Pozývame:


So 29.1.2022
Bratislava @ Kulturák

BETON (SK), DAMATO (SK), THERAPIST (SK), DEATHLEHEM (SK)
... ostatné koncerty

Najnovšie fotky:

CAMELEON, SAMORAST (20.11.2021, Bardejov @ Bašta)

Najnovší rozhovor:

Bilbo (MARHULE, KÝBEL MAČIEK, MATEJ TÁLE): "Hudba je jedna z vecí, ktoré mám pocit, že by som robiť mal."

Najnovší report:

DRUGS, NERVA, ADACTA (13.11.2021, Košice @ Collosseum)

Najnovšia recenzia:

EASTWOOD - Antibiose MC

Najnovší cestopis:

OTRAS (Rakúsko, Slovensko)

Najnovší článok:

Pozvánka na Setkání svobodných duší 2021

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST X ZINTAER, THE PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN AKUSTIKA; Sereď @ Kemping

Autor: Kočo | Pridané: 16.8.2021 | Počet videní: 862


No, akože dlho som nepísal report - jednak ani nebolo na čo ho spísať a na skoro každej akcii kde som sa ocitol sme aj hrali - tak mi to bolo blbé.
S AHOJ sme síce hrali aj teraz, odfidlikali sme si to ale ako prví, takže v podstate bez žiadneho tlaku som si mohol pozrieť všetky koncerty. Ideal.
Počas posledných rokov sme brali Ffud ako rodinnú akciu, ktorú pomáhame v rámci kubík crew dotvárať - mali sme na starosti program v stane, freebox aj jeden gastro stánok a festival sa pre nás začínal o niečo skôr a tiež o niečo neskôr končil - všetko treba pripraviť a potom aj zabaliť. Viete ako.
Tento rok ale úplne o inom. S jednodňovou akciou nie je toľko práce, dnes sme tu prišli vychutnávať.
Prichádzame na miesto až okolo obeda - lokáli už majú pripravené skoro všetko, tak sa iba motáme a na bare objednávame prvé drinky. Ja si ujíždim na kiwi malinovke rakovinej farby. Vo veľmi miernom tempe rozbaľujeme freebox a tiež vykladáme na stôl risografiky "z našej scény" - to je taký projekt, čo sa snažíme rozbehnúť teraz. Chceme dať dokopy grafičky a grafikov z pankovej scény, ktorí vizuálne dotvárajú to čo máme radi.

Presne na čas 15:30 začíname náš 8 minútový set, je to paráda!
Zvuk na stejdži super - Libor je boss. 15:45 už máme všetko pobalené a sme ready na užívanie.
Medzikapelne kamarátenie a idzeme na WARGAME.
Ako povedal raz jeden múdry muž, dobrý disbeat má byť dlhý a zlý.
S dizbitom mávam niekedy problém, že mu neverím, proste keď veríš, že vojna je za rohom, tak to musím cítiť. Akonáhle ale zbadám na stejdži dlžňa bez trička s V-čkovou basou je mi to jasné - uveril som.
Spokojný vychutnávam celý set v rovnakom tempe - labúžo.
Síce na tomto ročníku nebolo v mene Kubíku až tak čo robiť - partia nám dala priestor v lineupe, ktorý sme mohli vyplniť podľa našich predstáv. No a prvé želiezko v ohni od nás boli TEUFELSMAUER. Toto bol ich prvý koncert a pre mňa asi najlepší koncertný zážitok za posledný rok. Doteraz vyhrával koncert Tomáš Palucha na minuloročnom Punx Treffen.
CULT OF FIRE už nie je najlepší svidnícky blekmetal. Akože neviem čo viac k tomu - naozaj ma to odstrelilo a verím, že som nebol sám. 24. a 25.8 je možné ich opäť vidieť na koncertoch v kubíku a bratislavskej električke. Nezmeškaj bo obanuješ.
Tretí na radu sa chystajú POOPIČNÝ STAV - no ja neznam. Sedím pri Váhu a debatujem, keď sa po čase vrátim späť, páni stále hrajú a evidentne majú aj početnú fanbase. Borisa vidím si s úsmevom pokrikovať texty, tak asi všetko v pohode. Nemusí mi všetko sedieť no ne? Šak panrok.
Medzi každou kapelou samozrejme prebieha debatovanie s kamoškami a kamošmi, čo sme sa dlho nevideli a čo mi hovoria, že nestihli AHOJ.
Na stejdžu SAMORAST x ZINTAER. SAMORAST v novom znení som ešte nevidel a klamal by som, ak by som povedal, že som ostal sklamaný. Prepáčte, ja som si ešte furt nekúpil nové splitko s LAKKOU. Bohamu už si kúpim najbližšie. Intro, priestor medzi songami a parádne outro ešte zabrúsil do krabičiek ZINTAER a také bonuse mám rád veru. fajne fest.
Jdeme dál.
Zvučia sa PUBLIC a ja vychutnávam nealko piuko jak bos. K tomu dávam už druhého vegan krocana od Brňákov. Mňam - extrem! Najlepšie.
S PUBLICom sme pred pár rokmi náhodne zahrali s NULOU asi 4 koncerty za sebou a ja som sa vtedy evidentne opočúval. V rámci žánru to je asi špička u nás - na mňa ale extrémne dlhý set aký ledva odpúšťam doomovým kapelám. Ľudia ale vo vytržení a vidím aj pästičky a klepajúce prsty vo vzduchu.
FYASCO - presne to čo sme všetci chceli a tešili sa na to. Holub za bicími čistý extrém - fest dobrý bubeník podľa mňa. Galo na pódiu v stave, v ktorom by väčšina ľudí nechytila ani power chord, odbrnká koncert jak boch. MOTORHEAD tričko, V-čková gitara a popíjanie na slnku od obeda - ešte sa mi aj smejú za to, že nemám vodičák. Dobrej bend!
OOLD TOMB som zaregistroval hneď, keď vydali album na bandkempe a 2 týždne pred Ffudom sme s nimi hrali v Seredi. Ostal som zamilovaný. Chcem vidieť 4x12" splitko s MOBIUSom minimálne :D
No a teraz, druhý band, čo sme pozvali v mene Kubíku. Pre mňa obrovská radosť vidieť PARASITE DREAMS naživo konečne. Vlastne jediná zahraničná kapela na Ffude. Pomalý tucatuca black punk - extrémne dobré milujem. Alica si dokonca kúpila longsleeve - to už je fakt známka kvality ty kokso. Rovnako ako OLD TOMB sledujem od prvého dema na bandcampe a najviac mi to zerazalo. Odporúčam každému.
Po nich na miesto činu prichádzajú Mentálni nasazení. Nebudem klamať, tešil som sa.
Stand-up komik za majkom a lopatová energia inštrumentov. Také niečo na noc môžem - dokonca som aj zamošoval. Zo strany na stranu a tustep na mieste jak za starých čias - keď si bol jedným z nás! Libor zveril kapele gombík na dymostroj, a to bola ešte len zábava. Ľudia štastní všetko v poriadku, a potom vidím fapka jak dvíha nad hlavu jeden z odposluchov a trasie s ním do rytmu - všeličo mi preblesklo hlavou, spravil som si také tiché tcssss, jedným očkom zaznamenávam konflikt a schyľovanie k násiliu medzi ním a Liborom. Hovorím si, toto nemala robic. Ale tak snáď sa to nejak doriešilo, také kokociny by sa mi nechcelo ako zvukárovi riešiť. Obzvlášť na Ffude, kde by človek čakal rešpekt medzi ľudmi - áno aj medzi zvukárom a obecenstvom.
Predposledný na A4rke povešanej po areáli sú napísaní OTRAS. Tých som videl na ich prvom koncerte v Bardejove pár mesiacov dozadu. Akože ja toto môžem veľmi. Temný pomalý blackmetal s veľkou dávkou punku a pochmúrneho dizajnu. Toto mohol byť asi tak 5. koncert chalanov a nakročeno majú statočne. Demo kazeta vypredaná - ževraj sa chystá 7". Ja už síce nevládzem hromžiť pästičkou v prvom rade, no živo bolo poriadne aj keď hrala mrtvolná kapela.
Inak ako nechcem bars mudrovať ale tentoročný Ffud celkom metalová záležitosť. Čo to bude budúci rok? Maskačové kraťasy? Dojdu zahrať ANTISOCIAL SKILLS s bubnami s pentagrammi? Je to vo hviezdach.
Posledná ide VLOČKA a ja som si to užil. Normálne usmiaty pozerám na generický pop o bežkovaní na letnom openair festivale počas ktorého ma zožierajú komáre. A čo? Šak postmoderna.
Potom nekonečné vykecávačky - oblúbená rubrika príhod zo Svidníka nesmela chýbať, neskôr kecanie o angažovanej grafike s Martinom až do svitania. Dokonca som prvýkrát v živote ostal pri bekstejdžovom stole posledný nažive. To si napíšem do životopisu.
Pár hodín spánku vedľa Radka a aparátov vo vojenskom stane a ráno ešte JPN akustika, čo vlastne nebola akustika, ale JPN s nádychom dovolenky hrané na španielke z freeboxu.
Potom už len malé pobalenie a nevyspatý sprostý naspäť do Trnavy. Vybaliť veci do Kubíku a domov piť kávu.
Chodte na koncerty kým nezmažu!
Oi!

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: 6+F+Y

Správa:

#7879 fero @ napí­sal/a: 07.09.2021 10:11:11

Ďakujem Kočo za report.

#7875 masskillah @ napí­sal/a: 19.08.2021 13:34:43

parádny report bro)

#7874 fog napí­sal/a: 17.08.2021 11:18:16

fajny report brasko. ja ze cez vikend daco naklepem, ale nestihacka. tak uz vybaveno. tiptop

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

08.01. 15:25 adrik:


A vážne! Opravené!
(novinka)

08.01. 11:06 fog:


kazeta vychadza na LOWER CLASS KIDS RECORDS
(novinka)

15.12. 07:16 ctib:


Velké překvapení! Zní to výborně!
(novinka)

14.11. 13:37 roman:


Nevie niekto o voľnej LP - márne zháňam
RÚBANISKO - Nihil blues 10" (recenzia)

31.10. 11:48 Už jsme doma:


Ahoj Ixo,
nevím jestli jsme ti vůbec ofiko poděkovali za recku na Kry(hy), každopádně teď jsme na ni znovu narazili a rádi tak činíme alespoň teraz.
Díky moc a měj se krásn ..
UŽ JSME DOMA - Kry 12" (recenzia)

19.10. 09:22 Mišo Štich:


Dobrý názov, NERVY. Tak sa volala kapela v ktorej kedysi hral Maťo Ďurinda, Andrej Šeban, či Marián Greksa...
(novinka)

20.09. 19:21 kočo:


dík za pekné slová aj za pozvání! Len ešte treba spomenúť Tánine jedlo - to bol headliner večera!
14.9.2021 KAZOSTROJ, AHOJ, DIMENZIA X Banská Bystrica @ Kaktus (report)

14.09. 08:19 Elramon:


"covery zásadných punkrockových kapiel s novými textami, ktoré často predbehnú i originál" fakt? no menuj aspon dve
(novinka)

07.09. 10:11 fero:


Ďakujem Kočo za report.
7.8.2021 AHOJ, WARGAME, TEUFELSMAUER, POOPIČNÝ STAV, SAMORAST x ZINTAER, the PUBLIC, FYASCO, POOPIČNÝ STAV, PARASITE DREAMS, MENTAL TENSION, OTRAS, VLOČKA, JPN akustika Sereď @ Kemping (report)

28.08. 08:53 Wrbo:


To heavy metal ma nieco proti mne :-)
14.8.2021 ČAKAN, NAZI TAMPONS, TVOI POSTOI, YEARSBELOW, SAMORAST, FAJRONT, SISTEM ERORR Veľký Šariš @ Marakaňa (report)