Pozývame:


So 9.12.2023
Košice @ Collosseum

THULSA (CZ), JAKUBYSKO (SK), STRAGE DI STATO (CZ), BLAMAGE (SK)
... ostatné koncerty

Vyhľadávanie:


Najnovšie fotky:

MÖR, DRUGS, WASTED STRUGGLE (11.11.2023, Bardejov @ Bašta)

Najnovší rozhovor:

ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!"

Najnovší report:

TVOI POSTOI, ASTRIS LAPSUS, HOME FRONT (16.11.2023, Bratislava @ Pink whale)

Najnovšia recenzia:

MÄRNO - Nevinnost prázdných srdcí CDr

Najnovší cestopis:

SAMORAST (Čechy)

Najnovší článok:

Pozvánka na Riot over river 8

Naposledy naskenovaný zin:

Choroba mysli #1 / 2002

Naposledy preložený text:

ARTURO - Walzer

Najnovší recept:

Goody foody na cibuľke a hríboch


13.5.2023 DADCARE, THE PUBLIC, ADACTA, THORWALD, RUINEUM; Zvolen @ Wake up

Autor: Fog | Pridané: 23.5.2023 | Počet videní: 930


Klub Wake up vo Zvolene som zachytil už dávnejšie. Videl som, že sa tam pomerne často niečo deje a tak som bol aj trocha zvedavý. Predsa len, každý nový spot vzbudí prirodzený záujem. Poslednú dobu toho moc nestíham, takže nejak ma míňala návšteva. To sa zmenilo, keď chalani počas nahrávacieho víkendu navrhli tam sobotu večer vybehnúť. Síce som vedel, že po celom nahrávacom dni, ktorému predchádzali prípravy do noci a spánkový deficit, budem vygrcaný, ale Jozef ma odbremenil šoférskej povinnosti a tak som nakoniec privolil.

Prichádzame niečo po pol ôsmej, dnu sa ešte riešia prípravy. Vonka sa potuluje dosť ľudí. Prasiak hneď ukazuje na prekliate lavičky, ktoré spomínal. Sú pod nimi kovové mriežky a čo prepadne, pohltí večnosť. Niekto tam už loví spadnutý proviant. Vypadá to na slušnú účasť, kopa mladých ľudí, čo je super, že vekový priemer nie je tridsaťpäť plus. Veľa familiárnych tvári, takže infiltrácia do spoločnosti prebehne hladko. Dokonca trávim vykecávaním sa toľko času, že z každej kapely mi ujde časť setu. Darmo, celý deň som plieskal jeden song dookola hodiny. Potrebujem byť aj kus stranou. Takže to pojmem súhrnom.

Večer otvoria DADCARE. Konečne ich vidím nejak tak kompaktne, že mám čas aj podmienky kus sledovať, čo sa tam deje. Pláva to riffovo žánrami, výkon kapely je posadený a solid. Rád vidím zase Patrika na nohách. Vlado za bicími veterán, odslúžené roky sú tam a pohon maximálny. Ja by som osobne pridal ešte viac blasbeaty, keď im tak pekne idú. Nech je z toho väčšie peklíčko. The PUBLIC stíham až koniec, ale tam nie je o čom. Nie najkratšie, ale silne nápadité, pestré a intenzívne songy, zahraté s mladíckou energiou. Chalani starnú len na občianskom, inak sa intenzitou vyrovnajú generačne mladším kapelám. Asi to bude tým kysuckým vzduchom. Sám som neni najmladší, tak je vždy celkom povzbudivé aj motivačné vidieť nakladať niekoho staršieho. Hlavne takto. ADACTA idú tretí. Tam tiež nie je o čom. Chalani vedia svoj set podať doslova v profi verzii, tebe rovno na tanier ako pokrm, nad ktorom sa nedá nájsť nejaká chyba. Všetci zohratí, posadení, s výtlakom banského parného stroja. Zvuk ako zo škatuľky (inak ten mala každá kapela počas večera dobrý), výkon tiež nezaprie roky praxe. Takto to vypadá a znie, keď kapela vie, čo presne chce a ako to dosiahnuť. THORWALD pokračujú v štafete dobrého zvuku a výkonu, rovnako hutné (všetci máte HM2 či čo?) a odohraté s prehľadom. Nebavíme sa o nováčikoch, skôr naopak, takže čo čakať, že. Opäť kvalitný a silný set, dosť sa v ňom aj poklepalo, tak to nikdy nemôže byť na škodu veci. Nepoľavilo sa na intenzite, aj nejaké frky museli byť od mikrofónu. Takto to poznáme, takto to dostaneme, takto to máme radi. Na posledných RUINEUM som bol zvedavý najviac, predsa len, všetko ostatné som predtým videl. Chalani si žánrovo vybrali dosť ťažké ihrisko. Riffovo je to zaujímavé, rytmicky troška štandardné, ale smradľavý oldschool death nie je moc experimentálna hudba v tomto smere. Špinavé riffy, primitívne a úderné bicie plus záhrobný vokál ťa dostanú, kde treba. Všetko funguje, navyše tam cítim potenciál kreatívne aj hráčsky rásť. Som zvedavý na ďalšiu nahrávku.

V polke setu Jozef zavelí domov, predsa len, je pol jednej preč a zajtra mi treba ešte prehrať nejaké pasáže. Takže sa lúčime a ideme. Klub je už aj tak citeľne prázdnejší. Navyše neskôr sa dozvedám, že ich aj tak o jednej vyhnali. Už sa nebere vstup a mesto sem naplaví zopár existencií a tak sa udeje aj nejaký konflikt vonka. Nič hrozné, ale kus dojebe vibe. Inak vydarená akcia, ktorá prekvapila. Návštevnosťou aj lokalitou, akurát škoda, že klub končí, pretože im neobnovia nájom a toto bola jedna z posledných akcií tu. Ostáva dúfať, že tieto aktivity presunú niekde inde. Očividne vo Zvolene je pre koho.

Pridaj komentár k reportu:

Meno:

Email:

Antispam: 8+M+B

Správa:

#7956 Luboshio @ napí­sal/a: 25.05.2023 15:52:02

Zvolen je známy svojou tradične dobrou návštevnosťou na UG koncertoch (už od 90tych)- SÚ TU KVALITNE VYCHOVANÍ A VYCHOVÁVANÍ HC/METAL ĽUDIA hehe. Super zhrnutie Miňo, nejako mi to tentoraz nevyšlo prísť, tak aspoň takto vďaka tvojmu reportu som si priblížil atmošku...

Zaujalo nás:

Posledné komentáre:

26.10. 14:53 d:


@kkt, nie som sice tvoj mily, ale aspon si mi nevynadal, pokrok. Nabuduce si prosim odpusti aj tieto zosmiesnujuce pomenovania.

Ja som boj proti fasizmu nechapal nikdy iba ako boj nacko ..
(novinka)

24.10. 18:03 kkt:


nie moj mily, nestaci. Mozno si si nevsimol, ale fasisti dnes nie su ti isti, ako boli po roku 1989. Tvoje diy vylepovanie nalepok ani fyzicke konfrontacie dnes nic nezmenia.
(novinka)

23.10. 22:39 d:


jasne, bojovat proti fasizmu uz nestaci ako bolo zvykom po roku 1989 d.i.y. Potrebujeme si vypocut vyhlasenie kapiel, ze treba ist volit a tym sa vsetko vyriesi. Ale nie volit hocikoho, ale jasne sa v ..
(novinka)

23.10. 10:45 zavriem oci a ignorujem fasizmus lebo som d.i.y:


d: k srackam, ktore sem pises sa ani neda vyjadrit inak ako ironiou
(novinka)

23.10. 07:36 d:


@Peter, idealne zacat diskusiu s tym, ze vynadas tomu druhemu...
Nijako si sa nevyjadril k tomu, co pisem (ked tak akurat zosmiesnovanim a ironiou - neviem, mozno, ked nie su argumenty, tak aj ..
(novinka)

22.10. 14:17 Tvoj otec:


Fuj. odporny Rozpor, pošahaní americkou propagandou a vymletí Bruselom. Vojnový Štváči, zbytočne zomrelo uz cca 1 000 000, ty sláva Ukrajine, choď tam bojovať ty kokot. Ešte stále ste to ..
ROZPOR: "Kto chce mier, nech sa pripraví na vojnu!" (rozhovor)

18.10. 17:14 Peter:


Píšeš parádne hlúposti -)))
Už samotný názor, že do umenia politika nepatrí, je absolútne politický, ty pako.
A vieš, ktože to povedal? Orwell.
Ten totiž videl, ž ..
(novinka)

11.10. 12:40 axc:


dobe
(novinka)

11.10. 12:39 axc:


v tejto skor odporucat dokument s noamom z roku 1992 vyroba suhlasu pre vsetkych rozporuplnych a inak pohodovozmyslajucej sceny.
(novinka)

06.10. 14:08 d:


Ja len aby to nevyzeralo, ze punkova scena je v tomto nazore, co je tu vyssie, jennotna.
Nie, nie je.

Sice sa kapely, ktore d.i.y pristup k zivotu a spolocnosti, nevyjadrili, v ..
(novinka)