Pozývame:

Pi 19.8.2022
Poprad @ garáže

S.A.T.A.N. (Poľsko), INCRIMINATE (SK), DIKTÄT (SK), BLAMAGE (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

Ffud fest (12 - 13.8.2022, Sereď)

Najnovší rozhovor:

TEUFELSMAUER

Najnovší report:

SANGRE DE IDIOTAS, DADCARE, ONA SNOP, FAMILY VACATION (19.7.2022, Lovčica - Trubín @ Pohoda)

Najnovšia recenzia:

2 MANKY HOOKERS AND A RACIST DWARF - Demo MC

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river winter

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


6.1.2016 POD ALTÁNKOM, DÁŠA FON FĽAŠA, CINNAMON WIND, SOUND OF QUALM; Spišská Nová Ves, Legenda

Autor: Adrik | Počet videní: 865


Zase tie isté postavičky, zase tie isté kapely, zase tie isté platne ... takto to včera vyzeralo na koncerte v Spišskej Novej Vsi. Aj napriek tomu, že sa švédskej a nemeckej kapele pokazila po ceste dodávka, nikto čo poctivo lajkol svoj prd na verejnom záchode, neodriekol svoju účasť, a tak z Košíc nezávisle na sebe vyrážajú až dve autá. Obe zahraničné kapely nakoniec hrali v Prahe. Niet nad úprimnosť v punku. Začiatok je avízovaný na siedmu presne, ale o pol ešte v Legende takmer nik nie je, tak sa presúvame na bagetu. Po príchode späť je už podnik pekne zaplnený domácimi, ale aj cezpoľnými (Bardejov, Prešov, Stropkov, Svidník atď ...) Začína sa s viac než hodinovým oneskorením, ale niet sa kam ponáhľať. Dnes je to teda v réžii tuzemských spolkov: Nemcov nahradilo domáce sedmero ozembuchov POD ALTÁNKOM. Naživo ich vidím prvý raz a je to celkom sranda. Ľudová sranda, kde každý hrá na čo chce aj bez ladenia nástrojov a predchádzajúcich skúseností s nimi. "Punkáčka", "Idzem het", "Skejtstoperka", ale najviac zabili koverom "Police bastard". Originálnejšiu verziu asi ešte nikdy nikto nedal. Dík Waldemar Matúška. DÁŠA FON FĽAŠA ide na radu po nich. Klasika ako vždy, čo viac napísať. Hrá prevažne nové, teda ešte nenahrané a nevydané piesne (niekto by ťa už mal vyťahať za uši, nech výjde split so žalúziou) a zakončieva to populárnym rádiohitom "Na slovenských dedinách". CINNAMON WIND aka škoricový vietor sú náhrada za Švédov. Nedrhnú žiaden post (slovo roku 2014 a 2015), ale lopaťácky mosh hard core. Niektoré pasáže sú dobré, ale väčšina mi nič nevraví. Príhovory to aspoň spestrujú, aj Kočo sa na kapelu celkom vybláznil, ja mám pred koncom dosť a odchádzam do klubu dôchodcov za platne rozoberať stokrát rozobrané témy. Na záver SOUND OF QUALM, ktorí boli u mňa už v aute cestou na koncert najlepšou kapelou večera, aj keby sa nestala "nehoda" zahraničným umelcom. Ale to som si dopredu nemal myslieť. Sklamali ma. Boli ešte lepší! Videl som ich fakt mnohokrát, ale tento večer šli nadoraz. Ako keby to mal byť posledný koncert, ako keby po ňom mal nastať koniec sveta ... Neskutočné! Okrem "Mamo neplač" všetko neopočúvané novinky. Zaznela aj "Odvaha" zo split 7" s KARGE MERI, ktorý tu dnes mal premiéru. Šesť dlhých skladieb a je koniec aj napriek veľkým ováciám a bordelu, ktorý bol pred kapelou počas hrania. V Legende sme takmer do záverečnej, pokiaľ sa nevytratia všetci zombíci, ktorí na druhý deň nemusia vstávať. Ale dvíhame kotvy už aj my, aj keď sa afterpárty presúva do Mišmašu a celkom rýchlo sme doma v Košiciach a v srdičeku nás pichá za pekným sviatočným večerom.

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: P+E+H

Správa:

#6606 kočo @ napí­sal/a: 08.01.2016 22:47:08

holubi DOOM.
diky za pozitívne slová.
najviac rešpekt škoričákom že to hecli,tak narýchlo.

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

06.07. 12:26 kočo:


teufelsmauer moja oblubena kapela
TEUFELSMAUER (rozhovor)

24.06. 11:33 Mišo Štich:


Paráda! Dík za tip.
GOVERMENT BADTRIP - Demo MC (recenzia)

20.06. 15:21 4X3L:


Velice dobrý album aj bez žánrové čistoty:)
DISTAX - Božská komédia 12" (recenzia)

26.05. 22:19 miro:


dobre ti to kuruje axc
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

17.05. 08:09 Mišo Štich:


Super, zaujímavá stránka. Dík za info.
(novinka)

10.05. 15:21 Zxxx:


za ten Slavin 9.5 si mozte podať ruky z našimi náckami z lsns a Kotlebom,to iste robili pred pár rokmi...hnus*a ze liberálny fašizmus nieje :-D mozte náckov dovzdelavat v nenavisti...
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

05.05. 20:08 Wrbo:


Mňa by len zaujímalo, že keby jeblo v hlave napr takému Orbanovi. Kedy by si nárokoval územie niekdajšieho Uhorska a začal by vyhlasovať, že tu operuje fašistická uderka Slovenskí branci, ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 19:49 axc:


sheby to je snad otazka na mna nie na tvorenie domnenok od inych ;)ale ano mas pravdu tiez sa cudujem niekedy.rad zajdem precitat recky info o koncertoch a som rad ze to tu niekdo drzi pri zivote ps n ..
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 15:18 Scheby:


Prečo sem vlastne ten axc furt lozí?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)

04.05. 12:42 anti:


axc: Chudacik sa v tom stracas. Uz si skusal vysoku skolu zivota?
ROZPOR - Hrubá sila 12" (recenzia)