.5.2021 ONDREY ZINTAER, SEDEM MINÚT STRACHU, MAREK MARCHIN Bardejov, Bašta (report)

03.06. 08:13 Balki:


Nasrac, aj tak to bez Barbary nema cenu :/
22.5.2021 ONDREY ZINTAER, SEDEM MINÚT STRACHU, MAREK MARCHIN Bardejov, Bašta (report)

02.06. 15:49 adrik:


Z toho by som si srandu nikdy nerobil: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/maduar-2020-tour-roznava/
22.5.2021 ONDREY ZINTAER, SEDEM MINÚT STRACHU, MAREK MARCHIN Bardejov, Bašta (report)

02.06. 15:18 Balki:


Si rob picu, ze Maduar bol v Roznave ...
22.5.2021 ONDREY ZINTAER, SEDEM MINÚT STRACHU, MAREK MARCHIN Bardejov, Bašta (report)

06.05. 19:07 Elramon:


ja som spoko. prva verzia chaos, toto nie je extra vzhladne, ale ucelove, takze ok.
(novinka)

05.05. 18:10 Lichtle - B.I.T.CH.:


https://bitchxzine.blogspot.com/2021/05/obrana-bicova-pozdravujem-necitatelov.html
(novinka)

05.05. 08:19 punkerxxx:


Super, drzim palce, takyto kseft s doskami by som uvital aj v BA. (otvoril uz konecne Klaus ten kseft na Medenej po tych rokoch??)
(novinka)

04.05. 20:47 Pissmaster:


Odvazna vec. Drzim vam palice a tesi sa ked dojdem na nakup!! (a pivo)
(novinka)

04.05. 20:28 Dead:


Tento zin som si ešte nezaobstaral ale keď sa mi dostane do rúk čo dúfam že hej!tak prednú stranu určite prelepím,z jednoduchého dôvodu, mám deti ktoré majú niečo pod desať rokov a nec ..
(novinka)