PUNKGEN
< FFUD FEST | OPIČÍ BÁL | PIVNÁ TURISTIKA | totalitarianism still continues DISTRO | LABEL >
< NOVINKY | KONCERTY | FOTKY | REPORTY | RECENZIE | CESTOPISY | ROZHOVORY | PREDSTAVUJEME | ČLÁNKY | FANZINY | PREKLADY | RECEPTYSÚŤAŽEGUESTBOOK >

POZÝVAME:

So 29.2.2020

POP. 1280 (USA), NULAJEDNANULANULA (CZ), ZMAR (CZ), LAKKA (CZ)

Košice, Collosseum

... ostatné koncerty

NOVINKA V DISTRE:

GRIDE - HLUBOKÁ TEMNÁ MODŘ (INSANE SOCIETY)
13.00 €

NAJNOVŠIE FOTKY:
NABOSOPOSKLE, DISTAX, CRIPPLED FOX, SEDEM MINÚT STRACHU (10.1.2020, Spišská Nová Ves)

NAJNOVŠÍ ROZHOVOR:
Muco (SANGRE DE CRISTO, SIGNA SINISTRA, KACZYNSKI, LAKKA)

NAJNOVŠÍ REPORT:
NABOSOPOSKLE, DISTAX, SEDEM MINÚT STRACHU, CRIPPLED FOX (10.1.2020, Spišská Nová Ves, ex 52-jka)

NAJNOVŠIA RECENZIA:
LIDSKÉ ZDROJE - Live demonstration MC

NAJNOVŠÍ ČLÁNOK:
Pozvánka na Setkání svobodných duší 2019

NAPOSLEDY NASKENOVANÝ ZIN:
Biosfere #5 / 2004

NAJNOVŠÍ PRELOŹENÝ TEXT:
ARTURO - Walzer

NAJNOVŠÍ RECEPT:
Čili z TV Paprika


-273.15 (SLOVENSKO)

Adrik: Budiš pozdravená absolútna nula. Stav absolútneho pokoja na molekulárnej a atomárnej úrovni. Dosť čudný názov pre bordeloidnú kapelu. Cítite sa ako nuly? Kde sme potom pri tých všetkých vašich aktivitách na číselnej osi my ostatní lenivci?

Tibor: Keď nemáš ani halier a smrdzí ti z huby spĺňaš predpoklady byť nulou. Na číselnej osi je pod nami len Kontrafakt.

Justin: Spotený šupák na skejte, čo sa akurát hrabal v koši, úspešne nezamestnaný a bez peňazí. Ani maso neje. Celá rodina na mňa musí kukať krivo. A ešte aj okolie na tú rodinu, všetci susedia, ľudia na ulici. Hanba. Odjebek. Raklo. Lenivci? Vy chodite do roboty, platite dane, naše vlaky, naše stokárstvo.

Kočo: Od začiatku sme chceli kapelu, kde si budeme robiť zo života srandu, absolútna nula nám prišla ako parádna slovná hračka, ktorá sa hlavne dá vyjadriť číslami. Akurát pred pár dňami, som počúval špínu na rádiu Wave, kde bola reč o knihách, ktoré písali ľudia zo scény a tam sa práve spomínal aj týpek, ktorý píše pod týmto menom. To je super! Možno raz budeme kamoši haha, kebyže hej, tak to by bol asi vrchol tvorby celej našej kapely. Nám práveže vôbec nejde o to sa nejak vyvyšovať, aktivity ktoré robíme, robíme predovšetkým preto, aby nás život bavil, nie aby sa nám zbieralo do nejakého životného portfólia, s ktorým by sme sa mohli chváliť iným.

Adrik: Ako by ste laikovi vysvetlili rozdiel medzi mínusom a vašimi predošlými kapelami?

Tibor: Rýchlejšie, primitívnejšie, viac punky.

Justin: COCO BONGO robí debilov z ostatných, nula zo seba :D A vlastne príde mi, že Nula je niečo ako pokračovanie projektu POD ALTÁNKOM, stále stokársky štýl a sranda. Lenže toto je hudobne viac buranstvo.

Kočo: Oproti COCO BONGO je to asi trošku tvrdšie s menším dôrazom na príhovory. Oproti POD ALTÁNKOM je to asi len tvrdšie, texty podobné haha.

Adrik: Pekne ste sa rozbehli s koncertami. Je ťažké vopchať sa na koncert bez nahrávky alebo je to ľahké, pretože vás už všetci poznajú skrz predošlé kapely alebo cez Kubík? Hej, a kedy bude nejaká nahrávka?

Tibor: Neviem či mňa niekto pozná skrz moju predošlú kapelu :D ale inak je to asi kombinácia všetkých týchto faktorov.

Justin: Najlepší trik je neprísť načas na svoj vlastný koncert. Vybúrali sa vlaky, a tak sme sa nestihli dostaviť. Keď prídeš celý smutný na afterku, vyroníš slzu, hneď ťa dobré duše pozvú hrať do ich mesta :D Diky. A hej nahrávka bude, Holub nám sľúbil že nahraje, zlaťušik naš. Keď bude mať času, ta bude.

Kočo: No koncertov je celkom požehnane, snáď to tak zostane aj do budúcna. Sranda je, že nás prvý koncert sme hrali v Brne. Tam sme doteraz so žiadnou našou kapelou nehrali. Na náš druhý koncert sme ako pravé rockstarz neprišli a odvtedy sme hrali ešte v Bratislave, Seredi, Martine, doma v Trnave a  najbližšie v Olomouci na Zine feste. No vopchať sa na koncert není až tak ťažké, keď sa poznáme s väčšinou ľudí čo tu koncerty robia. Scéna je maličká, plná príjemných a zvedavých ľudí. Milujem ich. Nahrávka bude, keď sa hecneme, ale snáď čím skôr lebo už máme v hlave polku nového setu xixi.

Adrik: Docielili ste len bicími a basou rachotu, akého ste si priali?

Tibor: Zvuk stále ladíme, bude to ešte lepšie dúfam.

Justin: Hlavne sme docielili to, že nie je žiadny problém zosúladiť časy troch ľudí, aby sa stretli na skúške. Všetkým sa nám chce, ta fajne je. Ešte sa pohráme s echom ako pán majster poradil, ale inak fajny rachot, keď dakto požičia aparát :D Ako správni stokári, nemáme ani ten.

Kočo: Basou a bicími nám ani tak o ten rachot nešlo. Skôr sme len chceli kapelu, kde bude čo najmenej ľudí, aby mohla skúšať a hrať čo najčastejšie.

Adrik: Texty sú tiež fast & loud? Odkiaľ viete, že tento text pôjde ku ktorej kapele?

Tibor: Texty sú o našom stoka lajfe, vznikajú väčšinou rovno na skúške, poprípade v skupinovom čete.

Justin: Ono texty sme písali na skúškach spolu, sú to srandovné primitivizmy. Keď ich raz dáme na internet a do bookletov, bude sranda.

Kočo: Čo sa týka textov, tak to mám tak nejak v hlave rozdelené podľa tém, ktoré ma napadajú. Vážnejšie/politickejšie idú do COCO BONGO, tie srandovnejšie alebo aj vážne, ale vyjadrené jednoducho a zábavne idú samozrejme pre nulu. Ešte že ich nerozumieť na koncerte, keď niekedy výjdu v booklete bude to žužo, nasmejeme sa.

Adrik: Kto vyberá a strihá videá, ktoré premietate počas koncertu? Je to pre vás dôležitá súčasť vystúpenia? Budú sa po čase aj meniť?

Tibor: Video robil Džastin, spolu sme ho potom ešte doladili. Je to najdôležitejšia súčasť nášho vystúpenia, ak ľudia sledujú video nevnímajú chyby :D

Justin: Ja som postrihal, je to výcuc z našich jutubov, zo života. Dokonca by mali zábery tematicky sedieť k songu, ktorý práve hráme. Keď sa pozeráš na tú projekciu, fakt si povieš že sme stokári a nuly. Chystáme ďalší set (tento je starý, už prežil 4 koncerty), k nemu bude možno tiež projekcia.

Kočo: Naša projekcia je komprimát dlhoročnej kompilačky z našich jutubových videí. Je to zároveň aj záchrana predtým byť nudný, či zajebávať sa pomedzi songy. Musiš drec, bo nebude pasovať do videa. V podstate, video ktoré premietame počas koncerty priamo reflektuje to o čom je konkrétny song.

Adrik: Kedy vznikne v Trnave ďalšia nová kapela?

Tibor: Netuším, dúfam že skoro.

Justin: Neviem, hádam čoskoro niekto nový príde. Mám rád nové kapely, nové xichty. Robte hudbu, nehudbu, vidíte skrz nás že nato netreba skoro nič.

Kočo: Každý týždeň v Kubíku vzniká a zaniká minimálne jeden nápad pre kapelu, všetko je to otázka času. Viem že Doktor by chcel veľmi nejakú kapelu, a  to isté aj Alicka. Takže ak máte chuť niečo hrať dajte vedieť, niečo poskladáme. Síce ja viem iba kričať, ale keď bude treba na niečo sa naučím.
 Autor: Tibor & Justin & Kočo & Adrik

Na túto kapelu sa už čumelo 1188 krát!

Späť na zvyšné kapely
Oznámkuj túto kapelu ako v škole:
1 2 3 4 5
Hodnotenie kapely: 2.2

Pridaj komentár ku kapele:
NICKNAME:
E-MAIL:
WEB:
ANTISPAM: Y+1+P+O+8
TEXT:


 #7418 Feldek 75postoj@azet.sk   napí­sal/a 24.05.2018 10:27:43
Perfektne chalani, HnOi! Konecne kapela na Slovensku, co tak dlho chybala!
 #7417 Oi na Roi!   napí­sal/a 22.05.2018 09:33:53
Hirax by bol hrdy
 #7416 Marhula   napí­sal/a 19.05.2018 00:37:56
Neprešiel ani týždeň a máme tu novú Oi! kapelu z Trnavy!
https://www.youtube.com/watch?v=1k0WGKEv9Dg
 #7412 Dokty 1tomyno9@pokec.sk   napí­sal/a 16.05.2018 18:06:43
som rád že v tejto kapele hrá moj najlepší kamoš !
 #7410 420kunstmeister   napí­sal/a 15.05.2018 00:42:30
pseudoumelci netalentovani, ktot to ma citat
 #7409 Jakup   napí­sal/a 14.05.2018 23:52:47
Nechuťáci
ZAUJALO NÁS:

POSLEDNÉ KOMENTÁRE:
20.02. 17:34
HCST: No hlavně do ČR zavítají Hetze. A nezbývá než doufat, že vystoupí i na nějakém pro takový námrd důstojném místě (rozuměn...díře) .. >> (novinka)
13.02. 13:15
dášo: lukasukaz: dík. nie, v lete chodím na tour južnú pologuľu. ale Kvapka nie je zlý nápad, minimálne logo by som už mal. .. >> 23.11.2019 Nö fest Trangoška (report)
12.02. 19:08
lukasukaz: Vločka topka celého víkendu u mňa :D Keď sa začalo drbať bežkou o odposluch tak som myslel, že to niekto v predu naozaj schytá :D Dášo, v lete to premenuješ na kvapka? :D .. >> 23.11.2019 Nö fest Trangoška (report)
09.02. 10:44
Zintaer: HURK na krabičkách Zintaer a Noitt!! Dík za pozitívny report!!! Akcia bola celá super!!! >> 6.2.2020 POKORA, HURK, SZMEJ, DUDE THE WOLF Košice, Collosseum (report)
04.02. 08:15
dášo: elramon: nie, je to (zatiaľ) výhradne koncertná záležitosť. vo februári doslova koncertný boom BB, ZA, SNV, BR. .. >> 23.11.2019 Nö fest Trangoška (report)
02.02. 15:52
elramon: ten dasov projekt ma uz nieco vonka? >> 23.11.2019 Nö fest Trangoška (report)
11.01. 15:42
masskillah: Rišo vystopoval som tam alúziu na Rozpor?:) >> AHOJ (Slovensko) (predstavujeme kapelu)
11.01. 12:48
deegee: No však naviac pobúrený z Ahoj bol práve Adrik >> AHOJ (Slovensko) (predstavujeme kapelu)
10.01. 16:05
Raklo : Najobľúbenejšia kapela. >> AHOJ (Slovensko) (predstavujeme kapelu)
05.01. 21:02
Mx: xxx, však to vyzerá, že ju roman ešte nevypredal: https://amentma.bigcartel.com/product/wwhc-photobook .. >> (guestbook)

ANKETA:
Slovenský UG vinyl roku pána 2019?

[0/0%]
BRAŇO ALEX - This is punkrock from Transylvania 12"

[0/0%]
DAVOVÁ PSYCHÓZA - Emancipácia 12"

[1/33.33%]
FYASCO - Kurva to je tlak / Nech žije smrť! 7"

[0/0%]
HAPPY COCKS - We don´t need anything special 12"

[0/0%]
PIVNICA - Fragmenty 12"

[2/66.67%]
TENDENCIE - Nedajme šancu beznádeji zmariť naše životy 12"

[0/0%]
SLOBODNÁ EURÓPA - Trojka 12"


PoČet hlasov: 3


(copyleft) 2003 - 2020 adrik punkgen@gmail.com