Zaujalo nás:
Posledné komentáre:
20.05. 06:57 Wrbo:
Tiež sa pripájam, má to blekmetalový fíling!!!
Toto chce kazetu
(novinka)
19.05. 16:23 Prasiak:
boha krista ta toto je perfektne
(novinka)
24.04. 14:42 Cubirkova Irena:
Fest dobre bolo!
7.3.2026 DRUGS, DELFÍNI V BRNĚNÍ, RANA Poprad @ Tatran (report)
29.03. 18:35 kočo:
joj nadherne slova ci bože ❤️ nabuduce ti skocim na hlavu slubujem
18.3.2026 MEKENZY, HEMIPTERA Košice @ Collosseum (report)
16.03. 07:01 Wrbo:
Wau, keď mi to Pali spomínal, že majú novú bandu so saxofónom, tak som bol voči tomu skeptický, ale toto je riadne dobré!
(novinka)
11.03. 15:23 lakkatoš:
Toto sledujem nejakú dobu, strašná mrda, odporúčam.
(novinka)
23.02. 07:06 punktum:
Andy16661 dakujem za vzaacnu reakciu :D Clovek co na punkgene pise o punku ze
,,Som rád že punk na SK zomiera lebo toto nemá ozaj cenu živiť,, :D
Gratulujem
..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)
17.02. 15:55 Andy16661:
Starí "dobrí" pankáči. Up.čovaní ľudia ktorí neveria mediam ale veria všetkému čo vidia na nete. Na UA sú náckovia asi tak ako u nás a všade vo svete. keby ste vyliezli zo svojím krči ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)
08.02. 13:20 Stanislav237:
Datra to je taký koňýk opačnej tak isto drbnutej strany jednej mince
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)
08.02. 12:22 Stanislav237:
NAVŽDY DEZERTER! kľudne sa pozabijajte za akékolvek vaše vyššie ciele/ náboženstvo/hranice/ a iné izmy . Fakof rozpor
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)
10.11.2017 KONTRA, TRAUMA 84, TRI GROŠE, PIVNICA; Banská Bystrica, Kaktus
Autor: Wrbo | Pridané: 14.11.2017 | Počet videní: 1305
Hodoštiak je malý (dajme tomu) klubový festival, ktorý už po 13 krát organizovala
bystrická kapelka PIVNICA. Myslím si, že keď sa už nejaké roky pohybuješ
po tejto pôde, určite si už o túto informáciu niekde zavadil/a. Tento ročník
bol výnimočný v tom, že sa jednalo o posledný. Pýtate sa prečo? Viem, ale
nepoviem hehe! Uvidíme nakoľko sa plány, ktoré ľudia okolo kapely kujú vydaria
o rok! Po dlhšom čase som sa rozhodol, že dnešný deň bude v znamení "Ja
som Jánošík, kto je viac?", lebo na mojich posledných sXe koncertoch v Bosorke,
ktoré som absolvoval ako šofér, som si povedal, že už viem, prečo sú strejdeč
decká permanentne nasrané a nenávidia hlavne blabotajúcich alkozombies :-).
Takže som išiel podľa predlohy "Nemôžeš nad nimi vyhrať? Pridaj sa k nim!"
Treba ešte poznamenať pár podstatných zmien oproti minulým ročníkom. Prvá
- výber klubu. Prečo sa koncert nerieši v Tartarose, to tu hádam nemusím
vysvetlovať (myslím, že pri každom jednom reporte z tejto akcie som sa povylieval
dostatočne). Posledné roky sa táto akcia odohrávala v klube 77. Žiaľ majiteľ,
aj napriek tomu, že sa minulý rok zaprisahal, že Zóna a už nikdy v jeho
klube nevystúpi, svojho slova nedodržal a v septembri tam táto pochybná
kapela skutočne zahrala (včera som si listoval ich kapelným guestbookom
a tam sa Koňýk vyjadruje ku kauze Obluda, že tam Rogel šiel len tak na pivko
a tam ho napadli miestni antifáci, že sa chudák len bránil :-D ). OK, niekto
toto nerieši, niekomu je to jedno a potom je tu pár kokotov ako sme my,
ktorým to proste vadí a človeka, čo si serie do huby proste podporovať nebudeme.
Sme obmedzení hlupáci o tom nie je pochýb, ale obrusovanie hrán má tiež
svoje hranice. Druhá - absencia Kalachovej vegánskej kuchyne! To nekomentujem,
nech si sám spytuje svoje svedomie :-).
Prvú kapelku KONTRA presedím hore v Bosorke na bare, lamentovaním
nad tequilou, kde pocítim, že mi už na hlave raší malé sombréro. Dnes to
bude hustý večer. Ľudia sa vracajú a sú spokojní. Dokonca niekto spätne
hodnotil, že práve títo chalani mali aj najlepší zvuk a bolo to jednoducho
fajn. Minulý týždeň nahodili na svoj bandzone pár piesní z nového demáča,
tak im skús dať šancu. TRAUMA 84 je zmeskou ľudí z 3 susedných štátov
momentálne žijúcich v Brne. Kazetový demáč mám už celkom slušne napočúvaný,
a preto mi aj ich set, napriek nič moc zvuku príde skvelý. Vokál speváčky
Perly je proste masaker. Prednedávnom tiež vyhodili von nejaké nové skladby,
ktoré trochu vybočujú z ich predošlej tvorby, takže odporúčam navštíviť
ich stránky. Zavolať kapelu TRI GROŠE bol zo začiatku pre mňa trochu
nepochopiteľný krok. Minuloročný LAHAR a CATASTROFY mi dávali trochu väčší
zmysel. Pochopil som to, až keď začali hrať svoje prehistorické skladby
a pozrel som sa do kotla. OK, znova mám 15 a s alkoholovým opojením sa rozbíjam
na už notoricky známe piesne, ktoré nás sprevádzali našou pubertou. Či by
som to dal triezvy, to neviem, ale takto to fungovalo dokonalo! Posledná
PIVNICA začala novšou tvorbou, ktorá sa postupne prepracovala až
k totálnym starinám. Fakt neviem, čo by som k nim mohol ešte napísať. Poznáme
sa 12-13 rokov. Bok po boku sme si prešli mnohými mestami. Návštevy aj mimo
koncertov, chatovačky ...
Niekedy po polnoci sa koncert skončil a to maličké sombrérko zo začiatku
večera pokrylo celú moju hlavu, a tak zábava pokračovala až do 3 rána. Musím
ešte podotknúť, že tak bizarný večer som v Bosorke ešte nezažil. Malo to
úplne všetko, akciu, hádky a dokonca aj taký opitý maznák ako je Lempi chytil
nervy a chcel sa mlátiť :-D. Hold metla ľudstva ... Veď to poznáte. Pre
istotu sa radšej lúčime a ideme na byt, pretože aj zajtra je deň a treba
sa na to psychicky pripraviť. Platiacich bolo žalostne málo ešte aj na Bystricu,
ale náklady sa vraj pokryli ...
Pridaj komentár k reportu:
Pozývame:
Št 25.6.2026
Lovčica - Trubín @ Jama
NAK´AY (USA), WHORESNATION (Francúzsko), ABORTION (SK), JAKUBYSKO (SK)
... ostatné koncerty
Vyhľadávanie:
Najnovšie fotky:
DISSOCIŌ, INFEKCJA, MEA CULPA, OHYDA, TRÄUME (23.5.2026, Krakow @ Warsztat)
Najnovší rozhovor:
Najnovší report:
YI, KOLMO, INCRIMINATE, HYACINTH, KRANG, HOPES (28.2.2026, Brno @ Kabinet múz)
Najnovšia recenzia:
Najnovší cestopis:
Najnovší článok:
Naposledy naskenovaný zin:
Naposledy preložený text:
Najnovší recept:

